A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA
Hello!
Online számlázás van a kimenő számláknál a bejövőket kell jelenteni 65M bevallásban
https://onlineszamla.nav.gov.hu/kerdesek_es_valaszok
Válasz idézéssel
A régebbi áfabevallásban ha egy számla nem érte el az értékhatárt, de az adott bevallási időszakban összesitve már meghaladta, akkor az M-es lapokon a 6-os sorban kellett feltüntetni az áfaértéket. Az 1965M-ben ilyen sor nincs. Már nem kell összesitve, csak számlánként?
Válasz idézéssel
Lala!

Én ilyenkor megkeresem a neten az adószámot és kézzel ráírom! Régebben szóltam az ügyfélnek, de az lassabb volt.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Igen Lala!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszi  a válaszokat!

A vevő áfás, de nincs az adószáma feltüntetve a számlán, attól még visszaigényelhető az áfa?  Úgy tudom, hogy igen, de azért megerősítés kellene. 
Köszi!
Válasz idézéssel
Hello!
Mivel van neki adószáma azért hogy itt adózzon mert itt végez gazgasági tevékenységet ugyis hogy nincs itt nálunk bejegyzett cége csak romániában,levonható persze csak ha adóköteles tevékenységhez használja amit vett.
Válasz idézéssel
Az illető cég áfaregisztrált Mo-n.

Webáruházak adózása > ezt a cikket el kell olvasni hozzá !

http://tilea.hu/webaruhazak-adozasa/
,
A cég Mo-n szerepel az adatbázisban Dante International SA néven
,

Adószám, csoport azonosító szám    Név (elnevezés)    Székhely    Alkalmazottak száma    Adókötelessé tétel [Áfa tv. 86. § (1) bek. l) pontja, 88. § (4) bek.]    Adókötelessé tétel [Áfa tv. 86. § (1) bek. l) pontja]    Adókötelessé tétel [Áfa tv. 86. § (1) bek. j) és k) pontja, 88. § (4) bek.]    Adókötelessé tétel [Áfa tv. 86. § (1) bek. j) és k) pontja]    Pénzforgalmi elszámolás kezdete    Pénzforgalmi elszámolás vége

26915131-2-51    Dante International SA    030353 BUCURESTI SOS. BUCURESTI NORD UTCA 15-23
+
http://nav.gov.hu/nav/adatbazisok/adatbl...k_egyszeru
Válasz idézéssel
Szia LALA!
Ellenőrízd le a NAV adatbázisában a céget, ha ott adóalany levonhatod. Bocs! Jól írtad le az adószámot? Beírtam az OPTEN-be és nem isrte fel.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a emag.hu oldalról rendelt termék áfája visszaigényelhető-e? Mivel nincs EU adószámom, csak a magyar.
A számla magyarul van kitöltve a pénznem forint, de céghely Romániában van.
Van valakinek ez irányú tapasztalata?

Adószám: 26915131-2-51 
EU Adószám: HU26915131 
Akkor ez magyar cég?

Most nézem még a vevő adószáma sincs raj a számlán, ettől még az áfa visszaigényelhető?

100 ezer forint alatti a számla.
Válasz idézéssel
Köszönöm a válaszokat. Az a helyzet, hogy mindkét típus bérbeadása lesz. Magánszemélynek lakás és üzlet vélhetőleg társaságnak. Ezért fontos, hogy a lakás bérbeadása ÁFA mentes legyen. Régebben én is mindkét pontot bejelöltem, mert lakás bérbeadásról soha nem volt szó. Magánszemélyként adták bérbe. Most azonban mindkettőt cégként csinálnák. Ezért kérdeztem, hogy nehogy elrontsam.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tamás!
A 13. pont választása esetén csak a lakóingatlannak nem minősülő ingatlan bérbeadására választod az adómentesség helyett az általános szabályok szerinti adókötelessé tételt, a lakóingatlan bérbeadása ebben az esetben marad adómentes. A 14. pont esetén mindkettőt adókötelessé teszed. Szerintem ebben az esetben a 13-as pontot nem is kell jelölni. Amennyiben csak a lakóingatlannak nem minősülő bérbeadásra választod az adókötelessé tételt, akkor csak a 13. pont.
Válasz idézéssel
Szia Tamás!
Én a mindkettőt (14) jelölném. Ha mincs ipari látesítmény a bírtokában ami bérbeadhatna akkor senkit nem zavar a bejelentés.

Válasz idézéssel
Értelmezési problémám van 18T201T nyomtatvány F01-es lapjával. Itt kell bejelenti az ÁFA-fizetési kötelezettség módját. Nem vagyok benne biztos, hogy jól értelmezem a 13. és 14. pontot. Az elsőben egyértelmű, hogy a lakóingatlannak nem minősülő ingatlanok bérbeadásának a választását kell itt jelölni, de a 14. pont a lakóingatlan és nem lakóingatlan bérbeadására vonatkozik? Tehát a 13. pont arra vonatkozik ami nem lakás, a 14. pontban meg mindkettőre, lakásra nem lakásra is? Számomra egyértelműbb lenne, ha lenne egy ami a lakóingatlanokra vonatkozna, meg egy másik pont ami nem lakóingatlan! Ez egy kicsit megkavar! Rossz döntés esetén sok adóba kerül az ügyfelemnek, mivel csak a lakóingatlan bérbeadását ÁFA mentesen szeretné. Csak 13. pontot jelöltem.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tökéletesen mondod Mónika!
Most Áfa alany, de joga lesz az összeghatár változása miatt kilépni az Áfa alól. Én december 15-ig beküldeném a változást bejelentő 101E-t ill a 20T-t január 1-i hatállyal.

Válasz idézéssel
Köszi Tamás!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika!

Én úgy tudom, december 31-ig lehet ki- és bejelentkezni az ÁFÁ-nál!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Lehet hogy volt, bocsi csak nekem nem volt ilyen estem éppen. Mi ilyenkor az eljárási módi? December 20-ig bejelenti az alanyi mentesség választását a 101E-n? Viszont most november 16-tól december 31-ig beadja az áfa bevallását? Adó számát újra visszaírják 1-33-ra?
Válasz idézéssel
Szia Monika!
Mióta az eszemet yudom, mindig volt átmeneti szabály arra vonatkozan, hogy a döntés a vállalkozóé. Akar vagy nem akar.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Most már egyre biztosabbnak látszik, hogy az áfa értékhatára 2019-ben 12 m lesz. Nekem van egy egyéni vállalkozóm, aki most november 16-án 8 m értékhatárt lépett, bejelentettük, áfa körös lett. Viszont a 12 m nem fogja elérni a bevétele előreláthatóan 2019-ben. Átmeneti szabály van/lesz arról ahogy olvasom hogy maradhat alanyi mentes, de mi ennek a menete? Tud valaki, /olvasott valaki valahol/ bővebbet?
Válasz idézéssel
Sejtettem! Köszönöm a megerősítést!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Tamás!

A visszaigénylésre előírt értékhatárt nem egyszer kell az adóévben elérni, hanem minden olyan adómegállapítási
időszakban el kell érnie a rá vonatkozó értékhatárt amikor az adóalany visszaigénylési kérelmet nyújt be.
Válasz idézéssel
Egy havi ÁFA bevallású ügyfelem augusztusban elérte a visszaigényelhető 1 millió Ft-os határt (1,332 eFt). Az ÁFA egy része más adónemre át lett vezetve, a többi maradt az ÁFA számlán. Most csinálom az októberi bevallását, 594 eFt visszaigényelhető ÁFA szerepel.  Bevalláson a köv. időszakra átvihető sorba írja. Most ezt is csak akkor igényelheti vissza, ha újra eléri az 1 millió Ft-t?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Igen, már tavaly is vallottunk, fizetett. Tavaly is éves volt, most is az csak mostmár ebben a negyedévben valószínű értékhatárt lép és negyedéves lesz. Tehát az idei évi bevételét nézem és így arányosítok. Nagyon köszönöm sokat segítettél.! Smile
Válasz idézéssel
Szia Móni!
Ha 17-ben átlépte az értékhatárt, akkor már 17-ben Áfa kókot kellett kapnia. azaz az átlépéstől 2 van az adószámban és nem 1. Természetesen attól a naptól dec. 31-ig vallani és fizetni kellett.
Az arányosítás most jan 1-től szól ha éves besorolást adtak neki 18-ra.

Válasz idézéssel
Az Áfa alanyiság kezdő napja még tavaly volt, csak akkor nem volt költség számlája. Aztán az idén sem volt még eddig, csak most hozott, egyébként éves áfá-s de most lehet hogy negyedévesbe vált, mert elég sok lett az ingatlanos bevétele. Tehát akkor év elejétől nézzem az arányszámot, vagy tavaly értékhatár átlépés napjától december 31-ig?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég