A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ingatlan értékesités adózása?
Anita gyorsabb volt!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Bodza!

Igazad van. Az illeték is levonható, meg az ügyvédi költség, ha nem a vevő fizeti, ja és ingatlanügynök díja is, ha van ilyen. Szóval minden költség ami az eladással összefüggésben van!

Üdv.

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Bodza, igazad van, sőt ha esetleg van más költsége az értékesítéssel kapcsolatban (pl. ingatlanközvetítő számlája, hírdetések számlái, stb.) azt is levonhatja.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok! Az adóalapból még a befizetett illeték is levonható. Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
tibor200!

Ha jól értem, a fiú örökölt egy lakást az apjától, majd még abban az évben el is adta!? Ha ez a helyzet, akkor: vételár - illeték alapja = 25% szja adóalapja! Ha pár évig még az öröklés után a tulajdonában volt, akkor az adóalap fokozatosan csökken. A csökkenés mértékét itt találod: Szja törvény 62. § 6. bekezdés.

Üdv.

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Üdv

Ha örökölt valaki tavalyi évben apjától az 20 % al adózik? Mivel öt éven belül volt a szerzés.
Válasz idézéssel
Kedves Anita és Tamás, köszönöm a megerősítést.
Válasz idézéssel
Anka 68!

Jól írtad. Az eltartási szerződés meg szerintem nem változtat semmit. A szerzéskori érték az illeték alapja.

Üdv.

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Anka, hogy az eltartásival szerzett ingatlanra nincs-e valami csavar, azt nem tudom, de a második felét biztosan jól gondolod, nincs már az a kedvezmény, hogy ha újra lakást vett magának, akkor nem kell SZJA-t fizetni, vagyis jól mondod, a kutyát nem érdekli, mit vett a pénzből.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.

Ismerősöm 2009-ben eltartási szerződés alapján egy ingatlanon tulajdonjogot szerzett.
A házat el is adta még 2009-ben.
Vett is másik házat még 2009-ben.

Nem tudom, helyesen gondolom-e, de :
Az eltartásival örökölt ház eladási árát csökkentem a szerzéskori értékével, (ami az illeték alapja tulajdonképpen). Ez lesz az ingatlan értékesítésből származó jövedelme, ez után fizeti a szja-t.

Az pedig, hogy vett is ezen a pénzen másik házat, a kutyát nem érdekli már sajnos, ebben az esetben.
Segítsetek, akinek volt ilyen mostanában, hogy jól gondolom-e?
Köszönöm előre is.
Válasz idézéssel
Tudod Tamás, ..........az országút és nem Mi. Big Grin
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Klári!

Igazad van. Havonta egyszer mindig le kell kérdeznem, de fel sem tűnt, hogy csak egy van. Hiába öregszem!

Köszönöm!

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Tamás!
Az MNB csak egy árfolyamot jegyez. Ezt kell használnod.

Válasz idézéssel
Van valakinek tapasztalata, hogy az egyéni vállalkozó milyen árfolyammal számoljon ingatlan vásárlásnál, ha euróban fizet? A szja törvény 5.§ (7) nem világos nekem, az MNB melyik árfolyama lesz? Eladás, közép vagy vételi? Fontos lenne, mert 49 millió forintnál nagy lehet az eltérés. A 6.§ (3) a. pontját olvastam, de félek, hogy előbb veszi meg az eurót!

Üdv.

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozó magyarországi ingatlant vásárol euróban. Milyen árfolyammal kell számolni és mikor? A tippem, hogy MNB középárfolyam az adásvétel napján vagy amikor a Földhivatalhoz benyújtják.Egyébként nem ÁFÁ-s az adásvétel. Ha részletben fizet, akkor az adásvétel utáni részletek fizetésekor árfolyamnyereség, ill. veszteség keletkezik?!

Köszönöm

Tamás
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Klári!
Én is köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatodat, mert én úgy gondoltam, hogy ebbe nincs "kanyar", és január 1-től simán el lehetne adni.
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget!
Válasz idézéssel
Szia!
A törvény nem egyértelmű (szokás szerint). A revízori gyakorlat a szerzéstől számított 365 napban számítja az éveket. Ezzel lehet vitatkozni, de jobb a békesség, én március 26. előtt nem nyújtanám be az adás-vételi szerződést a földhivatalhoz.

Válasz idézéssel
Kérlek segítsetek!
Válasz idézéssel
Köszönöm Gugu 7 a segítséget, nagyon alapos volt.
Tehát ha 2010 januárjában adjuk el akkor adómentes? (2005.05.20. a használatbavételi engedéj) , vagy meg kell várnunk a juniust akkor telikle az 5 év? Vagy az évfordulót kell nézni?
Válasz idézéssel
Klári!
2010. január 1-től válik adómentessé, ugye?
"A megszerzés évét követő 5. évben" 0 a számított összeg
Válasz idézéssel
Szia Icuska!

A telek vásárlásakor illetéket szabtak ki. Azt a ház felépítéséig nem kellett megfizetni, és ha a Földhivatal által kiadott telekkönyvi szemlébe a ház felépültét bejegyeztettétek és erről szóló határozatot az APEH-hoz benyújtottátok, az illetéket törölték. A telek vásárlásától számítva 5 éven belül kellett építkeznatek, mert ha nem, akkor ez az u.n. illeték halasztásotok lejárt és a mentesség megszünt. Erre gondoltam.

Ha 2005. márciusi a használatbavételi engedélyed, akkor 2010. márciusa utáni értékesítés adómentessé válik. Vegyünk egy példát 2009 évi értékesítésre. A telek és az építkezés során KIFIZETETT SZÁMLÁK, illeték, ügyvéd stb összesen 15 millió, az eladási ár 20 millió. A különbség 5 millió. Mivel a használatbavételi engedély 2005-ös ezért az adóalap az 5M 30%-a azaz 1,5M forint aminek a 25%-át 375 e Ft-ot kell megfizetned. Ha 2010-ben értékesítitek akkor már adómentessé válik az értékesítés.

Válasz idézéssel
Gugu 7 mi az hogy halasztott illeték?
2005-ben lett használatba véve, akkor ha mondjuk 2010 év elején lesz eladva, akkor meg lesz az 5 év és az új törvény szerint akkor nem kell adót fizetni utána, vagy hogy van ez? Nagyon fontos mert most válok a férjemtől és, hogy járnánk jobban, kérlek segítesetek!
Válasz idézéssel
A használatbavételi engedély keltéig, valamint a halasztott illetéket se felejtsd el.

Válasz idézéssel
most akarjátok eladni, akkor az új szerint. azt hírtelen nem tudom, hogy melyik év számít, de szerintem amikor készen lett, addig veheted figyelembe az építkezéssel kapcsolatos számlkat is.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég