A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0953
Mindent jól gondolsz Csaba
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szisztok!

Egyik ügyfelem nem szerepeltette a bevallásában a megszűnt cégéből kivett osztalék szja-t és ehot.
A visszaigényelhető adója nem változik, de az alap és az adó igen. Akkor önellenőriznem kell és nem helyesbítenem, ugye?
Más: ő az eredeti bevallásában bejelölte, hogy visszakéri az adót. Ez a visszakérhető összeg nem változott. Akkor most nem kell semmit bejelölnöm a C blokkban?
Előre is köszönöm!
Csaba
Válasz idézéssel
Ó, köszi Klári! Én is ezt mondtam ismerősömnek, akkor ezek szerint jól hámoztam ki.
Erika
Válasz idézéssel
Igen, nem kell!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Ha valakinek csak ápolási díjból és gyermeknevelési támogatásból van jövedelme, akkor nem kell bevallást tenni ugye?
Erika
Válasz idézéssel
iro65 Írta:hogy problémás a feleslegesen beírt eho-adat.

Csak akkor töltsd ki az oldalt, ha visszaigényelhető eho-d van. Ha nincs, ne töltsd ki!
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Erzsó, Johanna! Köszönöm.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
a 0953-09 lappal kapcsolatban szeretném kérdezni attól, aki már elektronikusan elküldte a bevallást és volt ilyenje:

- van 14 %-os levont eho (osztalékból kifizető levonta)
- van 11 %-os eho, ami önkéntes magánnyugdíjpénztár után BE KELL vallani. Ezeket beírtam a 284. sorba. a megfelelő negyedévhez, és beírtam a 294.-be, hogy az adózó megfizette a 11 %-os ehot.
450 EFt-os határt nem éri el, túlvonása nincs.

A kérdésem csak az: a 288. és 289. sorba be kell-e írni a kifizető által levont 14 %-os ehot és az egb-jt, ha a 450 EFt-os határt nem éri el , tehát ennek nem lenne jelentősége

igazolása van mindenről, csak nem szeretnék hibalistát, mert több helyen olvastam, hogy problémás a feleslegesen beírt eho-adat.

köszi előre is.
Válasz idézéssel
Johannához csatlakoznék!!!

Nem kell most,majd az igazoláson lesz rajta 2010-es évin.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Apehnél azt mondták hogy a fél havit be kell tenni.
Válasz idézéssel
Köszönöm.
De akkor mennyit tegyen a 12-es sorba?
Más sort nem érint?
Válasz idézéssel
Édesanyádnak igaza van, csak elszámolást kaphatott.
Nekem is volt 2008-ban és 2009-ben is olyanom, aki decemberben ment nyugdíjba.
Mindketten csak elszámolást kaptak, igazolást nem. Mivel ilyenkor a nyugdíjat csak utólag fizetik, szerintem majd
a 2010. évi igazolás tartalmazza a fél hónapot is.
Johanna
Válasz idézéssel
Édesanyám dec 15-től ment nyugdíjba. A fél havi nyugdíjat is be kell tenni a bevallásba de azt mondja hogy csak valami elszámolást kapott amin a decemberi fél havi és a januári összeg szerepel. Kellett kapnia valami mást is? A 12-est soron kívül érint ez más sort is?

Ja és a nyugdíjpénztári összeget is megkapta de azt nem kell bevallani ugye?
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen Kitty!
Megnézem izibe.........
Válasz idézéssel
köszi ALBA sokat segítettél :lol: :lol:
üdv kitty
Válasz idézéssel
kitty91 Írta:nagyon szépen köszi már azt gondoltam, hogy nem tud senki segiteni.

Kitty, megerősítem önmagam; én is így csináltam az eho visszaigénylést.
Viszont ha volt munkáltatója, és fizettek utána egészségbiztosítási járulékot, akkor azt is beszámíthatod és visszaigényelheted a 450eFt feletti részt, lettlégyen az akármekkora összeg.
Üdvözlettel! A l b a

Válasz idézéssel
ÁGI szia

visszatérve az előző kérdésedhez, 2 lehetőséged van vagy összevonandó jövedelemként számolod-el, vagy a különadózó /forrásadós/jövedelmek közt.
ezek közt választhatsz, nézd meg hogy melyikkel.jár jobban /kevesebbet fizet./
üdv kitty :lol: :lol:
Válasz idézéssel
Dugo!

Keresd ki a topicot "Adószámos magánszemély" ott kitárgyaltuk!!!
Egy bevallás,de több lehetőség. Kellett volna előleget fizetnie.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2..">www.aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2..</a><!-- w -->. -
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Kitty!
Nagyon szépen köszönöm.
Válasz idézéssel
Dugo Írta:Sziasztok!

Jajjj........Megint segítségre, megerősítésre volna szükségem.
Adott egy Kft ügyvezető és alkalmazott is akinek az szja bevallását kellene megcsinálnom. A gondom, hogy a saját "sima" cucca melett van egy adószámos magánszemélyként kiadott bérleti díj számlája is. Erre nem fizetett előleget, mert magánszemélynek adta ki és így nem is vonták le tőle. Ez a kissebb gondom, viszont azt jól gondolom-e, hogy két bevallást kell beadnom, egyet a normál adóazonosító jelével, egyet pedig adószámos magánszemélyként?

Köszi, előre is........Ági
szia ÁGI
egybevallást kell csak készitened
üdv.kitty
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Jajjj........Megint segítségre, megerősítésre volna szükségem.
Adott egy Kft ügyvezető és alkalmazott is akinek az szja bevallását kellene megcsinálnom. A gondom, hogy a saját "sima" cucca melett van egy adószámos magánszemélyként kiadott bérleti díj számlája is. Erre nem fizetett előleget, mert magánszemélynek adta ki és így nem is vonták le tőle. Ez a kissebb gondom, viszont azt jól gondolom-e, hogy két bevallást kell beadnom, egyet a normál adóazonosító jelével, egyet pedig adószámos magánszemélyként?

Köszi, előre is........Ági
Válasz idézéssel
Alba Írta:Szia Kitty!
Este tudok majd konkrétabban segíteni neked, mert otthon megnézem, mivel átverekedtem magam ezen a témán én is.
Úgy emlékszem, hogy beírogatod a 288, 289 sorokat, a 295-be pedig a 450.000 Ft-on felüli részt, ami visszaigényelhető. A többit a program rakosgatja a megfelelő helyekre.
A 11.200 Ft milyen megfizetést jelent? Egbiztot vagy ehot? Ennek megfelelően kell beírni az idevonatkozó sorba.
szia Alba
nagyon szépen köszi már azt gondoltam, hogy nem tud senki segiteni.
üdv.kitty
Válasz idézéssel
Szia Kitty!
Este tudok majd konkrétabban segíteni neked, mert otthon megnézem, mivel átverekedtem magam ezen a témán én is.
Úgy emlékszem, hogy beírogatod a 288, 289 sorokat, a 295-be pedig a 450.000 Ft-on felüli részt, ami visszaigényelhető. A többit a program rakosgatja a megfelelő helyekre.
A 11.200 Ft milyen megfizetést jelent? Egbiztot vagy ehot? Ennek megfelelően kell beírni az idevonatkozó sorba.
Üdvözlettel! A l b a

Válasz idézéssel
Szia Mindenkinek
segitséget szeretnék kérn
ing.bérbeadás 2357 e eho 14 % 329980. ,kifiz.levont 445650 ft-t adozó fizetett 11200 ft-ot össz 456850 ft visszajáró 126870 ft.
09 lapon nem tudom levezetni, aki tud kérem segitsen, mert már kb 3 órá eltöltöttem vele
köszi kitty
Válasz idézéssel
Köszönöm Zsóka és Johanna!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég