A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA
Tud valaki küldeni listát, hogy milyen támogatásokra érvényes?( Nem szeretnénk bakot lőni.)
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Olyan probléma merült fel nálunk, hogy a 2004-2005 évben állami támogatással végzet beruházásnál most ÁFA levonást utólagosan érvényesíteni lehet, de mi van akkor, ha akkor, mint egyéni vállalkozó végezte a beruházást és azóta átalakult Kft-vé? Vissza igényelheti az ÁFÁt?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Szia Katzci!Smile

Szia!
Igen, arra voltam kíváncsi, hogy az áfa tv 15§ -ban leírtak a közvetített szolgáltatás és hogy ebben az esetben visszaigényelhető e az áfa az előzet lev. áfa összegéig.Smile Azaz én csaík megerősítés szerettem volna, és megkaptam. Köszönöm!
Mindig a főnök végzi a munka oroszlánrészét: üvölt Big Grin
Válasz idézéssel
g.b. Írta:Sziasztok!Smile

Megtudja valaki mondani nekem, hogy az áfa törvény 15§-a esetében alkalmazható a 120§ a) pontja?

Szia!

Egészen pontosan mire vagy kíváncsi? Mert lehet, hogy nem igazán értem, mi is a kérdésed :oops:
Igen, a közvetített szolgáltatásnál levonásba helyezheted az arra jutó előzetes áfát (mert továbbszámlázod).

üdv.

Kati
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok!Smile

Megtudja valaki mondani nekem, hogy az áfa törvény 15§-a esetében alkalmazható a 120§ a) pontja?
Mindig a főnök végzi a munka oroszlánrészét: üvölt Big Grin
Válasz idézéssel
Szirony Írta:Szia ezt kimásolom neked ebbe már lehet kapaszkodni szerintem Smile

Hát egyenlőre az asztalba kapaszkodom. Józan paraszti ésszel fel nem foghatom, hogy miért és kinek jó így megkavarni a dolgokat. És csodálkoznak, hogy inkább a kiskapukat keresik az emberek.

Azért köszönöm amit kimásoltál, hasznos.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Én úgy gondolom ha munkára irányuló akkor mentes de ha egyéb jellege miatt mint amit az utolsó elötti mondat is tartalmaz akkor viszont ÁFA köteles, de mindenesetre elgondolkodtató :?:
üdv Zsolt
Válasz idézéssel
Szia ezt kimásolom neked ebbe már lehet kapaszkodni szerintem Smile

Foglalkozás egészségügyi szolgáltatás ÁFA vonzata és elszámolhatósága2008 Október 27A FESZ minden munkavállaló részére kötelező, a vállalkozás költségként elszámolhatja az erre kifizetett összeget, amely ÁFA mentes.

Munkaalkalmassági-vizsgálatok adómentessége
[áfatörvény 85. § (1) bekezdésének b) és c) pontjaihoz]
2008.10.18.
A munkaköri, szakmai, illetve személyi higiénés alkalmasság orvosi vizsgálatáról és véleményezéséről szóló 33/1998. (VI.24.) NM rendelet (továbbiakban: NM rendelet) 3. § (4) bekezdése szerint a munkaköri és szakmai alkalmasság vizsgálatának célja – többek között – annak elbírálása, hogy a munkavállaló, illetve a tanuló vagy a hallgató, a munkanélküli esetében a munkavégzésből és a munkakörnyezetből eredő megterhelés által okozott igénybevétele egészségét, testi, illetve lelki épségét nem veszélyezteti-e, szenved-e olyan betegségben, amely miatt munkaköre ellátása során foglalkozás-egészségügyi ellátást igényel.

Az NM rendelet 13. § (5)-(6) bekezdései alapján a munkaköri, szakmai, illetve személyi higiénés alkalmassági vizsgálatot végző az alkalmatlanság okát a munkavállalóval, tanulóval, hallgatóval, munkanélkülivel, illetve a munkát végző személlyel ismerteti; a munkáltatóval illetve a szakképző és felsőoktatási intézménnyel, munkaügyi központtal csak a vizsgált személy írásbeli hozzájárulásával közölheti. A vizsgálatot végző orvos az alkalmatlannak véleményezett személyt betegsége esetén vizsgálatra vagy gyógykezelésre az alapellátását végző orvosához, illetve a területileg illetékes szakellátó helyre utalja.

Az NM rendelet hatálya alá tartozó alkalmassági vizsgálat az előzőekre tekintettel az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény (továbbiakban: áfatörvény) 85. § (1) bekezdésének b) és c) pontjai szerinti humán-egészségügyi szolgáltatás fogalmába tartozik, s így – az egyéb áfatörvénybeli feltételek fennállása esetén adómentes.

Az Európai Bíróság esetjoga alapján, s így az áfatörvény 85. § (1) bekezdés b) és c) pontjai alapján nem humán-egészségügyi szolgáltatás azonban például a munkaképesség mértékének és minőségének vizsgálata, amennyiben annak célja rokkantsági ellátásra való jogosultság megállapítása.

(Pénzügyminisztérium Forgalmi adók, Vám és Jövedéki főosztály 6865/3/2008. - APEH Ügyfélkapcsolati és Tájékoztatási főosztály 4006996710)
üdv Zsolt
Válasz idézéssel
Szirony Írta:Szia a közszolgáltató meghatározását a 85§ (4) bekezdése definiálja de szerintem a dokira vonatkozó rész a 85§ (1) b, ben van és az is az "ilyen minőségben" kifejezés ami reá vonatkozik és a tevékenység közérdeke miatt mentes az adó alól

Köszönöm Szirony a választ!

Én úgy gongolkodta, hogy ha bt házi orvosi szolgálatot lát el vagy ügyeletet lát el szerződés alapján, az közérdekű. De ha munkaalkalmassági vizsgálat már nem közérdek szerintem, hiszen a munkaadóknak jogszabályi előírás a munkaalkalmassági vizsgálat. (Nem hiányzik az egyiknek sem. Big Grin )
Mindegy, akkor kijavíttatom a számlát.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Szia a közszolgáltató meghatározását a 85§ (4) bekezdése definiálja de szerintem a dokira vonatkozó rész a 85§ (1) b, ben van és az is az "ilyen minőségben" kifejezés ami reá vonatkozik és a tevékenység közérdeke miatt mentes az adó alól
üdv Zsolt
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Olyan problémával találkoztam, hogy egy orvosi bt kiszámlázott munkaalkalmassági vizsgálatot ÁFÁsan(EVA-s cég) és visszadobták a számláját, hogy tárgyi ÁFA mentes tevékenység és javítsa ki. Az ÁFA törvény 85§ -a kimondja, hogy ha közszolgáltató minőségben végezi, akkor TAM. De mi számít közszolgáltatónak? 8O

Nem igazán egyértelmű számomra.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Köszönöm az infót mindkettőtöknek!
Válasz idézéssel
A sütemény helyben fogyasztásánál nem a süteményt adja el, hanem éttermi, vendéglátóhelyi SZOLGÁLTATÁST nyújt, a szolgáltatás áfája pedig 25%.
Válasz idézéssel
Anka68 Írta:Sziasztok!
Hét végén vidéki kisvárosban jártam, és egy cukrászdában a sütiknél kétféle ár volt kiírva. Kérdeztem az okát, és azt mondta az eladó, hogy 18% az áfa, ha elviszi a sütit, és 25%, ha ott eszi meg az ember.
Szerintetek ez biztos, hogy jó? Honnan vehettek ilyet? (Én is könyvelek cukinak, ezért is kérdezem.)

Szia!

Nézd meg ezt a PM állásfoglalást: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mvi.hu/site.php?inc=hirek&menuId=&hirId=74">http://www.mvi.hu/site.php?inc=hirek&menuId=&hirId=74</a><!-- m -->

Az, hogy alapból melyik süti lesz 18 %-os, nem egyszerű eldönteni. Ezzel kapcsolatban itt a fórumon is volt polémia. A fogyasztás helyére vonatkozóan pedig a fenti állásfoglalás ad útmutatót.

üdv.:Zs.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Hét végén vidéki kisvárosban jártam, és egy cukrászdában a sütiknél kétféle ár volt kiírva. Kérdeztem az okát, és azt mondta az eladó, hogy 18% az áfa, ha elviszi a sütit, és 25%, ha ott eszi meg az ember.
Szerintetek ez biztos, hogy jó? Honnan vehettek ilyet? (Én is könyvelek cukinak, ezért is kérdezem.)
Válasz idézéssel
Szia Ildikó!

A számlázás rendjét az ÁFA tv. rögzíti:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/data/cms56062/afa_torveny_2009julius_1_tol_aug_1_tol_labjegyzettel.pdf">http://www.apeh.hu/data/cms56062/afa_to ... zettel.pdf</a><!-- m -->

A X. fejezetben, a 159. §-tól kezdődően találod, mellette fontos megállapítás az 56. §.

Egy APEH tájékoztató: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/adoinfo/afa080101_hatalyos/afamod_090616.html">http://www.apeh.hu/adoinfo/afa080101_ha ... 90616.html</a><!-- m --> ami ugyan az előlegek kezelését részletezi, de a lényeg abban is benne van...

Azt hiszem, a kérdés feltevés ideje viszont kicsit kései, ha a törvény szövegét nézzük és nincs valami rendkívüli mentesítő lehetőség, akkor a június 30.-ig lezajlott teljesítésről maximum július 15.-ig lehetett 20 %-os ÁFÁ-val számlázni. Lehet, hogy a folyamatos szolgáltatásnak minősülő esetekben ettől van eltérés (abban nem vagyok jártas), más esetben már csak 25 %-kal lehet számlázni, véleményem szerint...
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Kedves Erzsó!
Köszönöm.
Nem tudsz véletlen ezzel kapcsolatban egy hivatalos állásfoglalást v. segíteni abban, hol találok e témával kapcsolatban valami biztos szakmai támpontot?
Az ügyfelem kéri tőlem, hogy a partnereinek tudja bizonyítani az igazát.
Köszönöm előre is.
Ildikó
Üdvözlettel: KIldikó
Válasz idézéssel
Szia!

Igen a tényleges teljesítés számít,06.-30-ig tüntesd fel a számlán.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Üdvözlök mindenkit.
Van egy cégem, mely kábeltv-szolgáltatással foglalkozik. 2. negyedéves teljesítésú ügyleteket (időszakos elsz., tehát a gazd esemény 06.31.-ával lezárult)
Úgy számláz ki, hogy a kiállítás, a teljesítés és a fiz. hat.idő napja is 07.01 utánra esik.
Jól teszi-e, ha a számlában a régi áfát, a 20%-ot tünteti fel?
szerintem igem, de megköszönöm, ha valaki megerősít ez ügyben.
Jó munkát, kitartást mindenkinek.
Ildikó
Üdvözlettel: KIldikó
Válasz idézéssel
Szia Kata!

Két helyen futott ilyen téma mostanában, ezeket nézd meg:

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=6&t=486">viewtopic.php?f=6&t=486</a><!-- l -->

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=6&t=2344">viewtopic.php?f=6&t=2344</a><!-- l -->
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Nem is olyan rég olvastam a fórumon, hogy a könyvelőnek késve leadott számlák miatt nem kell önellenőrizni az áfát, hanem érkeztető bélyegzőt rányomni és az aktuális hónapban levonásba helyezhető a bejövő számla áfa tartalma. A fejemet tenném rá, hogy Klári még egy számviteli levelekből merített választ is bemásolt valamelyik topicba, de én most persze nem találom. Útba tudnátok igazítani, hol foglalkoztatok ezzel a témával?

Más:
Van valami jó módszeretek, hogy hogyan rendszerezitek a fórumon olvasott hasznosságokat, hogy később kapásból megtaláljátok, ha szükség van rá?
Válasz idézéssel
Igazad van,Polika! És még aggódnom sem kellene, ha kifekszem ( majd valamikor)a tengerpartra, hogy jönnek a Greenpeace-esek, hogy visszatuszkoljanak a vízbe. :lol:
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Na de Kriszta!
Soproni hogyan szedhet Túró Rudit stressz ellen.
Jó ki vörös kanalas orvosság kell ahhoz, az pedig felétek elég híres.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Mónika, tegnap bedöglött a program, ami az ÁFA-t kibütyköli nekem a több száz kimenő és bejövő számlából, nagy nehezen jó lett, erre a bevallás szórakozik velem! Xanax helyett inkább Túró Rudit eszem, ami a mellékhatások ismeretében... :wink:
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Kriszta!
Xanax helyett szedjél "leszarom tablettát" sokkal olcsóbb, és egézségesebb is, és az APEH nem kap a forgalom után részesedést ez biztos! Tongue
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 8 Vendég