A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T1041 helyesbítés, vagy változás
tibor200 Írta:Ahhoz képest hogy csak új belépőnél lenne kötelező a nyomtatvány követeli változásnál is hogy nyilatkozzon a végzettségéről összes bizonyítványáról , szakképesítéseiről.

Szia!

Változásnál sárga hibajelzést hoz, nem? Azzal nyugodtan be lehet küldeni.
Kata
Válasz idézéssel
Ahhoz képest hogy csak új belépőnél lenne kötelező a nyomtatvány követeli változásnál is hogy nyilatkozzon a végzettségéről összes bizonyítványáról , szakképesítéseiről.
Válasz idézéssel
Hello!
Az idei évtől kell ez, tölsdki aztán küld ha meg nincs végzettség írba a lapra hogy nincs...
Válasz idézéssel
16T1041-el nem boldogulok. Munkaidő változás lenne V kód , két dolgozó . Hibaüzenet : az új adatbejelentés jellegű 13-as pótlapok számának meg kell egyeznie a hozzájuk tartozó 13-01- pótlapok számával . Nem is volt pedig U-jellel 13-as pótlap, csak V-jellel volt 2 lap. ÉS az egyikhez automatikusan nyitott egy 13-01--es pótlapot, ami persze kitörölhetetlen. Ha ki akarom trükközni a program hiányosságait és kitörölném azt a dolgozót amelyikre feleslegesen nyitott 13-01-es pótlapot akkor a maradó másikra nyit 13-01-es pótlapot. Mit lehet tenni találkozott valaki ilyennel ?
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm Big Grin
Válasz idézéssel
Pontosítanám Erzsót!

Ügyfélkpau -> ebev szolgáltatások (jobb oldalt közép tájékon) ->használom a szolgálattást -> szolgáltatások fül (felső sor balról második)->biztosítotti bejelentések lekérdezése -> biztosítotti adatok foglalkoztók részére
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia!
Ebev felületen,szolgáltatások.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Hello!

Az -ebev- szolgáltatások-biztosítotti bejelentések foglalkoztató részére --menüág merre található? Tudnátok linket adni?
Mert én csak a sajátomat tudom lekérdezni, de jó lenne, ha tudnám ellenőrizni, hogy ki-hogy látszik bejelentve...

Köszi
Válasz idézéssel
Ad be újra. Ha még nem dolgozták fel, de beérkezett, akkor jelzik, hogy van már egy ilyen bevallás. Ha meg nem, akkor mostanit fogják feldolgozni. Az előző beadott 1041-t meg őrizd meg, hogy időben beadtad. És nyomtasd ki, ebev listát, hogy nem lett időben feldolgozva!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Munkavállalót bejelentettük szüneteltetésre , utána a szünetelés végét , de nem vezették át , úgy gondolom, mert azt mondták, nincs állományban.
Én úgy látom, hogy a szünetelés végét bejelentő nyomtatványt (15T1041) nem dolgozták fel . Hol tudok ennek utánanézni?
Az -ebev- szolgáltatások-biztosítotti bejelentések foglalkoztató részére --menüágon nincs ott a szünetelés vége, csak a kezdete.
Válasz idézéssel
Klárika!

Ha töröltetni szeretnél,írj nekik levelet!
Eddig mindig készségesen segítettek,tegnap közölte velem a kis hölgy,hogy most már nem lehet!Irjak levelet,mi a problémám,és megírja mit kell tennem.

Nekem egy hibaüzenet jött,amit nem tudok értelmezni,mivel 2x lett 2 hónapon belül változás,a Bt beltagja hol dolgozott máshol,volt 1 hónap amikor nem,tehát T. vállalkozó volt.Erre jön a hibaüzenet,hogy már van lezárt időszaka.
Én is tudom,de komolyan nem tudom javítani.Mivel tudtam vele beszélni,így faxon is küldhettem,de Ő levélben válaszolja meg.
Ezentúl nem lesz szerencsénk,nem mert válaszolni,de meghallgatta a problémám.
Válasz idézéssel
Drága Tamás!
Szerencsés emer vagy! Pont egy hete minden nap 8-15 között flóránként hívom a dél-pesti ügyintézőt. Volt hogy foglalt volt a száma amit a központ adott, általában kicseng és nem veszik fel!. Így jártam! :oops: Cry
Válasz idézéssel
Klári!

Egy telefon a NAV ügyintézőnek csodákra képes. Néha kérnek egy faxot is, amire hivatkozva törölnek! Nyomtatvány szám alapján kérj ügyintézőt! Eddig mindig segítettek nekem!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia!
Pont ezt írom, Ott követtem el a baromságot, amikor felültem a NAV levelének, miszerint jelentsem a szünetelés befejezését 1041-en, és egyáltalán beadtam ezt a szerencsétlen változásbejelentőt. Ezt a hibát kéne kijavítani.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Hello!
Na de várjál azt írod hogy az Ev kieg. tevékenységű akkor nem főállású katás és nem lesz biztositott igy nem kell a 1041-en bejelenteni sem utánna meg nincs ilyen szüneteltetés mert ez a biztositására vonatkozik, 25000ft fizet és nem lesz biztositott.
Válasz idézéssel
Barátaim!
Elkövettem egy baromságot. Nem nézem utána annak, hogy a KATA-s kieg. tev. EV mit mokolt össze úgy magától.
Július végén "elment" szünetelni, de a bejelentésen rögvest jelezte, hogy szeptemberben "visszajön". Na erről a visszajövetelről nem tudtam. Kapott egy felszólítást, adjon be szeptemberre 08-at meg jelentse 1041-en a szüneteléssel kapcsolatos változást.
Buzgalmamban rendeztem a 08-at és botor módon beadtam egy 1041-et amin lejelentettem a szünetelés végét. Persze a NAV nem tud vele mit csinálni (hiányoznak az előzmények)hibaágra tette.
Kérlek segítsetek! Az egész bejelentést hogyan tudom semmissé tenni. Törlés vagy ne csináljak semmit majd hibernálják?
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Gajda!

Szerintem azt a lapot feldolgozták az első bejelentésed alapján, most azért nem kellett a 1452-vel bejelentened.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Köszönöm, most már sikerült, eddig az újraszámolásra nem gondoltam, pedig arra is szükség volt a törléshez.
Lényeg, hogy már rendben van. A 1452-es létező kód, ha másutt heti 36 órás munkaviszonya van a társas vállalkozónak, ilyenkor miért nem kell alkalmazni?
Ám ha szerintük így jó, akkor most megkapták. A társas vállalkozó státusza miatti sok csűrés-csavarás miatt már nem törekszem a logikát megtalálni a szabályokban.
Válasz idézéssel
Szia,

A 2. pótlapot a jobb fölső sarokban lévő piros "-" jellel tudod törölni.
Egyébként a jogviszony megszűnését szerintem is V-vel kell jelenteni.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia Gajda!

Jobb felső sarok: piros minusz jel,törlés a póplap 2. lapja,aztán újra számoltatod.
Válasz idézéssel
Társaság "főállású" tagja október végén elhelyezkedett egy másik cégnél heti 36 órát meghaladó munkaviszonyban. A T1041-esen 13. lapon egyrészt bejelentettem a 1451-es jogviszony végét újként, másrészt új pótlapot nyitottam, s azon újként a 1452-es jogviszony kezdetét. Visszajött a Nav-tól üzenet, hogy hibás. Az ügyintéző szerint változásként "V" -vel kell bejelenteni, csupán egy pótlapon egyszerűen a 1451-es jogviszony végét. E módosítást elvégeztem a korábbi T1041-est megnyitottam, azon dolgoztam. Újabb hibaként jelzi az Ebev pirossal, hogy törölni kell a 2-es sorszámú pótlapot, de hogyan? Előre is kösz, ha valaki válaszol.
Válasz idézéssel
Köszi szépen!
Akkor hagyom úgy, ahogy a könyvelőprogi elkészítette. Hibát nem jelez se így se úgy.
Válasz idézéssel
Fodorné!

Én be szoktam írni azt is, ami nem változott, csak ne legyen hibaüzenet! Ebből még nem volt bajom!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ha egy munkavállalónak változik a munkaköre és a feor száma, a 15T1041 pótlapján ugye nem kell a B oszlop 7. sorában beírni a heti munkaidőt, ha az nem változik?
Azért kérdezem, mert a könyvelőprogim kitöltötte a 40 órát itt is. Az ÁNYK nem jelez hibát, ha ki van töltve ha nem.
A kitöltési útmutató szerint sem kell, de azért jó lenne a megerősítés. Nem szeretném hibásan elküldeni.
Válasz idézéssel
Köszönöm! Ez a tag még a 90-es évektől közreműködött személyesen a bt-be, akkor még a régi rendszer volt, nem is én könyveltem. Tehát akkor csak a 08-ason zárjam le a jogviszonyát.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég