A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rehabilitációs hozzájárulás 2009-2010.
Kávé! Nagyon klassz a kis táblázatod! Már meg is csináltam vele a rehab-ot! Köszi!
Erika
Válasz idézéssel
Köszönöm Kávé!

Üdvözlettel:

Pildi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Elkészítettem egy rehabilitációs járulék számítást segítő táblázatot, amely segítségével már nem csak a negyedéves előlegeket, hanem az éves elszámolást is el lehet készíteni.
A táblázatot simán le kell menteni, és a sárga színnel megjelölt mezőket a konkrét adatokkal ki kell tölteni.
Amennyiben valamilyen probléma merül fel, nyugodtan keressetek az elérhetőségeimen.
Zs.
Válasz idézéssel
Szia!

Kedves Kávé!

Nagyon köszönöm még egyszer a segítségedet

Üdvözlettel:

Pildi
Válasz idézéssel
Köszi Kávé!
Erika
Válasz idézéssel
Szia Erika!
A második (és többi) negyedévre is el fogom készíteni, és felteszem. Most nem akartam áttekinthetetlenül bonyolult táblázatot, hogy az excelben kevésbé virtuóz társainknak is segítség legyen.
Zs.
Válasz idézéssel
Köszi Kávé, kipróbáltam! Átmásoltam az adataimat. De második negyedévre ez még nem alkalmazható ugye?
Erika
Válasz idézéssel
Csatolok egy excel táblázatot, amely a rehab.járulék 2010. I.negyedévi előlegének kiszámításához ad segítséget.
Zs.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Április 20-ig a 20 fő feletti átl.stat.létszámmal dolgozó cégek érintettek lehetnek a rehabilitációs hj. bevallási és előleg fizetési kötelezettségben.
A rehab.járulék kiszámolást segítő anyagokat gyűjtöttem össze
Zs.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Mivel 2009. december 15-én módosult a rehab stat.létszám számítással kapcsolatos előírás, és több helyen is olvastam olyat, hogy a megváltozott munkaképességű munkavállalónál nem lehet figyelembe venni a rokkant nyugdíjban ill. szoc.járadékban részesülő munkavállalót, megkérdeztem az apeh-et, ill. az adó kérdés-válasznak is beküldtem az alábbi kérdést.

Az adóhatóság válasza szerint
- 2009. évben - egész évre tehát - már az átlagos stat.létszám számításnál az egy tizedes jegyre való kerekítést kell alkalmazni
- a megváltozott munkaképességű munkavállalónál is ugyanígy kell a létszámot kiszámítani, tehát egy tizedes jegyre
- nincs külön eljárás a rokkant nyugdíjban részesülő munkavállalóra, ő is egész főként beleszámít a létszámba és a megváltozott munkaképességűeknél is figyelembe kell venni, HA LEGALÁBB A NAPI 4 ÓRÁT ELÉRI a foglalkoztatásuk!

Csatolom a "levelezés" írásos eredményét.

2010-re is ugyanezek az előírások érvényesek. Minél hamarabb intézkedni kell a nagyobb cégeknél, hogy kellő létszámú megváltozott munkaképességű munkavállalót foglalkoztassanak, mert nagyon nagy lesz a rehab.járulék.

Zs.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég