A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Környezetvédelmi termékdíj :x
Sziasztok!
Már tisztára megőrülök ettől a termékdíj mizériától, aki tud légyszi segítsen.
A vállalkozás 'gy' terméket állít elő ( bocs, de a konkurencia miatt nem írhatom ki ) és ezt PE tasakba csomagolja, valamint használati útmutatót is ad hozzá. Kérdés : van-e környezetvédelmi termékdíj fizetési kötelezettsége a vállalkozásnak? / tasak, útmutató????/
Köszi!!!!!!
Üdv
Katla
Válasz idézéssel
Katzi! Összeraktad a rendelet szerinti KT kódokat? Írj le egyet amit összeállítottál.
Balu
Válasz idézéssel
A KT kódokat megtaláltam én is. A bevallás KT kódjaival viszont ezek nem egyeznek meg. Ja, már elkeseredtem. A Gazdasági Minisztériumnak feltettem a kérdést, mert most egyszerűen nincs időm napokig ez után nyomozni. Felhívtam az APEH 424242-es telefonját, és a környzetvédelmi termékdíjas hölgy azt tanácsolta, hogy nézzem meg a törvényt. Én meg mondtam, hogy már megnéztem, de bizonytalan vagyok. Ő erre azt választolta, hogy ő nem tud segíteni, nincs előtte a törvény, ő nem tudja, kérjek állásfoglalást. Jó, nem? Ő nem tudja, akinek ez a dolga, ezért ül a telefonja fölött, én meg tudjak mindent mint a veszedelem. :twisted:
Válasz idézéssel
Katzi! A KT kódok a 10/1995 (KTM) rendelet 7. számu mellékletében van. De nem akarlak elkeseríteni ez egy nagyon összetett feladat és nem egyszerű a megértése. Ha a bevallásba beírtad a KT kódot már magától számolja a fizetendő díjat. De amig oda elérsz!!!!

Üdv

Balu
Válasz idézéssel
Február 15. a határidő. Ugyanakkor az adót a 0603-ason is vallani kell. Ha valami infod van, légysz értesíts. Én is közkinccsé teszem, ha rájövök vmire.
Válasz idézéssel
Ennek sürgősen utánna kell nézzek.
Maresz
Válasz idézéssel
Szerintem a palack+címke után kell. Egyébként, nekem is van, amelyikre szifont tesz. Az a gond, hogy nem vagyok biztos magamban. Számolnék én a 36 Ft/kg-os árral palackonként, de az a hülye kitöltő program nem engedi, + ahogy a dolgoknak utánanéztem, már teljesen belezavarodtam mindenbe.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gkm.gov.hu/data/304552/termekdijcsomag.pdf">http://www.gkm.gov.hu/data/304552/termekdijcsomag.pdf</a><!-- m -->

Ez nekem kínai.

Üdv Kati
Válasz idézéssel
Nekem is van egy szikvizesem. Ő utántölthető palackokba tölti a vizet, és nem kupakot, hanem szifont tesz rá. Akkor is kell környezetvéd.adót fizetnie? Persze cimke is van a palackon.
Maresz
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ismét nagy gondban vagyok. Van egy vállalkozóm, aki szikvizet palackoz. Próbálom kitölteni a 06230-as bevallást, de sehogyan sem megy. Abban sem vagyok biztos, hogy jól számolok. Tavaly nem volt semmi baj,de ezek az új KT kódok...
Szóval, ha valaki tudna segíteni ebben a nagy hajtásban, nagyon jó lenne!

Esetem adatai a következők:
PET palack 1,5 l 11200 db 448 kg
Műa.kupak 1000 db 2 kg
Címke 11000 db 110 kg

Köszönettel! Kati
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég