A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Önellenőrzés
Ivettke! Képzeld már fel is könyvelték. Köszi a segítséget!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Ó, tehát a szakképzési lap kivételével amin az eredeti adat szerepel, a többi lapon nem baj, ha nincs fent a többi adata elég ha csak az szja sorba van írva, az önellenőrzési lap alapján könyvelik fel. Már értem, én csak az áfa bevallás önellenőrzéséből indultam ki, hogy ott teljes adatcsere van, azt hittem ezen is így kell. Áfa önellenőrzésem néha előfordul, de szerintem én a sok-sok év alatt még 08-ast nem önellenőriztem. Minden nap tanulok. Köszi, akkor mégis így adom be. Ha valami baja lesz a nav-nak úgyis küldi a hibaüzit és akkor visszatérek a kérdéseimmel. Big Grin
Válasz idézéssel
A többi M lap változatlan, ezért nem kell újraküldened, a bérbeadásból levont szja lesz a kötelezettség-növekedésed az önellenőrzési lapon, ezt könyvelik fel.
Válasz idézéssel
Oké, köszi, akkor beküldöm ahogy írtad.

Hát nekem ez nem megy: mivel csak azt az 1 db. M-es lapot csatoltam így a 01-02-es lapon a szakképzési az eredeti adatokkal szerepel, ez oké, DE a 02-01-es lapra így most az szja sorába csak ennek az 1 emberkének /ingatlan bérbeadásból származó jövedelem szja levonása miatt kell az önellenőrzést csinálni/ hozza, a többi sor ami az eredeti bevalláson volt írva nyuba, eba, szocho üres lett és be sem tudom írni, mert ugye nincs ehhez az 1 emberhez ilyen kötelezettség. Az önellenőrzésnek nem az a lényege, hogy teljes adattartalom csere a bevalláson, mert ezt a kötelezettséget könyvelik fel? Hogy a túróba kell önellenőrizni ezt a 08-ast?
Válasz idézéssel
Mónika!
Jó lesz úgy, ahogy írtad, A lapon önellenőrzés, M lapon H, Az előbb csak a szakképzésis lapot írtam, de ha van az eredetin a A-01-01-es lapon adat, azt is meg kell ismételni.
Válasz idézéssel
Na megcsináltam az önellenőrzést. Az A lapon jelölöm hogy O=önellenőrzés, és annak az egy szem személynek aki miatt önellenőrzök a M-es lapján csak H-t enged beírni, mert ha nem írok semmit akkor visszaszól. Szóval biztos hogy csak azt az egy M-es lapot kell csatolnom és azon H-t kell jelölni?
Válasz idézéssel
Köszi Ivettke, akkor csak 1 db. M-est "vonszol" magával az A.
Válasz idézéssel
Mónika!
Csak a hiányzót kell kitölteni, + a 1808A-01-02-es szakképzési lapot az eredeti számokkal (ezt akkor is ki kell tölteni, ha nem változott semmi).
Válasz idézéssel
Sziasztok! Mivel nagyon-nagyon ritkán kell szerencsére önellenőriznem, helyesbítenekm 08-ast ezért nincs rutinom a dologban. Most viszont az egyik cégnek magánszemély bérbe adja az üzlethelyiségét, és ez kimaradt a márciusi 08-ból. Ez esetben az összes alkalmazott adatát újra csatolom+ az új bérbeadó adatát, vagy csak a hiányzót kell küldeni?
Válasz idézéssel
Szia Márti!
Szerintem nem! Az Sztv általad is idézett részében a hiba feltárás évéről beszél. Neked meg két különböző évben derült ki hiba.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Üdv Fórumozók!

2015-ben önellőrzésre került a 2014. év, nem jelentős összegű a hiba. Aztán 2016-ban egy másik hiba merült fel, szintén 2014.évet érintően, önmagában ez sem jelentős hiba. Kérdésem, hogy össze kell-e vonni a két hibát, mert ha igen, akkor már jelentős összegűvé válik. A sztv 3.§ (3) 3.pontja:" ha a hiba feltárásának évében, a különböző ellenőrzések során, egy adott üzleti évet érintően (évenként külön-külön) feltárt hibák és hibahatások .....".

Előre is köszönöm: Márti
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Társasági adó önellenőrzésével vagyok gondban. 2014. évre kiderült, hogy amit a könyvelő adóalap-növelő tételként betett, az nem állja meg a helyét.
Emiatt a 2014-es tao-bevallást önellenőrizni kell. A gondom az, hogy a 2014. évi tao csökkent, és most ezt a tao csökkenést 2015-ben hogyan könyveljem? Idén a társasági adó 41 e Ft, a tao csökkenés 221 e Ft.
Így ezzel a kontírozással:
T 461 K 891 a társasági adó számlán negatív szám lesz.
Hogy lehet ezt az eredménykimutatásban szerepeltetni?
Eddig még csak növekedést kellett könyvelnem, ott nem volt gond.

Köszönöm előre is a segítséget!

Anikó
Válasz idézéssel
2009 évi szja önellenőrzésénél kicsit bizonytalankodom. Volt neki önkéntes nyugdíjpénztári kedvezmény 30% aminek az adó terhére való átutalását kérte akkor. Most az önellenőrzésbe is ugyanúgy fel kell tüntetnem ezeket az adatokat hogy mekkora összeget mely mnyp számlájára kérte átvezetni ugye? Szerintem igen, ha abból indulok ki hogy minden eredeti adatot, amelyben nincs változás az önellenőrzésen fel kell tüntetni.
Válasz idézéssel
Csak a hulla fáradt, vibráló szemű könyvelők kedvéért Big Grin Big Grin Big Grin :
A 0953-ast 2010. 05.20-án kellett leadni és ennek az elévülése 2011.01.01-én kezdődött. az öt évi elévülés meg így néz ki: 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 . Elévült, nem módosítható nem kérhető vissza a lóvé stb. 2016.01.01-től.

Válasz idézéssel
Mónika!

Szerintem jó az 5 év.. Én tavaly 2008- tettem,elfogadták!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Megerősítenétek: szja bevallást meddig önellenőrizhetek a mai napon 2009-2013-ig? /fogyatékossági kedvezmény miatt/
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szerintetek azt nagyon nem jó szemmel nézné a NAV ha egy 2012-ben történt kp. lopás, amit 2013-ban zárt le a rendőrség (jegyzőkönyv szerint) azt 2014-re könyvelnénk? Big Grin Vagy önellenőrzés 2013-ra?

Köszönöm
Lili
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget kérnék...rehabot önellenőriztem (1401), gyorsan el is küldtem és az önellenőrzési pótlék lemaradt!
Ismételt önellenőrzés, a rehab sorba 0-át írok, az önellenőrzéshez 1-et? Jól gondolom?
Kérnék szépen segítséget!!!!

Ismételt önellenőrzésnél ha jelen esetben a fizetendő összeg nem változik akkor a pótlék összege sem? Remélem érthető a kérdés? Nem volt még önellenőrzésem :oops:

Előre is nagyon köszönöm, főleg így péntek délután!
Válasz idézéssel
Igen!
Csak a feltárás időpontjában ( önellen. jkv kelte) a folyamatos könyvelésben rögzíted. Ajánlom ettől függetlenül akár dátummal megkülönböztetett alszámlákon könyvelni. Megkönnyíti a 1429 elkészítését, mert itt meg növelő -csökkentő hatása van.

Válasz idézéssel
Szia Klári!

Nagyon köszönöm válaszod!
De lenne még egy olyan kérdésem, hogy tao-ra csináltam önellenőrzést „1329” a hiba eléri a 2%-os küszöböt, de az 1 milliót nem, ilyenkor simán könyvelhetem a 2014-es évre a javításokat és nem kell 3 oszlopos beszámoló?
Válasz idézéssel
Jól értelmezed Lili!
A 2 % akármilyen pici is lehet, ha pici a MFÖ. Erre az esetre mondja a tv. hogy ha a 2% (jelentős küszöb) kisebb mint 1 millió akkor a küszöb 1 millió. (Nem akar a tv. piti dolgokkal foglalkozni.) A 2%- nak megfelelő összeg számítása viszont izgalmas, mert előjeltől független és mindent össze kell számítani bárhova görög is a hiba. Pillanatokon belül lehet egy önmagában 100 e-res eltérésből milliós hiba.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítenétek kérlek, hogy a kettő közül önellenőrzésnél melyik a helytálló a jelentős - nem jelentős hibahatár kérdésében?

1. mérlegfőösszegének 2 százalékát, ILLETVE ha a mérlegfőösszeg 2 százaléka nem haladja meg az 1 millió forintot, akkor az 1 millió forint.
2. meghaladja a mérlegfőösszeg 2 százalékát, de ha az nem éri el az 1 millió forintot, akkor az 1 millió forint.

Az első a törvény szövege, ami értelmezésem szerint ha eléri a 2%-ot, (ami lehet, hogy csak 50 000Ft) akkor is már jelentősnek számít.
Előre is köszönöm segítséget!
Válasz idézéssel
Igen kell az M. Has januárban volt akkor azt is. Minden változatlan csak a hozott marad el, meg van önell. mell.

Válasz idézéssel
Köszi! "Szerencsés" vagyok a januári már fizetős. Ès mi újság az M-es lappal?
Válasz idézéssel
Sajna azt is, mert elveszítetted a -35-öt, helyette 0 van. (Szerencsés akkor vagy, ha a 15 jan. fizetős mert akkor nem megy tovább.)

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég