A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Könyveljünk együtt
Így kedvezőbb az előfizetés elméletileg.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Nem tudom Nándi miért kell eyt így, de ha már bonyolítják a cégek akkor:
1., Atovábbszámlázza B-nek
2. Meállapodást köt A-B és az eredeti teljezítő, arról, hogy az A-felé kiállított számlát B egyenlíti ki az eredetinek és ez egyuttal atovábbszámlázott kiegyenlítése is.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
És akkor hogy lehet elszámolni. Át kell számlázni az "A" Kft-nek?
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Sajna nem!
A megrendelő és a teljecítés címzettje az A. Hiába fizet a B mert az csak egy engedményezés része.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Elszámolható az a számla, ahol a vevő "A" Kft, a számla fizető "B" Kft, és a "B" Kft-nél lenne elszámolva?

Köszi szépen! Smile
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Szia!

Köszi, már mindent értek!

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia!
Idén könyvelsz egyszer egy 891-461- et mint a 2017.12.31-es tétel sornoját, majd könyvelsz egy 891-461  - et mint a 2017 évi Tao előírását. Csinálsz hozzá egy jkv-t amiben rögzíted, hogy most észrevetted a hivát és most javítod. persze számokkal.

Válasz idézéssel
Szia Klári!

A 29 az jó csak mikor az adófizetési kötelezettséget könyveltem rosszul
másoltam a a számított társaságit /felcseréltem két számot/
A beszámoló a hibás /Nem jelentős a hiba, pár tízezer Ft/

Bocs, hogy nem világosan kérdezek- 
de akkor most hová könyvelek  891-461 vagy egyéb kiadás -461.
Nagyon laikus a kérdés?
Harakiri
Válasz idézéssel
Szia!
A hibás tételt visszakönyveled, és lekönyveled jól a 89-re. Ha a Tao alap nem is változik a 7-es éa az A lap változik, eyért adj be egy 29-es önellenőrzést.

Válasz idézéssel
Szia Klári!

Nem "jelentős" a hiba, a kérdésem tulajdonképpen az
hogyan javíthatom , a társasági 8-ra könyvelem, avagy 
egyéb kiadás 8 -ra??

Köszi előre is !

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia Harakiri!
Mi van a beszámoóban? Ha jó a beszámoló mérlege és eredménykimutatása simán javítsd ki a 17-es záró tételt és ntiss újra. Ha a beszámoló mérlegében is követelésként szerpel akkor bizony önellenőrízned is kell.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most vettem észre, hogy a 18 évi nyitóban " T" 461 társasági befizetés van ami nem túlfizetés,
hanem rosszul lett a "891"-re könyvelve záráskor.
Hogyan tudom az javítani?? "Előírásszerűen"

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
Kell az A1 a német minimálbért kap minimum ott adózik a jövedelméből de nálunk lesz biztositott a mi tb-ket kell vonni
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni kiküldetés témában. Utána olvasgattam, de még nem tiszta Blush
Most alakuló kft a munkavállalóit kiviszi Németországba dolgozni, ott alvállalkozó. Hosszabb ideig lesznek kint.
Melyik minimálbér vonatkozik rájuk a német vagy a magyar? Mit fizet itthon és mit kint? Számfejtés ugyan úgy a 08-ason megy havonta, vagy van egyéb nyomtatvány? Azt tudom, hogy az A1-est ki kell kérni. Ha van valakinek ilyen tapasztalata megköszönném a segítségét.
Válasz idézéssel
Szia!
Én le szoktam egyszerűsíteni! A díjbekérőt lekönyvelema bankból számlaként, (hisz a fizetés napja lesz a teljesítés napja) a végszálánál csak a diff.-t könyvelem ha van. Ha nincs diff akkor a 0-ás végszámlkát hozzátűzöm az előzőekben lekönyvelt bekérőhöz. Tudom, hogy nem tökéletes, de az az út borszsztó bonyolultá válik amit Te is érzel, egyébként a szabályoknk megfelelően.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most találkoztam először pénztárkönyvbe könyvelendő
bankból utalt díjbekérővel és fogalmam sincs hogyan könyveljem.
Azt talán még jól gondolom, hogy a díjbekérő eredménybe nem számító kiadás ami a bankot csökkenti
de mi van, ha megjön hozzá a számla??

Harakiri
Válasz idézéssel
Marcsi,ezt olvastad?

Pénzügyi lízing esetében a lízingbe adó a lízingbe vevő helyett megvásárolja a kiszemelt eszközt. Két fajtája ismeretes, melyeket alapvetően az különböztet meg egymástól, hogy a futamidő végén a tulajdonjog kire száll át, vagy arról ki rendelkezhet. Mindkettőben közös azonban, hogy a futamidő alatt az eszköz jogilag a lízingbeadó tulajdonában marad, de a lízingbevevő könyveiben szerepel, és amortizációt is ő számol el utána.

Jelentős különbség, hogy zárt végű pénzügyi lízing esetén a teljes vételárról kiállított számla alapján az áfa egy összegben visszaigényelhető – kivéve a gépkocsilízing esetét –, míg a nyílt végű pénzügyi lízingnél az áfa a törlesztő részleteknek megfelelő mértékben igényelhető vissza. (Gépkocsi esetében csak akkor, ha azt operatív lízing, vagy nyílt végű pénzügyi lízing keretében vásárolják.)
A tulajdonjog zárt végű pénzügyi lízing esetében a lejáratkor automatikusan átszáll a lízingbe vevőre (a vagyonszerzési illetéket a futamidő kezdetén kell megfizetni), míg a nyílt végű pénzügyi lízing esetében a tulajdonjog a futamidő végén nem száll át automatikusan a lízingbe vevőre, csak akkor, ha azt a felek a lejáratkor külön adásvételi szerződésben rögzítik a maradványérték megfizetésének ellenében (a vagyonszerzési illetéket a futamidő végén kell megfizetni). Nyíltvégűlízing-szerződés esetében a lízingbevevő meg is nevezheti a vevőt, vagy a lízing tárgya visszaszállhat a lízingbeadóra. (A nyílt végű pénzügyi lízing egyfajta bérletnek tekinthető.)
Számviteli elszámolás:
Lízing szerződés/számviteli bizonylat:
T 16 Befejezetlen beruházások (nettó érték)
K 44 Pénzügyi lízing miatti kötelezettségek
Kapcsolódó tétel: a levonható áfa könyvelése, amennyiben az levonható (zárt végű lízing megfelelő feltételek esetén)
T 36  Különféle egyéb követelések
K 44 Pénzügyi lízing miatti kötelezettségek
Aktiválás:
T 1 Befektetett eszközök
K 161 Befejezetlen beruházások
Lízingdíj tőkerésze számla alapján:
T 44 Pénzügyi lízing miatti kötelezettségek
K 45 Szállítók
Nyílt végű lízingszerződésnél a bérleti díjnak minősülő részlet kapcsolódó áfája:
T 46 Előzetesen felszámított áfa
K 45 Szállítók
A külön számlázott kamat:
T 87 Fizetendő kamatok
K 45 Szállítók
Nyílt végű lízing esetében, ha a tulajdonjogot „nem tartjuk meg”, akkor a maradványértéken a könyvekből kivezetjük az eszközt, az ellenértéket tárgyieszköz-eladásként számoljuk el.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Hello!
Pár kérdés az autószalon számlája biztosan a cég nevére szól és nem a bankéra, a kaukcio miért áfás a szerződésben van valahol olyan hogy ez a kaukciot majd beszámitják a törlesztőbe bár most nem a banknak szól a számla,nálad van a lizingszerződésről is egy példány,van birtokba adási valami?
Kis kavar van mert nem a banknak szól a számla,áfa a törlesztőrészleteknél vonható arányosan utnyilnvántartás alapján de elsőnél még ugye nincs,meg van kamat amit a bank felszámit azt is könyvelni kell.
Válasz idézéssel
Szia Pmarcsi!
Elolvastam a cikket amit küldtél, köszönöm. Ott egész egyszerűen írja le a lízing elszámolását, de láthatod, hogy a leírt esetemben elégé megbonyolították az dolgokat, és az a baj, hogy nem értem a logikájukat, pedig nem most kezdtem a szakmát. Sokat olvastam utána, le is akasztófáztam, de még mindig nem érzem, hogy jól csinálom.... Ezért is írtam le a kontírozásokat, hátha egy nálam okosabb megerősít, vagy megírja, hogy hol hibáztam.
Üdv:
Marcsi
Válasz idézéssel
Szia ,ezt olvastad!

http://szamvitelezz.hupont.hu/49/lizing-...lszamolasa

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Segítség teljesen belezavarodtam ebbe a nyíltvégű lízinges sztoriba. Nekem ez az első és az a baj, hogy hiába olvastam utána nem értem.
Kaptam két számlát, az értékesítőtől a gépkocsi bruttó összegével, illetve egy kaucióról szólót, valamint az autólízingelő banktól is egy számlát, mint kezdő lízingdíj 50 %.
Akinek volt már ilyen esete, arra kérem, hogy részleteiben segítsen, mert nem szeretném, hogy rosszul könyveljem le a tételeket, főleg az áfa elszámolásokat (visszaigényléseket)
Jól gondolom az alábbi kontírozásokat, vagy valahol "elnéztem"…..

Az eszközérték elszámolása pénzügyi lízing esetén(autóértékesítő számlája alapján)
T 161 Befejezetlen beruházások K 4462 Nyílt végű pénzügyi lízing 3.498.071.-
T 479 Egyéb rövid lejáratú kötelezettség???? K 4462 Nyílt végű pénzügyi lízing 926.929.-
(nettó maradvány érték: 524.711.-+áfa: 141.672.- Ft)

Autószalonnak utalva önrész:
T 4462 Nyílt végű pénzügyi lízing(nettó összeg) 1.434.073.-
T 479 Egyéb rövid lejáratú kötelezettség???? 387.203.-
K 3841 Bank 1.821.276.-

Autószalontól foglaló számla
T 35 Foglaló K 454 Szállító 314.961.-
T 4661 áfa K 454 Szállító 85.039.-
Autószalonnak utalva:
T 454 Szállító K 3841 Bank 400.000.-

Végül van az autólízing Zrt-től mint kezdő lízing 50%-a
T 4462 nyílt v. pénzügyi lízing K 454 Szállító??? 1.749.036.-
T 4661 ÁFA 472 240.-
Résztörlesztések havonként az Autólízing Zrt-nek a maradék
T 4462 nyílt v. pénzügyi lízing K 3841 Bank
T 4661 ÁFA
Elvileg ha mindent jól könyvelek, akkor csak a 4462 követel oldalán kellene a résztölesztés teljes összegének maradnia, amit havonta utalok a bankból. A többinek meg ki kellene futnia 0-ra.
Üdv:
Marcsi
Válasz idézéssel
Igen, nagyon köszönöm!!! Még azt kell kitalálnom, hogy mikor melyik sorba tegyem, hogy az áfa bevallásnál ne kelljen beleírogatni, és a lista is jót mutasson, mert így az áfa lista mindig több fizetendőt mutat, mint amennyi valójában (nem vonja le az importtal kapcsolatos áfát).
Válasz idézéssel
Hello
Levonható a befizetés napján a 70-es sorba irod
Válasz idézéssel
Szia!
511(814)-454 szla, 511(814)-465 vám+ktg, 368-465 vám Áfa, 466-368 Áfa elszámolása.
Erre gondoltál?

Válasz idézéssel
Sziasztok! Import áfa könyvelésével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Nem jól tölti fel az áfa bevallásba, RLB-t használunk. Ukrajnából hoz be az ügyfél fát. Ti hogy könyvelitek és melyik bevallási sort állítjátok be a vámhatározat és a befizetési visszaigazolás alapján? Köszönöm!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég