A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nyugdíj igénylés
Szia Gabi!

Az a javaslatom, hogy ezt az igénylést személyesen vigye be, ne postán adja fel, mert ezek az igazolások bizonyítványok nagyon nehezen pótolhatók.
Ha van neki munkakönyve az nagy segítség lenne, mert abban még egész jól vezették a dolgokat. Gyűjtse össze az összes olyan papírját, amin igazolják a levont járulékokat amit még a munkahelyén adtak ki, minden év jan 31-ig. Már gondolatban most szedje össze, hogy mettől meddig hol volt jogviszonya, mert amit nem fog közölni és esetleg ny.biztosítónak sincs róla tudomása, akkor kimarad a nyugdíjalapjából.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Szia Gabi!
A javaslatom,hogy személyesen vigye be a nyomtatványt,az ügyfélszolgálaton segítenek neki abban ami nem egyértelmű a kitöltésnél.
Igen vigye a munkakönyvet,a TB kiskönyvet,ha nála van, a katonakönyvet is.
Én a cég nevében szoktam a személyi igazolvány alapján az adatok hitelességét leigazolni,pecsét aláírások,és az igényfelvevőnek is magamat írom,természetesen pecséttel.Gondolom ha személyesen beviszi,az ügyintéző igazolja.
Ha nem tudtok mindent felsorolni,nekik meg kell legyenek a lejelentett munkáltatók,nem olyan baj.Azért ami eszébe jut,csak írjátok be,mégha nem is pontos,kinyomozzák.
Ha szakmunkás volt,a szakmunkásbizonyítványt,vagy sima bizonyítványát,főiskoláról a leckekönyvet kell még csatolni.
Amennyiben megszünt a munkaviszonya már,a MIL-lap,azaz az "Igazolás munkaviszony megszünésről" is kell.
A nyomtatványt az ONYF honlapjáról is letölthetitek,vagy akár a gépen is kitölthetitek.Az 1968.előtt született gyerekeket kell csak felírni,fiúknál nem szoktam,de erre is válaszolnak majd.
Ennyi kapásból,remélem nem hagytam ki lényeges dolgot. Tongue
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szeretném megint a segítségeteket kérni. Elnézést kérek, ha néha butaságot kérdezek, de még nem csináltam ilyent és nem szeretném elrontani.
Egy ismerősömnek megkért, hogy segítsek neki beadni a nyugdíj kérelmét, mert a munkáltatója (e.v.) nem tud benne segíteni.
1949.08.03-án született férfi, megvan a 40 év munkaviszonya, tehát még az idén ő elmehet nyugdíjba.
Szolgálati idő elismertetési kérelme még nem volt, így ha jól tudom az ONYF. 3515-270. nyomtatványt kell kitölteni.
Inkább személyesen vigye be, vagy feladható postán is?
A személyi adatok hitelesítésére jogosult személynél ki igazolhatja? És a záradéknál az igényfelvevőnél ki írja alá?
A férfiaknál is fel kell sorolni a gyerekek adatait?
Nincsenek meg a társadalombiztosítási nyilvántartás adatairól sem az igazolásai. És mi van, ha nem tud minden foglalkoztatót felsorolni?
Be kell küldeni a munkakönyvet, katonaigazolványt, szakmunkás bizonyítványt. Személyes iratai közül kell valamit esetleg másolatban beküldeni?
Milyen beküldendő papírok, igazolások kellenek még?

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

Üdv.

Gabi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég