A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iparűzési adó
Köszönöm a segítséget!
A lenti linket lehet, hogy magamtól meg sem találtam volna.
Sikerült nullásan kitölteni, hogy sok macera ne legyen a 8M alatti árbevételt is x-eltem.
Végül is, ha itt az ellenőrzés hibátlan, csak akkor enged nyomtatni, tehát innen kinyomtatva akkor postázható is.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Hurrá, még nem töltöttem ilyet ki, de nincs is elektronikusra meghatalmazásunk, ebben az esetben csak egy pdf-ben lehet kitölteni, amiben nincs "ellenőrzés" és postán beküldeni?
Vagy legalább ellenőrzésként lehet használni ezt az elektronikus felületet, csak nem beküldeni rajta?
Még egyelőre a honlap útvesztőjében tekergek. És nem is találok meg sok dolgot :-(
Bejelentkezni nem szeretnék az elektronikus alá, mert "költözés" lesz innen.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia,

Nálam 129eFt volt az IPA alap és magától behozta, hogy adómentes önkormányzati döntés alapján.
Szerintem, ha 0 az árbevétele, akkor nincs adóalapja sem.
itt tudod kitölteni:
<!-- m --><a class="postlink" href="https://ssl.budapest.hu/web_hair/ufo.do?_ID=2015-20">https://ssl.budapest.hu/web_hair/ufo.do?_ID=2015-20</a><!-- m -->
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Régebben olvastam itt valahol, de lehet, hogy rosszul rémlik, hogy Budapestre nem lehet nullás iparűzési adót leadni?
Nem volt még fővárosi cégem - vidéki lévén - nem is szerettem volna, de most lett egy cég, akinek itt van a székhelye.
Máshol nincs telephelye, tehát csak ide kell vallania.
Ellenben nem volt egy Ft bevétele sem 2015-ben (induló vállalkozás, most még csak beruházott), tehát az iparűzési adóalapja erősen nulla, illetve mínuszos.
Le tudom ezt így adni az iparűzési adóbevallásában, vagy valami ügyvezetők alapján (2 ügyvezető van), lesz fizetendő adója?

Jól tudom, hogy Budapesten nincsen semmi kedvezmény, mentesség?

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Köszönöm a válaszokat !
Móni
Válasz idézéssel
Szia Móni!
Nem lehet más, mint anyagköltség.
Az Szt. 78 §. szerint
(2) Anyagköltségként az üzleti évben felhasznált vásárolt anyagok bekerülési (értékvesztéssel csökkentett, az értékvesztés visszaírt összegével növelt bekerülési) értékét, továbbá a vásárolt növendék-, hízó- és egyéb állatok bekerülési értékét kell kimutatni. A termelés, a tevékenység, a szolgáltatás során keletkezett hulladékok, haszonanyagok értékével, az anyagok bekerülési értékében figyelembe vett vámteher, jövedéki adó, termékdíj visszatérített összegével az anyagköltséget csökkenteni kell.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Móni!

Én anyagként könyvelném, mert nem változatlan formában adják tovább, mint az árut! Az alkatrészekből egy új terméket hoznak létre!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok !

A következő esetre (ismétlődő) vonatkozóan kérem a véleményeteket:
Informatikai cég (a vevő igényeinek megfelelően) számítógép alkatrészeket vásárol, majd ebből egy komplett számítógép konfiguráció lesz, amit
kiszámláznak a vevő részére.
Kérdés: a megvásárolt alkatrészeket elábéként vagy anyagként kell könyvelni ?
Köszi
Móni
Válasz idézéssel
Valaki töltött már ki idén iparűzési bevallást a váci önkormányzatnál?
Január februárra szerettem volna kitölteni egy záró bevallást. Vácon az Önkormányzat 50% adóalap kedvezményt nyújt annak az adózónak, akinek a nettó árbevétele nem éri a 2 milliót. Ez de minimisnek minősül, ezért ki kell tölteni a nyomtatvány végén lévő nyilatkozatot a de minimis támogatásról.
Nagyjából 2 órán át próbálkoztam a nyilatkozattal, de mindig hibaüzenetet kapok. Kitöltési útmutatóban semmi segítség ezzel az új oldallal kapcsolatban.
Azt sem értem igazából, hogy miért nem úgy programozták le, hogy csak az összeget kelljen beírni, hiszen az Önkormányzat adja a támogatást, az ő adataikkal kellene kitölteni....
Valaki?
:-(
Válasz idézéssel
Szia Mónika,

nem képezi az ipa alapját.
Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozó eladott tárgyi eszközt, ez a bevétel ugye nem képezi az ipa alapját??? Csak az anyag áru értékesítés, valamint a szolgáltatás nyújtás??
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Köszi Klári Wink
Válasz idézéssel
Szia!
Ha az előírása a 469-ben van akkor 469-98. Mivel valaha a Tao alapot növeltük, most csökkenteni fogjuk.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

IPA késedelmi pótlék elévülést (mínusz összeg), Ti azt hogy könyvelitek le?

Köszönettel,
Zsani
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Úgy van,ahogy Monik mondja,nekem is visszadobták a közelmúltban...Nem kapcsoltam,vidékre ment, átadás volt új tulajdonosoknak.De arányosítva nekik kell beadni év végén.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Még jó, hogy beleszólsz. Biztos ezt is önkormányzata válogatja. Ha kivár évvégéig akkor logikusan több pénzben részesülhet.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Bocs, hogy beleszólok, de eddig úgy tudtam, hogy év végén kell leadni a megszűnés dátumig.
Kb. két éve visszadobták, hogy év közben csak a cég megszűnése esetén kell beadni.
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://lazi.hu/files/nyomtatvanyok/iparuzesi_ado_bevallas_evkozbeni_megszunes_eseten.pdf">http://lazi.hu/files/nyomtatvanyok/ipar ... eseten.pdf</a><!-- m -->
Bevallás III. rész 8. pont telephely megszünés
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Köszönöm, gondoltam!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
thekla Írta:Ha egy cégnek megszűnik a telephelye egy településnél, nem kell iparűzési bevallást beadni 30 napon belül?
Telephely megszünés esetén azt pontosan nem tudom ? napon belül, inkább 15, be kell adni. Ha a vállalkozásnak több telephelye van a megszünés napjáig ugyanugy meg kell osztani és a ráeső részt megfizetni.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Ha egy cégnek megszűnik a telephelye egy településnél, nem kell iparűzési bevallást beadni 30 napon belül?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hát én a kicsiknél "egyformásított" bevallást adok be. Eddig még nem dobták vissza, hogy ez nem az ő nyomtatványuk.
De tényleg jó volna egy JAVA-val kitölthető, ellenőrizhető, képletekkel...
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ti nem kaptok "agyhúgykövet" attól, hogy ahány település annyi féle bevallás? Esküszöm mikor meglátok egy exceles csodát visítani tudnék!

Válasz idézéssel
Hát István! Akkor ez tényleg egy csinos önrevízió!
Nem irigyellek érte így május 18-án!

Válasz idézéssel
Sikerült kinyomozni. Ráfordításként ment az eredménytartalékba 2007óta, a 469-en meg halmozódott, mivel nem volt összeegyeztetve az előleg és a bevallás. Mind a kettő fel lett könyvelve, az utalás meg az önkormányzattal való egyeztetés alapján volt kivéve tavaly. Tavaly minden el lett utalva. Bevallás alapján+előlegek.
Üdvözlettel/Köszönettel:
István
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég