A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Társas vállakozó járulékfizetési kötelezettsége
Monik!

Én mindig megvárom a CB bejegyzést,az úgyis visszamenőleges. Jártam már úgy,hogy valami miatt nem volt minden rendben,hiánypótlás..stb... vissza kellet jelentenem,majd újra ki...
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok, köszönöm a válaszokat.
Valóban az volt a kérdésem, hogy a személyes közreműködése az adásvétel napjával szűnik-e meg, vagy meg kell várni a CB bejegyzését?
Afelé hajlok én is, hogy az adásvételi szerződés napján megszűnik.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
A társasági szerződést kell megnézni, ki van-e zárva a személyes közreműködés. Ha nincs, és máshol sincs 36 órát elérő jogviszonya, úgy főállású társas vállalkozónak tekintem, akár tényleg dolgozik, akár nem! És a minimálbér után a járulékokat meg kell fizetni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Ha mondjuk egy kft tagja semmit nem csinál a cégben akkor nem lesz biztositott ,meg akkor sem ha munkaviszonyban vagy megbizásival melozik a cégben mint társas vállalkozó nem lesz biztositott.
Válasz idézéssel
Placebo!

Arra akartam rávilágítani, hogy főállású tagnak, ha nem dolgozik, akkor is kell járulékot fizetni a minimálbér után.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Ez az a tarsas vállalkozó biztositott fizeti a járulékot a minbér után mert azért lett biztositott mert ténylegesen és személyesen melozik a cégében ha akar,de ahogy írod miután már nincs köze a céghez már nem tag nem lehet társas váll.kozó nem fog ott melozni ,ténylegesen csak.....szerintem is ahogy írtad...
Válasz idézéssel
Placebo!

Monik nem ezt kérdezte. Szerintem azt szeretné megtudni, hogy meddig kell a minimálbér után a társas váll. járulékát megfizetni, ha nincs tagi kivét? Én az adásvételi szerződés másnapjáig fizetném, a bejegyzés csak a szerződést véglegesíti, jogilag az adásvétel másnapjától semmi köze a céghez.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Ameddig személyesen és ténylegesen melozik

A társas vállalkozó biztosítási kötelezettsége:
a)99 a gazdasági társaság, az egyesülés, a szabadalmi ügyvivői társaság, a szabadalmi ügyvivői iroda tagja esetében a tényleges személyes közreműködési kötelezettség kezdete napjától annak megszűnése napjáig, egyéni cég tagja esetében az egyéni cég tagjává válás napjától az egyéni cégben fennálló tagság megszűnésének napjáig,
Válasz idézéssel
Társas vállalkozó eladta tulajdonrészét, mikor szűnik meg a jogviszonya?
Az adásvételi szerződés napján, vagy a CB bejegyzésével?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Szia!

Szerintem nem kell a 1041-en bejelenteni,csak ki.A nyugdíjazáshoz a kijelentés kell majd. :oops:
A többi oké.Nem kötelező kivenni semmit,csak ha a házipénztár sok,akkor ezzel lehet csökkenteni a legolcsóbban./meg az eredményt/..
Szia. Igen néztem, kijelenteni ki lehet De bejelenteni nem lehet. Kijelentem, elmegy nyugdijba, tovább dolgozik nyugdijasként ēs kész? Fizeti a 6930 at havonta, és ha nem vesz ki semmit akkor nullásan mennek a 1508 asok. ?
Válasz idézéssel
Hello!
Én is ilyenre emlékszem hogy beltag melozni kell neki,de csak olyanokat találok hogy személyesen közremüköHET és ez a személyes közremüködés ha munkaviszonyban van akkor az nem az vagy valami hasonló...
Válasz idézéssel
Paleco!

BT beltag, munkavégzési kötelezettsége van. Csak az nem főállású tag, akinek van heti 36 órás munkaviszonya. Ebben az esetben neki nem lesz!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Szerintem ha marad munkaviszonyban akár részmunkaidőben nem lesz társasvállalkozó mert a bt-ben munkaviszonyban tevékenykedik.
Válasz idézéssel
Mónika!

Megteheted! DE szerintem mivel már nem 8 órás alkalmazott, így a 6 óra mellett főállású társas vállalkozóvá is válik! Szóval így a kevesebb lesz a több!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Bt. beltagja /4 beltag van és van aki a munkáltatói jogokat gyakorolja/ eddig munkaviszonyban volt foglalkoztatva 40 órában. Most azt szeretné hogy napi 6 órára jelentsem át,/ máshol nincs jogviszonya/, ezt ugye megtehetem? :oops:
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Halihó!
Ha az alaptőke negativ, a tagi kölcsön sok akkor fedezzék abból.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://konyvelo.blogspot.hu/2014/01/jegyzett-toke-emelese-tagi-hitelbol-nav.html">http://konyvelo.blogspot.hu/2014/01/jeg ... l-nav.html</a><!-- m -->
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
KÖszönöm Erzsó !
Még ha a házipénztár lenne sok. Tudod mi a sok? A tagi kölcsöne. Most azt kellene, hogy több bevétele legyen, kevesebb költsége ( a bére már mindjárt meg is marad ) és tudjam neki csökkenteni a tagi kölcsönét. Visszanéztem úgy 10 évre visszamenőleg a beszámolóit. Talán egyszer volt nyeresége kb 10 ezer Ft. A többi mind veszteséges. Három nap alatt meghallgattam egy Menedzser Praxis előadást, ott a könyvvizsgáló felhívta a figyelmet pár hibára, na ebben mindet megtaláltam. ( Eddig nem én könyveltem, most ez egy újabb kihívás ) Na, majd alakul, mint púpos gyerek a prés alatt.

Még egy kérdésem lenne: mit tud csinálni a BT, ha a saját tőkéje negatív?

Köszönöm.
Válasz idézéssel
Szia!

Szerintem nem kell a 1041-en bejelenteni,csak ki.A nyugdíjazáshoz a kijelentés kell majd. :oops:
A többi oké.Nem kötelező kivenni semmit,csak ha a házipénztár sok,akkor ezzel lehet csökkenteni a legolcsóbban./meg az eredményt/..
Válasz idézéssel
Sziasztok !
Megerősítenétek, vagy megcáfolnátok?
Társas vállalkozó, július 1-től nyugdíjas lesz. nők 40 éves jogosultságával. Ő a beltag, egyedül dolgozik, társas vállalkozói jogviszonyban
Július 1-től: 1. / saját jogú nyugdíjas lesz - ezért kiegészítő tevékenységűnek fog számítani ( T1041-en majd át kell jelenteni )
2./ a járulékfizetése hasonló a nyugdíjas egyéni vállalkozóhoz - csak a ténylegesen kivett jövedelem után fizet 10 % nyugdíjjárulékot és szja-t, szochot nem kell utána fizetni, csak a 6930.- Ft/ hó egészségügyi szolgáltatási járulékot.
3./ Nem kötelező neki jövedelmet kivennie.

Jó ez így?

Köszönöm
Tündi
Válasz idézéssel
KKT, tehát mindkettőnek ügyvezetőnek kell lennie! Havi 1 óra után lesz az ügyvezetés díjazása, de ez plusz munka nekem. Csak azért, mert hülyén csinálta az ügyvéd!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Nem nagyon lehet munkaviszonyban nem adni bért,mindkét ügyvezető tag?
A részmunkaidő arányos minbér...
Válasz idézéssel
Szeretném megkérdezni tőletek a következőt. Egy KKT társasági szerződését most módosították. Az ügyvezető az ügyvezetést eddig megbízási jogviszonyban, nulla forintért látta el, ellenben az új társasági szerződésben már munkaviszonyt jelöltek meg. Jól gondolom, hogy most a munkaviszonyos ügyvezetés miatt bért kell fizetnie? Nyugdíjas, neki legjobban a tagi kivét éri meg! Munkaviszonyban nulla forintért nem végezheti az ügyvezetést? Ráadásul a társa is munkaviszonyos ügyvezető már. Nem lehet csak az egyiknek fizetni?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Az lenne a kérdésem, ha egy Kft. ügyvezetője nem tulajdonos a társaságban, nem munkaviszonyban látja el a tevékenységét, akkor a havi tiszteletdíjából milyen járulékokat, milyen összegben kell levonni, az Szja alapja mennyi lesz, eho-t és egészségügyi szolgáltatási járulékot kell-e fizetnie. A számfejtés során az ő esetében van-e jelentősége a felmerülő költségeinek és figyelembe lehet-e venni a családi kedvezményt és a személyi kedvezményt, amennyiben nyilatkozik erről.
Megerősítést szeretnék, mert nem vagyok teljesen biztos magamban.

Köszönöm
Válasz idézéssel
köszi
Válasz idézéssel
Számosítva!

Mondjuk 100.000.- Tagi kivét után
10% nyugdbizt. 10.000,.
16% SZJA 16.000.-
Tételes Egbizt. 7.000.-
Válasz idézéssel