A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fizetés nélküli szabadság
Szia Lilla!
Vannak olyan indokok amikre kötelezően meg kell adni a fizetésnélkülit,de a dolgozó bármilyen indokkal kérheti.A munkáltatón múlik engedélyezi vagy nem.Nincs formanyomi,pár sor,mitől -meddig,miért.
Ja, és nem kötelező a szabit kivenni.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
A fizetés nélküli szabadság kiadása előtt kötelező kiadni az időarányosan járó rendes szabadságot?
A fizetés nélküli szabadságot a dolgozó bármilyen indokkal kérheti? Van erre valami szabályos kérvény vagy ilyesmi?
Erika
Válasz idézéssel
Igazából a menete az, hogy a vállalkozó bejelenti a 1041-en, hogy fiz.nélkülin van az alkalmazott, az alkalmazott meg bejelenti, hogy szeretne eü.szolg. járulékot fizetni.
Szerintem még senki nem tolakodott a bejelentéssel, csak akkor eszmélt rá, hogy jelenteni kellett volna, ha esetleg az orvosnál elutasítják a TAJ számát.

Tündi
Válasz idézéssel
Hát én bevallom Nektek, nem szoktam a 1041-en ezt bejelenteni, ha 30napon belüli a fiz.nélk.szabi, miután a 908-on közlöm.
Elvileg akkor neki magánszemélyként be kellene jelentkezni azokra a napokra a eü.szolg.jár. fizetésére? Már ilyenről is hallottam.
Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Sajnos nem kell azon csodálkozni, ahogy Tündi is írta, három helyen is tudomására hozzuk a hivataloknak, ha valaki fizetésnélkülin van.
Régen is kellett a TB-nek jelenteni a bejelentő lapon.

Bejelented a szüneteltetést elkezdését, aztán ha vége, akkor küldesz még egy 1041-et. Igazán egyszerűsített eljárás, nem?
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Simán tudod jelenteni a 1041-en, beírod a biztosítás szüneteltetésének kezdetét, majd ha már nem lesz fiz.nélkülin, akkor jelented a biztosítás szüneteltetésének végét. A 08-on természetesen kieső időként kezeled, ugyanúgy a nyenyiben is az lesz, mert a foglalkoztatása nem szűnt meg, csak szünetel.

Tündi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha egy munkavállaló elmegy fizetés nélküli szabira, akkor azt jelenteni kell 09T1041-es nyomtatványon? Szerintem nem, de nemén vagyok a főnök, úgyhogy biztosra kell mennem. Én a 0908 M lapján a biztosítás szünetelésénél jelölném hogy fizetés nélküli szabi és kész. T1041-en csak úgy tudom jelenteni ezt a biztosítási időből való kiesést mintha szabályosan kilépne a munkavállaló... Nekem ez nemtetszik. Szerintetek? Illetve mi van akkor ha mondjuk feb-1 től egész hónapban fizetés nélkülin van, esetleg még márciusban is?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég