A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompenzálás a jogutód társaságnál
Köszönöm a segítségedet!
Válasz idézéssel
Szia Icuska!

Nagyon járd körbe az egyezséget. Kik írták alá, mi van a többi hitelezővel. Nagyon kell vigyázni, hogy a látszata sem legyen a hitelezők kijátszásának. Ettől függetlenül ha megkötik az egyezséget (három oldalú megállapodás) akkor Te nyugodtan könyveld le, mert Te a 2. vállalkozót könyveled és nem muszály tudnod, hogy az 1. és 3 tulajdonosa azonos. A balhé az 1. cégnél lehet és nem nálad.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
A követélésének a 30%-át kapja majd meg, ez áll az egyeszségben. A 30% és a 2 cég tartozása is kevesebb mint az össztartozás, jóval.
Válasz idézéssel
Szia Icuska!

Elméletileg lehetséges, hogy a 3. vállakozó munkával fizet a 2.-nak az 1-es tarozása fejében. Egyetlen bibi van. Feltétlenül nézd meg a csődegyezséget. Ha az egyezség azt tartalmazza, hogy a 2. cég csak a követelése felét kapja meg akkor nem lehetséges, mert az egyezségben résztvevő más hitelezők kijátszása lenne.

Válasz idézéssel
Gugu7
A fő vállalkozó 1 cég, tartozik az alávállalkozónak 2 cég. Az 1 cég csődbe ment a csődegyezséget kötöttek, hogy a trtozás egy részét megfizeti a 2 cégnek.
Alakult közben egy 3 cég. Ez a harmadik cég végzett szolgáltatást a 2 cégnek, de ezt a 2 cég nem akarja kifizetni, hanem lehetséges e az hogy a 2 cég a tartozását az 1 céggel szemben kompenzálja.
Az 1 és 3 cég tulajdonosa ugyan az.
Válasz idézéssel
Icuska!

Ki tartozik kinek?

Ha az építési vállalkozó elvégzett munkáját a fővállalkozó nem fizette meg, akkor a fővállalkozó az adós. Ha Ő ment csődbe, nem biztos hogy meg is szünt. Ha nem szünt meg és nincs felszámolás alatt, akkor a fővállalkozó és az új cég, valamint az építési vállalkozó köthet egy háromoldalú megállapodást, hogy a Te építési vállalkozód az új cégtől kapja meg a pénzét.

Ha az építési vállalkozó tartozik a csődbe ment fővállalkozónak, akkor is lehetséges az engedményezés ahogy Polika írta. Azaz a fővállalkozó engedményezheti a követelését az új cégre. Ilyenkor az új cég felé kell a tartozást megfizetni.

Az más lapra tartozik, hogy a fővállalkozó milyen fokon ludas némi csődbüntettben, de az építési vállalkozó mindkét variációban tiszta.

Válasz idézéssel
engedményezés??
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Igen én is így gondoltam, de csak megkérdeztem, hogymegnyugtassam magam.
Válasz idézéssel
Szia Icuska!
Itt nem jogutód társaságról van szó, ha jól értettem! Egyik cég csődeljárással megszűnt és alakult egy új cég.
Szerintem ebben az esetben kompenzálásról nem lehet szó!
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Azt szeretném kérdezni, hogy van egy építési váll. akinek tartozott a fővállalkozó, ő közben csődbe ment, és persze alakított egy új vállalkozást.
Most az építési váll.ennek az új cégnek tartozik. Ilyen esetben állíthatnak e ki olyan kompenzálási jegyzőkönyvet, hogy a régi cégtartozásából levonják?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég