A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ingatlan értékesités adózása?
#51
Anita gyorsabb volt!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#52
Bodza!

Igazad van. Az illeték is levonható, meg az ügyvédi költség, ha nem a vevő fizeti, ja és ingatlanügynök díja is, ha van ilyen. Szóval minden költség ami az eladással összefüggésben van!


Üdv.

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#53
Bodza, igazad van, sőt ha esetleg van más költsége az értékesítéssel kapcsolatban (pl. ingatlanközvetítő számlája, hírdetések számlái, stb.) azt is levonhatja.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
#54
Sziasztok! Az adóalapból még a befizetett illeték is levonható. Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
#55
tibor200!

Ha jól értem, a fiú örökölt egy lakást az apjától, majd még abban az évben el is adta!? Ha ez a helyzet, akkor: vételár - illeték alapja = 25% szja adóalapja! Ha pár évig még az öröklés után a tulajdonában volt, akkor az adóalap fokozatosan csökken. A csökkenés mértékét itt találod: Szja törvény 62. § 6. bekezdés.

Üdv.

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#56
Üdv

Ha örökölt valaki tavalyi évben apjától az 20 % al adózik? Mivel öt éven belül volt a szerzés.
Válasz idézéssel
#57
Kedves Anita és Tamás, köszönöm a megerősítést.
Válasz idézéssel
#58
Anka 68!

Jól írtad. Az eltartási szerződés meg szerintem nem változtat semmit. A szerzéskori érték az illeték alapja.


Üdv.

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#59
Anka, hogy az eltartásival szerzett ingatlanra nincs-e valami csavar, azt nem tudom, de a második felét biztosan jól gondolod, nincs már az a kedvezmény, hogy ha újra lakást vett magának, akkor nem kell SZJA-t fizetni, vagyis jól mondod, a kutyát nem érdekli, mit vett a pénzből.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
#60
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.

Ismerősöm 2009-ben eltartási szerződés alapján egy ingatlanon tulajdonjogot szerzett.
A házat el is adta még 2009-ben.
Vett is másik házat még 2009-ben.

Nem tudom, helyesen gondolom-e, de :
Az eltartásival örökölt ház eladási árát csökkentem a szerzéskori értékével, (ami az illeték alapja tulajdonképpen). Ez lesz az ingatlan értékesítésből származó jövedelme, ez után fizeti a szja-t.

Az pedig, hogy vett is ezen a pénzen másik házat, a kutyát nem érdekli már sajnos, ebben az esetben.
Segítsetek, akinek volt ilyen mostanában, hogy jól gondolom-e?
Köszönöm előre is.
Válasz idézéssel
#61
Tudod Tamás, ..........az országút és nem Mi. Big Grin
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#62
Klári!

Igazad van. Havonta egyszer mindig le kell kérdeznem, de fel sem tűnt, hogy csak egy van. Hiába öregszem!

Köszönöm!

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#63
Szia Tamás!
Az MNB csak egy árfolyamot jegyez. Ezt kell használnod.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#64
Van valakinek tapasztalata, hogy az egyéni vállalkozó milyen árfolyammal számoljon ingatlan vásárlásnál, ha euróban fizet? A szja törvény 5.§ (7) nem világos nekem, az MNB melyik árfolyama lesz? Eladás, közép vagy vételi? Fontos lenne, mert 49 millió forintnál nagy lehet az eltérés. A 6.§ (3) a. pontját olvastam, de félek, hogy előbb veszi meg az eurót!

Üdv.

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#65
Sziasztok!

Egyéni vállalkozó magyarországi ingatlant vásárol euróban. Milyen árfolyammal kell számolni és mikor? A tippem, hogy MNB középárfolyam az adásvétel napján vagy amikor a Földhivatalhoz benyújtják.Egyébként nem ÁFÁ-s az adásvétel. Ha részletben fizet, akkor az adásvétel utáni részletek fizetésekor árfolyamnyereség, ill. veszteség keletkezik?!


Köszönöm

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#66
Szia Klári!
Én is köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatodat, mert én úgy gondoltam, hogy ebbe nincs "kanyar", és január 1-től simán el lehetne adni.
Válasz idézéssel
#67
Köszönöm a segítséget!
Válasz idézéssel
#68
Szia!
A törvény nem egyértelmű (szokás szerint). A revízori gyakorlat a szerzéstől számított 365 napban számítja az éveket. Ezzel lehet vitatkozni, de jobb a békesség, én március 26. előtt nem nyújtanám be az adás-vételi szerződést a földhivatalhoz.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#69
Kérlek segítsetek!
Válasz idézéssel
#70
Köszönöm Gugu 7 a segítséget, nagyon alapos volt.
Tehát ha 2010 januárjában adjuk el akkor adómentes? (2005.05.20. a használatbavételi engedéj) , vagy meg kell várnunk a juniust akkor telikle az 5 év? Vagy az évfordulót kell nézni?
Válasz idézéssel
#71
Klári!
2010. január 1-től válik adómentessé, ugye?
"A megszerzés évét követő 5. évben" 0 a számított összeg
Válasz idézéssel
#72
Szia Icuska!

A telek vásárlásakor illetéket szabtak ki. Azt a ház felépítéséig nem kellett megfizetni, és ha a Földhivatal által kiadott telekkönyvi szemlébe a ház felépültét bejegyeztettétek és erről szóló határozatot az APEH-hoz benyújtottátok, az illetéket törölték. A telek vásárlásától számítva 5 éven belül kellett építkeznatek, mert ha nem, akkor ez az u.n. illeték halasztásotok lejárt és a mentesség megszünt. Erre gondoltam.

Ha 2005. márciusi a használatbavételi engedélyed, akkor 2010. márciusa utáni értékesítés adómentessé válik. Vegyünk egy példát 2009 évi értékesítésre. A telek és az építkezés során KIFIZETETT SZÁMLÁK, illeték, ügyvéd stb összesen 15 millió, az eladási ár 20 millió. A különbség 5 millió. Mivel a használatbavételi engedély 2005-ös ezért az adóalap az 5M 30%-a azaz 1,5M forint aminek a 25%-át 375 e Ft-ot kell megfizetned. Ha 2010-ben értékesítitek akkor már adómentessé válik az értékesítés.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#73
Gugu 7 mi az hogy halasztott illeték?
2005-ben lett használatba véve, akkor ha mondjuk 2010 év elején lesz eladva, akkor meg lesz az 5 év és az új törvény szerint akkor nem kell adót fizetni utána, vagy hogy van ez? Nagyon fontos mert most válok a férjemtől és, hogy járnánk jobban, kérlek segítesetek!
Válasz idézéssel
#74
A használatbavételi engedély keltéig, valamint a halasztott illetéket se felejtsd el.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#75
most akarjátok eladni, akkor az új szerint. azt hírtelen nem tudom, hogy melyik év számít, de szerintem amikor készen lett, addig veheted figyelembe az építkezéssel kapcsolatos számlkat is.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég