A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nyugdíjas?
Szia Emese!
Sajnos nem tudom, hogy ezt miként lehet kivitelezni, az enyémek már alapból így jöttek. Régebben valamelyik topikban volt róla szó, hogy a 1041-en nem lehet nyugdíjas társas vállalkozót jelenteni.
Kipróbáltam, helyesbíteni enged, de csak akkor, ha munkaviszonyosként 2007. 01.01. előtt lett bejelentve.Akkor elfogadja a 1453 vagy a 3451-es kódot(kieg.tevékenységű társas vállalkozó), de újként nem. Szerintem hívd fel az APEH-ot, hátha véletlenül tudnak segíteni. Még az is érdekes lehet, hogy miként szerepel a tag a társasági szerződésben?

Tündi
Válasz idézéssel
Tündi!

Gyors kérdésem: Hogy tudnám minél előbb ezt a csodát véghez vinni?
Jelentsem ki a 1041en, és utána melyik nyomin kell közreműködő tagként a nyugdíjas cégvezetőt bejelenteni?
SOS Emese
Válasz idézéssel
Szia Emese!

Ha személyesen közreműködő tag lenne, nem munkaviszonyos, akkor nem kellene mást fizetni, mint Eü szolg járulékot (4500), EHO-t (1950), Tőle vonnád a 9,5 nyugdíjjárulékot és az szja-t. Ez lehetne a <!-- m --><a class="postlink" href="kiskapuhttp://aktaforum.hu/forum/posting.php?mode=reply&f=5&t=2824#">kiskapuhttp://aktaforum.hu/forum/postin ... =5&t=2824#</a><!-- m -->

Tündi
Válasz idézéssel
Szia Emese!
Aranyos vagy,de munkaviszonyban kiskapu,de szép is lenne :lol:,kiürülne a kassza rendesen aszem.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Segítsetek!
Nyugdíjas , Kft ügyvezetője, 1041-en bejelentett heti 40 órás munkaviszony.
Mennyi nyugdíjjárulékot kell fizetnie a vállalkozásnak ? 24 %-ot mint rendesen?
Nincs valami kiskapu?
Emese :twisted:
Válasz idézéssel
Jujujujujujujjj!
NEM 09T101, hanem 09T101E.
Elnézést!!!
Válasz idézéssel
Kedves tothné!

Megerősítem monikot!
09T101-es nyomtatványon változásként bejelenteni a 7.pont Munkavégzés jellege mezőnél a 4-kódot beírva, mely azt jelenti, hogy nyugdíj mellett.
Remélem, a késedelmes változásbejelentésből nem lesz gondotok. Minél hamarabb tegyétek meg!

Minden jót kívánok!
Válasz idézéssel
Szerintem a 09T101E-n.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok !
Kiegészítő tevékenységet végző egyéni vállalkozó tevékenységét 2008.03.07-én megszüntette.
2003.02.01-től 67%-ot meghaladó rokkantnyugdíjas, 1995.12.15-től lett egyéni vállalkozó.
A gondom ott van, hogy áfa befizetésből visszaigénylésre lenne jogosul, de nem fizetik addig vissza amíg nem rendezzük a jogviszonyát.
Az adóhivatalnál úgy szerepel, hogy " Munkaviszony - heti 36 órát nem éri el - mellett
2003-ban még nem 1041-es jelentettük a változást hanem /Bejelentő lap BV0002/. Ez a bejelentés időben megtörtént.
Kérdésem az lenne, hogy most milyen nyomtatványon tegyem rendbe a jogviszonyt 09T1041?

Üdv.Zsóka
Válasz idézéssel
Szia Ica! Értettem amit írtál, csak azt akartam ezzel mondani, hogy most nem régen találkoztam egy uj felülvizsgálatossal, igen csak megijedtünk először az 50%-on, mert a régi rendszerben ez nem volt elég.

Üdv. Bodza.
Válasz idézéssel
Bodza Írta:Szia Ica! Igen, találkoztam én is pont most ilyennel, de ő 67% volt és az uj rendszerben lett 50%.os, az továbbra is nyugdíjas.

Szia bodza
Azt gondoltam, hogy nam elég érthetően fogalmaztam, de akkor érthető.
Az ilyenek továbbra is kieg tevékenységü vállalkozók, de te ugyis tudod.
Ica
Válasz idézéssel
Szia Ica! Igen, találkoztam én is pont most ilyennel, de ő 67% volt és az uj rendszerben lett 50%.os, az továbbra is nyugdíjas.
Válasz idézéssel
Szia
Az 50 %-os nem volt rokkant NYUGDIJAS. Azt kell megnézned, hogy mikor volt felülvizsgálaton, mert az uj
szabály szerint a régi 67 %-os aki rokkantnak számitott - az uj trv. szerint 50-75- %-IG már rokkant nyugdijas.

Tehát ha régi 50%-os akkor főállásu.
Az ujonnan megállapitott 50-75 %-ig rokkant nyugdijas tehát kieges vállalkozó.
Nézd meg a határozatát.

A megtévesztő dolog, hogy az 50 %-ot UGYAN A NYUGDIJFOLYOSITÓ UTALJA de amint irtam nem biztos, ogy nyugdijas.

Ica
Válasz idézéssel
Szia! A rendszeres szociális járadék nyugdíjszerű ellátás ugyan, de az egyéni vállalkozó emiatt nem számít kieg.tev. vállalkozónak.
Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Rendszeres szociális járadékban részesülő személy, ami a kiadott igazolás alapján nyugdíjszerű ellátás, nyugdíjas-e ?
50%-os rokkant, emellett egyéni vállalkozó. Szerintem főállású ev, de lehet, hogy kiegészítő tevékenységű lenne?
Köszi a válaszokat Jutka
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég