A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nyilatkozat: Családi pótlék 50%-a egyéb jövedelemként
Éva!
Köszönöm!
Puszi: Ida
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Köszi lányok a megerősítést Tongue ,mire belejövünk talán eltörlik.
Ida ,jó az nyomtatvány,az APEH is ezt ajánlja,illetve ne azt használd,mert azon OEP-es a fejléc,az APEH honlapjárol tölts le,vagy lentebb Manka is feltette ide.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Szia Éva!
igen, csak az egézséges gyerek családiáját kell figyelembe venni, azonban figyelni kell hogy a betegre meddig kapják az emeltet, mert úgy tudom ezt minden évben felül kell vizsgáltatni a dokival. Csak addig mentes amíg tartósan betegnek minősül, és emelt családit kap.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Köszi Éva!
Kezd tisztulni a kép. Ha jól értem, akkor a munkáltatónak is be kell gyűjtenie ezeket a nyilatkozatokat.
Erre van valahol formanyomtatvány, vagy használjam azt, ami az oep honlapján fent van?
Válasz idézéssel
Hát igen, ezt a szülőknek is figyelni kell! Szerintem is így van Éva, ahogy írod, csak a másik gyerek utánit kell felezni. Én azt nem értem, hogy mi a fenének bonyolították ezt a családi pótlékos dolgot. A dolgozók csak néznek rám, azt sem tudják, hogy mit akarok. Megint egy vagon hibalehetőség, mert azért jó páran maguk próbálják a bevallást megcsinálni.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mi a véleményetek,ha 2 gyemek közül az egyik emelt összgű csp.-t kap betegsége miatt,akkor csak a másikra jutó összeg számít ? Pl :23.300.-a beteg+13.300.-egészséges=36.600.-az összes csp,ebből a beteg gyerekre jutó nem számít be,a 13.300.- feleződik a szülők között?
Szerintem így lenne,csak hát a szülők ezt megbontogatják majd?
Válasz idézéssel
Szia Ida!
Az a közlemény az OEP honlapján van,azokra vonatkozik, akik tőlük kapják az ellátásokat/táppénzen,tgys-en,gyeden vannak/,nincs a cégnek Tb.kifizetőhelye.
Aki dolgozik,vagy kifizetőhely a munkáltató ,az természetesen a munkáltatónak nyilatkozik,arról amit nem a cégtől kap/családi pótlék,gyes,nyugdij/
Nem neked kell beszerezni az ellátáson lévőktől a nyilatkozatot,hanem az OEP kéri be tőlük.
Válasz idézéssel
Sziatok! Segítség!

Elolvastam a közleményt, a nyilatkozatot és a hozzá tartozó tájékoztatót, s megállapítottam hogy tök hülye vagyok, nem értek semmit!
Közlemény szövege alapján hova is kell benyújtani a nyilatkozatot?
A nyilatkozat címzése alapján a területileg illetékes regionális egészségbiztosítási pénztár részére kell benyújtani?
Idézem az alsó szövegrészt:
"Önnek akkor kell nyilatkoztatot adnia, ha 2009. aug. 31-ét követően olyan adóterhet nem viselő járandóságnak minősülő bevételben részesül, melyet nem az esedékes jövedelmének adóelőlegét megállapító munkáltató/kifizető juttat."
Majd rögtön utána:
"A munkáltató/kifizető az adóelőleg megállapítása során figyelembe veszi a nyilatkozat tartalmát."

Tehát nekem kell leadnia a dolgozóknak ezek szerint! És meg kell küldeni az EP-nak is? Vagy csak akkor, ha például táppénz igénylést adok le?
Válasz idézéssel
Dehogy kell a gyes-t figyelembe venni a férjnél, semmilyen összegben. Csak a családi pótlék 50%-árol kell a férjet nyilatkoztatni. A feleség nyilatkozik az esetleges munkáltatójánál ha év közben mondjuk letelik a gyes és visszamegy dolgozni, vagy gyes mellett munkát vállal hogy neki az év folyamán volt, van gyes adóterhet nem viselendő járandósága és persze neki is kell nyilatkozni a másik 50%-ról. De az "emberpajtás" csak a családiról nyilatkozzon!!!
Válasz idézéssel
A lenti közlemény szerint a dolgozót nem csak a családi pótlékról, hanem a feleség által kapott Gyes összegéről is nyilatkoztatnom kell és ugyanúgy a felét a férjnél be kell számítanom? Vagy nem?
Erika
Válasz idézéssel
Agika!
Kell nyilatkoznod,mert a Gyed adóköteles jövedelem,a folyósító szervhez kell leadnod a nyilatkozatodat,ha nem kifizetőhely a munkáltatód,akkor az illetékes egészségbiztosítási pénztárhoz.
ezt találtam ma:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/LAKOSSAG/OEPHULAK_EBELLAT/ELLATASMO/P%C3%89NZBELI_K%C3%96ZL_AD%C3%93VAL%20%C3%96SSZ_0908.PDF">http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/ ... Z_0908.PDF</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Szia Ágika!

Lsd csatolmányt, hasznos lehet!

manka

Agika79 Írta:Sziasztok!

Én Gyed-en vagyok, a férjem kapja a családi pótlékot. Nekem kell nyilatkoznom?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én Gyed-en vagyok, a férjem kapja a családi pótlékot. Nekem kell nyilatkoznom?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Egyelőre 100%-os értelmes választ nem kaptam a csp-s kérdésemre, viszont azt megtudtam, hogy nem csak a csp-ről kell nyilatkoztatni a munkavállalókat, hanem az összes adóterhet nem viselő járandóságokról is.
Egyébként több csp-s kérdés felmerült, még az Apeh sincs felkészülve a kérdésekre.
előző folyt...Vagyis már nem elég a nyugdíjasoktól bekért nyugdíjszelvény, illetve eddig nem volt kötelező a nyilatkozat, most viszont az lesz. Tehát kötelező nyilatkozni az adóterhet nem viselő járandóságokról, a munkáltató pedig köteles ezt figyelembe venni mindaddig, amíg a mvállaló másképp nem nyilatkozik.
Segítségképp az Apeh készített egy komplex nyilatkozatot, amely a PM-nél van jóváhagyáson.

Üdv: Lilike
Válasz idézéssel
Kedves Zsemle!

Ezt a kérdést szívesen felteszem hétfőn az Apeh jogtanácsosának, kíváncis leszek mit mond rá.
Válasz idézéssel
Na akkor most leszek csak igazán kíváncsi, milyen lesz a tökéletes, mindere kiterjedő nyilatkozatminta az APEH részéről?
Talán ők tudják értelmezni a törvény ezen részét, mert mi ugyebár nem tudunk olvasni, vagy a szövegértésből voltunk gyengék?
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Azt azért én nem gondoltam :oops: !! Mindenesetre bírom az ilyen karakán, határozott "lyányokat"!! Tongue
Válasz idézéssel
Az avatarodon azt hittem hogy te vagy.
Válasz idézéssel
Nő vagyok!
Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Jóók!! Tongue Mostmár én is kíváncsi lennék Rád, mint ahogyan Johanna is írta! Elsősorban kíváncsi lennék hogy férfi vagy nő a "Zsemle" merthogy a képed alapján nő, azonban az írásaid alapján túl karakán vagy úgyhogy nem zárom ki hogy férfi?? Bocsi a kíváncsiságomért csak valamelyik témában boncolgatták, hogy mely név kit rejt, lehet, hogy át kellene tenni ezt a témát oda?? :oops:
Válasz idézéssel
Szia Móni!

Még tudok ilyeneket:
Mivel már kérdésem, illetve értelmezési problémám van, feltehetőleg olvastam a jogszabályt.
Kérem, tekintsenek el a törvényhely idemásolásától, az elolvasáson már túl vagyok.
Azzal nem vagyok előrébb, ha idemásolják a törvény szövegét. Az elolvasáson már túl vagyok, csak megnehezítik a válaszuk értelmezését.

Most hirtelen ennyi jutott az eszembe. Megjegyzem: hatástalan, nem bírják ki, hogy ne idézzék a hülye törvényszövegeket.....

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Emberi" választ kérnék, a törvényt tartalamzó Magyar Közlönnyel rendelkezem.

Hát ez nagyon jóó!! Ezt az idézetet nem felejtem, én is használni fogom, ha csak nem "védeted" le!!
Válasz idézéssel
Ezt írtam a hivatalnak, ha megérkezik a válasz, közzéteszem és annak megfelelően javítom a Nyilatkozatot (amennyiben időben megjön a válasz).

Tisztelt Hivatal!

A 2009. évi XXXV. törvény 14.§-a értelmezése közben merült fel a kérdésem.
Az élethelyzet meglehetősen gyakori: évek óta elvált szülő egy 16 éves gyermekkel új, élettársi kapcsolatot létesít, közös gyermek nincs. A 16 éves gyermekre tekintettel családi pótlékot folyósítanak az elvált, új kapcsolatban élő szülő részére. A 16 évvel ezelőtti családi pótlék igénylésen még a gyermek másik, vérszerinti szülője a megjelölt, másodlagos jogosultként. Mára azonban minden kapcsolat megszakadt közöttük.
Ilyen esetben kinél kell figyelembe venni a másik 50%-ot?
A jelenlegi élettársnál, akinek semmi köze (vérszerinti) a gyermekhez?
A gyermek vérszerinti másik szülőjénél, akiről viszont, mint kifizető, semmit sem tudok?
Nyilatkoztassam a nálam dolgozó, családi pótlékot kapó szülőt, hogy nem rendelkezik a másodlagos jogosult (a gyermek vérszerinti szülője) adataival, s ezért a teljes csp. nála lesz egyéb jövedelem?
Többszáz dolgozó adatait kezeljük, ezért sürgős lenne a válasz.
"Emberi" választ kérnék, a törvényt tartalamzó Magyar Közlönnyel rendelkezem.
Üdvözlettel:

zsemle
Válasz idézéssel
Zsemle, szerintem is jó a nyilatkoztatod, köszönet érte!
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Kedves Joekobak, Neked is köszönöm a hozzászólást. Tökéletesen igazad van. Én pl. elvált szülők gyermeke vagyok, a szüleim a bíróságon találkoztak időnként, tehát nem életidegen a feltevés. Ha nem leszek nagyon leharcolt estére, írok az APEH-nek egy levelet, konkrét értelmezést kérve.

Üdv.zsemle
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég