A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyveljünk együtt
Most értettelek meg! Big Grin (Mi azt a helyzetet könyvelgettük, ami a számfejtés után van, de valamilyen ok miatt a vezír nem nyalta fel a lóvét)
A számfejtés a szokásos: 54-4711, 4711-463,473. Mivel nem vette fel a járandóságot a vállalkozó eyért került át a 472-be.

Remélem, most már jól értettem!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
elég igy hogy 472-3811 és 3811-472 ? de mikor fizetem ki mondjuk akkor?
Válasz idézéssel
Köszönöm nektek,

de ezt igazából nem kell 5-re tenni?
511-4711 és 4711-3811 ??
Válasz idézéssel
Szia!
Természetesen alapértelmezésben kifizetéssel (472-38) szűnik meg.
Persze van más "kimenet" is pl elengedés.

Válasz idézéssel
Hello!
Tedd át a 472-re fel nem vett járandóságra,T4711 K472
Válasz idézéssel
Sziasztok,

megtudnátok mondani hogy a fel nem vett járandóságot hogyan kell könyvelni, ügyvezetőknél? 551 és 4711 és a 4711-et utána hogyan szűnik meg az egyenlege? kifizetem vagy rosszul gondolom?
Válasz idézéssel
Igen, közben a 29-esben is megtaláltam és elég egyértelműen írja a segédlet /kivételesen/. Köszönöm! Jó "pihenést" Klári! Tongue
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Igen!
Jól gondolod! Most értékvesztés visszaírását (966) könyvelsz és adóalapot csökkentesz.

Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék: követelésre értékvesztés lett elszámolva, mert nem fizette a vevő, viszont most gondolt egy "lilát" és az egészet kifizette. Ez esetben hogy fog kinézni a könyvelési tétel:
T 319 követelések értékvesztése K: ????????????????????????????????????

Mivel az értékvesztés elszámolásánál az adóalapot megemeltem ezzel az összeggel, gondolom hogy most a 9-esre könyvelt összeggel csökkentem ugye 29-es melyik sorában?
Válasz idézéssel
Köszi,

És azt hogyanlehet?
Válasz idézéssel
Hello!
Lehet áfa kötelessé tenni az ingatlan bérbeadást akkor levonhatja...
Válasz idézéssel
Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy vonhat le a költségekből áfát akinek a főtevékenysége saját ingatlan bérbeadása, és ugye ez mentes?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én is elhajigáltam, amint ki lehetett tölteni. Szerintem nem lesz gond.

Válasz idézéssel
Nyugi Mónika! Én is beadtam! Mint minden év elején azoknak akinek nincs semmije.
Gondolom sokan mások is....
De nem kell már!
A cégautó adó miatt adtam negyedévente 2 cégnek, de az annyival rendben is van.

NY kitöltésiből:

Idézet:Az az adózó, aki/amely nem kötelezett a Nyilatkozattal helyettesíthető bevallások kitöltésére, annak Nyilatkozatot sem kell/lehet benyújtania.

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Akkor ezek szerint akinek nincs semmi ilyen adóban kötelezettsége az NY-et sem kellett volna beadni 1601 tekintetében? Hát pedig mind bement már az év elején, hogy ne legyen vele több probléma. Ezeket már tőlem "megnyerték" mint minden évben most is.
Válasz idézéssel
Ruzsmi! Ez a nullás 01-es nekünk többieknek is probléma még mindig évek óta,
de nem történik semmi egyértelműsítés. Mintha élveznék, hogy mindenki saját értelmezés szerint
ahová elfogad egy nullát az idióta nyomtatványuk oda ír....
Életemben nem volt olyan cégem, aki kulturális adó vagy rehab köteles lett volna,
de annyinak vallottam be nulla adókötelezettséget ezekre, hogy se szeri se száma...
Kinek és miért jó ez? Sosem értem meg.
Főlapon egy lehetőség, hogy nem volt adó "oszt jónapot"!
Ahogy Te is írod.

Én is felhívtam őket múltkor, mert én a cégautó adó miatt vallottam évközben. Most ráküldtem még egy nullás bevallást a rendszerre, persze jött a levél, hogy hibás az időszak!!!! :oops:
Valami fejessel beszéltem és nagyon fontos információt kaptam, ami egyébként benne van a
kitöltési útmutatóban is: aki nem alanya egyik felsorolt adónemnek sem, annak nem kell beadni!!!
2012-ben áttették a szakképzésit a 08-asba és azóta nem kell beadni csak ha van mit bevallani....
Csak úgy belénk "súlykolták" anno,hogy nem hisszük el!Ja és hibernálta a felesleges nullás bevallásomat.

Idézet:Általános tudnivalók
A ’01-es bevallást annak az adózónak kell benyújtania, aki/amely a bevalláson szereplő bármely adónemnek (rehabilitációs hozzájárulás, cégautóadó, …) alanya az adott időszakban.
Amennyiben az adózó a bevalláson szereplő bármely adónemnek alanya, akkor az adott adónemre vonatkozó bevallási gyakoriság szerint kell kitöltenie a bevallást.
A bevallás benyújtásával egyenértékű, ha az adózó az adó- és vámhatóság által rendszeresített elektronikus űrlapon (NY) - a bevallás benyújtására előírt határidőig – nyilatkozik arról, hogy a bevallás benyújtására az adott időszakban azért nem került sor, mert adókötelezettsége nem keletkezett. E rendelkezés nem alkalmazható a soron kívüli bevallási kötelezettség esetén, továbbá felszámolás, végelszámolás esetén a tevékenységet lezáró adóbevallásra, valamint a felszámolás, végelszámolás befejezésekor benyújtandó adóbevallásra1.
A fentebb említettekre tekintettel amennyiben az adózó bármely adónemnek alanya az adott időszakban, akkor köteles a bevallás, illetőleg a nulla értékadatot tartalmazó bevallást helyettesítő nyilatkozat valamelyikének benyújtására.

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
ruzsmi Írta:Sziasztok!
Hogyan lehet utólag, tehát bevallási határidő után nullás 01-es bevallást beadni??

Hát ma felhívtam a NAV-ot, mert bárhogy visszajön hibásan a bevallás, nem tudnak rendes választ adni, ezt miért nem oldják már meg egy nyomorult X-el a főlapon, hogyha valakinek nullás, de utólag adja be???? azt mondta, átírta az időszakot egész évre és beírt a rehab-hoz egy nullát. így javította ki....
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ez már olyan régóta problémám, de még mindig nem tudom mi a helyes megoldás.
Hogyan lehet utólag, tehát bevallási határidő után nullás 01-es bevallást beadni??
NY-t ugye már nem lehet, a 01-est meg nullásan nem fogadja el sehogy, vmi adatot be kell írni, de ha egyszer nincs??
Légyszi segítsetek, ha volt már ilyen nálatok!
Előre is köszi!!
Judit
Válasz idézéssel
Hello!
Ha egyértelmüen hozzárendelhető megy a könyv után a bekerülési érték része ha anyag anyag költség része ha árú az árú beker.értékét növeli , de ha ha mondjuk a számlán van könyv meg könyvespolc meg a postaköltség akkor már nem mert nem tudod pontosan meghatározni melyikhez mennyi tartozik...
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Könyv vásárlásnál a postaköltséget külön könyvelitek?
Könyv-anyag
Posta, csomagolás-szolg.

vagy megy minden anyagba?

Köszönöm és szép napot! :-)
Válasz idézéssel
Hát abban maradtam magammal, hogy a vízkészletjárulékot 51-be könyvelem, mivel a kinyert bányavizet használják fürdésre, a hulladékgazd. felügyeleti díj mivel az is egy hatósági díj, ezért az 53-ba teszem. Jó lehet ez így?
Erika
Válasz idézéssel
Januártól van egy új cégem és van egy jó pár számomra eddig ismeretlen járulék és díj, amit nem tudom, hogy hova könyveljek. Keresgéltem a neten, annyit találtam, hogy

1. az élelmiszerlánc-felügyeleti díj az 53-ba könyvelendő, hatósági ig. szolg. díjhoz
2. Vízkészlet járulék és
3. hulladékgazdálkodási felügyeleti díjat nem találtam .

Az utóbbi kettő 53 vagy 86?
Erika
Válasz idézéssel
Kedves Klárika !

Nekem is át küldenéd , mert én is küzdök ezzel a mobil gonddal.

köszönöm.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Szia Erika!
Elküldtem priviben!

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Valakinek esetleg meg van a Számviteli levelek 321 számának 6586 kérdésére a válasz?
Ez a kedvezménnyel vásárolt mobil könyveléséről szól.

Ha meglenne és bemásolná valaki megköszönném.
Erika
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég