A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyéni vállalkozás megszűnése
Kedves Klári, köszönöm a választ és a segítséget Smile
Válasz idézéssel
Kedves Ádám!
(Ha többször, több helyre, másként felteszed a kérdésedet nem biztos, hogy hamarabb kapsz válasz. Big Grin )

Természetesen a megszűnt vállalkozó elévülési időn belüli bevallásai is önellenörízhetők. Nincs más jogkövetkezmény mint az önellenőrzési pótlék.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
2010-ben megszűnt EV önellenőrizheti a még el nem évült bevallásait? Van ennek valami következménye az önell pótlékon kívül?

köszi
Válasz idézéssel
.
Válasz idézéssel
Üdv!

Bocsánat, hogy ismétlem önmagam...
A vállalkozó bement az Apehez és mondta mit is szeretne: kezébe nyomták a 12UK11es nyomtatványt.... de ez majd megmutatja, milyen összegen adott be járulékalapokat?
Itt mit kell jelölni, ha egyáltalán ezt kell beadni, az általános adóigazolást?

Köszi, Erzsi
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat és a segítséget. Big Grin

Így, hogy a bevételi nyilvántartás elég, kicsit könnyebb lesz összerakni az éveket....

Ági
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ez nekem is hasonlóan történt.Semmit nem kért be a NAV anno,amikor egyik ügyvéd elhalálozott.
Évek múlva is alig bírtam töröltetni egyik cégnél mint a cég képviselőjét.Több év múlva a halotti anyakönyvi kivonatot levélben beküldtem,hogy méltóztassanak már végre törölni,mert a törzsadatokban ott díszeleg,holott már rég eltemettük.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Szerintem sem kell nagyon kapkodni az elhunyt egyénijének lezárásával..
Én anno ( nyugdíjas egyéni vállalkozóról van szó), leadtam az Okmányirodában a vállalkozóiját, bejelentettem a Nyugdíjbiztosítóba és az OEP-hez is (igaz ott azt mondták, hogy nem érdekli őket, mindenesetre otthagytam egy halotti bizonyítvány másolatot.)
Az APEH-ban akkor azt mondták, hogy a hagyatéki után ,majd ha összepakoltam az anyagot vigyem be.
Ez lassan három éve volt, senki nem szólított fel még semmire, persze ez nem azt jelenti, hogy nem kell majd lezárni, de akkor "frissen" nem érdekelt egy hivatalt sem a dolog, most meg már engem nem..
Üdv,
üdv, Gabi
Válasz idézéssel
Ágikám,felismeri! :wink:
Közvetlen on-line kapcsolat van a nagy nyilvántartó rendszerek között és ha valaki elhunyt,minden rendszer az törzsadatokat megkapja.
Még egy,figyelmeztesd az örökösöket,hogy a nyugdíj is visszajár ha 15-e előtt halt meg a delikvens.
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Üdv!

A vállalkozó bement az Apehez és mondta mit is szeretne: kezébe nyomták a 12UK11es nyomtatványt.... de ez majd megmutatja, milyen összegen adott be járulékalapokat?
Itt mit kell jelölni, ha egyáltalán ezt kell beadni, az általános adóigazolást?

Köszi, Erzsi
Válasz idézéssel
Szia Ági!
Ha valóban átalányadós, akkor elég a bevételi nyilvántartás.

Válasz idézéssel
Cirmi!

Neked is köszönöm szépen a kiegészítést. Sajnos első dolguk volt, hogy a NAV-hoz rohanjanak, kaptak egy nyomtatványt/ 5 oldalas mindenféle nyilatkozatokkal/, meg hogy mit vigyenek be....elhalálozás évében megszerzett jövedelem, bizonylatok adóigazolvány stb...,
Ami érdekes, hogy az elhunyt ügyfélkapus jelszavával már nem lehet belépni, pedig a nevet felismeri a rendszer? :roll:
Nem mintha bármit is akartam volna kavarni benne, csak gondoltam megnézem, milyen bevallásokat adott be, mit fizetett stb...

Most már annyit tudok, hogy kieg.tevékenységű volt 2 éve, előtte, pedig főállású egyéni vállalkozó. Átalánydíjas adózó volt, nyilvántartása nincs, ha a kézzel "vezetett" sajtcédulát nem minősítem annak. Remélem, hogy elég neki a bevételi nyilvántartás vezetése,mert nem keresett vele sokat....

Szóval azt hiszem belecsaptam kissé a lecsóba. :roll: Ági
Válasz idézéssel
:oops: Halk nyomatékosítás Gugu szakszerű magyarázatához.

Okvetlenül értesd meg velük,hogy az örökösök az "örökség" elfogadásakor nyilatkoznak arról is,hogy öröklik a tartozásokat.
Nagyon nézzenek körül,ha komolyabb kaliberű volt a vállalkozás,nincs-e valahol légy a levesben,tehát az esetleges tartozás nagyobb,mint az átvehető örökség.
Ismerőseink ikerlányai vannak most nagyon kellemetlen helyzetben az elfogadott örökség miatt.

NAV-nak van egyébként formanyomtatványa elhunyt adózó adómegállapítására,nekem Pesten a kezembe nyomták.Lehet csak informatív anyagnak szánták,de kitöltési helyek voltak rajta.

Ugyanígy a sima hagyatéki résznél is ügyeljenek (kölcsönök,hitelek,adósságok,amiket nem vállalkozóként,hanem magánszemélyként írt esetleg alá régebben az elhunyt)Itt is szoktak komoly meglepetések lenni!
Az örökséget teljes egészében fogadják el és utasíthatják el -ebben benne van a vállalkozás és a magánszemély is!
Nem lehet csak a pozitív részt -azaz a vagyont -elfogadni és a tartozást nem!
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Szia Klárika!

Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél.

Ági
Válasz idézéssel
Szia Dugó!
Ez egy hosszadalmas ügy. Adómegállapítási eljárás.
Kérd el a vállalkozás papírjai és rakd rendbe. Ez alatt azt értem, hogy a könyvelését. Semilyen bevallást ne nyújts be! Az örökösök a főállás igazolásait (kilépő papírok) szerezzék meg.
Amikor majd a hagyatéki eljárás befejeződött lesznek hivatalosan is örökösök Ők kezdeménzezhetik az adómegállapítási eljárást. ekkor fogják bevinni a főállás iogazolásait, valmint az általad lekönyvelt, összerakott bizonylatokat. A NAV hivatalból megállapítja az adókötelezettséget. Ha adófizetési kötelezettség van, vagy keletkezik akkor - az örökség arányában és annak mértékéig - az örökösöket kötelezi a fizetésre, ha túlfizetés van, akkor azt szintén az örökség arányában osztja meg és fizeti ki.

Összegezve ilyenkor a legutolsó mozzanat az adómegállapítási eljárás. A hozzátartozók elsőként a végtisztesség után a hagyatéki eljárást forszírozzák, mert addig míg valaki hivatalosan nem válik örökössé a Nav hivatalosan nem áll vele szóban. Felesleges most a Nav-hoz rohangálni, ezt értesd meg velük.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kérem szépen segítsetek. A szomszédban meghalt egy nyugdíjas egyéni vállalkozó./Hirtelen történt,biztosan nem naprakész /
A hozzátartozók kétségbe esve kértek, hogy segítsek a vállalkozást megszüntetni/ mármint papíron/
Nem volt szívem nemet mondani, de igazából még ilyet soha nem kellett /szerencsére/ csinálnom.
Csak annyit tudok, hogy nyugdíj mellett kieg tevékenységként végezte. Még nem láttam anyagokat sem, nyilvántartást sem.
Azt sem tudom, hogyan fogjak hozzá.......... :oops:
A NAV-nál annyit mondtak nekik, hogy vigyenek be mindent amit találnak?!

Mit tegyek, hogy segíthessek nekik? :roll:

Köszi,Ági
Válasz idézéssel
Nekem májusban szűnt meg egy ev., kellett vinnie azt az igazolást, amit az Okmányiroda kiállított a vállalkozás megszűnéséről, valamint valamelyik UK-t kellett kitöltenem és az igazolást kellett még vinni, de most nem otthon vagyok és nem tudom megnézni, hogy melyiket.
Erika
Válasz idézéssel
Nekem Kb 3 éve volt ilyen, hogy főállású egyéni vállalkozó megszüntette a tevékenységet, és elballagott munkaügyi hivatalhoz járadékért. A NAV-hoz besétált és ott kapott igazolást hogy mennyi járulékalapot vallott vállalkozói időszaka alatt. Hogy van-e erre nyomi sajnos nem tudom, de szerintem ha személyesen intézi biztosan sikerrel jár.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Bocs Erzsi!
Milyen igazolást kér a munkaügy? Van az illetőnek főállása?
Írj picit többet!

Válasz idézéssel
Üdvözletem!

Egy egyéni vállalkozó visszaadta a vállalkozóit. Mondták a munkaügyön, hogy a visszaadás pecsétes változata kell (ez meg is van), illetve járulékfizetésről igazolás a Navtól.
Ezt csak személyesen lehet kérni, vagy van nyomtatványa, mert nekem még ilyenem nem volt.

Köszönöm! Erzsi
Válasz idézéssel
Klárikám, köszönöm!
Így már megvan!
És érdekes, mert most pénteken szüntette meg személyesen, és a nyilvántartóban már fent is van, hogy megszűnt 06.22.
Köszönöm még egyszer!
Válasz idézéssel
Szia Bea!
Az Ev-ről közzé tett ifo felsorolás közepén kell lenni a tev.kör előtt. Ha nem látod csak azt, hogy mióta van akkor nem szűnt meg még hivatalosan.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Még egy kérdésem lenne (ég a bőröm,de ilyen megszűnésem nem volt már pár éve).
Írjátok, hogy a nyilvántartó szerinti megszűnési dátum.
De mi ez a dátum, hol nézhetem meg? Rámentem a nyilvantarto.hu-ra, azon belül az egyéni vállalkozásra, de nem találtam semmi olyat, ahol meg lehetne nézni, hogy mikor szüntették meg.
Ezt hogy találom meg, segítsetek légyszi. Köszönöm előre is.
Válasz idézéssel
Kedves Mónika, és Klári! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!Smile
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen! Így fogok eljárni.Smile
Szép napot!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég