A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1001
Köszi!
Válasz idézéssel
Igen.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ha éves bevalló vagyok, de negyedévente cégautóadó miatt már adtam le 1101-est, akkor is kell most évesen egy nullást beadnom?
Köszi!
Válasz idézéssel
köszönöm Bodza.
üdv.mariska
Válasz idézéssel
Szia Mariska! Tehát félévkor küldtél egy 1001-est a szakképzésiről, most pedig febr.25-ig kell a szakképzésiről az éves elszámolást küldeni. Más teendőd nincs, tehát egy ujabb éves elszámolásról nem kell bevallás.
Ha jól értem ez volt a kérdésed.
Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Sziasztok. 1001-el kapcsolatban kérdezném: éves bevallóként mivel nem volt más kötelezettségem a szakképzésit jelentettem mind a félévi előleget és az éves elszámolást. Az lenne a kérdésem, hogy évesen kell még küldeni a 1001-re bevallást?
kösz.mariska
Válasz idézéssel
Kedves Klári! Először én is erre gondoltam, de más információ szerint annyira 2010-re kell, hogy a 29 tao bevallásban tovább korrigálható a szakképzési, ha mérlegkészítés napja után derül ki az információ.
Ráadásul nem nekem kell az információ, csak segítséget kértek, és nem akarok butát mondani, ilyenem még nem volt és nem kellett utána néznem.
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Jól gondolod Polika!

Alba drága! Ha a 2011 februári 08-asba rakod a bért akkor ez 1101-es szakképzés. Gondolom én.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Polika, sajnos nem tudok segíteni, de talán a többiek!

Nekem meg olyan problémám van, hogy mi a teendő azzal a jutalommal, amit most fizetnek ki február végén, de tartalma szerint a jutalom 50%-a 2010 évre vonatkozik? Ebben az esetben - azon felül , hogy a bruttó bért számvitelileg elhatároljuk -, a szakképzési része is 2010-re kerül? Azaz most a 1001-be, 02.25-én tesszük bele a 2010. évre eső részt?
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Elküldtem már a 1001-eseket. Most vettem észre, hogy az egyiknél a részletező lapon lemaradt az iskolának utalt pénz. A program elfogadta helyesbítésként.
Jól gondolom, adót nem érint, adóalapt sem.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Jó hogy vagytok!! Itt mindíg találok választ a kérdéseimre.
Mégegyszer nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget! Most már minden világos!
üdv.Ildi
Ildikó
Válasz idézéssel
utildi Írta:Sziasztok!
Sajnos nem találom az NY-es nyomtatványt.
Ildi
Szia Ildi!

A nyomit az évszámmal jelölt nyomtatányok végén a csak betüsök között találod.

Én egyébként elhajítom egész évre 01.01-12.31-ig az Ny-t és minden n.é-ben a cégautó adó miatt küldök 01-et. A kettő nem zavarja egymást.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Ildi !

Jól gondolod, de be adhatod az Ny-t úgy is, hogy 2011.01.01.-2011.02.28.-ig és majd márciusra 1101-et adsz.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok Erzsó és Catking !
Nagyon köszönöm a segítségeteket. Havi bevallónak kell beadnom.
Úgy gondolom, hogy helyesen járok el, ha januárra, majd februárra beadom az NY-et , utána márciusra a cégautóadó miatt a normál 1101-est adom majd be. Szerintetek jó lesz így? Teljesen el vagyok bizonytalanodva. :oops:

Ildi
Ildikó
Válasz idézéssel
Egyetértek! a határidő miatt... kérdeztem,a havi bevallást.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szia Ildi!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/bevallasok/nyomtatvany/nyilatkozat/ny.html">http://www.apeh.hu/bevallasok/nyomtatva ... at/ny.html</a><!-- m --> - itt nézd.

Amennyiben 2010 egész évre adtál le NY-t ( 2010 febr.12-ig) akkor most nem kell, ha nem ebben tudod jelölni ha nincs az 1001-en kötelezettséged, és azt is, ha 2011-re nem lesz, bár ez utóbbinál lehet a határidő már csak 2011.02.01-2011.12.31 lehet.
A többiek majd megerősítenek, vagy javítanak- remélem nem vezettelek félre :oops: :oops: :oops:

catking

(Erzsóval egyszerre írtunk :roll: )
Válasz idézéssel
Ildi!
Az Ny-nek nincs száma,Legalul van NY és kész.
A 1101-et havi bevallónak akarod?akkor kell 0-an.A hogyanra,adónemhez írsz nullát,amelyiket vallod.
Így gőzöm nincs. Ha nem boldogulsz,kérdezz.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy a 1101-est kell-e nullásan beadni, és ha igen hogyan?
Sajnos nem találom az NY-es nyomtatványt.
Előre is köszönöm!
Ildi
Ildikó
Válasz idézéssel
Ibi!

Ha 02.25 előtt adod be, akkor az nem önellenőrzés.
Csak töltsd ki és X-eld amit kell és simán küldd be.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Alapítvány társasági adó bevallást helyettesítő nyilatkozatát hogyan nyújtom be abban az esetben, ha az alapítvány 2010 évben 1001-esre "NY"-esen nyilatkozott? Ha önrevízióval szeretném benyújtani, kéri hogy 0 eltérő adat szerepeljen a 04-es lapon.
A megoldást előre is köszi.
Ibolya
Válasz idézéssel
Köszi Monik a megerősítést!
Többet is lehetett volna utalni, csak nem igazán tudtam, hogy az első félévit 06.30-ig el kellett volna-e utalni, így csak a 2. félévre mertünk ilyet tenni, és félévi összeget.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia Kicsi!
Idézet:Bocsánat, úgy látom csak Eragka keze bicsaklott meg
Bocsánat, már azt sem tudom, mit írok :oops:
Persze, hogy átutalt támogatás egyetemnek, tartalékkal csak ezután fogok foglalkozni Smile
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia !

Nagyon örülök, hogy most már minden rendben van.

Szép napot, további jó munkát

Kicsi
Válasz idézéssel
Szia, Kicsi

Igen., sárga, kinyomtattam, és ott nem jelzi hibásnak. Tehát: beküldöm! Én is küldtem már be olyat, ami hibát jelzett, és elfogadták.

Köszi a segítséget, nagyon hasznos volt! Sokszor az ember a saját hibáin átsiklik. Én ott követtem el a hibát, hogy a 01-re 6.hónapra beírtam, amit első félévre befizettem.

Köszi még egyszer. Ha más bajom lesz, majd jelentkezem.
KÁOSZ /már tisztul/ :lol:
Válasz idézéssel
Bocsánat, úgy látom csak Eragka keze bicsaklott meg

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég