A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyveljünk együtt
Hello!
Az elévült kötelezettség csak akkor lesz halasztott bevétel ha eszközhöz kapcsolódott a kötelezettség különben nem lehet elhatárolni bevétel marad.
T44 K98 kötelezettség kivezett rendkivüli bev
T98 T483 rendkivüli bevétel elhatárolása
Válasz idézéssel
Eltelt 5 év,3 éve nincs bevétele a kft-nek,szeretnék hitelt elévülésként lekönyvelni,mert nincs esélye a kft-nek visszafizetnie a tulajdonosoknak a hitelt. Ha rendkívüli bevételbe teszem,akkor ez vagyon gyarapodást idéz elő és társasági adót kell fizetnie,de nem
működik a kft nincs bevétele. Mit tudok evvel kezdeni?Hogy könyveljem le? Kérném a segítséget.
Köszi,
Ágnes

Közben átgondoltam a könyvelési folyamatot, remélem jó az elgondolásom:
T K
elévülés könyvelése: 4492 9896
9896 3642
3642 8893
8893 413 és így kivezettem

Jól csináltam?

köszi,
Ágnes
Válasz idézéssel
Klári köszönöm!
Az alábbi linket olvasva gondoltam az elengedést.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.angyalado.hu/Tagihitel-illetek.pdf">http://www.angyalado.hu/Tagihitel-illetek.pdf</a><!-- m -->

Ha a TSZ-ben nincs a pótbefizetésről szó , akkor elégséges a tagok határozata a pótbefizetésről??
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Igen, de nem így!

Először elhatározza, hogy a veszteség rendezésére a tulajok pótbefizetést teljesítenek, majd a hp-be be is fizetik, és azonnal visszafizetik a kölcsönt. Természetesen, ha a TSZ-ben tiltva van a pótbefizetés, akkor határozatot kell hozni arra, hogy mégis lehet és utána, kötelezni a tulajokat befizetésre.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van egy Kft- a saját tőke 2014-ben már a második év lesz, hogy alá megy a jegyzett tőkének.
Van bent tagi kölcsön. Szerintetek megoldható az alábbi módon:
Még decemberben lemond (dott) a tagi kölcsönről , ez rendkivűli bevétel lesz, igy a msze. pozitiv, ami majd a saját tőkét megnöveli.Így nem lenne kevesebb a saját tőke mint a jegyzett tőke.
Azt mondták az egyik előadáson, hogy ez esetben a lemondás után nem kell illetéket fizetni???
Mi a véleményetek???
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Szia Anita!
Értem az írásodból, hogy a támogatás egy részét csak 2015-ben kapta meg. Ugye 2014-ben volt egy olyan rész az 571-ben elszámolva amihez nem tartozott 48-98, mer nem volt 38-98. Ha 2015-ben a támogatás megérkezik (38-98 és 48-98) akkor önellenőrzéssel elszámolhatod (mivel megítélték de nem folyósították) a megérkezett támogatást. Ha elszámoltad a támogatást, akkor a feloldás is jogossá válik és jöhet a 14-ben lekönyvelt 571-139(149 stb) arányában az önellenőrzés.

Válasz idézéssel
Köszönöm Klári. :-)
Valószínűleg az első variációnál maradok, már csak azért is, mert a tavalyi év zárása már megtörtént, kész a beszámoló, kinyomtatva...nem szívesen könyvelném és készíteném újra.
Azt írod, hogy a önellenőrzéssel pótlólag feloldod az arányos 2014-s évi támogatott részt. Ezt hogyan kell? Bocsánat, de ilyet még nem csináltam, te pedig profi vagy benne. Gondolom, hogy a 2015-s évben kell korrekciót könyvelni fordítottan a 2014.évi écs összegben oda-vissza? ( 38-átvezetési számla/96 és 571/38 átvezetési számla a 2014-s évi écs összeggel)
Válasz idézéssel
Szia Anita!
A feloldást mindig a támogatás arányában kell végrehajtani. Mivel a támogatást nem kaptad meg, de üzembe helyezted a beruházást több lehetőséged van.
1., 14-re simán csak écs-t számolsz és majd 15-ben ha kiderül, hogy folyósították és 100 %-ig támogatták a beruházást, önellenőrzéssel pótlólag feloldod az arányos támogatási részt.
2., Ha nem 100-ig támogatott a dolog akkor szétteríted a 15-től kezdődő évekre a 14-es támogatást. (Támogatást csak a beruházás bekerülési értékéig tudsz elszámolni a felette lévő rész ha van akkor ajándék (nem fejlesztési))
Magyarul nem támogatom az écs elhatárolását, mert ha megnézed az Szt-t keményen ragaszkodik a használati időhöz. Megjegyzem nem irigyeljelek, nekem minden évben folyik a hátamon a víz mire egy nonprofit Kft elmúlt 10 évi beruházásaihoz különféle mértékben kapott támogatásokat feloldogatok.

Válasz idézéssel
Sziasztok.
Segítséget kérnék.
Egy vállalkozás eszközfejlesztésre támogatást fog kapni valamikor. Könyvelni majd így kell: a támogatást rendkívüli bevételbe kell tenni, majd passzív időbelibe kell tenni és évenként az écs arányos részével kell feloldani. ( így lesz az eredményre semleges)
A könyvelés része nem is okoz gondot. Példán levezetve: 1., 384/98= 1.000e 2., 98/48= 1.000e
3., écs év végén 571/149= 200e. 4., 48/98= 200e
Igen ám, de. A beruházás egy része 2014-ben már megvalósult, viszont támogatást még idén ezidáig sem kapták meg és kérdés, hogy minden eszköz beruházást elfogadnak-e.
Jelenleg nekem év végével 2014-ben csak a 3.-s pont van, az écs, amit kötelező lekönyvelni, az eredményre hatással lesz.
Meg lehet-e tenni, megvallom én még nem hallottam ilyenről, de nem zárja ki, hogy ne lehetne, hogy az écs-t, az 571-t időbeli elhatárolni?
És mi történik ha az eredményt elviszi? Jövőre megkapja ( mármint idén), de feloldani csak az idei écs-t tudom a fenti könyvelési feltétel miatt, így 200e lóg a levegőben. 2014-ben 200e-el viszi el az eredményt, míg majd az eszköz nullára leírásakor a 98-son maradó 200e pedig majd megnöveli az akkori eredményt?
Válasz idézéssel
Kettős présben a könyvelők

2015. 4. 28.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vg.hu/velemeny/kettos-presben-a-konyvelok-448966">http://www.vg.hu/velemeny/kettos-presbe ... lok-448966</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Igazad van Erzsó, első "sokkomban" ez eszembe sem jutott...
Köszönöm a megerősítést!
Vica
Válasz idézéssel
Szia!

Én anyagköltségre könyveltem volna,akkor is csökkenti az Ipa alapot!
ELÁBÉ-n biztos nem jó... :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok,
megerősítésre lenne szükségem. Az átvett cég könyvelésében 814-re könyveltek olyan tételeket (homok,kavics stb.), melyeket aztán egy munkához felhasználtak és kiszámláztak. De mivel ezeket beépítették, és szolgáltatásról állítottak ki számlát, szerintem ez nem lehet elábé. Jól gondolom? Mivel összességében jelentős összegről van szó évente, lehet, hogy az iparűzési adóalap csökkentése miatt könyvelték el így?!
Jól gondolom?
Köszönöm
Vica
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen lányok Smile
Válasz idézéssel
Én is!

Válasz idézéssel
Szia!
Én a 96-ba lekönyvelném. :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy tavaly évre költségbe és elhatárolásba lett könyvelve összeg több 100 ft-al. Nem nagy összeg szerencsére, de ott maradt idén a 482-en. Mivel több lett elhatárolva mit lehet tenni ebben az esetben?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A cég még 2013-ban megállapodást kötött az egyik dolgozóval, hogy átvállaja a nyelvi képzés költségeit. Dolgozónak nem sikerült letennie a nyelvvizsgát, még egy próbát nem óhajt tenni, vagyis a képzés költségeit vissza kell térítenie (105.000 Ft)
Két gondom van: ha ezt felé leszámlázzuk, akkor a bevétellel szemben idén nincs semmi, mert 2013-ban ezeket a költségeket oktatási költségként elszámolták.

A másik: részletfizetési lehetőséget kért, amibe a vezetőség belement, a papír alapján viszont ez tíz hónapos lejárat lesz. Arra meg már kamatot is kellene számolni, mert 6 hónapot meghalad. Ezt mondjuk még meg lehet oldani, hogy lerövidítjük a határidőt.

Hogyan lehet ebből a legjobban kijönni?

Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Helló!
Igen! Sima esetben, de feltételeztem, hogy 14-ben üzembe sem helyezte, de 15-ben adta vissza. az Áfa korrekció 15-ös, a beszerzés és köteleuzettség korrekció 14-es.

Válasz idézéssel
Hello!
Nem ugy van az ÁFÁ-nál ha utólag modosul a levonható áfa akkor azt a helyesbitő számla készhezvételének időpontjábani áfa bevallásba kell rakni és nem K466 hanem K467 fizetendő áfát nővelőként az áfa bevallás 37.-ik sorába kell berakni,és nem kell önellenőrini az áfa bevallást.
Válasz idézéssel
Szia Feri!
Jó lesz az. Kérdés, hogy mikor adta vissza a cég az egységet. Ha még 14-ben akkor decemberre ÁFA önrev. Ha januárban akkor marad igy ahogy írod 15-ös eseményként. Ha üzembe sem helyezte a 15-ben visszaadott egységet akkor könyvelned kell 14-re azzal, hogy a 466 helyett 479-et használsz és csak 15 januárban vallod, mert januári teljesítésű a számla.
(Lehet, hogy jól megkevertelek?)

Válasz idézéssel
Sziasztok!

2014 decemberben vett a cég egy tárgyi eszközt mely az alábbi módon került elkönyvelésre:
T 1612 K 4541 100 000 Ft
T 466 K 4541 27 000 Ft

Aktiválásra is került és egyösszegben ÉCS is el lett számolva:
T 14112 K 1612 100 000 Ft
T 572 K 14912 100 000 Ft

2015 januárban kapott egy cég egy helyesbítő számlát nettó 40 000 Ft értékben erre a tárgyi eszközre vonatkozóan, mert az egyik részét a tárgyi eszköznek visszaadta a cég.
Helyes az alábbi könyvelésem?

T 4541 K 1612 40 000 Ft
T 4541 K 466 10 800 Ft

T 1612 K 14112 40 000 Ft
T 14912 K 572 40 000 Ft

Segítségeteket előre is köszönöm.

Feri
Válasz idézéssel
Valaki el tudná küldeni a Számviteli Levelek 239. számában (2011. március 10.), 4952. kérdésre adott választ?

Köszönöm,
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Ahha, értem, az eredeti számlát nem ismerte el a vevő, ezért hiába 2015-ös keltű a stornó számla, azt mégis 2014-es vevő számlaként kell lekönyvelni áthúzódó áfával (mérlegkészítés időpontjáig ez kiderült).
Eddig csak a keltet nézem, és abba az évbe tettem ezeket a 2 évet érintő tételeket, amelyikben kelt... de ezek szerint ez kivétel, ami erősíti a szabályt.

Köszönöm!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia!
Mivel ez a követelés a vevő által nem elismer, ezért a 2014-es könyvekbe és a beszámolóban így kell szerepeltetni a módosítást: 91-311 és az Áfa rész 368-311. Majd 15-ben az Áfa 467-368.
(Egyébként ez a része a dolognak egyáltalán nem triviális, ezért ne pirinkodj)

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég