A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egyszerűsített foglalkoztatás
Sajnos megint elakadtam, bejelenteném hétfőtől az illetőt, muszáj ragaszkodni az 5 egymást követő munkanaphoz, ugyqanis a dolgoó csak hétfő-szerd és pénteken akar jönni. Ez nem lehetséges?
Köszi Zsóka
Válasz idézéssel
Kedves Catking, köszönöm szépenZsóka
Válasz idézéssel
pribusne Írta:Most lesz először egysz.foglalkoztatott egy vendéglátós vállakozónál, azt tudom, hogy napi 1,000.-Ft a közteher utána, de azt nem tudom, hogy mennyit kereshet pl. nap 4 órában, itt is kell a min.bérhez alkalmazkodni?
Köszi Zsóka

Szia Zsóka!

Igen 1000.- Ft a közteher, és kell a minimálbérhez, gar. bérhez alkalmazkodni, de felfelé eltérhetSmile)

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ommf.gov.hu/index.html?akt_menu=234">http://www.ommf.gov.hu/index.html?akt_menu=234</a><!-- m -->
A linken találod az ommf hírleveleket, az 1.szám-ban a 40. oldaltól nagyon jó leírás található az efo-ról, tévhitekkel és helyes megoldásokkal.

Üdv. catking
Válasz idézéssel
Most lesz először egysz.foglalkoztatott egy vendéglátós vállakozónál, azt tudom, hogy napi 1,000.-Ft a közteher utána, de azt nem tudom, hogy mennyit kereshet pl. nap 4 órában, itt is kell a min.bérhez alkalmazkodni?
Köszi Zsóka
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók!
A napokban találtam meg ezt az oldalt. Sok mindent olvastam, de kérlek segítsetek összefoglalva.
A gyermekem, barátjával együtt alapított egy kft-t, ahol mindketten ügyvezetők. Egy kávézót bérelnek és üzemeltetnek. Gyermekem be lett jelentve heti 40 órában (melynek beosztása kötetlen, ez van a munkaszerződésben) 78 ezer forinttal. Társa nem, mert van egy kocsmája, Ő ott van bejelentve. Akkor itt dolgozhat? (felszolgálás, pult) Jelenléti ívet kell vezetni?
Alkalmi munkavállalókkal dolgoznak. Interneten jelentik le munkakezdés előtt és jelenléti ívet vezetnek. (nyomtatvány boltban kapható „Jelenléti ív”) Kérdésem? munkaszerződés szükséges? nincs 5 napot meghaladó idő egyszerre.
Én csak egy titokban figyelő anya lennék, nem szeretném ha problémájuk lenne. Bármi fontos tanácsot nagyon szívesen fogadok.
köszönöm előre is, Ildikó
Válasz idézéssel
Telefonos ügyfélszolgálat szerint a benyujtás számit az átvezetésnél, tehát megfizetettnek minősül ha már bent van az átvezetés.
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Most ismtét az egyszerűsített foglalkoztatással és a társaság 300 e -t meghaladó tartozásával bajlódok!!
Szerintetek maradhat az EF akkor ha a társaság a 07.20-i ÁFA visszaigényelhetőjét vezette át a járuléktartozásaiba?????
Azért gondolom, hogy nem biztos hogy jó, mert az átvezetés lehet hogy csak aug.végén esetleg szept.elején történik meg a folyószámlán.
Nem kis összegről van szó, nem tudták befizetni 07.12-én a járulékot, de az ÁFA-ban nagyobb összegű kiutalást nem kért, hanem a járulékokra lett átvezetve.
Szóval mi a véleményetek??? Ilyen esetben is át kellene módosítani az EF kat munkaviszonyossá???
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/adoinfo/inffuzet_2011/fuzet_46.html">http://www.apeh.hu/adoinfo/inffuzet_2011/fuzet_46.html</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók!
A segítségeteket szeretném kérni! Az alábbi felvetésben van valahol hiba vagy helyes így?

Egyszerűsített foglalkoztatásban (alkalmi munka) lenne alkalmazva egy bérpótló támogatáson levő személy.
Havi 7 nap/évi 84 nap. A bére: 8000Ft/nap. (kisebb, mint a napi bérminimum kétszerese).
A jogszabály szerint:
- a munkáltató által fizetendő közteher napi 1000Ft
- a munkavállaló közterhet nem fizet
- a bérpótló juttatásra (28500Ft) továbbra is jogosult.

Összeségében a munkaadó összköltsége 64 000Ft, a munkavállaló havi nettó jövedelme
84 500Ft lesz (56 000+28 500Ft).

Valóban lehetséges, hogy ezzel így minden rendben?!
Válasz idézéssel
A gond a 10-e. Mert az vasárnap, és a másik helyen már bejelentették vasárnaptól szerdáig dolgozni, de úgy hogy kamionosnak. (megj: dolgoznia kellett volna nálunk, de kidumálta...erre irtam, hogy nem kommentálom)
Válasz idézéssel
VnéErika Írta:Sziasztok!
Egy emberke be lett jelentve 5-én, hogy 6-tól 5 napot fog dolgozni.
Ma késő délután szólt, hogy nem tud jönni hétfő, kedden, szerdán. Kérdésem: az 5 napnak folyamatosnak kell lennie, vagy lehet most 6,7,8, és majd csütörtök, péntek jövőhéten?
Köszönöm a válaszotokat. Üdv: Erika

Erika!
Nem egészen értem.
Ha azt jelentetted, hogy 6-tól 5 napot dolgozik, akkor az 6-7-8-9-10
akkor miért gond hanem jön hétfőn, arra a napra nincs is bejelentve!
Ha úgy gondoltad, hogy az 5 nap 6-7-8-11-12, akkor nem jó a bejelentésed.
Úgy tudod javítani, ha hivatkozol a korábbi bejelentésre és először törlöd (T) a bejelentést (az 5 napot) és bejelented egy új 23. pótlapon U jelöléssel 6-tól a 3 napot és megint egy új lapon 14-től 2 napra.
De ezt mindenképp holnap 8 előtt meg kell tenned.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szeretnék megoldást kérni tőletek, akik jobban ismeritek az egyszerűsített foglalkoztatást.
Egy emberke be lett jelentve 5-én, hogy 6-tól 5 napot fog dolgozni. Elment az apeh bejelentő. Készült egy munkaszerződés. Tudom, nem hivatalos, de még nem késő, és csinálhatunk másik munkaszerződést...
Ma késő délután szólt, hogy nem tud jönni hétfő, kedden, szerdán. Kérdésem: az 5 napnak folyamatosnak kell lennie, vagy lehet most 6,7,8, és majd csütörtök, péntek jövőhéten?
Vagy az apehnál csináljunk egy módositást három napról? (ezt nem szeretnénk...)
Ja, majd elfelejtettem: mezőgazdaság vagyunk.
Oka: elvállalt egy négynapos kamionosságot ugyanilyen egyszerű foglalkoztatással vasárnaptól szerdáig.(Meg van a véleményem róla...de itt most ez nem fontos)
Mit lehet csinálni?
A munkaszerződés bruttó napi bérre van megállapitva. Ahogy visszaolvastam itt, ez egyenlő a kifizetendő összeggel.

Köszönöm a válaszotokat. Üdv: Erika
Válasz idézéssel
Szia!
Asszem a hónap utolsó napját vettem, mert valamiért nem tudták befizetni a járulékokat. De tutira töröltem a két embert a 1042-en, leadtam egy napra a 1041-t és munkaviszonyosként számfejtettem és úgy is adtam le a 08-t. Úgy számfejtettem, hogy az alkalmi munkás nettó bérük legyen a munkaviszonyos nettó is.
Még akkor jött be ez az új módi divatba és nem igazán tudtam, hogy jó-e így. De így csináltam. Remélem nem csináltam, és ezzel nem írtam neked nagy baromságot.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudnátok gyakorlati segítséget adni arra vonatkozóan, hogy a már bejelentett és ki is fizetett alkalmi munkavállalókat hogyan kell kezelni abban az esetben ha hóvégén kiderül, hogy meghaladta a munkáltató járulék és szja tartozása a 300.000.-Ft-ot?
Egyáltalán milyen időpontban kell figyelni ezt az értékhatárt?
12-én nem tudta fizetni a havi járulékokat, de mondjuk 25-én rendezte. Ebben az esetben lehet a tárgyhóban alkalmi?
Ha 30-ig sem tudja rendezni, akkor visszamenőleg hogy változtassuk az alkalmi bejelentést, és munkadik számfejtést?
Volt már valakinek ilyen???
Előre is köszi a segítségeteket, véleményeket!!!
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Lányok !

KÖSZÖNÖM a segítséget!
Üdv. Juli
Válasz idézéssel
Szia Juli!

Ahhoz, hogy bejelents valakit egyszerűsített foglalkoztatásra nem kell előzőleg semmilyen regisztráció.
Csak simán tárcsázd, vagy szerencsésebb ha a foglalkoztatni szándékozó ügyfél hívja a 185-ös telefonszámot.
Először automata jelentkezik, majd ki kell választani, hogy egyszerűsített foglalkoztatást szeretnél jelenteni.
Majd kapcsolják az ügyintézőt.
Ott meg kell adni:
- bejelentő adóazonosító száma
- a foglalkoztató adószám
- a dolgozó adószám és tajszáma
- a foglalkoztatás minősége (pl. alkalmi munka)
- a foglalkoztatás időtartama (hány napra szeretnéd foglalkoztatni)
Ezt követően az ügyintéző megmondja az azonosító kódot, melyet fel kell jegyezni, mert csak ezzel tudjuk igazolni a bejelentést.
Célszerű mobilról telefonálni,mert ekkor sms-ben is megküldik a kódot.

Üdv.,

Ági
Válasz idézéssel
Juli!
Itt azt írja, hogy telefonos bejelentéshez is kell regisztráció.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://ugyintezes.magyarorszag.hu/szolgaltatasok/egyszerusitettfoglalk.html?highlight=bejelent%C3%A9s%20185">https://ugyintezes.magyarorszag.hu/szol ... %A9s%20185</a><!-- m -->
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Telefonos bejelentés esetén mire van szükség a 185-ös telefon számon kívül és a bejelentendő adatokon kívül kell e még valami ( mondjuk regisztráció)
Köszönöm a segítséget!
Üdv. Juli
Válasz idézéssel
Szia !

Egyszerűsített foglalkoztatás keretében létrehozott munkaviszonyok igazolása

Egyszerűsített munkaszerződés esetén a munkaviszonyt követően igazolólapot kell kiállítania a munkáltatónak. Az igazolólap megegyezik a normál munkaviszony esetén kiadandó igazolólappal.

Úgy gondolom a bér programban az Adatlap megfelelő lehet.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szeretném megkérdezni,hogy amikor az egyszerűsített foglalkoztatás véget ér, milyen elszámolást adtok nekik? Viszik a munkaszerződésüket? Azon rajta van, hogy mennyit kerestek, vagy van valami speciális nyomtatvány. A bruttó a netto, levonásuk nincs, az 1000 Ft-t a munkáltató fizeti, de valamilyen igazolás kellene a 2011. évi szja bevalláshoz??!! Köszönöm.
Válasz idézéssel
Bocs!

A speciális értelemben nincs járulék, fix közteher van a kifizetett járandóságtól független. Azt nem értem meg ha jelenleg a törvény nem szabályozza, hogy minek minősül akkor miért érvelnek úgy, hogy a márciushoz képest ez már bér. Akkor is közterhet fizettünk, csak jegy formájában. 8O
Válasz idézéssel
Kati!

Hogy hogy nincs járulék, lehet én maradtam le valamiről? Hiszen a 08-son vallani kell és előírja ez alapján az apeh és be is kell fizetned.

"A SZAKMA 2010. októberi számában arról olvashatunk, hogy miután a törvény nem tartalmaz különös rendelkezést az így kifizetett jövedelem és annak közterhe elszámolására, véleményük szerint a számviteli törvény előírásából következően az alkalmi munkavállalóknak fizetett munkabér (jövedelem) tartalmában megfelel a kereset fogalmának, ezért azt bérköltségként indokolt elszámolni.

Ennek a gondolatmenetnek megfelelően az ilyen foglalkoztatás után a munkáltató által fizetendő közterhet pedig a bérjárulékok között indokolt elszámolni. "
Válasz idézéssel
Anita!

Köszönöm!

Július 31-ig így is volt. Augusztustól már nincs járulék. Korábban az egyéb személyi jellegűbe könyveltük.
Válasz idézéssel
Én pl. így:

Bérktg 541/4712 nyitottam neki egy külön számlát
Járulék 568/4637 itt is külön nyitottam csak erre számlaszámot.

Üdv:
Anita
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Augusztustól hova könyvelitek az alkalmi munkavállaló bérét?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég