A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Önellenőrzés
Akkor ha jól értelmezem azt írjátok, hogy a 2010 és 2011 évi 29-eseket meg kell önellenőríznem?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Azért ne feledkezzünk meg arról, hogy a törvény hiba és hibahatás együttes és előjeltől független hatástól beszél a minősítés kapcsán. Gondoljátok végig, hogy pl egy anyagvásárlásról szóló számla hány helyen mozdítja meg a beszámolót. Ezen túlmenően Pl ha kimarad egy bevételi számla is a két számla eredményhatása akár
ki is oltja egymást, de a e témában összeadódnak.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Ha változik a megállapított tao összege, akkor muszáj a 29-est önellenőrizni!
Bár 2012-ben könyveled, célszerű a már lezárt évhez is "hozzákalkulálni" az eltéréseket, mert csak így tudod levezetni, hogy mennyivel módosul a tao.
kötelezettség.
A jelentős minősítést csak számviteli szempontból kell elvégezni. Adózásban nincs minősítés!
Ha nem jelentős a hiba, akkor számvitelileg marad a 2012-es évben, de ahogy gugu írta, a 1229-ben korrigálni kell növelő/csökkentő tétellel azt, amit az előző évekre önellenőrzéssel módosítottál.
Ha jelentős a hiba ( idéntől változott a minősítés határa ) , akkor számvitelileg sem maradhat a 2012-es évben, a MSZE és ET elszámolása más a jelentős és nem jelentős hiba esetében.
Lényeges hiba fogalma pedig ha jól tudom kikerült a törvényből, vagyis nincs ismételt beszámoló, csak a háromoszlopos.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kezdetben nekem sem volt egyértelmű, ha korábbi év módosítását könyvelhetem adott évi eseményként, a mérlegben is éven belüli tétel, miért is kell nekem a korábbi társasági adóbevallásokat módosítanom? Mert revizor legyen a talpán, aki egy jó jegyzőkönyv nélkül kibogarássza az előző évek javítását az éven belüli beszámolóban.
Volt pár álmatlan éjszakám, hogy lesz a ta bevallás is jó, ha azt az eredménykimutatást kell benne levezetnem, aminek az adóját nem is az után kell kiszámolni.
Mire megtaláltam a növelő/csökkentő tételek között a korábbi évek javítása után fizetett/visszaigényelt korrekciót...

Esküszöm a középső oszlop ennyivel simább ügy, hiszen ott a beszámolóban is elkülönül, annak az adóját is úgy-ahogy lehet külön kezelni.

De ez a feltárás évében lekönyvelhetem, de mégsem adózhatom le, megnehezíti az életünket. Azok az alábontott külön főkönyvi számok...
Persze nyilván ennek is megvan az oka, hiszen változnak az adókulcsok, jobban járna valaki, ha most veszi észre, mintha 3 éve vallotta volna be helyesen... stb.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ha az előző évi társaságiadó alap módosul (- esetben is) a 29-est meg kell önellenőrizni. Revizíó esetén dalolva szabják ki a bírságot miatta.

Válasz idézéssel
Icuska,
szerintem nem kell újra közzétenned a beszámolókat, mert azt írtad, hogy az 1 milliót viszont nem haladja meg. (ha a mérlegfőösszeg 2% kevesebb mint 1 millió, akkor az 1 millió a határ)
Csak az adott évben könyveled úgy ahogyan írtad is, évek jelölésével a főkönyvben a számlaszámokat, melyekre könyvelsz, és tao-bevallást sem kell módosítanod mert tárgyévben benne lesz.
Kieg.mell-ben kifejted részletesen.
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel
Olvasgattam az inteneneten és azt olvastam, hogy a feltárás évében kell a könyvelést elvégeznem, tehát a 2012 évi könyvelésben kell lekönyvelnem, ugy hogy nyitnom kell neki olyan főkönyvi számlaszámokat amelyik évben történt az önellenőrzés.
Akkor most a 2010 és 2011 évi társasági adóbevallásokat meg sem kell önellenőríznem, majd benne lesznek a 2012 éviben?
Ezt én nem tudom megcsinálni, totál kész vagyok, szépen kérlek benneteket aki csinált már ilyet segítsen!!!!!!!!!!!!
Melyik évben kell könyvelnem?
Mit kell önellenőríznem?
A beszámolót mind a két évet ismételten közzé kell tennem, mert a mérleg főösszeg 2%-át meghaladja.
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítségeiteket !!!
Mariszan a példát azt értem, de az összefoglalót nem nagyon.
Gugu7 minden esetben ismételten közzé kell tennem a beszámolót, vagy csak akkor ha jelentős a hiba? Mert a mérleg főösszeg 1 millió forint alatt fog módosulni, akkor ez nem jelentős hiba.
Válasz idézéssel
Icuka
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel
Itt találsz róla sok mindent.
Az Szt szerint a jelentős összegű hiba ez:

3) E törvény alkalmazásában
1. ellenőrzés: a jóváhagyásra jogosult testület által elfogadott beszámolóval lezárt üzleti év(ek) adatainak - a gazdálkodó, illetve az adóhatóság általi - utólagos ellenőrzése az önellenőrzés, illetve az adóhatósági ellenőrzés keretében;
2. ellenőrzés megállapítása: az ellenőrzés során feltárt, az eszközöket-forrásokat, az eredményt, a saját tőkét érintő hibák és hibahatások, amelyek a beszámolóval lezárt üzleti évvel (évekkel) kapcsolatosak, a hatályos jogszabályi előírások nem vagy nem megfelelő alkalmazásából, helytelen értelmezéséből, vagy nem megengedett, tiltott cselekmény elkövetéséből származnak;
3.20 jelentős összegű hiba: ha a hiba feltárásának évében, a különböző ellenőrzések során, egy adott üzleti évet érintően (évenként külön-külön) feltárt hibák és hibahatások - eredményt, saját tőkét növelő-csökkentő - értékének együttes (előjeltől független) összege meghaladja a számviteli politikában meghatározott értékhatárt. Minden esetben jelentős összegű a hiba, ha a hiba feltárásának évében az ellenőrzések során - ugyanazon évet érintően - megállapított hibák, hibahatások eredményt, saját tőkét növelő-csökkentő értékének együttes (előjeltől független) összege meghaladja az ellenőrzött üzleti év mérlegfőösszegének 2 százalékát, illetve ha a mérlegfőösszeg 2 százaléka nem haladja meg az 1 millió forintot, akkor az 1 millió forintot;
4. nem jelentős összegű hiba: ha a hiba feltárásának évében, a különböző ellenőrzések során, egy adott üzleti évet érintően (évenként külön-külön) feltárt hibák és hibahatások - eredményt, saját tőkét növelő-csökkentő - értékének együttes (előjeltől független) összege nem haladja meg a jelentős összegű hiba 3. pont szerinti értékhatárát;

Válasz idézéssel
Azt szeretném megkérdezni, hogy kell e módosítanom a 2010 és 2011 évi beszámolót abban az esetben ha nem jól lett bevallva a beltag után fizetendő járulék. (munkaviszonyosként lett bevallva nullásan, és kiderült, hogy nem 36órás munkaviszonya volt így főállásu társas vállalkozóra kell javítani )
A 1008-at 1108-at önellenőrzöm, a társasági adóbevallásokat is önellenőrzöm, de a beszámolókat mikor kötelező módosítani, jelentős, vagy súlyos hiba esetén?? Ezt hogy milyen a hiba azt miből tudom kiszámolni?
És a beszámolót ha javítanom kell akkor a javított helyes adatokkal kell összeállítanom és úgy beadnom, vagy a középső sorban kell szerepeltetnem?
Kérlek segítsetek nagyon fontos, én még soha nem csináltam ilyet!
Válasz idézéssel
Köszi Klári a tanácsot! Úgy teszek Smile
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia Era!
Én a december szoktam az éves kötelezettséghez kerekíteni. Vagy 1-el több, vagy kevesebb mint a valós tárgyhavi. Ha nem "pacsáltál " a bevallásba bele, akkor süsd :lol: el a könyvelésbe.

Válasz idézéssel
Köszi Klári!

Az ezres még járna is, ha a 3 hónapot egyben nézem, de inkább elkerekítem (saját cég) mint ezzel bajlódjak.
Kár, hogy az áfa bevallásban nincsen olyan +-1 rubrika, mint a 08-on...
Mert ha havonta nézem külön-külön, akkor nem jár, ha összességében, göngyölítve nézem, akkor már jár!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Hagyd békén Era!
Ha hivatalból javították és csak hozzád nem jutott el az értesítés a könyvelésedet igazítsd - ha kell - hozzá.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az áfa bevallásban a továbbvihető áfákkal nincsen szerencsém, néha egy ezressel mellécsúszik a következő bevallásban Sad
A hivatal ugye javítja, de nem értesít, én meg esetleg viszem tovább a rossz 1 ezrest.

Na, most a novembert vittem rosszul, a decembert viszont már visszaigényeltem.
Most úgy néz ki a bevallásom, hogy 1000 ft-tal több van a bevallásban a visszaigénylés soron.
De a folyószámlára nem ennyit könyveltek fel, hanem a jót, az 1000 ft-tal kevesebbet.

Szerintetek van nekem ezzel teendőm?
Kell nekem jó bevallást beküldenem, önellenőriznem? (nem értesítettek ki, hogy javítsak, hivatalból lejavították mégis)

(ráadásul kiutalás előtti ellenőrzése telefonáltak be...)

Gondban vagyok, hogy a bevallást rendbe kellene-e tennem, vagy nem... hétfőn mondjuk felhívom a bevallást rögzítőket, de érdekelne tapasztalat.
Köszönöm!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Ó, hogy az a...Köszönöm!
Válasz idézéssel
Az a baja hogy beírtad hogy H. Ilyenkor csak a javítókódot kell beírni és helyes adatokkal kitölteni a nyomit. Szerintem add be mégegyszer H nélkül aztán reménykedj hogy a H betűset hibernálják.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudom, hogy tiszta gáz a kérdésem :oops:
Beadtam egy új cégre 08-as bevallást, de rossz volt az időszak, jött rá értesítés. Elküldtem újra, beírtam a vonalkódot és jelöltem, hogy H helyesbítés.
Most jött egy ilyen rá:

Alapbevallás javító bizonylatán nem lehet kitöltött a helyesbítést, vagy önellenorzést,
vagy ismételt önellenorzést jelölo mezo. Kiegészíto információ : Javító bizonylat
funkció kódja: H

Próbálom magyarul értelmezni. Mondjuk az első mondatot értem, a másodikkal gondjaim vannak. Pedig azt hittem, tudok magyarul.
Szóval most akkor mit akarnak tőlem?
Köszönöm előre is!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy egyéni ev kapott most ellenőrzést (megbízólevelet nem, és egyes adókötelezettségekre, így mehet még az önellenőrzés..) Wink
Kérdésem:
- anno az e.v. rossz csekken fizette be egyben év végén a járulékokat (nagyobb összeg szakképzési, és munkaadói járulék- amire nézve akkor nem is volt fizetési kötelezettsége), így nem tudtam anno csak 2011ben átvezetni.
akkor jól tettem, hogy 2010ben költségként könyveltem le, és 2011ben meg költségcsökkentésként, amikor átvezettem? nekem mások azt mondták igen, mert pénzforgalmi, függetlenül az előírástól..

Köszi, Erzsi
Válasz idézéssel
Szia! Örülök, hogy ilyen gyorsan túl vagy rajta!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Köszönöm Alba! Beküldtem tegnap és már fel is dolgozták, úgy ahogy írtad.
Válasz idézéssel
Szia Hajni! Csak a rossz bevallást kell beadni újra helyesen. Az A lapon az önellenőrzési lapon pedig a különbözetet feltüntetni.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni 1208-as önellenőrzéssel kapcsolatban.
Van 2 alkalmazott és az egyik embernek október 1-től 19-ig betegszabadság lett jelentve, de most vettük észre, hogy veszélyeztetett terhesség miatt táppénz járt volna neki első naptól. Szeretném önellenőrizni. Ilyenkor csak arra az emberre kell benyújtanom az M-est, vagy a másikra is akinek jól lettek az adatok lejelentve? Köszönöm
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget!!!!!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég