A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
..csak úgy beszélgetnék
Látjátok,drágáim -ezért vagytok fiatal édesanyák! Juditkám szépen le is írtad azt,amit a tudatalattidban érzel,-nem akarod,hogy gyorsan felnőjenek!
Mindenki addig marad gyermek,míg a lelkében az -tud játszani!
Néha kicsit faramucit,nekünk enyhén idegrombolót,főleg ha határidős munka van -de a Tieitek addig,míg otthon csibészkednek! Nem kívánkoznak máshova,hanem az otthonból csinálnak cirkuszi előadást! ( Megnéztem volna a srácaid a 40 fokos kánikulában a sajátkészítésű tűzoltócuccban!)
De ami velünk történt az sem volt kutya.Évekkel ezelőtt egy délutánra szívességből vigyáztunk a szomszéd igen eleven unokájára -nagymama epeműtét után hazafelé tartott a kórházból,a kissrác szülei vidéki munkán. Nagypapa átjön,hogy szeretjük a kiskrapekot,ő elmenne a feleségéért a kórházba,kb.4-5 óra -vigyáznánk rá? Áthozza az ebédjét is,ne kelljen főznöm rá. Mondjuk,nem kell,jut neki,sőt van friss málnaszörp és délután valami foglalkozás ovisoknak és alsósoknak a közeli játszótéren,oda is elvisszük. Na,ebéd még valahogy lement,öltözzünk... Férjem húzza a cipőjét,valami nedves benne -kissrácnak nem ízlett a házi málnaszörp,beleöntötte a férjem cipőjébe. Megbeszéltük,hogy az ilyet nem így kell elintézni,megyünk a játszótérre. Neki pisilni kell,oké,menj...
Játszótérről hazafelé jön a nagypapa kocsival és az enyhén gyötört nagymamával -átveszik a gyereket,mi haza. Estefelé szaglálódik a férjem,hogy a fürdőszobában elég kemény kaki szag van -szebben mondta. Mondtam,hogy én ma még nem voltam,mondja ő sem,mondom én,lehet eső lesz és ez csatorna szag.De nem az volt,hosszú kutatás után megleltünk egy szép darabot a Wc kefe alatt.
De nevessetek -a nagypapa Miklós,így Mikulás napra sok finom italt kapott,melyet a kiskölyök -ekkor már folyékonyan olvasott velem,Fekete István egyik történetét adaptálta -nagypapa 16 éves whiskyjébe beáztatott búzát és rizst és a környék összes galambját berúgatta! :lol:
Úgyhogy Juditkám,a srácaid új trükköt nekünk nem tudnának mutatni,mert én sem voltam annak idején angyal -édesanyám évekig őrizte az első osztályos ellenőrző könyvemet,amibe pótlapokat kellett fűzni a sok intő miatt és az olyan bejegyzések miatt,hogy az osztálykirándulásra csak úgy visznek el,ha egyik szülő elkísér. Igaz ez a Ratkó korszak,az 50-es évek volt,de sejtheted milyen ártatlan kisangyal lehettem.
Egészséges az a gyerek,aki csibész,maszatos és mindig mozog,ott baj van,ha csendes visszahúzódó,mert valami rosszat csinál vagy ami még ennél is jobban fáj -beteg.
Tehát örüljetek a kis ördögfiókák legújabb ötleteinek,írjátok össze,hogy amikor majd ők panaszkodnak a sajátjaikra,legyen mit az orruk alá dugni,kisfiam-kislányom,te sem voltál különb!
Sok boldog zűrös napot nektek,hiszen nektek legalább van utódotok,nekünk sajnos senki.
Puszi nektek és kötélidegzet: Cirmi és Maci
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Judit!

Olyan aranyosan írtad és megnyugtató volt olvasni, hogy ezekkel a "nehézségekkel" nem csak én egyedül birkózom meg nap mint nap :-) :

"A kicsi meg minden komiszságba benne van. Rajzol szekrényre, szőnyegre, lépcsőre. Egy helyre nem: papírra. Valamilyen szisztéma szerint dolgokat bedob az ülőgarnitúra mögé - távirányítók, zsepi, hajgumi, apró pénz, virsli, pattogatott kukorica, mogyoró. Elindítja üresen a mosógépet - ha elfelejtem kihúzni. Széthúzza a 10 méter szemetes zsákot. Mindezt ártatlan arcal, szőke buksijával. És a dumája.... "

Legyen szép napja mindenkinek!
Válasz idézéssel
Cirmikém!
Na, akkor befűtök a régiekkel. Lesz hely a jövő évi ocsmányságoknak Big Grin

Az idegeimen játszanak leginkább Big Grin És ha azt mondod rossz gyerek nincs, hát két hétre odaadom neked őked Big Grin Anyósom is csak addig mondta, míg Balu el nem ment hozzá 5 napra nyarlani. Hát kellőképp lefáradt szegény.
Imádom őket, de tény, ami tény, este 10-kor már szeretném belőlük kivenni az elemet Big Grin
Balu igazi udvari kölyök, nincs fa, kerítés, oszlop, hintaágy biztonságba tőle. Tegnap 2,5 méter magasan volt fenn a cseresznyefán én meg lentről rimánkodtam neki, hogy jöjjöm már visszább. Jár úszni, karatézni, focizni és fejlesztő tornára. De ő nem fáradt, még menne a pályára is focizni, meg biciklizni körbe-körbe a faluba.
A kicsi meg minden komiszságba benne van. Rajzol szekrényre, szőnyegre, lépcsőre. Egy helyre nem: papírra. Valamilyen szisztéma szerint dolgokat bedob az ülőgarnitúra mögé - távirányítók, zsepi, hajgumi, apró pénz, virsli, pattogatott kukorica, mogyoró. Elindítja üresen a mosógépet - ha elfelejtem kihúzni. Széthúzza a 10 méter szemetes zsákot. Mindezt ártatlan arcal, szőke buksijával. És a dumája.... Kádba víz nem marad, ha fürdenek, elhurcolják a lábasaimat és dobolnak rajta a fakanalaimmal. A lakásban lévő plédekből sátrat építenek, ami nem gáz, csak én nem jutok be a szobába, mert nincs szárnyam Big Grin Sokszor csak röhögök rajtuk a konyhába, hogy ne lássák Big Grin de van hogy elkap az ideg. Főleg, ha verik egymást. Viszont az nagyon muris, mikor beöltöznek valaminek. Pl. tűzoltónak. Nyáron csináltunk nekik műanyag öblítős flakonból meg gatya gumiból oxigén palackot. Látod magad előtt: csak kisgatya - elvégre 40fok volt - oxigén palack a háton, gumicsizma lábon, kesztyű a téli sielős kézen és hát ugye az elmaradhatatlan tűzoltó sapka. Na olyanunk van műanyagból. A tűzoltó kabátról - ami az esőcuccuk (vízhatlan kertésznaci és kabát bélelve) sikerült őket lebeszélni a rekkenő hőségben Big Grin Azért olyan jó ez az időszak, nem akarom, hogy hamar kamaszodjanak.
Válasz idézéssel
Köszi Klári, megtaláltam a honlapot. Nagyon szeretem én is a különlegességeket. Nálunk én vagyok aki nézem ahogy más kertészkedik-)))
Rendelni fogok magot mindenképpen. Bodza
Válasz idézéssel
Mi már egyeztettünk is az enyémmel,mert kinevetett,hogy ma -nov.13.-án -én még azon ámulok ,hogy van eper a kiskertben,sőt virágzik is szegény!
Közöltem,könyvelés helyett földet fogunk művelni,én művelem,ő nézi! 8O ekkora szemekkel!A céklába egyenesen beleszeretett!!!
Ervin kérlek minimális infót majd adj,mikor kell ültetni. Negyedik emeletről költöztünk kertes házba,ismeretanyagom a virágcserépig terjed. :oops:
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Szia Bodza!
Nézd meg Ervin neve alatt lévő honlap ikont kattintva! Én megnéztem és a hitessel egyeztetek az új különlegességek ügyében. Ez a körömnyi dinnye a fantáziámat nagyon megmozgatta.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Gratulálok én is a különlegességekhez. Hol lehet hozzájutni a szaporítóanyagokhoz?
Bodza
Válasz idézéssel
Hát tényleg fantasztikus látvány!!!!! Gratulálok hogy ilyen szépet tudsz termelni, biztosan nagyon sok tapasztalat, odaadás és munka van mögötte!!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Hű a mindenit, de csodálatos dolgok ezek, még nézni is élvezet őket, csak elismeréssel lehet adózni a " megteremtőinek "

Gratulálok ehhez a sok gyönyörűséghez.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Gratulálok, gyönyörű növények!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Oh micsoda szép , finom és egészséges dolgok.
No és bizonyára biok is.
Válasz idézéssel
Köszi Monik Smile
Az ízét sajna nem tudom feltenni :lol: de szerintem szenzációs. Nyersen is sokat ettünk belőle.
Ez a cékla sem látszik különlegesnek elsőre, na de ha felvágod Confusedag:

[Kép: 6133631107_1edbb3992a_z.jpg]
chiogga by nyubocs, on Flickr

[Kép: 6005934461_e28738c5bd_z.jpg]
Beetroot Chiogga by nyubocs, on Flickr
Üdv rwinke

The book of love is long and boring
And written very long ago
It's full of flowers and heart-shaped boxes
And things we're all too young to know
Válasz idézéssel
Kedves Ervin!
Örülök, hogy látlak!
Hiányoztak a virágaid, is.
Érdekes ez a piszke/mini dinnye kinézetű növény, nem gondoltam volna, hogy valójában uborka.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Köszönöm Smile
Most gyorsan felteszek egyet kettőt a megfelelő topikba, aztán este majd többet is (van mit feltenni)

Ettetek már egyébként ilyet Big Grin Big Grin Big Grin
(saját készítmény)

[Kép: 6144832350_3a5a359fe8_z.jpg]
Melothria scabra by nyubocs, on Flickr

[Kép: 6198384046_68cc366573_z.jpg]
Melothria scabra 005 by nyubocs, on Flickr
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
Szia Ervin!
Hiányoztál ám nekünk és a gyönyörűséges képek is !
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Dehogy gond!
Tudod, hogy mindig gyönyörködünk picinyeidben! Big Grin

Válasz idézéssel
Szia!
Olvasgattalak ám benneteket Smile
Az élet sajna olykor bekavar - a mi vidékünkön főleg-, és már nem a könyvelés a fő bevételi forrásom (van még kb 10 egyéni vállalkozóm -ennek fele szünetel-, egy Vadásztársaság meg egy Földtulajdonosi Közösség), a jogszabályokat még követem, már amennyire lehet ezeket még mostanában követni Big Grin
WEB-áruházat üzemeltetek, amely gyakorlatilag kapcsolódik valamennyire hozzászólásod utolsó kérdéséhez is.
Ha nem gond, akkor tehetek fel képeket, ahogy néztem, azok a topikok még megvannak.
Üdv rwinke

Válasz idézéssel
Szia Evvin!
De jó, hogy látlak!!
Hol jártál? Aggódtunk érted!!! Mi van a virágaiddal?

Válasz idézéssel
Kedves forumozó Társaim! Én is csatlakozom az előttem szólókhoz, ezt a hétvégét pihenéssel töltsétek és ahogy szoktam mondani " dobjátok el a malteroskanalat" legalább erre a 2 napra. És ahogy Hofi mondta: " kell egy is áramszünet időnként mindenkinek és aztán megint mehet minden tovább".
És a hajónak mennie kell, mert hétfőn ugye már bért kell számfejteni a járulékokat lassan átadni, és mire észbe kapunk mááris itt az I. félév és igy tovább, de remélem mindnyájan tudunk majd időt szakitani egy kis pihenésre, nyaralásra, hogy feltöltődjünk.
Mindnyájunknak kívánok én is egy kis nyugodalmat, és jó hétvégét.
Zsóka
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók! Csatlakozom én is az előttem szólókhoz.Nálunk is elég zűrösen telt az elmúlt pár hónap. Nem volt elég hogy a bevallások lekötötték az iőnk nagy részét, a könyvelőnk lelépett, /kedves menyem a 18 éves tanulónkkal/. Sokat küszködtem, mi legyen a kat.véd. hj-sal. Mire nagyjából kibogoztuk, bejelentkeztünk, rájöttek a törvényhozók, milyen hülyeséget találtak ki, eltörlik, mivel több a költsége mint a bevétel. És még hány lesz ilyen. Remélem az idei elmaradásokért senkit nem fognak büntetni. Ahogy írtátok most következk, mit hova rakjak, mit ne felejtsek el nyitás után átkönyvelni???? stb.
Valamikor imádtam a szakmám, amikor az 1 fillért kerestük az akkori kettös könyvelésnél. /Evolut tábla+indigó/. Hát én már ilyen rég óta csinálom, de az idei évben amin gondolkodni kell, átadom az ijfjúságnak. Az Aktafórumot továbbra is nyomon követem. Eddig is sok segítséget kaptam Tőletek, és hasznosítottuk a napi munkánkban, ezután is szükségünk lesz a sok jó tanácsokra.
Ami nagyon fontos jó egészséget és kitartást kívánok Nektek. Ili
Válasz idézéssel
Drága Klárikám !

Úgy látom, hogy a valóságot tükrözi az a bejegyzésed hangulata, egyáltalán nem érezhető a felléglegzés, az elégedettség az az átmeneti jó érzés, siker élmény ami kellene, hogy legyen. Vagy annyira fáradtak és fásultak vagyunk már, hogy még fel sem fogtuk, hogy azért megint lezártunk egy zűrös évet. Én meg még a magam nevében attól is el vagyok anyátlanodva, hogy ami még soha nem fordult elő ma küldtem be ( nem rajtam múlott ) az egyik cég mindenét .

Mindenesetre jó látni, jó olvasni, hogy van még ember aki tisztában van azzal, hogy mit is csinálunk és ennek elismeréssel hangot is ad. Nos hát igen is büszkék lehetünk magunkra és én azt hiszem mindannyiunk nevében mondhatom szuper ez a csapat és szerénység nélkül állítom jó néhányan igen sokat segítünk egymásnak.
Vedd úgy, hogy virtuálisan koccintunk egyet az elvégzett munka sikerére ( bár én szívesebben fagyiznék )

Puszi

Kicsi
Válasz idézéssel
Kedves Játszótársaim!

Túléltük!!!!!! Mint minden évben!
Most az asztalunkon rémes rendetlenség és a kupacok tartalmát és hovatartozását csak mi ismerjük! Ülünk, nézünk ki a fejünkből, mondogatjuk, hogy rendet kéne csinálni a gépben, meg menteni is kéne, no meg a mázsa szám keletkezett papírt odaadni szép jegyzékkel a vezíreknek. Igen! minden év június 1-én ezt érezzük. Elmúltak a 14 órás munkanapok, a hajnali felriadások arra, hogy mit felejtetünk el. Idáig rendben van a dolog, hisz erre szerződtünk, ez elkerülhetetlen, bármennyit készülünk is előre május utolsó két hetére.
Az azonban nincs rendben, hogy minden évben a nyakunkba vernek "jól" időzítve valami szemetet. Gondolom lerágott csonton sohajtozok amikor a bevallhatatlan élelmiszer lánc című sarcot emlegetem. Ha vissza emlékeztek ugyanekkor volt tavaj a különadó igen-nem című játék. Gondolom, jövőre valami vagyonadó szerű jön a vállalkozások ingatlanaira és készletére amit máj.31-én kell először vallani. Ez beszámoló készítés közben jutott eszembe, hisz ezek az eszköz elemek még nem tárgyai valamely központi adónak, hozzájárulásnak,járuléknak stb.
Persze ez csak rosszindulatú károgás részemről, hisz a suttyomba bevezetett sarc határidejét is kitolták.

Ahogy nézem az írást elég kezerűre sikeredett, pedig csak meg akartam állni pár percre, kicsit csendben ünnepelni magunkat (más úgy sem teszi). Idén is feladtuk, beadtuk, benyújtottuk, közzé tettük és letétbe helyeztük. Nem tettünk mást, csak tisztességgel elvégeztük amit vállaltunk.

Kispajtásaim!
Veregessük meg vállunkat, gratuláljunk magunknak! Megérdemeljük!!!!

Klári
Válasz idézéssel
Hát ebből azért nagyjából lehet prognosztizálni.
Válasz idézéssel
Hát tudjátok ....., nem tudom, hogy mi jön még ?

Kicsi
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.hir24.hu/belfold/2012/03/08/melegen-ajanlott-a-bekekolcson/">http://www.hir24.hu/belfold/2012/03/08/ ... kekolcson/</a><!-- m -->
azért ez sem semmi!
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég