A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyveljünk együtt
Kedves Fórumtársaim!

Megint akadályba ütköztem Magyar Államkötvény kamat számolásában tud valaki segíteni.
Az a bajom,hogy az elődöm számítását nem értem egész hétvégén megpróbáltam rájönni a számítási módra de nem sikerült rájönnöm.

Köszönöm,
Pmarcsi
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Smile 
Klári!

Köszönöm! Rád mindig lehet számítani! Smile
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia
A szolgáltatást tökéletesen látod. Bármlyiket használhatod, az adott esetben vevő székhelye.
A kapott kölcsöntt ugyaúgy könyveled mintha pénzintézettől kaptad volna. A kamatnak én a JB alapkamat+ 5%-os szoktam használni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Érdekes kérdéseket tett fel egy ismerősöm. A következő bevételi formák érdeklik:
- Youtube nézettség után járó díj
- Google reklám bevétel
Milyen szolgáltatások ezek? Reklám, elektronikusan nyújtott szolgáltatás, szellemi alkotáshoz fűződő jogok átengedése (youtube videóknál)? Hol van a szolgáltatás helye? Én a főszabály szerinti teljesítési helyre gondolok, amikor az igénybe vevő adóalany székhelye az.  

A másik érdekes kérdés a Patreon (közösségi finanszírozás)bevételek. Ez, amikor magánszemélyek adnak kölcsön induló vállalkozásnak kamat fejében. Ezt például, hogy kell könyvelni? Egy főkönyvi számlára gyűjtöm az összes hitelező befizetéseit, mintha egy banktól kaptam volna, majd analitikában lebontom személyekre? Ez még nem is lenne gond, de a kamatok kiszámítása egyenként! Vagy ez is egy "banki" kölcsön, amit egy közösség ad, csak itt magánszemélyek adják össze a tőkét?
Találkozott már valaki ezekkel?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszi Klári Neked is! Így már világos, egyébként az szja törvényben is megtaláltam a 4 sz. melléklet 3. pont.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
Igeb ezt írtam " ahova belföldi Áfát könyveled". Ha a készlethez, költségheztartozik, akkor oda, ha egyébként a le nem vonható hategória lenne, akkor 8-as.

Válasz idézéssel
Köszi a válaszod. Akkor beteszem neki költségbe.
Válasz idézéssel
Mónika!

Az import ÁFÁ-t is ugyanúgy kell könyvelni, mint a számlán szereplő ÁFÁ-t. Csak a beszerzési hely miatt másként vetik ki! Kínában, gondolom nem 27% az ÁFA kulcsa, nálunk azonban ennyi. Talán ezért jobb náluk a gazdasági növekedés!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Igen, mikor alanyi mentes számláját könyvelem akkor a bruttó értéke költség, tehát a továbbhárított áfája megy a költségbe. Itt most csak az téveszt meg, és azért kérdeztem, mert ez egy külön befizetett adó, tehát nem  a beszerzési számlán lévő áfa érték, hanem ez egy plusz adó, ezért gondoltam, hogy ez nem számíthat be az eredménybe, nem csökkenti az adóalapot, Kerestem ez ügyben, de erre vonatkozóan semmit nem találtam. Ezért kérdezlek benneteket.
Válasz idézéssel
Mónika!

Nem jól gondolod! Nem egyéb, eredménybe nem számító kiadás az import ÁFA! Amikor könyveled, akkor az ÁFÁ-t, mint az árubeszerzés ellenértékét könyveled le oda, ahova az árubeszerzést is. Ezért eredménybe beszámító kiadás. Az áru értéke alanyi mentesnél nem a nettó összeg, hanem a bruttó, ÁFÁ-val növelt érték!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Klári! Alanyi mentes a vállalkozó, nincs neki áfá-ja. A kérdésem, hogy ez eredménybe nem számító kiadás ez esetben , ugye?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy Magyar Kft. külföldi telephelyén keletkezett számlákat szerepeltetni kell a magyar könyvekben is, de ha áfás beszerzés volt az áfát hol szerepeltetem? 46-on külön főkönyvi számon, hogy ne kerüljön be a bevallásba, vagy a beszerzés értékét növelve a 51;52-ön.? Mert azt nem itthon igényli vissza, hanem a külföldi telephelyen.

Köszönöm a válaszokat!
Válasz idézéssel
Szia Mónika, pont oda könyveld ahova a belföldi Áfát könyveled.  Ha a beszerzéshez csatolod, akkor eyt is oda.

Válasz idézéssel
Sziasztok! Egyéni vállalkozó, alanyi mentes, kínából árut szerzett be, levámolták, megfizette az import áfá-t a NAV-nak. Mit kezdjek ezzel az import áfa határozattal, hová könyveljem az import áfá-t??? Gondolom eredménybe nem számító kiadás ugye?
Válasz idézéssel
Hello!
Igen ahogy a Klári írja két részre kell bontani az áfát és nem lehet a bekerülési érték része az arányositott áfa hanem egyébb ráfordítás. A teljes le nem vonható a beker.érték része az arányositott le nem vonható része ráforditás.
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen!

Ennek a cégnek - korábban- operatív lízing esetében, én is így csináltam, de nem voltam biztos benne, hogy nyílt végű lízing esetében is járható út ez. Ám, most megnyugodtam. Smile
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Szia Csilla!
Én a nyilt pü lizingben beszerzett szgk-t Áfáját nem aktíválom, hanem megosztom levonható és len nem vonható között a nyílvántartás arányában. Pont azért amiért kétségeid vannak.

Válasz idézéssel
Szia,

Ezt tudom, de ő 90% körüli áfa-t szeretne levonni, ezért vezeti az útnyilvántartást, amivel ezt hitelesen alá tudja támasztani. Engem inkább az érdekel, hogy miként alakul a tárgyi eszköz aktivált értéke.
- tgk-nál az áfa teljes egészében levonható, így az eszközt az áfa nélküli összegen aktiválom
- szgk-nál, a le nem vonható áfa összege növeli az eszköz aktiválási értékét.
Aktiválni viszont, mindjárt a lízing kezdetekor kell, mikor használatba veszi az eszközt. Ekkor viszont még nem tudom, hogy mennyi lesz a le nem vonható áfa összege. Az az összeg, a lízing időszak végére fog rendelkezésre állni. Akkor azt a végén aktiválom rá, mint értéknövelő összeg? Vagy hogy számolom el?

Ezzel vagyok bajban.
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Hello!
Változás van jan 1.-től,nem kell utnyilvántartást vezetni ha csak az áfa 50%-át vonod le a bérbevételnél igy a ny lízingnél is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kissé belebonyolódtam egy személygépkocsi nyílt végű pénzügyi lízingbe. Ebben kérnék segítséget.
Régebben nem volt gond, mivel az szgk-nál az áfa nem volt levonható, így a teljes összeget aktiváltam. Ám most, mivel ez szolgáltatásnak minősül, alap esetben, az áfa 50%-a levonható, de a cég útnyilvántartást vezet, ahol havi szinten megbontja, hogy mennyi az üzleti célú használat, így hónapról hónapra változik a nem levonható áfa összege, ami elméletileg módosítja az aktiválandó összeget. A lízing futamideje 5 év, tehát akkor tudnám összesíteni a le nem vonható áfa összegét, ám közben évekig megy az écs, de milyen értékkel?!
Remélem, hogy érthetően írtam le a problémámat. Ti hogy könyvelitek az ilyen gazdasági eseményeket?

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Klári!

Köszönöm! Sajnos ennek a válasznak az ügyfelem nem fog örülni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Tamás!
Egyetértek veled. Fizikai kár a bérlőt nem érte.

Válasz idézéssel
Klári!

Mivel csak 144 eFt-ról van szó, beteszem a lekötött tartalékba. Négy év alatt csak vásárolnak tárgyi eszközt, pl. magánszemélytől, így nem veszik el az ÁFA.
Ellenben lenne egy másik kérdésem. Bérleti szerződést mondanak fel, a hátralévő időre fizetnek pénzt bérlőnek. Na ez most minek tekintsem? Kártalanításnak (bánatpénz) vagy kártérítésnek? Azért kérdezem, mert a kártérítés ÁFA mentes, a kártalanítás nem. Én a kártalanításra szavazok. Erre várnék megerősítést, vagy cáfolatot.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én kétlépésesnek gondolom Előbb Tao és onnan EVA.

Válasz idézéssel
Hello!
Jó kérdés ránéztem de csak ha a tao alá visszatér akkor van ez a áttérési különbözet az eva meg pont azért van hogy ne a tao-val adózzon igy szerintem nem kell alkalmazni.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég