A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
..csak úgy beszélgetnék
Marcsika!

További sikereket! Smile
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Köszönjük a szép gondolatoka!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Draga Fórumozó Barátnőim!

Minden reggel bepillantok a fórumra, tudom nagyon régen szóltam hozzá , sőt a kérdéseimet sem köszöntem meg, oka sajnos feszített tempóban dolgozom , de reggel kávézás közben megnyugtat , hogy látom írásaitokat a fórumon amiből nagyon sokat tanulok.

Kérlek benneteket Erzsókám főleg téged Te vagy nekem a biztos pont , tudom nagyon nehéz, belőletek nyertem erőt , hogy legyen bátorságom a szakma szépségét megismerni és elsajátítani. Ti soha nem fogtok kiégni , mert tudjátok, hogy a törvény hozók semmit nem tudnak a szakma szépségéből , ami nekünk sok szenvedés után is mosolyt csal az arcunkra.

TARTSUNK KI !!! Tongue Tongue Tongue mi vagyunk a gyertyák.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Kedves Zsóka!
Gratulálok és nagyon jó egészséget kívánok babának, mamának és a nagyinak is!

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Kedves Zsóka!
Gratulálok és nagyon jó egészséget kívánok babának, mamának és a nagyinak is!
Válasz idézéssel
Köszönjük a jókívánságokat, természetesen amint lesz kép, rakom fel az " Aktababák " közé.
Zsóka
Válasz idézéssel
Zsóka Drága ,szívből gratulálok,ennél nagyobb boldogság kevés van Big Grin . Ugye "gyakorló" nagymamák?
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Drága Zsóka!

Szívből örülök,gratulálok és nagyon sok örömöt,boldogságot kívánok az egész családnak.

Puszi
Válasz idézéssel
Gratulálok. :-)
Válasz idézéssel
Kedves Zsóka! Gratulálok! Jó egészséget kívánok az egész családnak! (Nagymamának is! Big Grin )
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Drága Zsóka!
Szuper! Gratulálunk! Majd ha lesz kép elvárjuk, hogy az "aktababák" közé besorold! Big Grin

Válasz idézéssel
Zsóka! Gratulálok a "karácsonyi ajándékotokhoz", a kicsilánynak és az egész családnak jó egészséget.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Kedves fórumozó társaim!
Nagy örömmel jelentem be, hogy a sok viszontagság után megszületett a kis unokám , 3 kiló ,54 dk és 55 cm hosszú.
A kislány a Lujza nevet kapta. Baba és Mama jól annak, császár volt, mivel az agysebész nem engedélyezte a természetes szülést, de túl vagyunk rajta, és nagyon nagy az öröm. A legszebb karácsonyi ajándék, majd betoljuk őt a fa alá. Big Grin
Zsóka
Válasz idézéssel
Sziasztok! Ezt én sem hagyhatom ki. 50 ledolgozott év után tavaly úgy gondoltam elég. Valamikor nagyon szerettem a szakmát, de ami most van az már káosz,nem lehet nyomon követni.
Van egy vállalkozása a családnak, ha valami gond van, jön a fiam, beszéljük meg. Kezdetektől én könyveltem, bármi volt, megoldottam, ha kellett a fél országot végigtelefonáltam. Majdnem szégyellem magam, hogy egy-egy dologban most nem tudok segíteni. Ugye nem én hülyültem meg ennyire? Jelenleg a 40 eurós beh. kts. átalánnyal nem tudjuk, hogy mit kezdjünk./Tudom nem vagyunk egyedül./ Ha lekönyveljük/ kb. 40 mill.Ft/ be is csukhatunk.Hiába igyekszünk a legjobb tudásunk szerint mindent jól, becsületesen csinálni, örökös frászban vagyunk, mit rontottunk el. Most már elég a hajnali gondolatokból, de a fentiek miatt elég rossz éjszakám volt.
Szép napot: Ili
Válasz idézéssel
A közel 20 éves könyvelői multammal már nekem sem kell "lesz..rom tabletta", tabletta nélkkü is könnyedén lépek túl olyan dolgokon, amin korábban paráztam.
Manapság, ha nem jön időben az anyaggal az ügyfél, nem telefonálgatok, várok és ha megérkezik áfa előtt 1 nappal, elé tolom a szerződésünk erre vonatkozó részét, és egy nyilatkozatot, hogy mivel későn hozta, az áfa határidőben történő benyujtása nem garantált, a felelősség az övé. Aláírja, és a kövtekező hónaptól már 10-én itt van..
Ügyfélnek azonnal kellene valami (hitelhez, szerződéskötéshez): nem küldöm azonnal, besorolom a többi feladataim közé, mert ha azonnal megkapja, hozzászokik, és mindent azonnal kér később. A kért adatot időben megkapja, de nem azonnal és igy sem marad le semmiről, én pedig nem leszek idegbeteg attól, hogy gyorsan kell összeállítani az anyagot és az estémet ezzel töltöm, hogy reggelre Neki meglegyen az adatszolgátlatás
Jogszabályi változások: már nem lesem "türelmetlenül" a közlöny megjelenését, majd, átnézem ha lesz időm, úgyis megváltoztatják...
Ujabb ránk hárított feladat: hurrá! nem unatkozom...
Számlázó programok bejelentése: legalább az ügyfél is rendbe tette a számlázó programmal kapcsolatos iratait..
Ami még néha elgondolkodtat, hogy ha a vállalkozások ellehetetlenítése ilyen ütemben folytatódik, meddig lesz annyi ügyfelünk, hogy megéljünk? És mi lesz azután....
Mindig is próbálom minden rosszban megtalálni a jót is, és arra fókuszálni, de már olyan ici-pici a jó, hogy alig találom meg.

Mindenesetre szorgalmasan lottózom..
Üdv, Ibolya
Válasz idézéssel
Hát ezzel én is így vagyok, amikor elmentem nyugdijba leadtam egy csomó ügyfelet, jelenleg van 2 katásom, 2 egyéni vállalkozóm és 2 mini KFT-m, mindez csak azért,hogy ne rozsdásodjak be és ne unatkozzam, bár ez órákon belül megoldódik, mivel most várjuk az első unokát, és a baba és az Anyuka körüli munkát szívesebben fogom végezni.
Zsóka
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Látom nem vagyok egyedül a problémával./közel 40 év,ebből 30 elment,szerettem is tanulni az új dolgokat.Ma már nem mondhatom ezt el.Kedvem sincs már a géphez ülni.Az ami káosz van,abban meg nem érzek késztetést,hogy kutakodjak. :oops:
Válasz idézéssel
Hát bennem is ugyanez a kérdés merült fel pár napja. Lehet, hogy kiégtem, belefáradtam a közel 18 évbe? Vagy csak túl elfáradtam ebben a sok változásban, állandó stresszben.... vagy tán mindkettő? Túl nagy a nyomás ami nap mint nap ránk nehezedik? Nem tudom. De már nem élvezem úgy a munkát, ezt a szakmát mint pár éve amikor szárnyaltam. :-(
Válasz idézéssel
Szia Angyal!
Egy frász égsz ki! Egyszerűen kezd az agyunk szelektálni. Mivel az adminisztráció csökkentésének áldozatai mi vagyunk elért minket a túlterhelés következtében beálló teljesítmény csökkenés, amikor az egyébként szokásos teljesítményünket sem tudjuk "leadni". Ilyenkor kezd az agyunk szelektál és egyszerűen meggátolja bizonyos dolgok befogadását, azaz túlcsordult a befogadásra váró infó.

Válasz idézéssel
Sziasztok... mostanában azt veszem észre magamon, hogy már sok mindetn gondolkodás nélkül leszarok...
Lehet ezt nevezik kiégés szindrómának??
24 éve könyvelek... :-)
Válasz idézéssel
Elgondolkodtam...
Lehet, hogy idén tényleg két évet fogunk öregedni - Erzsóval egyetemben-, mire ennek a pénztárgépes, stb. kalamajkának a végére érünk! Confusedam:
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Klárika!
Ha már átmentünk a vicces kedvünkbe,ott van alul a sok-sok süti,mindig mondod töröljük...én meg alig találom meg...
Válogass,ha nem ér el a Cirmi csokitortája. :lol:
De ez már a másik topicba való."könyvelők mosolyogjatok"
Válasz idézéssel
:oops: ..én sütök szívesen! Csokitorta mamám módra? Ki kér? Nyissatok ablakot,kilövésre készen állok! Tongue
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Na rendben! Megköszöntünk, meghuzkodjuk amidet engeded minden hónapban, de sütit is kérünk minden hónapban Big Grin Tongue !

Válasz idézéssel
No-no! Csak óvatosan a részeg hentesek emlegetésével... Nálunk csak egyszer volt egy olyan hetes, aki abszolút nem ivott alkoholt. El is rontott szinte mindent. Téptük is hajunkat -az övét is téptük volna, de nem akadt a fején egyetlen szál sem- , hogy hagyja már abba, és menjen, majd mi befejezzük, de ő józan becsülettel meg akart dolgozni a pénzéért. Ráadásul szegény édesanyámat rábeszélte egy újféle pácolási módra. Na ment is ki az egész hátsó sonka a kukába, mert megkukacosodott.
Szóval bárkit, de józan életű hentest ne. Big Grin Big Grin Big Grin
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég