A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Felszámolási eljárás-bevallások
Nincs tárgyi eszköze semmi,csak egy csomó tagi kölcsöne.Ez problémás?Nem tudom mi a fenét csináljak.
Válasz idézéssel
Szia Ildi!

Könyvelési szempontból nem sokkal másabb mint egy éves beszámoló, de az üf szempontjából viszont igencsak az. A lényeg abban van hogy a felsz dátumától az ügyvezető/képviselő tisztsége megszűnik és onnantól a felszámoló kezeli az ügyeket. Kifizetéseket is már csak Ő teljesíthet akkor. Ami van eszköz a zárómérlegben, azokat át kell szolgáltatni. Ha még nem csináltál felszámolásra beadott beszámolót, akkor szerintem érdemes lenne beszélned olyannal, aki már csinált ilyet és elmondaná tapasztalatait.

A saját véleményem az, hogy ha nem muszáj, nem vállalnék be felszámolást, max csak akkor ha nem tudom kikerülni a kérdést. Nem tudom többiek hogy vannak vele.....de majd megírják
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Még egy kérdés.A záró beszámoló összeállítása miben különbözik az évestől?Szerintem nem is lenne teljes mert nem tudom az Apeh követelését teljes összegben stb,szóval hiányosságok vannak.Egyáltalán mennyire macerás ez az egész?Érdemes foglalkozni vele?
Válasz idézéssel
Ildi!

Vedd fel a kapcsolatot a felszámolóval, ált meg szokták engedni hogy saját regi alatt küldjed, van akinek meg el kell küldeni és Ő adja be. Felszámolója válogatja
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Valahol olvastam,de nem tudom már hol,hogy már ebben az esetben ennyi idő eletelte után le van tiltva a cég a küldésről.Tudtok erre valamit?
Válasz idézéssel
Bt 2009.08.11felszámolási eljárás indult.A tulaj most jelentkezett.2007 évre beszámoló 2008 évre adóbevallások,beszámoló elmaradás van.Ha most ezeket elkészítem a felszámolónak kell átadnom vagy nekem kell elektronikusan küldenem?
Válasz idézéssel
Köszönöm a válaszaitokat!

Igazából nem az zavar, hogy bevallások határidejei következnek (mert ez már nem az én felelősségem), hanem, hogy én már réges régen készen vagyok a zárással és legszívesebben már átadnék mindent ("Egy nyűggel kevesebb!" felkiálltással), de nincs kinek! Még a CB-ot hétfőn felhívom, ha nem járok így sem eredménnyel, akkor várakozó álláspontra helyezkedem!
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
Lányok!

Én olyannal találkoztam,hogy a felszámoló hónapok múlva jelentkezett.Megkért adjam be a nullásakat,mert én vagyok regisztrálva./késve,de beadtam/.
Mikor kérdeztem,miért ilyen soká jelentkezett,közölte rengeteg a munkájuk.
A mérleget pedig már nekik kell beadni.
Én kivárnék.Nehogy már Te rohangálj utánuk!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Suresz!
Ha a felszámolóval nem tudtál kapcsolatba lépni, akkor ezek szerint nincs megbízásod arra, hogy a felszámolási időszak alatt és végén te adjál be bevallásokat. Arról nem is beszélve, hogy alá kellene iratnod, mielőtt feladod őket, mert most már ő képviseli a céget.
Tehát mindenképpen meg kell keresned. Lehet hogy már ő fogja ezeket beadni, neked pedig át kellene adnod a tevékenységet záró dokumentációt.
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Az egyik cégem felszámolása még 2010.03.30.-án elkezdődött. Már beadtam minden féle bevallást, mérleget, ami engem érint könyvelőként.
A Felszámoló azonban még mindig nem jelentkezett. Csak annyit tudtam kinyomozni (cégközlönyből, a cégem APEH-os törzsadatából), hogy ki a felszámoló. Sajnos elérhetőséget nem találtam, pedig már az internett segítségét is igénybe vettem.
Tudnátok valami ötletet adni, hogy mit csináljak? Kérdezem a CB-ot a Felszámoló elérhetőségéről? Adjak be a 1008-ast és 1065-ös én nullával (tevékenység már hónapok óta úgy sincs)?
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én már elkészítettem a beszámolót is a lezárt időszakról, és most mondja a felszámoló, hogy ha nem lesz ebben az évben kifizetve a bér, amit könyveltünk, bevallottunk, adatlapokon kiadtunk, akkor önellenőrizni kell a 0908-at, új adatlapot kiadni,stb. Először is, honnan tudjam, hogy a bérgarancia-alapból mikor fizetnek, és ha javítom a 08-t, akkor a könyvelést is javítani kell, akkor meg honnan tudom a kötelezettséget? Hozzáteszem, hogy 17-ig dolgozom, már a felmondási időmet töltöm, nem nagyon van kedvem ebbe a 4 hónapot érintő önellenőrzésbe belemenni. Muszáj?
Jutka
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Kell-e még olyan, hogy a 10 évig megőrzendő dokumentumok listája? Ha ige, mi tartozik ide?
És valami olyan, hogy veszélyes anyag képződött-e? Ehhez valamilyen formanyomtatvány kell?
Mi történik olyankor, ha a felszámolás január 15-én kezdődik. Ilyenkor a 2009-es évről előtte meg kell csinálni a teljes évzárást, beszámolót, TA bevallást, és utána a 2010-es évről ( arról a 15 napról) ismét egy zárást?
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Kell-e még olyan, hogy a 10 évig megőrzendő dokumentumok listája? Ha ige, mi tartozik ide?
És valami olyan, hogy veszélyes anyag képződött-e? Ehhez valamilyen formanyomtatvány kell?
Válasz idézéssel
Szia!
A 0903-at kivéve minden kell. Természetesen elektronikusan. Mi legutóbb azt csináltuk, hogy szépen kinyomtattuk és jkv kíséretében átadtuk a felszámolónak, mert már csak Ő írhat alá. A mi meghatalmazásunk már nem él, sőt ki is regiztük magunkat. Évekig elhúzódhat, a felszámoló nem csipkedi magát. A forduló napot követően minden a felszámolóé a túlfizetés is.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszönöm!!!!
Az előzőeket átnézve, csak pontosítani szeretném: 0971, 0965, 0908, 0903, 0901 bevallást kell beadni. IPA és NYenyi is kell? Hogyan, ha nincs nyomtatvány, program, stb??? Meddig húzódhat egy ilyen ügy, ha a Kft-nek nincs semmilyen vagyona sem. (Valójában tartozása sincs, csak kezességet vállalt, és mivel az egyenes adós nem tud fizetni, ezért a bank tőle próbálja behajtani a pénzt.) És mi lesz az adófolyószámlán levő pénzzel, pl. társasági adóelőleg, amit még rendesen befizetett, de valószínűleg veszteség lesz. Viszi a felszámoló?
Válasz idézéssel
Köszönöm!!!!
Az előzőeket átnézve, csak pontosítani szeretném: 0971, 0965, 0908, 0903, 0901 bevallást kell beadni. IPA és NYenyi is kell? Hogyan, ha nincs nyomtatvány, program, stb??? Meddig húzódhat egy ilyen ügy, ha a Kft-nek nincs semmilyen vagyona sem. (Valójában tartozása sincs, csak kezességet vállalt, és mivel az egyenes adós nem tud fizetni, ezért a bank tőle próbálja behajtani a pénzt.)
Válasz idézéssel
Szia Rise!

1.,Maradhat
2., Kézhezvételtől
3., Lent megbeszéltük
4., Igen
5., Nincs rá szabály, de érdemesebb a cégnek jelentkezni
6., A felszámoló a munkaügyi iratokkal együtt Őt is megkapja.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szeretnék egy kis segítséget kérni felszámolás ügyben, mert eddig még ilyen tapasztalatom nem volt.
Egy Kft, aminek egyébként 2010-ben át kellene alakulni a saját tőke negatív volta miatt most felszámolás alatt van.
1. Érinti-e ez az átalakulást? A felszámolás miatt maradhat továbbra is Kft?
2. Jelenleg egy bírósági végzés van, hogy felszámolást kezdeményeztek ellene, és 8 napon belül kell nyilatkozni, hogy elfogadja-e a követelés jogosságát. Mitől számít a 45 nap? Az eredeti végzés dátumától, a kézhezvételtől, vagy a 8 napos nyilatkozattétel utántól indul?
3. Milyen bevallásokat kell beadni az APEH-nak?
4. A 45 nap után a zárómérleget csak a felszámolónak kell átadni?
5. A kijelölt felszámolót a cég keresi fel, vagy ő jelentkezik?
6. A kft-nek jelenleg egy dolgozója van, de ő Gyeden van. Mi történik vele ilyenkor???
Előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nálunk most indul a felszámolás, nov.8-a a zárás napja. A bért, illetve a 0908-at hogyan csináljam? Hogyan tudom megbontani a hónapot, hogy a bevallások jók legyenek? (Kulcs-Soft bérprogram)
Köszönöm Jutka
Válasz idézéssel
Még annyit kérdeznék, hogy a zárómérlegben az előző időszakhoz milyen dátumot kell írni? A tevékenységet záró mérleg dátumát? (Ami megegyezik ugye a zárómérleg dátumával).

Jasmine
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nekem is hasonló a kérdésem, mint Hajnalnénak.
Leírom a konkrét helyzetet:
Tavaly év végén elhatároltam bankköltséget, mivel nem volt a bankszámlán fedezet: T. 53 K. 482. A bankszámlán idén sem volt semmi fedezet.
Idén felszámolják a céget. Úgy tudom, a tevékenységet záró mérlegben nem szerepelhet időbeli elhatárolás, ezért azt fel kell oldani: T. 482 K. 53.
Mivel idén az 53 számlaosztályon nem volt semmilyen tétel, csak a fenti, így az 53-nak K.Egyenlege lett.
Tehát az er.kim.-ban negatív előjellel kellene szerepeltetni. Ez így helyes v. át kell vezetni valahova (egyéb bevétel talán? persze nem könyvelni, csak a mérleg más során szerepeltetni).

Előre is köszönöm válaszaitokat!

Üdv.
Jasmine
Válasz idézéssel
Polika, Kati! Köszi a válaszokat. Sztem is ki kell most állítanom a számlát, egyébként sehogyan sem áll helyre a dolog. Hát igen ez a számlakiállítási időpont érdekes. Én, mint írtam mindenkinek akkor állítom ki a számlát amikor ki is fizeti. Nálam nem kavar be, mert ev vagyok és nem áfás. A két kettős könyvvitelt vezető vállalkozásomnál pedig szerződés alapján előírom.
Tudom, hogy nem egészen jó, de így legalább követhető.

Puszi Mindkettőtöknek: Jolcsi
Üdv: Jolcsi
Válasz idézéssel
Jolcsi! én is úgy szoktam könyvelni, mint Katzi, de találkoztam már a te általad írt megoldással is.
Ha megnézed, a te megoldásodban is az a végeredmény, csak két tételben könyveled a dolgokat.
Azt, hogy az 5-ösöd mínuszos lesz úgy értelmeztem, hogy piszok sok lesz a veszteség.
A helyedben, ha már az elmúlt évre könyveltél könyvelési díjat, esetleg még a neved alatt is van a cég, sőt beírtad magad, mint mérlegkészítőt a kiegészítő mellékletbe, elkerülhetetlen, hogy kiállítsd a számlát.
Mint írtad az áfádat nem bántja, sőt még szja-t és járulékot sem kell fizetned, hiszen úgy tudom egyéni vállalkozónál akkor van adóalap, ha beérkezett a pénz. Ez meg nem érkezett be. Marad a cégnél szállítói tartozás.
Esetleg a válllkozási szerződésben lehet az, hogy a számlázás dátuma a mérlegleadási határidő??, bár már attól is eltelt 15 nap.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Az áfa tv. alapján a számlakibocsátásról a teljesítést követő ésszerű határidőn belül gondoskodni kell (mivel adómentes vagy, itt nem él a 15 nap, de akkor is az áfa tv hatálya alá tartozol). A teljesítés esetetben szerintem a ptk szerinti teljesítési időpont (vállalkozási szerződés alapján)...szerintem minimum évente számlát kellett volna írnod Sad
Ezt csak azért írom le, hogy egy apeh vizsgálatnál nehogy a számládra, aztán Rád terelődjön a figyelem....nálunk sajnos volt ilyen ügy. És talán most is lesz.Sad
De várom nálam tapasztaltabbak véleményét is.

Kati
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Jolcsi! Szerintem a számlát most ki kell állítanod. Sad Különben önellenőrizned kell a tao-t, mert jogosulatlanul csökkentetted az adóalapot. Persze ez csak az én véleményem.
Olyan véleményem szerint nincs, hogy költségelsz valamit, aztán meg mégsem...persze tudom, hogy Te húzod a rövidebbet, mert valószínűleg egy kanyi vasat sem látsz a könyvelési díjadból.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég