A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orhideák
Sziasztok!Állítólag ez csónak orhidea. Én ilyet kaptam decemberben a szülinapomra, öt szál hatalmas virág volt rajta. Ugyanugy kezelem mint a többi orhideát, nagyon sok uj levelet hozott. Évente egyszer virágzik, remélem én is ki tudom "virágoztatni" Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Kriszta,
nagyon gyönyörűséges.
Érdekesek formájúak a levelei /legalábbis számomra/.
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Ő az én kis büszkeségem, 4 év után virágzik. A dolog szépséghibája, hogy fogalmam sincs, hogy mi bírhatta rá erre. Remélem, Rwinke megfejti, hogy tulajdonképpen milyen orchidea, és mire van szüksége. :oops:
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Sajnos a Pleione virágoztatást elrontottam, mert túl későn raktam cserépbe őket, már február elején kellett volna
Üdv rwinke

The book of love is long and boring
And written very long ago
It's full of flowers and heart-shaped boxes
And things we're all too young to know
Válasz idézéssel
Köszönöm ezeket a gyönyörüségeket, feldobták a napomat!

Zsuzsa, türelem! Nekem egy orchideám 4 évig kukkolt csak a cserépből, és végre kivirágzott. Confusedag: Lefényképeztem, ha rájövök, hogy hogyan bűvölhetem fel ide a képet, akkor megmutatom. Remélem, Rwinke meg tudja mondani, hogy milyen fajta.
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Na végre, hogy előkerültél és szépségeiddel megörvendeztetsz minket. Big Grin
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Rwinke! Már nagyon hiányoztak a szépséges növényeid, jó, hogy jöttél.!!!

Tündi
Válasz idézéssel
Rwinke, mindig elkápráztatsz a gyönyörűségeiddel. Smile
Éppen a napokban gondoltam Rád, mivel az én 2 db orchideám hónapok óta semmit sem csinál, pedig hetenként "áztatom" őket, tápot is kapnak, legeltetem a szemem rajtuk, de mindhiába. Cry
Válasz idézéssel
Régen jelentkeztem Big Grin

Mára kinyílt teljesen
Pleione cv "Stromboli" több nézetben

[Kép: 3323467_2518c534114193660fd7bceb1fdbe7d5_m.jpg]

[Kép: 3323455_61253ed2b07908b05fb15423302e6da8_m.jpg]

[Kép: 3323439_3fa7367ae46fe96ad0051a6125bbcea8_m.jpg]
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
Bizony-bizony!

Reményeim szerint egyik ablakomban pont karácsonyra fognak a kincseim virágozni. Ha tudok róluk fényképet készíteni, pláne azt feltenni akkor majd iderakom. Most 15-en vannak pihilnek ill. hozzák az új virágszárukat. Ha hetente egyszer legalább babusgatod őket, keleti, vagy nyugati ablakban, de nemközvetlen napfényben tartod őket igen meghálálják. Szórt fényt szeretik, nekem egy nyugati ablakban vannak ami előtt egy üveg féltető van, így aztán félévente virágoznak, és teszik 3 hónapig, vagy tovább. Ha egyszerre több virágszárat hoznak nagyon kell vigyázni az etetésükkel, mert hajlamosak a virágok "megölni" az anyatövet.
Na ennyit a szépségeimről.

Válasz idézéssel
Köszi Klári a választ!
Új oldaladról ismertelek meg. Nem is tudtam, hogy orchideák terén is ilyen jártas vagy.

Confusedax:
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia Monik!

Vizsgáld meg alaposan a kicsi növénykét. Ha van léggyökere, akkor orhídea földbe, átlátszó cici cserépbe ültesd be. Ha nincs, akkor a levélke csak egy tréfa, mert az elvirágzott virágszár "hónalj" szemeiből is szokott új viráginda nőni és virítani.

A fotón úgy látom, hogy már van léggyökered is és ez valóban új növényke. Én megvárnám a virágzást addig 2 hetente tápolnám és utána választanám le.

Válasz idézéssel
Rwinke!
Az orchideám az elvirágzott száron hozott egy új kis növénykét. Mit tegyek vele? Már ő is hajt virágszárat.

Köszi előre is a segítséget!
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Jogos. Azt néha elfelejtem. :oops:
Válasz idézéssel
Adsz neki ókor-ókor tápot? Finom Tápokat lehet kapni, amivel havonta a szokásos heti locsoláskor érdemes meglocsolni.

Válasz idézéssel
Van valami módszer, amivel rábírhatok egy orchideát, hogy ne csak kukkoljon ki a cserepéből idestova 2 éve, hanem virágozzon is? Szép, húsos zöld levelei vannak, tehát olyan nagyon nem szenvedhet, világos, de nem napos helyen van, átlátszó a cserepe, megkap mindent a kis hálátlan.
Válasz idézéssel
Próbáld meg a Vectafid-et (más szerrel nem kaverhető)

A pajzsokat lepiszkálhatod fülpucolóval is, ha csak egy kettőről van szó.
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
SOS Ervin!

Páncélos támadás érte egyik phalaenopisomat. Nincs valami ötleted? A Biola nemcsak a pajzs-tetveket pusztítja el, hanem a virágokat is eldobatja. Sajnálnám, mert saját nevelésű ágon 19 virág, ill. bimbó van.

Válasz idézéssel
Klári!
Köszönöm szépen!
Babusgatom őket, mert ilyen kacifántos virág nálam mindig hamar elpusztult. De most hátha..
És akkor kertész leszek Big Grin
Válasz idézéssel
Kedves Judit!

Ha elszáradt a szár nyugodtan vágd le óvatosan. Igaz nem egyszerű hadművelet, mert csuda kemény. Fogod tapasztalni, hogy a növény hoz új lég-gyökeret (szürkészöld) azokat ha lehet dugványold vissza kellő hosszúságú korukban a cserépbe. Egyszer csak hoz egy ojan hajtást aminek hegyesebb a vége és haragos zöld. Kezdhetsz örülni, mert az egy új virágszár. Babusgatva picit idomitgatva függőlegesre tudod növelni és nézegetni az új saját nevelésű virágaidat. Csuda nagy öröm, csak arra kell vigyázni, hogy agyon ne szeresse az ember.
Tapasztalatom szerint a világos, de semmiképpen nem napos ablakot csípik.
A lakásod nap mentes ablakaival kisérletezve bizonyosan megtalálod azt a helyet ahol jól érzik magukat.
Válasz idézéssel
Azért kérdeztem, mert nekem is van kettő. Hogy lepke-e, vagy nem azt nem tudom. Kaptam őket, de szerintem ezek a nagy áruházakban kaphatóak.
Az egyiknek elhullottak a virágai és az a hosszú szár, amin a virágok nőttek, elszáradt. De a nagy zöld levelei szépek. Az elszáradt részt sem szabad levágni?
A másikról ugyancsak lehullottak a virágok, de a száron nőtt egy új hajtás kis bimbócskákkal.
És még egy kérdés: mi az ideális hely nekik? És jó az az információm, hogy nem igazán szereti a huzatos helyet?
Rwinke, remélem még nem hullott el az összes hajad az orhideákat (is) övező tudatlanságomtól!
Köszönöm Judit
Válasz idézéssel
Balázs Írta:Amiről Zsuzsa írt, az milyen virág? Mármint magyarul.
Balázs,
én csak leírtam volna, hogy orchidea. De szerencsére Rwinke prof. a témában, így hála neki most már nem csak nagyképűen leírom /a növény mellett található cimkéről/, hogy Phalaenopsis, hanem végre én is tudom a nevét. Confusedab:
Válasz idézéssel
Klári. Rwinke!
Köszönöm szépen.
Válasz idézéssel
Amiről Zsuzsa írt Phalaenopsis (jól írtad) vagy magyarosan lepkeorchidea.
Könnyen virágzó és sokáig tartanak a virágai. Nagyon változatos virágú hibridjei vannak. Én most a bocitarka színűekre leszek kiváncsi.

Amit Klári leírt, ahhoz annyit tennék hozzá, hogy szereti, ha egyszer egy hónapban megmártod a gyökérzetét lágy vízben (cserepestől), illetve a napi spriccelést is díjazza.

És igen Zsuzsa ezek a múltkor emlegetett Pleione beszerzések.
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
Amiről Zsuzsa írt, az milyen virág? Mármint magyarul.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég