A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
..csak úgy beszélgetnék
Hát ebből azért nagyjából lehet prognosztizálni.
Válasz idézéssel
Hát tudjátok ....., nem tudom, hogy mi jön még ?
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.hir24.hu/belfold/2012/03/08/melegen-ajanlott-a-bekekolcson/">http://www.hir24.hu/belfold/2012/03/08/ ... kekolcson/</a><!-- m -->
azért ez sem semmi!
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Szia Icuska !

Már lehet egész évre nyilatkozni, esetleg frissítsél ( ha még nem tetted meg )

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Kedves Polika!

Tehát, ha jól értem munkáltatói igazolás kellett arról a fiadnak, hogy No.-ban dolgozik ahhoz, hogy a német rendszámú autójával Mo-on közlekedhessen.

Más igazolást nem fogadnak el? Merthogy a németül megírt munkáltatóit még le is kell fordíttatnia- gondolom.
Mondjuk a német biztosítási kártyáját, német adókártyáját.

Hozzáteszem, ha a magyar rendszámú autóját vitte volna ki, ott meg fél év múlva át kellett volna regisztráltatnia.
Válasz idézéssel
Nem tudjátok véletlenül, hogy nem változtatták meg azt, hogy az Ny-re csak egy hónapot lehet ráírni, és nem egész évet?
Válasz idézéssel
A rendszámos dologhoz nekem most az ugrott be, hogy idén év elején itthon is felröppent olyan hír, hogy lakhelyhez fogják rendelni,mindenkinek le kell majd cserélni. Azóta csend van róla.
Válasz idézéssel
Csak azért írok ide, hátha a jogalkotó is olvasnak bennünket.

Gyerekem, mint már korábban írtam Németországban dolgozik, már több mint egy éve.
Hét elején bement a főnökéhez, hogy szeretne munkáltatói igazolást.
Hitelt akrasz felvenni?- kérdezték.
Nem, csak húsvétra haza szeretnék menni az új autómmal, ahhoz kell.

Először döbbent csönd, azután aznap délutánra megteremtődött a jó hangulat az irodaházban.
Kb 40 ország állampolgárai dolgoznak ott.

Engedély: Alulírott engedélyezem apukámnak, hogy a mamámat kivigye a temetőbe. Egy kikötésem van, hozza is vissza.
Anyukámat inkább én viszem ki a TESCO-ba, mert féltem. No nem anyukámat, hanem az autót.
Ez az engedély csak mára szól, holnap újat írok.

Azután átszalad vele Kati nénihez, az jegyző. Szegénykém nem tudta, hogy a közjegyző és a körjegyző nem ugyanaz.

Hülye az egész jogszabály, csak azt nem érte, hogy legalább az angol, illetve német nyelven írt igazolásokhoz miért kell hiteles fordítás. Erre igazán kaphatnának az igazoltató rendőrök valami formaszöveget. Mondjuk a lakcímkártyára.
Az még a vicces az egészben, hogy Németországban a rendszám lakcímhez van rendelve. Akinek nincs kint lakhelye, nem is kap rendszámot.
Ha elköltözik másik tartományba, akkor is új rendszámot kap.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Szia Éva!
Akkor - gondolom nem először - Te is belefutottál abba a szitub, hogy ay előadót inkább Te iktathattad volna. Minannyian órákat tudnánk ilyet mesélni. A legutolsó élményem egy hónapos.
Valamikor még októberben behívták a hitest Szja vizsgálatra (1053) mert mint bérbeadó "sok"adót igénzelt vissza. Naná, hogy én voltam a meghatalmazott. A 40 körüli revizor hölgy átvette a tételes költségelszámolás számlit, a bérlő (az én cégem)M/30-sát amiben lineáris adót (25%) vont, majd elment szabira, mert a mérlegképesen számviteli vizsgára készült. Január eljén felhivta a bérlő könyelőjét(engem), adna ki egy nyilatkozatot tévesen vonta az adót. Hát hosszasan kellett magyaráznom, a törvényből előszedni, hogy ha a bérbeadó nem nyilatkozott 2010 elején, akkor a kifizető kötelessége a 25% levonása és ettől függetlenül a bérbeadó a bevallásában összevonás alá eső jöv.-ként vallhatta a jövedelmet és a kifizető által levont és megfizetett adó ilyenkor előlegnek minősült. Ha ezt nem az 53-asok vizsálatára szakosodott ellenőrnek kellett volna magyaráznom nem szólok, de Szja adónem vizsgálat során történt. Az már csak hab a tortán, hogy a hölgy volt a szobában ülö 25-30 közötti négy fiú szakmai anyukája.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Kedves Évikém, hát nem tudom hol képzik a soka fiatal tapasztalatlan előadót, nekem október óta tart velük a vesszőfutásom, végelszámolás miatt kerültünk hozzájuk, két fiatal kb 25-28 éves fiu, egymással szemben az iróasztal egy ügyet ketten két különbőző felfogásban és ők is egymással szemben ellenkzeő irányban kavartak. Az áfa kiutalás rendben volt, utána állitólag leellenőrziték az ilyenkor szokásos, mérelg tánya , adóalap gazd-i események könyvelsése stb. Minden rendben, bevallások leadva, kivéve a 08-as, melyre a a végelsz.időszakra Ny-t adtam be, de még az ellenérzés előttt nem adtam bea azt a 08-t, haol a vagyonflesoztásból eredő adót ill. ehot kell bevallani, nem dolgozókról volt szó, hanem a két tulajról. Azt mondták, hogy be kell adni, jó beadtam önrevizióval, az ellenőrzés lezárása után, plusz emiatt még mulasztási birságot is fizettem, talán ebben a 08-as -ban igazuk is lehetett, bár azért nem adtam be, mert az ellenőzrés során ha feltártak volna valamit, akkor ugye változik a mérleg, tánya, és igy a megmaradt vagyon is.De fedve érzetem magam az Ny-el, köv.hónap ezt beadtam, adók befieztve, de lekönyvleték 1 hónap után az.ellenőrzési határozatot is, igy adóhiányom keletkezett és emiatt nem utalták vissza a tányán maradt 7oe Ft-ot, telefon vita, stb, minek adtam le, mert maguk mondták, sok vita után ujra önrevizió, ami végre eltüntette az adóhiőnyt 17-es be, hogy vissza a pént, erre küldenek egy dörgedelmes levelt, hogy a 101 adónemen nincs tulfieztés, megnéztem a f.számlát, valami oknál fogva, ők egyszerűen átvezették az Szja-ra, és onnan kérjem vissza, persze ez ujabb 45 nap. Most várunk.
Kicist hosszu voltam, ezt inkább a dühöngőbe kellett volna irnom, mert pénteken szólt az ügyfél, hogy mi van már megint, komolyan lehet azt hiszi,hogy én vagyok már ilyen hülye, hogy nem tudom,hogy mit kell csinálni.
Ugyhogy Klárikával együtt én is fáradtnak és néha idiótának érzem magam, mert nem elég a napi sok munka, mindig abba hókell hagynom és vissza kell mennem a multba valami ostobaság miatt.
Bocs a hosszuságért Zsóka
Válasz idézéssel
Klári szia!

Ma 9.30-tól 21.30.ig továbbképzés volt , én tartottam, {sajnos a Nav nem fizet}.
NAV fő.fő oszt.....II. fok{ résztvevő. 1 fő}

{1989-től könyvelek, előtte PM., gyerekek miatt maradtam otthon:. + 2 unoka a hozadék, de várok többet} Big Grin Ez csak azért, hogy nem vagyok teljesen kezdő.
Felháborít , hogy semmi szakmai tudás nincs a NAV-nál.{ A tanuló :o is ezt mondta.}
SZ.T., mi az, ÉCS, mi az? Jöv. kivét, hogyan adózik? A bevallásokat mikor és hogy kell beadni? Szerettem volna kérdezni is, de
ezek után nem volt értelme. Mindez II. fokon eljáró fő.. fő .. ügyintézőtől.!!
LÁNYOK! TI NAGYBETÜSEK vagytok!
10X töröltem ki amiket írtam! :evil:
Éva
Válasz idézéssel
Szia Klárikám !

Én sem tudom megcáfolni az érzésedet, csak azzal kiegészíteni, hogy nem csak indult, hanem még most is számtalan tisztázatlan téma nehezíti meg a minden napjainkat.
De ne adjuk fel, majd csak kialakul, majd csak ki süt a napocska és nekünk is könnyebb lesz. Biztos vagyok benne, hogy ezen is túl leszünk. Csak most sokkal több energiába kerül.

Puszi

Kicsi
Válasz idézéssel
Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de nekem ez az év sokkal nehezebben indul. Nem akarok panaszkodni, de már most olyan fáradt vagyok mint más években májusra. Nézegettem a naptárat meg amit még csinálni kell hirtelenjében, már attól elfáradtam Big Grin

Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.turilui.hu/video/Videok/Ha%20ember%20figyelne.swf">http://www.turilui.hu/video/Videok/Ha%2 ... gyelne.swf</a><!-- m -->

Csak egy dal, de nekem nagyon tetszik.
Ráadásul igaz is amiről szól.

Szóval mindenki vigyázzon magára.
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Szia Polika!
Igen Lunda varázsolgatott! A jeled is meg van. Rangodat is látjuk, na meg a rengeteg hozzászólást is, és a regid dátuma is a régi.

Na szóval örülünk, hogy újra közöttünk vagy, és ezek szerint a régi vagy :lol: . A távollét miatti büntetés: a következő talin kötelező részvéte Big Grin l!

Válasz idézéssel
sziasztok!
Jelentkezem.
Ugyan ne értem mi van, mert az új nevemen jelenek meg, de a régi beérkező üzeneteket mind láttam.
Köszönöm Lunda.
Válasz idézéssel
Csak Klárit tudom idézni,hála az égnek! Ha valaki így "eltűnik",az emberek sosem a jóra gondolnak!

Nem azt hittük,hogy valahol Maldív szigeteken napozol!
Lunda pedig segít,nekem is segített,mikor kiestem a számítógépes nyilvántartásunk kegyeiből!

Isten hozott újra köztünk! :wink:
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Na de Polika, ejnye, ejnye! Ilyen gyorsan elfelejteni minket! Big Grin

Viccet félre téve: örülök, hogy megint köztünk vagy!
Válasz idézéssel
Na hála a jó égnek! Mint látod a csapat komolyan hiányolt!

Ha vissza akarod kapni a régi énedet, és csak a jelszavadat feledted el a Gyik-ban találsz metodikát a régi felhasználónévhez új jelszó szerzésére.

Lundának szólok hátha tud segíteni. Egyébként gyorsan szólj hozzá legalább még kétszer valamihez az új szineidben, mindjárt beengedlek és azt követően már szabad a gazda nem kell moderátori hozzájárulás mint az új felhasználóknak.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm, hogy gondoltatok rám.
Sajnos sehol sem találom a belépési kódomat, így újra regisztráltam.
Valamilyen okból kifolyólag néha elfelejtették a gépek, én meg az egyszerűség kedvéért sosem szoktam kilépni.

Kedves Lunda!
Ha tudsz nekem segíteni, szívesen használnám a régi azonosítómat, de talán ez sem lesz zavaró.

Nagyon sok dolog történt nálunk, de szerencsére nincs különösebb baj.

Ígérem mostantól aktívabb leszek, és a belépéshez szükséges adatokat bevéstem az ügyfélkapus füzetbe.
Válasz idézéssel
Remélem nincs baj!
Válasz idézéssel
Én is! Írtam Neki priviket, de nem válaszolt még.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudtok valamit Polikáról? Nagyon hiányolom!
Válasz idézéssel
Nálam is kell pár ezer Ft-ot fizetni havonta mint egy alapdíj. Mert a szünetelés alatt is azért vannak telefonok, kérdések, nekik is kiküldöm az aktuális tájékoztatókat.....
Anita
Válasz idézéssel
Köszi Anita és Erika!
Johanna
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég