A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
betegszabadság, táppénz
Sziasztok!
Egyik dolgozónknak február 5-én letelt a 15 nap betegszabadsága. Február 9-én keresőképes. Február 5.és 6.-ra táppénzt igényelnék neki, mint munkáltató.
Kérlek Benneteket, hogy "szájbarágósan" mondjátok el, hogy milyen papírokat kell kitöltenem! (idáig évek óta mindenki belefért a 15 nap betegszabiba)
Köszönöm előre is!
Válasz idézéssel
steven.first Írta:Sziasztok!

Lehet, hogy nagyon balga dolgot írok, de: a helyzet a következő.

Egy munkavállaló 2015.01.05. napjától kképtelen, és úgy hogy végül 1 nap táppénzt kell részére számfejteni. Most hívott az OEP-től az ügyintéző, hogy a fogl.ig. nem jól van kitöltve, mert utolsó bérrel ellátott napként 2014.12.31. nap van beírva. Kérdezte, hogy: Nem fizettünk neki a fizetett ünnepre bért? Tudomásom szerint így hogy fizetett ünnep meg munkaszüneti napra járó bérről már nem igen beszélünk, ezért most gondban vagyok.
Be tudom írni, hogy 2015.01.01. - csak nekem ez így furi.
Mit gondoltok?

Nagyon szépen köszönöm!
Hanna

Szia!

Szerintem azért kérdezte, mert - bár a legtöbb cég január 5-én kezdett dolgozni, a kötelező szabadságolás miatt, de azokra a napokra is járt valamiylen bér. Vagy szabadság, vagy fizetett ünnep. A januári fizetése nem 5-től lett számfejtve.
Üdv!
Szilvafa
Válasz idézéssel
Köszönöm Éva, én is így gondoltam.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
Ha írásba van foglalva a közös megegyezés, akkor nincs akadálya a pénteki megszünésnek.A továbbiakban nem lesz jogosult táppénzre. A munkáltató lehet olyan gáláns és semmisnek veszi a megállapodást ,elhalasztva a gyógyulás utánra.
Ha nem foglalták írásba,akkor gondolom a dolgozó ezek után nem is fogja már aláírni a pénteki napot, megy a betszab. ill. a táppénz.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mi a helyzet abban az esetben, ha a munkavállaló és a munkáltató megegyeztek tegnap hogy a munkavállaló pénteken dolgozik utoljára, és felmond. Viszont a mai naptól táppénzre ment mert történt vele egy kis betegség, ami tartósabbnak bizonyul, már kb. 3-4 hét, ilyen esetben megszünhet a munkaviszonya ahogyan megegyeztek? Ha igen, szerintem nem, akkor hogyan lesz jogosult táppénzre az elkövetkező hetekben? Volt az elmúlt években folyamatos munkaviszonya, tehát a táppénzre való jogosultsága meg van.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
MÉva Írta:Hanna, nem tudok mást mondani,kérdezze meg a főnökét,ne a kollégákat.Vagy nézze meg a saját bérjegyzékét,van-e rajta fizetett ünnep címén kifizetés ?
Tudod nincs is nagy jelentősége a dátumnak,de azért ha nekünk van igazunk, miért hagynánk magunkat,eleget szívatnak bennünket amúgy is.

Smile
Aranyos vagy! Köszönöm szépen a bátorítást!

Hanna
Válasz idézéssel
Hanna, nem tudok mást mondani,kérdezze meg a főnökét,ne a kollégákat.Vagy nézze meg a saját bérjegyzékét,van-e rajta fizetett ünnep címén kifizetés ?
Tudod nincs is nagy jelentősége a dátumnak,de azért ha nekünk van igazunk, miért hagynánk magunkat,eleget szívatnak bennünket amúgy is.
Válasz idézéssel
MÉva Írta:Hanna, nem biztos, hogy ő tudja az Mt. szabályait,de a főnöke biztosan. Mond meg neki szépen,kérdezze meg tőle. Valószínű csak segíteni akart neked,hátha eltévesztetted Big Grin . Amúgy én sem értem miért nem jó a 12.31.

Az a baj, hogy ő is köti az ebet a karóhoz, és azt mndja, hogy egyik kollégájától sem hallott még ilyet. Ki érti ezt?

Köszönöm szépen!

Hanna
Válasz idézéssel
Hanna, nem biztos, hogy ő tudja az Mt. szabályait,de a főnöke biztosan. Mond meg neki szépen,kérdezze meg tőle. Valószínű csak segíteni akart neked,hátha eltévesztetted Big Grin . Amúgy én sem értem miért nem jó a 12.31.
Válasz idézéssel
MÉva Írta:Szia Hanna !
Ha havibéres a dolgozó,ne hagyd magad,Neked van igazad. Órabéreseknél van fizetett ünnep 1.-én, akkor jogos a kritika, elseje az utolsó bérezett nap.

Kedves Éva!

Köszönöm szépen, kedves vagy.
Ilyenkor akkor most mit csináljak? Mire hivatkozhatok még? Egyébként nem értem, hogy egyébként is miért nem felel meg nekik a 2014.12.31.

Hálás köszönettel:
Hanna
Válasz idézéssel
Szia Hanna !
Ha havibéres a dolgozó,ne hagyd magad,Neked van igazad. Órabéreseknél van fizetett ünnep 1.-én, akkor jogos a kritika, elseje az utolsó bérezett nap.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Lehet, hogy nagyon balga dolgot írok, de: a helyzet a következő.

Egy munkavállaló 2015.01.05. napjától kképtelen, és úgy hogy végül 1 nap táppénzt kell részére számfejteni. Most hívott az OEP-től az ügyintéző, hogy a fogl.ig. nem jól van kitöltve, mert utolsó bérrel ellátott napként 2014.12.31. nap van beírva. Kérdezte, hogy: Nem fizettünk neki a fizetett ünnepre bért? Tudomásom szerint így hogy fizetett ünnep meg munkaszüneti napra járó bérről már nem igen beszélünk, ezért most gondban vagyok.
Be tudom írni, hogy 2015.01.01. - csak nekem ez így furi.
Mit gondoltok?

Nagyon szépen köszönöm!
Hanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Friss tájékoztató ,időben Big Grin :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.oep.hu/szakmai_kozlemenyek/valtozas_a_foglalkoztatoi_igazolas_kitolteseben.html">http://www.oep.hu/szakmai_kozlemenyek/v ... seben.html</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Iboly Írta:Idei év szabályai alapján csak a beküldött bevallás adataiból lehet ellátást megállapítani.

Ez csak kifizetőhelyekre vonatkozik? Ha nem vagyok kifizetőhely, akkor minden úgy működik, mint az előző évben? vagyis a MEP-nek küldenem kell a foglalkoztatói igazolást?
A 1508 526. sor kitöltési útmutatójában a kieső idő vonatkozásában látok egy kis újdonságot azzal függ össze esetleg, hogy a beküldött bevallás adataiból lehet ellátást megállapítani?
Válasz idézéssel
Nyomtatványkitöltőből a kérdéses nyomtatványt megnyitod,csak a szükséges oldalakat jelölöd be nyomtatásra,majd egy PDF nyomtatóval kinyomtatod,elmented egy mappába,ha kell.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Megint a segítségeteket szeretném kérni oep ellátások számfejtése miatt.
Idei év szabályai alapján csak a beküldött bevallás adataiból lehet ellátást megállapítani. Milyen technika segítségével lehetne a 08-as beküldött bevallás kinyomtatására tömegesen pl. pdf formátumban, de úgy hogy nem minden oldalra lenne szükségem a bevallásból csak a kieső időre valamint a járulék alapokra, levonásokra.
Sajnos bérkarton alapján már nem lehet ellátást számfejteni.

Várom hozzászólásotokat a témával kapcsolatosan.

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv.

Iboly
Válasz idézéssel
Hello!

(6) Ha a szülők a közös háztartásban élő gyermekeik jogán egyidejűleg gyermekgondozási támogatásra, illetve az (1) bekezdés szerinti ellátásokra is jogosultak, választásuk szerint - kivéve a (7) bekezdésben foglaltakat - a gyermekek után járó ellátásokat csak az egyik szülő veheti igénybe.

(7) A közös háztartásban élő gyermek jogán - választásuk szerint - a szülők valamelyike gyermekápolási táppénzre szerezhet jogosultságot

<!-- m --><a class="postlink" href="http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700083.TV">http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 9700083.TV</a><!-- m -->
39§
Válasz idézéssel
Sziasztok!
t
Segítségeteket szeretném kérni a következő esettel kapcsolatosan:
Munkavállaló 6 hónapos gyermekével gyápra megy. Édesanya anyasági ellátásban részesül ezen gyermek után (gyes). GYÁP folyósítható-e ebben az esetben az apa részére?
Légyszíves írjátok meg a törvényi hivatkozást is.

Még 1x köszönöm!

Üdv.

Iboly
Válasz idézéssel
"Már a betegszabadságra járó "bért" sem veheti fel anélkül h ne kellene szüneteltetnie az ellátását."

Szia! Nálunk is volt hasonló eset. azt tudtam, hogy vagy ellátás, vagy tp, de erre én nem gondoltam, hogy a bszabira járó összeget se kaphatja meg, ill. megkaphatja, csak már ez időre is szüneteltetnie kell az ellátását. Na, hátha elcsúszik.
köszönöm mindenesetre a tájékoztatásodat.
Válasz idézéssel
szligeti Írta:Kedves Mindenki!

rehabilitációs ellátásban részesülő személy (51%), heti 20 órás munkaidőben alkalmazásban áll, beteg lesz,kórházba kerül, 15 nap betegszabadsága elfogy, jogosan igényel ezek után táppénzt?
Vagy táppénz és rehabilitációs ellátás egyszerre nem járhat Neki? Ha az egyik jár a másikat vissza kell mondani?

Köszönöm előre is a segítséget!!!

Hú, látom ez már egy régebbi kérdés, de a helyzet az, hogy ha keresőképtelen lesz, akkor választania kell, betegszabi és táppénz vagy ellátás. Már a betegszabadságra járó "bért" sem veheti fel anélkül h ne kellene szüneteltetnie az ellátását. Táppénzt igényelhet, de az ellátás szüneteltetését indítania kell az illetékes RSZSZ-nél.

Hanna
Válasz idézéssel
Kedves Mindenki!

rehabilitációs ellátásban részesülő személy (51%), heti 20 órás munkaidőben alkalmazásban áll, beteg lesz,kórházba kerül, 15 nap betegszabadsága elfogy, jogosan igényel ezek után táppénzt?
Vagy táppénz és rehabilitációs ellátás egyszerre nem járhat Neki? Ha az egyik jár a másikat vissza kell mondani?

Köszönöm előre is a segítséget!!!
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Tanácsot kérek az alábbi esetre:
EVA-s egyéni vállalkozó (36 órás munkaviszony melletti, nem nyugdíjas) a bevétel 4 %-a után fizeti a járulékokat, negyedévente
küldöm az 58-as bevallását.
Most 09.19-től műteni fogják, 6-7 hétig lesz keresőképtelen.
Hogyan kell ezt a bevalláson feltüntetni ?
Elég a 1458-02 lapon a "1. Biztosítás szünetelése, járulékfizetés alól mentes időtartam" sorban a kódot és a betegség időszakát
kitölteni ?
Táppénzt valószínűleg nem fog igényelni egyéni vállalkozóként, mert a munkaviszonyában magas a jövedelme, ott eléri a táppénz maximumot.
Mire kell még figyelni ?
Köszönöm
Móni
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen kedves zsemle!
Válasz idézéssel
Szia Ancsa,

amennyiben pénteken dolgozott utoljára, aug. 8., akkor az az utsó bérezett napja. Normál (5/2-es "üzemmódban" hétvégére nem kapunk bért). Ha ettől eltérően, pl. vasárnap is dolgozott (esetleg kereskedelmi alkalmazott), akkor aug. 10. lesz az utsó bérezett napja. Betegszabira ui. nem bért kapunk, hanem ún. betegszabadságra jutó keresetet (a munkáltatónál ez szociális költség, s máshova is kell könyvelni, mint a munkabért). S mivel a bet.szabi időtartamát is közölnöd kell ezen a nyomtatványon, ők majd kiszámolják a táppénz kezdő napját és mértékét.
S igen, az órabéresnek 174-el kell szorozni az órabérét, s ezt kell közölni.
Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Lehet, hogy olyat kérdezek, ami másnak tök egyértelmű, de már eldurran az agyam:

OEP táppénz igényléséhez szükséges Foglalkoztatói igazolás kitöltésével van 2 problémám(először töltök ilyet, premier van):

1. oldal 3/9. sor: órabéres dolgozó, betegszabin van 2014.08.11-től.
Utolsó bérrel ellátott nap 08.08. vagy 08.10?

Másik kérdés: Pótlap 3. pont kötelező kitölteni, de a kit.útmutató nem segít: "A táppénzre való jogosultság első napján érvényes szerződésben meghatározott havi jövedelem": órabéres dolgozónál nincs ilyen adatom, minden hónapban más bért kap az adott havi munkanapok arányában.
Szorozzam fel az órabérét 174-es átlaggal? De az meg nem igaz, mert a szerződésben nem szerepel ez a szám, csak az órabére. Őrület, mért kell ezt ennyire megbonyolítani? Vagy én bonyolítom túl?

köszönöm

Ancsa
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég