A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ingatlan értékesités adózása?
Sziasztok! 
Egy cég vásárol egy műhelyt.
Az áfája visszaigényelhető? Hol tudok utána nézni?
Köszönöm
Válasz idézéssel
igen lakáscélú! köszönöm a megerősítést!
Válasz idézéssel
Igen! Ha lakáz célú az ingatlan.
Válasz idézéssel
Segitséget kérnék jól számoltam e?
2011- ben ingatlan vételi ára: 8.100.000 Ft A feleség 2/5rész tulajdonos 40%
2015-ben eladás. eladási ár:14.700.000 Ft
illeték feleségé: 97.600 Ft

feleség bevallása:
40 % 5.900.000 Ft bevétel - (3.240.000+97.600Ft költség)=2.562.400 Ft a számított összeg , ennek a 30% a jövedelem: 768.720 Ft
Ennek a 16% adó: 122.995 Ft ezt kell befizetni.
Jól gondolom? köszönöm
Válasz idézéssel
Nem találkoztam még ilyennel kérlek segítsetek!
Kertet adott el két testvér, ezt örökölték édesapjuktól 1999-ben, az édesanyjuknak haszonélvezeti joga volt rajta.
Az adásvételi szerződésen fel van sorolva eladóként a két tulajdonos és az édesanya aki az özvegyi jogosult. A vételárnál ez szerepel:az eladó kifizette tulajdoni arányukban és az özvegyi jog ellenértékét. De összegszerűen nincs megbontva.Az értékesítéssel az özvegyi jogot is törölték.
Ilyen esetben a két tulajnak kell csak adóbevallást adnom, vagy az anyának is, de milyen értéken???
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi dologban:

Édesapám 2 testvérével együtt örökölt egy családi házat, a felét (apa után) 2002-ben, a másik felét (anya után) 2010-ben. 2010-ben a házat 2.500.000 Ft-ra értékelték a hagyatékin, 2012-ben eladták 3.100.000 Ft-ért. A kérdésem az lenne, hogy ez hogyan adózik? A 2002-ben örökölt rész már adómentes, ha jól nézem, viszont a 2010-es után kell fizetni. Ebben az esetben a bevétel a 3.100.000 felének a harmada, a költség pedig a 2.500.000 felének a harmada? Majd ennek az összegnek a 90%-a a jövedelem, ugye? A hagyatéki közjegyzői díját hozzá lehet adni a költséghezl?
Még az a kérdésem, hogy az édesanyja halála utáni hagyatéki 2009 decemberében volt, viszont a tulajdoni lapra csak 2010-ben került fel az öröklés, akkor a 2010-es évet kell figyelembe venni szerzés évének?
Hú remélem érthető lett.

Segítségeteket előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Köszönöm! Azért nem csalódtam! Big Grin
Válasz idézéssel
ui. SZJA-tv 11. par. 3. bek. c) pont szerint
Válasz idézéssel
Hali!
Itt a válasz:
A szerzés évét követő 15. évben az ing. értékestésből származó jövedelem nulla
Ha jó emlékszem, ha nincs jöv. az ing. értékestésből be sem kell vallani
Válasz idézéssel
Szia!

Valószínűleg mással volt most mindenki elfoglalva.Szerintem nem kell bevallani már, 15 éves a dolog...
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szomorú vagyok, mert ilyen még nem volt, hogy ne kaptam volna azonnal választ.
Válasz idézéssel
Évente egyszer jövök és kérdezek és itt még mindig kaptam segítséget!
Egy 1983-ban vásárolt telket, (amin felépült egy présház még az évben), valamint egy 1997-ben örökölt külterületi szántót értékesítettem 2012-ben.
Kérdésem, hogy az adóbevallásban kell-e szerepeltetni ezeket. Jövedelemadót nem kell fizetni, ha jól tudom.
Válasz idézéssel
Szia Janiszad!

Nekem volt ilyen esetem. Az a baj, hogy vagyonkivonásnak számít 10 éven belül
ingatlan esetében és adóznia kell utána. Mindegy, hogy tud e szerződni önmagával vagy nem.
Az én ügyfelem kivárta a 10 évet, mert nem a vállalkozás megszüntetése lett volna a cél.
Belinkelem a "veszélyforrásokat" tartalmazó erről szóló cikket és már csak az a feladatod marad,
hogy kikeresd a most hatályos törvények idevonatkozó részét.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://cegiranytu-tanacsado.blogspot.hu/2011/02/vallalkozasbol-kivont-vagyon.html">http://cegiranytu-tanacsado.blogspot.hu ... agyon.html</a><!-- m -->

Jó böngészést.

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Kedves Janiszad!
Saját magával nem tud szerződést kötni, ahogy Kati is írta, mivel az ingatlan nyilvántatás nem különbözteti meg a magánembert és az EV-t. Körül kéne járni mennyivel olcsóbb egy 3 évre visszanyúló önellenőrzés.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia.
Gondolom ÉCS-t számolt el az épületre, azáltal szerepel a nyilvántartásában.
Lehet az is megoldás, hogy kikerüljön a könyveléséből, önellenörzi azokat az éveket amelyekben ÉCS-t számolt el rá, és akkor nyoma sincs. Nem sok ÉCS-t számolhatott el épületre gondolom, inkább az ezzel járó munka a jelentősebb szerintem.
Válasz idézéssel
janisad Írta:T. Fórumozók!
A kérdésem a következő lenne: egyéni vállalkozó vásárolt egy épületet kb. 3 éve. Szerepel a könyvelésében a tárgyi eszközök között. Most szeretné azt "saját magának" eladni, hogy a könyveléséből kikerüljön. Csak saját maga jöhet szóba, más személy nem. Lehet, hogy nem is az eladáson van a hangsúly, hanem hogy a könyvelésből kikerüljön. Kinek milyen tanácsa lenne számomra? Köszönöm előre is őket!

Adásvételi szerződést nem köthet önmagával. A könyvelésből akkor kerül ki ha az egyéni vállalkozását megszünteti, és ha majd értékesíti akkor magánszemélyként fog adózni .
Válasz idézéssel
T. Fórumozók!
A kérdésem a következő lenne: egyéni vállalkozó vásárolt egy épületet kb. 3 éve. Szerepel a könyvelésében a tárgyi eszközök között. Most szeretné azt "saját magának" eladni, hogy a könyveléséből kikerüljön. Csak saját maga jöhet szóba, más személy nem. Lehet, hogy nem is az eladáson van a hangsúly, hanem hogy a könyvelésből kikerüljön. Kinek milyen tanácsa lenne számomra? Köszönöm előre is őket!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni!
MAgánszemély 2009-ben hitelből vásárolt egy házat 27.000.000,-Ft ért. A háznak 3 tulajdonosa van, akik egyenlő arányban tulajdonostársak. Mivel a hitelt nem tudták fizetni, így végrehajtás alá került a ház. Az egyik tulajdonos azonban 2012. nyarán " eladta részét az egyik tulajdonostársnak 3.000.000,- Ft értékben. Sajnos elég bonyolult lett az ügy, mivel az eladással megbízott ügyvéd 3 hónap alatt sem bírta megindítani a szokásos eljárt a hivatalokban, (ez az ügyvédet minősíti szerintem) , ez idő alatt került sor a ház árverezésére. Mi a teendő adózás szempontjából? Azt tudom, hogy mivel 2009-ben szerezte az ingatlant, így most a jövedelem 60 %-a lesz az adóalap, 16 % adófizetéssel. Bevétele a 3 millió lesz, de költségként mit lehet figyelembe venni? HA valaki tudna nekem segíteni, nagyon megköszönném, Gondolhatjátok így is milyen elkeseredett az érintett személy?!
Válasz idézéssel
Szia Csaba!

Milyen illetékre gondolsz? A vagyonszerzési illetéket mindig a vevő fizeti nem az eladó! Az eladó ingatlanértékesítéssel kapcsolatos Áfa alanyiságát viszont vizsgáld meg!

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha cég ad el ingatlant, neki milyen adófizetési kötelezettsége keletkezik? 2% illeték, meg majd társasági adó, más nem.
Az illetéket az értékesítéstől mennyi idő múlva kell megfizetni?
Előre is köszönöm!
Csaba
Válasz idézéssel
Köszönöm Lányok!
MÉG SEM LÜTTYENTEN MEG!
Ám de!
Miért nem lehet tisztességesen leírni a kitöltésiben? Hányan fognak belezuhanni ebbe az árokba ha már mi is ezen morfondírozunk? Talán pont ezért? Jó kis bírságalapot képeznek maguknak!

Uff !

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Igazatok van tényleg nincs már benne a 3-as bekezdés, régen volt ilyen esetem és nem is gondoltam hogy ez kikerült belőle, 2007-ben még benne volt ez a bekezdés is az évek szerinti csökkentési lehetőségben. Most legalább utána olvastam. Bocsi Klári - meg mindenki, nem akartam senkit félrevezetni( mea culpa- mea culpaSmile)

Jó hogy Éva és Kicsi50 figyelt.

Üdv és további szép napot ( ma jobb ha csendben maradok) :twisted:
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Szerintem sincs, a 62. § ( 4 ) ami a csökkentést taglalja csupán a ( 1 ) , ( 2 ) bekezdés alapján számított összegre hivatkozik, se a 75 % a ( 3 ) bekezdésben van . Nekem még az is rémlik, hogy a 75 %-os talán csak elemi kár, természeti csapás vagy a csuda tudja még milyen esetekben lehet alkalmazni, bár ezt a törvényből nem látom.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Bocsánat!

62§

nagyeva
Válasz idézéssel
Üdv.: Klárika!

Nincs csökkentés Szja tv. 64§ 3-4 bek.

nagyeva
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég