A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szerintetek?
Caranita Írta:Egyáltalán azt nem értem, hogy egy könyvelőprogram hogyan engedhet meg ilyesmit.

ÓH! Egy ilyen aranyat érő könyvelői programhoz nehéz ám hozzájutni! Big Grin

Könyvvizsgáló barátném férje mesélte, aki egy bank kirendeltség vezetője, hogy komolyan szűrniük kell hitel igény előtt a beadott adatokat, mert sokszor előfordul a féllábas könyvelés, illetve fekete listájuk van könyvvizsgálókról, akik erre a témakörre specializálódtak.

Úgy hogy ne szóljátok le a másik oldalt, ők is sokat dolgoztak azért, hogy ilyen káosz legyen a könyvelésben! Big Grin

Én csupán egyet nem értek. Sose hallani olyat, hogy a nagy hencegő vállalkozó, aki lop-csal-hazudik, megütné a bokáját. A normálisak meg állandó szívatasnak vannak kitéve.

Személy szerint is ismerek olyan vállalkozót, többet is, aki kimondottan a csődre játszik... (De azt én sose könyvelném!)
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Amikor könyvvizsgálók mellett voltam asszisztens, volt egy olyan cégünk, akinek nem egyezett az 1-4 és az 5-9 számlaosztály egyenlege, és csodálkozott, hogy miért nem kap könyvvizsgálói záradékot.
Aztán nagy nehezen kidereítette, hogy véletlenül könyvelt egy fél lábasat.... Egyáltalán azt nem értem, hogy egy könyvelőprogram hogyan engedhet meg ilyesmit.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
És még merje mondani valaki, hogy "sz...rból" nem lehet várat építeni!!!! :lol: Úgy látom, hogy mi könyvelők, rendszeresen rákényszerülünk erre. Indíthatnánk egy verseny, mint pl. a filmeseknél a Citromdíj. :wink:
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Irén!
Nem ugyanazt a céget könyveljük? :wink:

Bár itt a bér "rendben van", csak a 2005-ben levont gyermektartás fityeg még mindig a "361 Előírt tartozás" TARTOZIK oldalán.

Egy évig próbáltam rendbe tenni.
Mikor már az ügyfél részéről egy év után sem láttam szinte semmi együttműködést szépen elváltunk.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
389-nek egyenlege van, bank nem stimmel, pénztár? 2007. évi szállító kintélvőségnél a kutya nem kereste elő, hogy 3 számla nem a cég bankszálájáról van kifizetve. Most még csak a 2008. I. félévi szállítónál tartok. 2007-től én vagyok a negyedik könyvelő, 3 hete kaptam az anyagot. 2008. még rendezetlen, nincs minden lekönyvelve, 2009- sehol, bérek sehol, ÁFA bevallás sehol, 2009. III. hó bérek, bevallás sehol, NYENYI sehol, 5 oldal a az 1,5 !!!!! évről az eszköz-forrás számlákról részemről feljegyzésben. Tételes főkönyv 2008. II. félévről már egy hete könyörgök érte, vevő-szállító folyószámla ismeretlen, mérlegek? egyenlőre bele sem merek gondolni. Habcsi a tortán, külföldi tulajdonos, külföldi vevőkkel, szállítókkal.

Hát, ezek után nap-mint nap szép napot.
Szép napot!
Válasz idézéssel
Nálam a csúcs az volt, hogy neki a követelés-kötelezettség sor csak egy technikai sor, hogy a mérlegegyezőség meglegyen. A hölgy névjegykártyáján az állt, hogy könyvelő, könyvvizsgáló.
Válasz idézéssel
Én nem rég csöppentem be egy könyvelőirodába. Bevallom őszintén sok érdekességre találtam. A hosszúlejáratú lízing a 17-ben. Az ügyvezető lazán önmaga foglalkoztatója. 8O Sorolhatnám tovább.
Válasz idézéssel
szucsi Írta:"Becsületére" legyen mondva, hogy legalább addig eljutott, hogy a nyitó mérlegnek nem lehet egyenlege. :wink:

Hozzám jutott már olyan is, ahol ez sem volt elérendő cél. :roll:

De a rekordot nálam még mindig az tartja, amikor az 531. számlának a neve aktív időbeli elhatárolások volt és az egyenlege követel. Azt hittem nem jól látok 8O
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Ha tehetném, csak olyan ügyfeleket vállalnék el, akik még az ügyvéd előtt jönnek el hozzám, és csak ez után csinálnak céget. Persze ez sem "ziherbiztos", de legalább lenne esély.
Kiderítettem, hogy a 2003-ban tartozik egyenleggel zárt EHO-t, a "kiváló hölgyemény" követel egyenlegben nyitotta meg 2004-ben. És, hogy mindezt megkoronázza, kihagyott néhány tételt is, hogy a 491 nullára fusson. Confusedbe: "Becsületére" legyen mondva, hogy legalább addig eljutott, hogy a nyitó mérlegnek nem lehet egyenlege. :wink:
Még annyit tennék az eszmefuttatáshoz, hogy mikor a tulajdonos elé tártam az ügyet (szinte félve, mert nem szerettem volna, ha arra gondol, hogy pénzt akarok kisajtolni belőle egy mondva csinált többletmunkáért), azt mondta, hogy már évek óta gyanítja, nincs valami rendjén az elődömmel, épp ezért félretett némi pénzt az esetleges bírságokra és a javításra. Ezek után azt már nem kérdeztem meg, hogy miért nem keresett korábban másik könyvelőt???!!!! Talán úgy olcsóbban megúszta volna. Hihetetlen!

Elnézést, hogy ezzel fárasztalak Titeket, de itthon, rajtam kívül senki nem űzi ezt a csodálatos foglalkozást, így hiába is magyaráznám nekik. Jó megosztani olyanokkal, akik át tudják érezni a helyzetet. :lol:
Erőt is kitartást kívánok minden sorstársamnak!
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Hát vessétek rám az első követ... Smile ....de valahol megnyugtató, hogy nem csak velem fordul elő ilyen..(neked is sok kitartás Polika!)
Azon a bizalmatlansági dolgon egy ideig dühöngtem, de aztán rájöttem, hogy csak magukat próbálták tiszára mosni, hogy nem is annyira hülyék mint ahogy az látszik, és egyszerűen most tettrekésznek próbálnak mutatkozni (pont előttem :roll: )....a vicces, hogy ott lehetne őket átvágni (MÁR HA EGYÁLTALÁN ESZEMBE JUTNA!)ahol csak akarom...de az én időmben még azt tanították, hogy a könyvelő legfontosabb feladata a tulajdonosi kör védelme (de mit csináljak, ha ők nem akarják ezt? :lol: ).....úgy látszik nem egy iskolába jártam néhány "kollégával"
üdv
Marcsi

Több szem többet lát....
Válasz idézéssel
"akkor a tulajdonos az ügyvezetőt arra utasította, hogy most már figyeljen oda a könyvelőre, azaz rám...."

hát ha az ügyvezető oda tudna "figyelni" a könyvelőre, akkor nem lenne szükség ugye könyvelőre...
mégis hogy képzeli ezt a (cseppet sem) tisztelt tulaj? :evil:
őszintén? én a helyedben szépen leraknám az egész szemétdombot a tulaj elé...ha nem bízik meg benned, akkor ne is dolgoztasson veled
ezen az alapon te is beadhatnál valamiféle bizalmatlansági kótyomfittyet, mert ki tudja, vajh' fizet-é a kedves... :twisted:
"Ha meg akarod nevettetni a Jóistent, mesélj neki a terveidről"
Válasz idézéssel
Velem csütörtökön fordult elő hasonló. Egy évig nem volt kapcsolatom a bizonyos céggel. Hát, akik az alatt az egy év alatt könyvelték, miket csináltak!? És könyvvizsgálói pecsét is van rajta.
Főkönyvben a mi időnkben lekötött tartalék szerepel. Mérlegben sehol. Főkönyvben mérleg szerinti eredmény éppen a 2006 és 2007.évi összege. Szerencsére ez jó a mérlegben. Értékcsökkenés 179-es számlán, összevontan. A mi időnkben számlacsoportonként bontva. Ültevényberuházás, mint az előző évben, pedig minimum, hogy kellett aktiválni. Ültetvénytámogatás 96-os számlacsoportban. Tőketartalék helyesen és lekötött tartalékot is kellett volna rá képezni. Árfolyamkülönbözet hol van, hol nincs. Vásárolt készletek értéke éppen mint 2006-ban. befejezetlen termelést átkönyvelték tárgyi eszközök közül átsorolt készletbe. 2008 megkezdett évben, devizabank könyvelése mint a mesében, hol lekönyvelve, hol nem. De jobb lett volna, ha egyáltalán nem könyvelik, mert tételenként kellett végigbogarászni, minden 2. tétel rossz. Most éppen a rendezetlen tételekhez számlanyomozás folyik, természetesen zömmel uniós, mert így az összes összesítő bevallást, áfa bevallást is önellenőrízni kell. Azt már nem is említem, hogy a nyitómérlegnek egyenlege van.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
verocs Írta:Most lehet nem szép dolog, de én ilyenkor visszairányítom az ex brigádhoz, hogy csinálják meg szépen. Nekik ott van minden adat hozzá, én meg "varázsgömbözhetek" mire kitalálom melyik sorba mit kéne írni => helyettük. Persze ez csak akkor megy, ha nem mérgesedett el a viszony teljesen.
Ezen mindig felháborodok, hogy amíg én itt görcsölök, hogy ez is meglegyen meg az is, addig más aláígér az embernek, majd jól nem csinálja meg, pénzt elrakja és röhög a markába, majd lehet az új könyvelőnek pótólnia javítgatnia az elődje "munkáját". Ilyen munkáért pénzt elkérni....szégyen :evil:
Kár hogy nem egy pár száz évvel ezelőtt élünk, és lennének még a CÉH-ek Big Grin Na azok pikk-pakk kilökték maguk közül a kontárokat.
Félreértés elkerülése végett, nem azzal van bajom, aki esetleg hibázik, mert az mindenkivel előfordulhat, hanem az, amikor elvállalja a munkát és nem csinálja meg, az üf meg úgy tudja minden ok. (habár ha vált, akkor csak érzett vmi furit)

Egyetértek! Erős érdekképviseletre lenne szükség v. vmi hasonlóra...., hogy a csak a pénzre hajtó utána meg eltűnő szakbarbárok ne garázdálkodhassanak...szép utópia. Ahogy írod senki nem tévedhetetlen ebben a szakmában "utunk" végéig tanulunk, de engem a hozzáállásuk dühít. Még a telefont sem veszik fel abban a könyvelőirodában ahonnan az "anyag" jött. Aki "könyvelte" elment szülni, az utódja sincs már ott...teljesen reménytelen, hogy bárkit eljérjek. A vicces, hogy az ügyvezető nagy szemeket mereszt és még most sem hiszi el, hogy a dédelgetve szeretett könyvelő így átizélta a palánkon....A rossz hír hozóját meg tudjátok milyen szemmel nézik.... Eddig még az sem tünt fel neki, hogy a pénztáregyenlege 200e forinttal eltér (pedig a beszámolót minden évben ő írta alá), de sorolhatnám a bödületes nagy hibákat. A slusszpoén az egészben az, hogy mikor a tulajdonosnak el kellett mondanom, hogy milyen problámák vannak, akkor a tulajdonos az ügyvezetőt arra utasította, hogy most már figyeljen oda a könyvelőre, azaz rám....ha nem vagyok szelíd mint a bírka a fejére szortam volna a jegyzőkönyveket, amiket addig írtam a csodakönyvelésükről....ha én nem szólok, akkor ez az egész az első nagy revízióig ki se derül...nem vártam köszönetet, de ez a bizalmatlanság nevetséges pont ebben az esetben....kár, hogy nem tudok rajta mulatni...
üdv
Marcsi

Több szem többet lát....
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a segítséget! Úgy tűnik, hogy ezzel még elsakkozok egy ideig. Cry Hullik is a hajam, rendesen!
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Az áfát 2008-ig a 08310-en lehet, vászatva az eredeti bevallás számát.
A társasági adót a 2007 évit saját nyomtatványán, a többit a 31-es bevalláson. Remélem, az még fenn van. Ebből következően 2006-tal bezárólag viszonylag egyszerűen tudod a társasági adót önellenőrízni, mert ott csak a jó és a rossz összeg különbözetet kell. A 2007-es internetes bevallást meg le tudod kérni az abevból. Lehet, hogy a 2006-ot is, ha neten keresztül küldték.
Nem irigyellek.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Jaj, de jó, hogy épp ilyenekről van itt szó! :wink:
Nos, már elnézést a "tolakodásért", de szeretném felülmúlni az előzőeket. :lol: Kínomban már csak vigyorgok. Mindig arra gondoltam, hogy ilyen csak másokkal eshet meg, és mos tessék.... :evil:
Jómagam is év közben vettem át egy kicsike céget. Gondoltam, hogy ma össze is csapom a mérlegét, hogy még postán fel tudjuk adni.(Épp elég cég marad, akikkel végig vergődhetem ezt az elektronikus újítást.) Nézem az adó folyószámlát, hogy egyeztessek, és látom, van némi eltérés, kb. 5.000 forint. Először arra gondoltam, hogy elkerekítem, de a lelkiismeretem nem hagyott nyugodni. Keresni kezdtem hát a hiba okát. Egészen 2003-ig kellett vissza menni, amikor is a cég alakult, már ott el volt tolva az adó 3.000 forinttal. A helyzet ezután csak rosszabb lett. 2004 egy totális káosz, százezres hibákkal, de nem csupán az adó terén, hanem pl. a pénztárnál is. A lényeg, hogy csinálhatok új mérleget és tao-t 2004-től kezdődően mostanáig. Ilyet még soha nem csináltam. A könyvelési része még menne is, de az ÁFA és Tao bevallással bajban vagyok. Ezek 2004-es nyomtatványok és nincsenek fenn az interneten. Hogy lehet ezeket javítani? Honnan lehet űrlapot szerezni? Ráadásul a nálam lévő "elméletileg" másolat Tao-nak csak az első oldala van kitöltve, a többi totál üres. Mivel ez még papíron ment be az APEH-ba, vissza sem tudom ellenőrizni, hogy ott mi szerepelhet a beküldöttön. Az APEH folyószámla szerint 10.000 forint lett bevallva, de ennek alapján mégsem javíthatok?!
Van valakinek valami ötlete, hogyan foghatok hozzá? Az előző könyvelőt a föld nyelte el, szóval tőle nem számíthatok segítségre.
Előre is köszönök minden ötletet, tanácsot!
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Most lehet nem szép dolog, de én ilyenkor visszairányítom az ex brigádhoz, hogy csinálják meg szépen. Nekik ott van minden adat hozzá, én meg "varázsgömbözhetek" mire kitalálom melyik sorba mit kéne írni => helyettük. Persze ez csak akkor megy, ha nem mérgesedett el a viszony teljesen.
Ezen mindig felháborodok, hogy amíg én itt görcsölök, hogy ez is meglegyen meg az is, addig más aláígér az embernek, majd jól nem csinálja meg, pénzt elrakja és röhög a markába, majd lehet az új könyvelőnek pótólnia javítgatnia az elődje "munkáját". Ilyen munkáért pénzt elkérni....szégyen :evil:
Kár hogy nem egy pár száz évvel ezelőtt élünk, és lennének még a CÉH-ek Big Grin Na azok pikk-pakk kilökték maguk közül a kontárokat.
Félreértés elkerülése végett, nem azzal van bajom, aki esetleg hibázik, mert az mindenkivel előfordulhat, hanem az, amikor elvállalja a munkát és nem csinálja meg, az üf meg úgy tudja minden ok. (habár ha vált, akkor csak érzett vmi furit)
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
M.N.Ibi Írta:A 0729-st önrevízióval módosíthatod, a módosítás után a tényleges adókötelezettség után önrev pótlék lesz. Mivel a eredeti bevallás bement, és a ha felkönyvelétk a fszl-n a 0 adókötelezettséget, a bevallás elmulasztása nem áll fenn.
A többletmunkáért természetesen ha tudod hajts be amit lehet. De azért érdemes utána nézni az előző év könyvelése mennyire van rendben, és beadhatod-e az alapján az önrevíziót. Ha nem vagy biztos benne, csak az ügyfél felelősségére add be. Ilyen esetben én feljegyzés írok, s az ügyfél aláírja, hogy az Ő felelősségére és határozott kérésére készíted el az önreviziót az előző könyvelés alpján.
Üdv., Ibolya

Nagyon jó a tanács, mindenképpen megfogadom!!!
köszönöm !!!!
üdv
Marcsi

Több szem többet lát....
Válasz idézéssel
A 0729-st önrevízióval módosíthatod, a módosítás után a tényleges adókötelezettség után önrev pótlék lesz. Mivel a eredeti bevallás bement, és a ha felkönyvelétk a fszl-n a 0 adókötelezettséget, a bevallás elmulasztása nem áll fenn.
A többletmunkáért természetesen ha tudod hajts be amit lehet. De azért érdemes utána nézni az előző év könyvelése mennyire van rendben, és beadhatod-e az alapján az önrevíziót. Ha nem vagy biztos benne, csak az ügyfél felelősségére add be. Ilyen esetben én feljegyzés írok, s az ügyfél aláírja, hogy az Ő felelősségére és határozott kérésére készíted el az önreviziót az előző könyvelés alpján.
Üdv., Ibolya
Válasz idézéssel
...már nem is csodálkozom semmin. Még év közben vettem át egy céget, nagyon sokat szenvedtem vele mig helyreraktam.
Legalább is én úgy gondoltam, hogy helyreraktam. Most töltöm ki a 29-est. Elővettem az előző évit is mert az áthozott veszteséget szerettem volna megnézni, aztán "vmi nem stimmel" érzés fogott el (biztos ti is ismeritek), pedig egy teljesen kitöltött 0729-est nézegettem, amin társasági adó előlegek szerepeltek. Bevillant, hogy mintha az adófolyószámlán előírást nem láttam volna...Megnéztem....nem is volt. Erre már az Apeh-hez beküldött 29-est töltöttem le az EBEV-ből.
Az előző könyvelő 0-ásan adta be. ( mérleg és eredménykimutatás adatok is végig nagy büdi nulla)!
Szerintetek, ha most megcsinálom tavalyra az adóbevallást mit kap a cég büntibe? (Én tutira leszámlázom az ügyfélnek a többletmunkát, mert mig én azon görcsölök itt, hogy az átértékelésnél az egyik számlán mutatkozó 110 forinthoz hozzányúljak-e vagy hagyjam a csudába, addig más fütyül még a bevallásra is.) Még soha nem volt hasonló esetem...segítsetek, hogy mit mondjak az ügyfélnek, mert az lesz az első kérdése, hogy : "ebből mi lehet?"
köszi
üdv
Marcsi

Több szem többet lát....
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég