A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iparűzési adó
Kedves Gugu! Elfelejtettem írni, hogy kettősSad, de köszönöm!
Kedves Lilla! Neked is köszönöm! Az a helyzet, hogy a tavalyi évet túlfizetéssel zártuk. Ez eddig ment is.Megnyitottam vele a követeléseket. Aztán az idén májusban törölték az adó előleg és az adó közötti különbséget, a többi túlfizetést pedig visszautalták. A visszutalással nincs gond, csökentettem vele a 4695-öt, de amit töröltek, az még mindig ott van nekem túlfizetésben.
Konkrétan:
volt 308000 túlfiz. T4695 K491
Előleg: 208450 előző évben előírták. Befizettük idén márciusban T4695 K384
Visszautaltak 418750-et T384 K4695
Így a 4695 egyenlege 97700, amit eltöröltek, mert ennyi volt a különbség az előleg és az adó között. Na, ezt hogy könyveljem? Köszi
Válasz idézéssel
Egyszeresben kicsit bonyolultabb. Mivel lekönyveltük Term.kez.ktg-ként a befizetett előleget, az elszámoláskor csak a Követelések analitikájába tudjuk felvenni a túlfizetést, a következő évben - az előírt előlegtől függetlenül - a túlfizetéssel csökkentett összeget fizetjük és írjuk elő a kööltségek között.
Klári
Válasz idézéssel
Szia Szilvafa!

Az előleget év közben úgy könyvelted, hogy T 4695 K38 év végén pedig előírod a tényleges kötelezettséget T8672 K 4695 és eszerint vagy T vagy K egyenlege lesz a 4695-nek. Ettől függően szerepelteted a mérlegben rövid lej. kötelezettségként, vagy követelésként, ha túlfizetés történt.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Iparűzési adót, ha eltörölnek, mert nem volt annyi maga az adó, mint az előleg, akkor a törölt összeget hogy könyvelem vissza? Köszike
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég