A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA
Hogy is van?

Gyűjtőszámlánál számla kelte: 2009.08.10.
esedékesség: 2009.10.08.
telj. idő: ügyletenként
(fel is van sorolva a számlán tételesen szállítólevelenként a dátum)

Ez szerepel a számlán. Ezt akkor most melyik időszaki áfában kell beszámítani havi áfás-nál?
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én szívfájdalom nélkül elküldtem a sárga jelzéssel, arra gondolván, hogy a jövőben már nem kívánnak ezzel külön foglalkozni. Szerintem egy idő után jól is jön majd ez a figyelmeztetés: én pl. most is végiggondoltam, hogy miért, milyen tételeket írok ide. Ha viszont 20%-os, akkor 20%-os. Confusedaf:
Üdv.
Kati
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Kedves Ica!

Köszönöm a válaszodat!
Akkor szerintem én is addig várni fogok, hátha történik valami csoda!

Üdv.: Erika
Válasz idézéssel
Szia
Vártam eddig, hátha másnak is van problémája vele.
eddig azonban senkinek sem volt. Én 19-én fogom igy " SÁRGÁN " elküldeni.
Ica
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Visszatérve a sárga jelzéshez, most akkor Ti így küldtétek be?
Vagy várjunk még, hátha lesz új verzió?
Teljesen összekavarták a dolgokat...

Szép napot mindenkinek!

Köszi: Erika
Válasz idézéssel
kissjozsefne Írta:Sziasztok

SEGITSETEK. Csinálom a havi ÁFA bevallást ,és nem akar jó lenni.
- azt irja a 20 %-os értékesitésnél , hogy havinál minuszba lehet irni

- a program sem hozza" - "ba

Most akkor, hogyan kell irni a 20 %-os értékesitést és a 20 %-os közösségi termékmeszerzést /amelyet levonhatóba és fizetendőbe is kellene irni. Olvasom a kitöltésit , de nem jutok semmire

Előre is köszönöm

ica
Igaz, hogy csak sárga jelzés, de a 853/ g ehó oszlop esetén is nagy kalamajka lett , hogy a sárga jelzést nem vettük figyelembe Ica
Válasz idézéssel
szat-ing Írta:csak sárga jelzés, csináld nyugodtan
Szia

Csinálom, de attól tartok, hogy olyan kalamajka lesz belőle, mint a 853 g oszl. /eho/
ott is csak sárga jelzés volt. És miért irja hibaként hogy a havi és n,éves bevallónál ???
Nem értem én ennek a logikáját Cry
Ica
Válasz idézéssel
csak sárga jelzés, csináld nyugodtan
Válasz idézéssel
Sziasztok

SEGITSETEK. Csinálom a havi ÁFA bevallást ,és nem akar jó lenni.
- azt irja a 20 %-os értékesitésnél , hogy havinál minuszba lehet irni

- a program sem hozza" - "ba

Most akkor, hogyan kell irni a 20 %-os értékesitést és a 20 %-os közösségi termékmeszerzést /amelyet levonhatóba és fizetendőbe is kellene irni. Olvasom a kitöltésit , de nem jutok semmire

Előre is köszönöm

ica
Válasz idézéssel
Köszönöm!!!
Válasz idézéssel
Szia!

Jól gondolod!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Segítséget kérek: egyik ügyfelünk szállítójától helyesbítő számlát kapunk. Az eredeti számla februári teljesítésű. Ha most állít ki helyesbítő számlát, akkor milyen áfa kulccsal kell számolni?
Valahogy úgy érzem, hogy 20%-kal.
előre is köszönöm manyu
Válasz idézéssel
Köszönöm.
Válasz idézéssel
Erzsóval értek egyet!
Erika
Válasz idézéssel
Szia!

Én meg 20%-os áfá-val állítanám ki,mivel első félévet tartalmazza, a tényleges teljesítés akkor történt.
A két dátum az új törvények szerint egyezik meg!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy önkormányzat és a vizmű között van egy Együttműködési szerződés. A vízmű kéri az első féléves bérleti dij kiszámlázását. Teljesités dátumaként, és fizetési határidőként a szeptember 25-ét jelöltette meg.
Kérdésem az július 1-i áfa változással kapcsolatban van. Én ezt 25 %-os áfaként állítanám ki, mert folyamatos teljesitést tartalmazó számláról van.
Tudom, már biztos kiveséztétek ezt a témát, de szeretném kérni a véleményeteket.

Üdv: Erika
Válasz idézéssel
Köszi szépen Hócipő!
Eszembe nem jutott volna ott keresni.
Válasz idézéssel
Pötyi!
A 01-04 lapon keresd. Big Grin
Válasz idézéssel
Pötyi, én se láttam még 25%-os sort, ne aggódj!
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Lehet, hogy már nem látok jól de a 0965-ös bevalláson nem látom a 25%-os áfa sorokat.
Megint én sietek túl előre és még nem tették fel a legujabb verziót vagy elnézek valamit???
Köszi
Válasz idézéssel
köszike Big Grin
Válasz idézéssel
Igy van nulla.
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Szia Marika!

vagyis nulla, mert ezer ft-ban kell megadni nem? Szerencsére régen volt önellenörzésem, és kijöttem a gyakorlatból :wink:
Válasz idézéssel
Te az art.168§ 3/bek.-re gondolsz.
szerintem csak 52,-Ft
Amit Te írsz az akkor van ha mondjuk 6000 a önell.pótlék, de az adót időben befizette, ezért csak az 1000-et kell neki befizetnie.
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Megerösitést szeretnék kérni, Áfát önellenörzök, és az önellenörzési pótlék 52 Ft. Jól gondolom, mivel egyéni vállalkozóról van szó 1000 Ft-ot mindenképpen kell fizetnie önellenörzési pótlékként? Vagy mégsem?

köszi Big Grin
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég