A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA
sZIASZTOK

Az lenne a kérdésem, ha valakinek van forditott áfa-s bevétele akkor a költségeiból egyáltalán nem vonható áfa, vagy ezt kell arányositani, de hogyan?
Válasz idézéssel
Hello!
Ezt nem kell nálunk szerepeltetni mert lengyelben van a teljesitési hely ott rátették az áfát igy ez nem közösségi beszerzés ami után itthon kellene felszámitani az áfát és az A60-ba sem kell az lengyel áfát meg az ELEK nyomin vissza lehet kérni ha a feltételek teljesülnek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Éppen az a kérdés, ha rajta van a számlán a lengyel Áfa akkor az is
felkerül az összesítő nyilatkozatra, avagy csak az Áfa nélküli???

Harakiri
Kicsit bonyolítom a saját kérdésemet, mert az A60-on biztosan szerepelnie, de a
nettó értéken??
/Mert az Áfát visszakérem a lengyelektől/
Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
Nem az a kérdés hogy ha áfásan a számlán rajta van a lengyel áfa akkor szerepel-e a mi bevallásunkban de aztán lehet hogy nem ez a kérdés hanem csak egy sima közösségi beszerzés....
Válasz idézéssel
Uniós áfa ,A 60-as is kell.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A lengyelből Áfásan beszerzett áru szerepel a magyar
ÁFA bevallásban???

Köszi előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia!

Ha a Katás cég áfás,akkor áfásan,hisz ez egy szolgáltatás.Ha alanyi mentes lenne /6 milla alatt/ akkor áfa mentesen bruttóban.
Adószáma 1-es vagy 2-es? :oops:
Nem annyira egyértelmű ....
Válasz idézéssel
Üdvözlet!
Szeretnék segítséget kérni. Eddig 3 könyvelőből 1 igennel,1 nemmel, 1 pedig tartózkodott az alábbi kérdésben.
A kérdés: áfa-val, vagy áfa nélküli számlát kell-e kiállítanom az alábbiak mellett:

- KATA kisadózó
- sofőrködés tevékenység
- ÁFÁS
- övtj: 493906 ( idegen tulajdonú autóbusz vezetése, azaz nem az én tulajdonomban lévő buszon sofőrködés)
- az autóbusz tulajdonosa, azaz a megbízó magyar,
szerződésben foglalt ügylet : autóbusz vezetése (autóbusz a megbízó tulajdonában) magyarországi indulás, Romániában 2 nap, magyarországi végállomás. (arányok: 150km- Magyarország, 1000km-Románia)
Válasz idézéssel
Hello!
Ekkor áfa mentes az értékesítés:

87. § Mentes az adó alól a termék értékesítése abban az esetben, ha
a) az értékesítést megelőzően a terméket kizárólag a 85. § (1) bekezdése vagy a 86. § (1) bekezdése szerint adómentes termékértékesítéshez és szolgáltatásnyújtáshoz használták, egyéb módon hasznosították, és a termékhez adólevonási jog nem kapcsolódott;
b) az értékesítést megelőzően a termékhez kapcsolódó előzetesen felszámított adó a 124. és 125. § szerint nem vonható le;
c)129 az értékesítést megelőzően a termékhez előzetesen felszámított adó kapcsolódott volna, az a 124. § (1) bekezdés d) pontja szerint nem lenne levonható
Válasz idézéssel
Köszönöm Mónika!
Válasz idézéssel
Igen, belföldön csakis áfá-san teheti ezt meg.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok! Vállalkozás (közösségi adószámmal rendelkező, áfa körös) 3 éve vásárolt egy nagy értékű munkagépet közösségen belülről, áfa mentesen.
Most értékesíteni szeretné belföldön. Áfásan teheti ezt meg?
Válasz idézéssel
Hello!
Lett vámkezelve vagy a cég őnadózásra jog.engedélyel rendelkezik?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.eu-tax.hu/afa-a-szoftverek-eseteben/">http://www.eu-tax.hu/afa-a-szoftverek-eseteben/</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.posta.hu/vam">https://www.posta.hu/vam</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
Egyik ügyfelünk HongKong-ból rendelt szoftvert 10ezer Eur értékben. Borítékban küldték meg Mo.-ra. Ha jól tudom, vámmentes, kérdésem, h az áfa bevallás mely sorában kell szerepeltetnem?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most vettem észre, hogy egy számlát, amelyet márciusban adtam ki a vevőnél rossz várost tüntettem fel. A számlázó programban megpróbáltam meghelyesbíteni, de, amikor rámegyek a kijelölt számla helyesbítésére, akkor hál istennek mindent enged helyesbíteni, csak a vevő címét nem....

Olvastam a neten a számlával egy tekintet alá eső okiratról, erre tud valaki valami mintát adni? Megtaláltam milyen kötelező elemei vannak, de egy sima word-be is meg lehet írni vagy milyen formában kell, mert arra nem találtam semmi infót.

Köszönöm!
Válasz idézéssel
Köszi!!!
Válasz idézéssel
Hello!
Nem új az ingatlan áfa mentes lesz a eladás.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy cégemnek van a tulajdonában 2 évnél régebbi ingatlan amit bérbe adott /a bérbeadásra nem jelentkezett be áfára , így annak nincs áfája/.
Most ezt az ingatlant eladná egy magánszemélynek, maga a cég áfa körben van az általános szabályok szerint a kérdésem az, hogy kell-e ezután az eladás után áfát fizetni, mikor vette magánszemélytől évekkel korábban akkor nem igényelt vissza áfát és nem is volt rá áfa felszámolva.
Az ingatlanra a szükséges dolgokon/ néhány berendezés/ kívül nem volt sem felújítás sem karbantartás elszámolva költségként sem.
Köszönöm
Válasz idézéssel
Áfa teljesítési időpontjára szeretnék megerősítést. Ügyfelem tagjainak kedvezményes utazást közvetít a tagdíj ellenében. A tagdíj első része a foglaló (telj. ideje a megfizetés napja, foglaló összegéről számla készül), a többit egy vagy több részletben fizetik meg. Akkor jogosult a kedvezményre, ha mindent kifizetett. Ez benne van a szerződésben. A számla is a teljes összeg befizetésének napján készül el. Telj. időpontja a teljes összeg befizetésének napja. A részletek megfizetésénél nincs kiállítva bizonylat. Ez így jó?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Igazatok van, sajnos csak a következő bevalláskor lehet visszakérni! ( Bár nagyon nem értek vele egyet )
József ! Elnézést a félre tájékoztatásért ! Még jó, hogy a többiek ilyen figyelmesek, köszi Nektek !

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Moniknak igaza van,ha a következő időszakra viszed tovább,nincs lehetőség a 17-re sem,mivel nem kerül fel a folyószámlára.
Válasz idézéssel
Kedves József!

Kicsi félre értette a kérdésedet.
Nincs mód rá hogy visszakérd, majd csak a következő negyedévben tudod figyelembe venni ezt az összeget.
Az ANYK egyébként már ellenőrzéskor kiabál is hogy nem felejtetted-e el bejelölni a visszaigénylést.
Egyszer én is benéztem egy ilyet, pár havi könyvelési díjam bánta, mert a kamatot megtérítettem a vállalkozónak.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia József !

Esetleg az is segítség, hogy 17-en kéred kiutaltatni vagy a többi adónemre vezetteted át és azokra nem utaltok.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Kérdés!

Negyedéves áfa bevallásban nem jelöltem, hogy kiutalást kérek (figyelmetlenségből), hanem a következő időszakra vittem át az összeget. Ismerem a kiutalás szabályait. Azzal is tisztában vagyok hogy a bevallás D blokkjában csak a bevallás beadásakor rendelkezhetek, csak is ekkor és máshogy, máskor nem. Se önellenőrzés, se helyesbítés nincs esély.

Kérdésem az hogy tényleg nincs remény arra, hogy vissza kérjük ezt az áfát? Sad Az ügyfél számít rá, hogy 75 nap múlva megkapja. Leszedi a fejem, ha nem kapa meg. Sad
Válasz idézéssel
Köszönöm.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég