A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA
Nem is olyan rég olvastam a fórumon, hogy a könyvelőnek késve leadott számlák miatt nem kell önellenőrizni az áfát, hanem érkeztető bélyegzőt rányomni és az aktuális hónapban levonásba helyezhető a bejövő számla áfa tartalma. A fejemet tenném rá, hogy Klári még egy számviteli levelekből merített választ is bemásolt valamelyik topicba, de én most persze nem találom. Útba tudnátok igazítani, hol foglalkoztatok ezzel a témával?

Más:
Van valami jó módszeretek, hogy hogyan rendszerezitek a fórumon olvasott hasznosságokat, hogy később kapásból megtaláljátok, ha szükség van rá?
Válasz idézéssel
Igazad van,Polika! És még aggódnom sem kellene, ha kifekszem ( majd valamikor)a tengerpartra, hogy jönnek a Greenpeace-esek, hogy visszatuszkoljanak a vízbe. :lol:
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Na de Kriszta!
Soproni hogyan szedhet Túró Rudit stressz ellen.
Jó ki vörös kanalas orvosság kell ahhoz, az pedig felétek elég híres.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Mónika, tegnap bedöglött a program, ami az ÁFA-t kibütyköli nekem a több száz kimenő és bejövő számlából, nagy nehezen jó lett, erre a bevallás szórakozik velem! Xanax helyett inkább Túró Rudit eszem, ami a mellékhatások ismeretében... :wink:
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Kriszta!
Xanax helyett szedjél "leszarom tablettát" sokkal olcsóbb, és egézségesebb is, és az APEH nem kap a forgalom után részesedést ez biztos! Tongue
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Nekem is kilökte a sárga jelzést, ami abszolút hülyeség.Ugye, ha valakivel időszaki elszámolásban vagyok, júliusban mivel júniusra vonatkozik, még 20% ÁFA-val állítom ki a számlát, ami abszolút +. Confusedan:
Felhívtam az APEH-ot. Nagyon kedves hölgy közölte, hogy TUDJÁK, hogy hibás a bevallás, küldjem csak nyugodtan.
Na most, nem nagyon vagyok eldurranva a saját képességeimtől, de engem zavarna, ha valamiről, amit én készítettem, tudom, hogy rossz. Például kijavítom.
Szerintem az APEH részesedést kap az eladott Xanax, és más nyugtatók után.

Kriszta
Válasz idézéssel
Szarvason ma reggel is de a hónap több napján is azt csinálják a "rend őrei" hogy egy darab fényképezőgéppel beállnak (gyalogosen kocsit a másik utcában hagyva) a központba lévő lámpához úgy hogy ne látszódjanak és aki a piros alatt halad át annak fényképes jutalom jár. Ma reggel én is szemtanúja voltam az egyik ilyennek a soför sárgán kapta el a lámpát amikor alatta volt már piros volt a gyerek aki fényképezett örült mint majom a bizonyosnak. Hát annyit erről hogy kell a jutalom mindenkinek... NO KOMMENT
üdv Zsolt
Válasz idézéssel
Drága Polika!

Meglengetem (a nem létező) kalapom előtted! Ebben a melegben, őrült munka középében Nem vesztetted el a humorodat!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://index.hu/bulvar/2009/08/18/otvenezerbe_kerulhet_a_sargan_athajtas/">http://index.hu/bulvar/2009/08/18/otven ... _athajtas/</a><!-- m -->
Anita, drága, csak ne olyan bátran.

Bár a cikk nem azt írja, hogy nem lehet átmenni a sárgán, csak sokba kerül.
Sőt ilyen alapon a pirosan is át lehet menni, de az még több kerül, és főképpen balasetveszélyes.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
A sárgán még át lehet menni, a piroson már nem, ez nem csak az utakon érvényes... Smile
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok

Az itteni APEH bevallási oszt. szerint., sárga figyelmeztetéssel is el lehet küldeni.
/ állitólag a sárga figyelmeztetés egy kicsit megtévesztő/
Ica
Válasz idézéssel
Kati!
A 09A60-ast is önellenőrizned kell!
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Sziatok!
Ma töltögettem az áfákat és mindenhol a 20 %-nál kiírta ezt a hülyeséget (csak negatív vagy nulla lehet). Tudom hogy sárga jelzés, de nem értem, miért nem javítják a hibás programot! Most már kénytelenek leszünk leadni így.
Válasz idézéssel
Szia Kati!
Igen, a levonandóba is bele kell tenni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Közösségi árubeszerzés, számla teljesítése 2009.06. hó, számla kézhezvétele 2009.07.07 (bevallás benyújtása előtti). Önellenőrizzem a 06. havi 0965-t? Ha igen, akkor csak felszámítottba tehetem be az ÁFA-t, vagy levonhatóba is?

Köszi,
Kati
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
szerintem sem lesz gond a sárga figyelmeztetéssel. Gondolom időben betették, a későbbiekben már hasznos lehet.
Az átvihető áfára is figyelmeztet állandóan, akinél nincsen.
Válasz idézéssel
Hogy is van?

Gyűjtőszámlánál számla kelte: 2009.08.10.
esedékesség: 2009.10.08.
telj. idő: ügyletenként
(fel is van sorolva a számlán tételesen szállítólevelenként a dátum)

Ez szerepel a számlán. Ezt akkor most melyik időszaki áfában kell beszámítani havi áfás-nál?
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én szívfájdalom nélkül elküldtem a sárga jelzéssel, arra gondolván, hogy a jövőben már nem kívánnak ezzel külön foglalkozni. Szerintem egy idő után jól is jön majd ez a figyelmeztetés: én pl. most is végiggondoltam, hogy miért, milyen tételeket írok ide. Ha viszont 20%-os, akkor 20%-os. Confusedaf:
Üdv.
Kati
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Kedves Ica!

Köszönöm a válaszodat!
Akkor szerintem én is addig várni fogok, hátha történik valami csoda!

Üdv.: Erika
Válasz idézéssel
Szia
Vártam eddig, hátha másnak is van problémája vele.
eddig azonban senkinek sem volt. Én 19-én fogom igy " SÁRGÁN " elküldeni.
Ica
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Visszatérve a sárga jelzéshez, most akkor Ti így küldtétek be?
Vagy várjunk még, hátha lesz új verzió?
Teljesen összekavarták a dolgokat...

Szép napot mindenkinek!

Köszi: Erika
Válasz idézéssel
kissjozsefne Írta:Sziasztok

SEGITSETEK. Csinálom a havi ÁFA bevallást ,és nem akar jó lenni.
- azt irja a 20 %-os értékesitésnél , hogy havinál minuszba lehet irni

- a program sem hozza" - "ba

Most akkor, hogyan kell irni a 20 %-os értékesitést és a 20 %-os közösségi termékmeszerzést /amelyet levonhatóba és fizetendőbe is kellene irni. Olvasom a kitöltésit , de nem jutok semmire

Előre is köszönöm

ica
Igaz, hogy csak sárga jelzés, de a 853/ g ehó oszlop esetén is nagy kalamajka lett , hogy a sárga jelzést nem vettük figyelembe Ica
Válasz idézéssel
szat-ing Írta:csak sárga jelzés, csináld nyugodtan
Szia

Csinálom, de attól tartok, hogy olyan kalamajka lesz belőle, mint a 853 g oszl. /eho/
ott is csak sárga jelzés volt. És miért irja hibaként hogy a havi és n,éves bevallónál ???
Nem értem én ennek a logikáját Cry
Ica
Válasz idézéssel
csak sárga jelzés, csináld nyugodtan
Válasz idézéssel
Sziasztok

SEGITSETEK. Csinálom a havi ÁFA bevallást ,és nem akar jó lenni.
- azt irja a 20 %-os értékesitésnél , hogy havinál minuszba lehet irni

- a program sem hozza" - "ba

Most akkor, hogyan kell irni a 20 %-os értékesitést és a 20 %-os közösségi termékmeszerzést /amelyet levonhatóba és fizetendőbe is kellene irni. Olvasom a kitöltésit , de nem jutok semmire

Előre is köszönöm

ica
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég