A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Társas vállakozó járulékfizetési kötelezettsége
A társasági szerződésben csak annak kell benne lennie, hogy ki gyakorolja a munkáltatói jogokat és ki dolgozik vagy dolgozhat. Ha a 36 órás tag a munkáltatói jog gyakorlója és a többi tagnál nincs kizárva a személyes közreműködés, akkor amit leírtál jó. Előfordulhat, hogy a munkáltatói jog gyakorlója nincs beleírva (egyszerűsített cégalapítás) a társ. szerződésbe. Ilyenkor érdemes egy taggyűlési jegyzőkönyvet csinálni, abban pedig leírni ezt.

Üdv.

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Nem lehetne, hogy esetleg mégis valaki...
Válasz idézéssel
Drága Kollégáim!

Egy most alakuló kft-ben 3 tulaj lenne 33%-os felbontásban. Mindhárman személyesen közereműködők, ügyvezetők és önállóan képviselik a társaságot.
Az első személy más cégnél heti 36 órás munkaviszonyos, tehát ő utána - ha nincs személyesen közreműködés címén kivétje , már pedig nem lesz - a kft nem fizet havi járulékot. Ő gyakorolja a munkáltatói jogokat.
A második egy gyeses kismama. Ő az első személlyel megkötött munkaszerződés alapján, heti 10 órában (míg a cég be nem indul) alkalmazott, havi 20 ezerért.
Harmadik személy szintén elsővel kötött munkaszerződés alapján heti 10 órás alkalmazott, szintén havi 20 ezerért.

Kérdéseim: járulék szempontjából hibátlan-e a felsőbb intézkedés, valamint, hogy szerintetek kell az alapító okiratban (azontúl, hogy benne lesz, hogy az ügyvezetői teendőiket mindenki díjazás nélkül látja el) kitérni arra, hogy második két személy alkalmazotti státuszban fog tevékenykedni, első pedig személyes közreműködéssel díjazás nélkül? Leginkább a tevékenységre jellemző kereset miatt izgulok az első személynél...

Áldással és hálával, ha valaki hajlandó végigolvasni és értékelni:

Topi
Válasz idézéssel
Köszi a gyors válaszokat, de tényleg az apehbe adták ezt a tájékoztatást, telefonon
kérdeztem és azért nem mertem alkalmazni, mert kissé hihetetlennek tűnt, én is másképpen értelmeztem
a törvényt.

Sziasztok

További szép napot!
Válasz idézéssel
Szia Myletter!

Ne csukd be az irodát, menjen más kapálni... Big Grin

Te jársz jó úton. Alapban mindenkinek (aki nem jogosult megkerülni) biztosítottnak kell lenni és ehhez a járulékokat bizony fizetni kell.

Aki ebben bizonytalan, nem árt ha tanulmányozza a Tbj törvény előírásait. Meg azon is elgondolkozhat, hogy minek alapján szeretne majd nyugdíjat kapni, ha eléri azt az időt. Nem ok nélkül gályázik itt jónéhány kolléga erejét megfeszítve, mert a feltételeknek meg kell felelni...
Üdv.: János
Válasz idézéssel
A társas vállalkozó a társasági szerződés aláírásának napjától a vállalkzásban válik biztosítottá, így ettől az időponttól kezdődően ott kell utána megfizetni a járulékokat. Vagy a tevékenységre jellemző kereset után fizet, (amelynek meghatározása mindenki számára elég ingoványos) vagy saját döntése alapján legalább a minimálbér után fizeti meg a járulékokat. Arról még nem hallottam, hogy ha nincs tevékenység, akkor lehetőség lenne az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére. Ha létezik ilyen és én tudatlanságból kifolyólag nem javasoltam eddig azon ügyfeleimnek, akik bevétel híján csak hónapról hónapra halmozzák a járuléktartozásukat, akkor holnaptól bezárom az irodát és elmegyek kapálni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Azzal kapcsolatban kérdeznék, ha alakul egy új társaság és egyből nem kezdi meg működését, de az ügyvezető nem biztosított máshol, akkor
kell-e utána fizetni a járulékot a minimálbér után. Már kérdeztem az Apeh-ot többször is és ügyintéző függő volt a a válasz. Van aki mondta, hogy egyből kell fizetni a járulékot, volt aki azt mondta amíg nincs tevékenység addig elég havonta az egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni.
Másik ha beindul a vállalkozás akkor a dupla járulékalap a helyes, vagy a tevékenységre jellemző keres kell a személyes közreműködésért, ha
tagi viszonyban látja el a feladatait.
Bár a tevékenységre jellemző kereset is számomra elég tág fogalom, igazán még mindig nem tudom mi alapján helyes a megállapítás.

Előre is köszönöm a választ.

Erzsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég