A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NYENYI
Kedves Kicsi!

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszod!
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia Monik !

Én ezen küldöm

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Ha nyugdíjazás miatt kérnek soron kívül NYENYI adatszolgáltatást, azt most milyen nyomtatványon kell küldenie a foglalkoztatónak?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Oké,köszi!
Válasz idézéssel
Biztosított, csak nem a vállalkozása alaján, és kaphatja ő is a 0,5 %-os emelést.
Én az alkalmazás minőségéhez 43-as kódot írnék, és III, V rovatot tölteném ki értelemszerűen.
Üdvözlettel: Zsóka
Válasz idézéssel
Nyugdíjas egyéni vállalkozó ha fizetett nyugdíjjárulékot mert volt kivétje,akkor melyik rovatban tölt ki adatot?Ő nem számít biztosítottnak!Vagy ebben az esetben ő nem kérhet 0.5%-os emelést?
Válasz idézéssel
Enikő!
Itt a 2013. évi NYENYI, és a kitöltési:
Válasz idézéssel
Köszönöm!

Nem parázok, és én is üresen hagyom. A szocho alapját meg összegét kiírtam egy cetlire, majd az ügyfél beviszi és ha kell beírja.

Sok pihenést mindenkinek a hétvégére.

Enikő
Válasz idézéssel
Én tegnap csináltam egyet, nem írtam oda semmit. Remélem elfogadják.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Fél százalékos nyugdíjemelési kérelemhez tölteném ki a nyenyi lapot. De most már nincs nyugdíjbiztosítási járulék. Üresen kell hagyni? Vagy a szochot kell oda beírni?
Vagy már másik nyomtatvány van?

Enikő
Válasz idézéssel
Á, Erzsó, ez igaz? Hát ez szuper!
Köszönöm a válaszod.
Válasz idézéssel
Szia!

Nem! De ha valaki év közben nyugdíjba megy,akkor sajnos kell készíteni./soron kívül/
Év közben előző évről is,mert a NAV még nem adta le...
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Segítség kedves Könyvelőtársak!

Sosem voltam életemben kapcsolatban a nyenyivel.
Van most még NYENYI adatszolgáltatás?
Akkor most kell 2013-ban valamit csinálni előző évről vagy nem?

Köszönöm a válaszokat,
Blanka
Válasz idézéssel
Az egyéni vállalkozó saját maga foglalkoztatója.

Kicsit tudathasadásos,de érthető,ha a fizetendő járulékok és adók mértékét nézed a saját magának kifizetett "bér"-ből. Van közte költség és van ami nem költség.
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Még egyszer köszönöm
Válasz idézéssel
Szia Zsóka!
Még én sem töltöttem az idén ilyet, de szerintem igen, a foglalkoztató az egyéni vállalkozó. A nyomtatvány jobb sarkában felsorolja, hogy kire vonatkozik, b, E, M , kisadózó, úgy tűnik, hogy mindenkire.
Válasz idézéssel
Köszönöm Ivettke.
Kinyomtattam, végig néztem de nem értem hogy a Foglalkoztató adataihoz az egyéni vállalkozó adatait kell beírni?
Válasz idézéssel
tothné Írta:Sziasztok!
Lehet nem ide tartozik. mert nekem "Biztosítási Idő és Kereset/Jövedelem Igazolás"-t kell kitölteni egyéni vállalkozó részére. Minden rendben, csak ott akadtam el, hogy III. Biztosításban töltött idő:
-nyugdíjjárulék-köteles jövedelem összege /ez rendben/,de a-nyugdíjbiztosítási járulék alpja?, - befizetett összege?. ide kell valamit írni
Igaz a 2011. év nyomtatványt töltöttel le, mert nem találom a 2013-as nyomtatványt
Üdv: Zsóka
Zsóka!
Csatolom a 2013-as nyomtatványt.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Lehet nem ide tartozik. mert nekem "Biztosítási Idő és Kereset/Jövedelem Igazolás"-t kell kitölteni egyéni vállalkozó részére. Minden rendben, csak ott akadtam el, hogy III. Biztosításban töltött idő:
-nyugdíjjárulék-köteles jövedelem összege /ez rendben/,de a-nyugdíjbiztosítási járulék alpja?, - befizetett összege?. ide kell valamit írni
Igaz a 2011. év nyomtatványt töltöttel le, mert nem találom a 2013-as nyomtatványt
Üdv: Zsóka
Válasz idézéssel
Kedves POTYI!

A munkavállalónak nem is kell eleve nyenyivel felszerelkezve mennie a nyugdíjbiztosítóhoz, mert az majd levélben megkeresi a munkáltatót, és bekéri a szükséges adatokat. Ő majd jelzi, hogy mely időszak érdekli.

Hajni
Válasz idézéssel
Szia Éva !Nagyon köszi!
Válasz idézéssel
Szia Livikém!
Megszünt ez az évközbeni macera,simán kiállítasz neki 2012.-ről egy NYENYI lapot, ez lesz az emelés alapja, és már januártól kaphatja. 2013-as nem kell most,majd jövőre.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A 0.5 %-os nyugdijemeléshez tölteném a nyenyiket, de nem tudom milyen dátumokra töltsem, mert már régen csináltam.2013 04.01 től kéri az emelést
Jól gondolom, hogy egyik időszak az 2012.04.01-2012 12.31
a másik 2012 01.01-2012.03.30 vagy 2013. 01.01-2013. 03.30?
Már most akarja vinni, hogy megkapja/hova siet nem értem/ a k. ügyfél.
Köszi
Válasz idézéssel
Szia !
Köszönöm, én nem találtam olyat, hogy kipótló export. Így kitöröltem a céget, újra felvittem. Persze nem lesz jó, mert ez is 1. adatszolgáltatás lett...lesz...m, beküldöm postán.
Köszönöm még1x.
Válasz idézéssel
Csak az emlékeimből rögtönzök:
az adatszolgáltatónál van alul egy mező,oda kell bevinni a Nyenyi befogadáskor kapott hosszú számsort.
felviszed az új biztosítottat és valami 'pót' vagy kipótló exportot kell választani?!
Sajnos nem emlékszem pontosan, de tényleg meg lehet csinálni.

De bízzunk benne, hátha valaki tudja pontosabban!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég