A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA
Köszönöm a választ.
Válasz idézéssel
Szia!

Áfás lesz a fuvarozás.

" Főszabály szerint a szolgáltatás teljesítésének helye attól függ, hogy a szolgáltatás igénybevevője adóalany-e (illetve adóalanyként vesz-e részt az ügyletben). Főszabály szerint az adóalanyok közti ügyletekben a szolgáltatás teljesítési helyét a szolgáltatást igénybevevő adóalany székhelye, állandó telephelye, lakóhelye, szokásos tartózkodási helye határozza meg. "
Válasz idézéssel
Kérem segítsetek az alábbi kérdésben : belföldi fuvarozó cég szállítmányozást végez egy belföldi cég részére   Szlovákia területén  . A fuvarszámlát áfásan kell kiállítani ?  Adómentesen ?
Válasz idézéssel
Hello!
Szerintem jól gondolod nincs üzlet nem kell online pénztárgép
Válasz idézéssel
Egy leendő ügyfelem fényképezőgépet javítana másodállásban, otthon. Utána néztem, ha ezt üzletben csinálja, akkor pénztárgépet kell használnia. De a saját lakás üzletnek számít?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm! Én nem ezt olvastam ki a törvényből, de kiszámoltam, idén nem lesz meg biztosan a 12 millió Ft + ÁFA, így beleférnek a jövő évi alanyi mentességbe!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Ha 2020-ra választod az lesz a tárgyév és 2019-ben nem lehet több mint az értékhatár,2018-at nem kell nézni.
Válasz idézéssel
Kis értelmezési segítséget kérnék!

188. § (1) Alanyi adómentesség abban az esetben választható, ha az adóalany 2. § a) pontja szerinti összes termékértékesítése, szolgáltatásnyújtása fejében megtérített vagy megtérítendő ellenértéknek - forintban kifejezett és éves szinten göngyölített - összege
a) sem a tárgy naptári évet megelőző naptári évben ténylegesen,
b) sem a tárgy naptári évben ésszerűen várhatóan, illetőleg ténylegesen
nem haladja meg a (2) bekezdésben meghatározott felső értékhatárt.

Tehát, ha 2020-ban alanyi mentességet szeretne az ügyfelem választani, akkor a 2018. és a 2019. évi várható forgalmat kell figyelni?!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Smile 
Sziasztok!
Ezt olvastam a NAV honlapján[Kép: huh.png]

2019.05.02. [Kép: forward.png][Kép: print.png]
Helytelen dátum az áfabevallásban

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal tapasztalatai szerint gyakori, hogy az adózók az áfabevallás M lapjain nem megfelelő teljesítési időpontot tüntetnek fel. Azaz az áfabevallásba nem a gazdasági esemény tényleges, a befogadott számlán szereplő teljesítés időpontját, hanem nem valós időpontot tüntetnek fel. A helytelen dátum általában egy későbbi bevallási időszakhoz köthető, amikor az áfát levonják.
A helytelen teljesítési időpont a NAV kockázatelemzésében anomáliaként jelentkezik. Ezért fontos, hogy az áfaösszesítő jelentést a gazdálkodók pontosan töltsék ki, hogy a hiba miatt az ügyletek résztvevőit a NAV ne keresse meg feleslegesen.
Az alkalmazandó szabály:
Az áfabevallás M lapjain, a belföldi áfaösszesítő jelentésben termék beszerzése, szolgáltatás igénybevétele esetén az adóalanyoknak minden bevallási időszakban szerepeltetniük kell azon ügylet teljesítését vagy az előleg megfizetését tanúsító számlák jogszabályban1 meghatározott adattartalmát, amelyek alapján adólevonási jogot gyakorolnak, és amelyekben az áthárított adó összege a 100 000 forintot eléri vagy meghaladja. Ennek keretében nyilatkozniuk kell – egyebek mellett – a számlában feltüntetett teljesítési időpontról, illetve előleg esetén a fizetendő adó megállapításának számlában feltüntetett napjáról, ennek hiányában a számla kibocsátásának keltéről2.

1Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény (a továbbiakban: Áfa tv.) 10. számú melléklete
2Amennyiben az ügylet teljesítési időpontja, avagy előleg fizetése esetén a fizetendő adó megállapításának időpontja megegyezik a számla kibocsátásának keltével, az Áfa tv. 169. § g) pontja alapján a számlán kizárólag a számla kibocsátásának keltét kell feltüntetni.
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Szia, Tamás!
Nagyon köszönöm.
Válasz idézéssel
Novill!

Helyesbítés, ha minden szám változatlan!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
2018. 4. negyedévi áfa bevallásból véletlenül kimaradt a tételes adatszolgáltatás.   
Most ez önellenőrzés lesz, vagy helyesbítés? 
Köszönöm, ha ír valaki.
Válasz idézéssel
Köszi a válaszokat, Klári és Mónika!

Talán sikerült kibogozni dolgokat. A pénzforgalmi szemléletű áfa választható, ha jól értelmezem.
Már korán reggel beküldtük az I. negyedéves áfa bevallásban.
Válasz idézéssel
Áfa elszámolható márciusi áfa bevallásban, viszont költségként csak áprilisi mivel áprilisiban volt pénzügyileg rendezve.
Az áfa bevallásban pedig mivel a teljesítés dátuma március /remélem csak elírás hogy 2018 03 27-et írtál gondolom 2019 03 27 akart lenni/ márciusban levonható.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia!
Nem jól gondolod sajna! Az őstermelők nyilvántartása pénzforgalmi szemléletű, ezért az elszámolhatóság (Áfa, költség) a kifizetésez igazodil. Ez a számla második n.é-ves lesz.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Áfás őstermelő vagyok, negyedéves bevallással. 
Ma kaptam egy számlát. A számla dátuma 2019.04,02 a teljesítés 2018,03,27 (műtrágya kiszállítás). A ma teljesítettem a kifizetést.
Ez a számla, akkor még az első negyedéves áfa bevallásban szerepel? Jól gondolom?

Köszi a választ!
Válasz idézéssel
köszönöm
Válasz idézéssel
Hello!
Jól gondolod először a negyed év végén adszbe bevallást majd utána havonta.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy cég 2019 ben éves bevallónak van beállítva.
Január hónapban a fizetendő áfája meghaladja az egy millió ft-ot.
Jól értelmezem a gyakoriságot, hogy először be adom majd 01-01-03.31-ig a bevallását és utána havonta?
Attól függetlenül még befizetheti havonta , hogy ne egyszerre kelljen neki sokat.
Én bambán beadtam neki egy havi bevallást és jött is hibaüzenet, akkor gondolom nem csinálok semmit, hanem majd beadom összesítve a negyedév végén az első három hónapról.
Jól gondolom?
Köszönöm
Válasz idézéssel
köszönöm !!!!!
Katla
Válasz idézéssel
Szia!
Amikor vettétk levonták, így most fel kell számolni!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Autómentőnek használt tehergkocsit  ha eladunk akkor ÁFAsan kell
számlázni ugye.
Nem tartozik valami kivétel alá?

Köszi
Üdv
Katla
Válasz idézéssel
Sajnos mindig gyanakodom... és nem is akartam elhinni. Tongue  Gondoltam, átpakolta máshova  Big Grin De igy a legjobb Smile áldassék aki törölte  Big Grin
Válasz idézéssel
Smile 
Ja igy már más,nem kell nem is tudnád a 6.sor nincs a 02 lapon meg kifejezetten szól hogy az alattiakat nem lehet,egy kis ajándék az államtól ne kelljen már szórakozni pár ezer forintos számlákkal..Tongue
Válasz idézéssel
Hiányos volt a kérdésem, bocsi. Bejövő számláról van szó. Ami nem éri el egyedi számlánként az értékhatárt. Ha eléri, nincs gond, akkor M-es lap. De eddig az M-es lapon a 6-os sorban kellett feltüntetni, ugyanazon szállitótól egy bevallási időben lévő áfa összesitő értékét, ha igy elérte a 100 ezret több számlából. Most ennek nem találom a helyét...
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég