A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nyugdíjas?
Mónika!

Én a februári bér bevallásánál írnám bele a február 1-i kilépést. 19T1401-t nem kel beadni, de 1908-n jelezni kell a kilépést. Szerintem a bérszámfejtő programod beleírja 1908 megfelelő sorába a február 1-i kilépés napját!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Azt már beírtam január 01-hez, mivel január 02-től jogosult a nyugdíjra. A januári bér rendben bement neki, most a februári gondolkodom.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika!

A 1908-as bevallás 08-as lapján tudod jelezni, hogy kilépett (543. sor)
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Van egy alkalmazott aki 2019 január 02-től jogosult öregségi nyugdíjra. Eddig munkaviszonyos volt, január 01-el a 1041-esen jelentettem a jogviszony végét, januárban még rendesen jött dolgozni, bevallás bement 15% szja levonva, ezzel minden rendbe.
Viszont februárban csak 1-én dolgozott és azóta nem jött munkába. Természetesen csak arra a napra számfejtem majd februárban, viszont ilyenkor kell még valahol a februári 08-asban jelölnöm hogy megszünt a munkaviszonya?
Válasz idézéssel
Azzal kevertem össze, hogy MT. szerint foglalkoztatott saját jogú nyugdíjasnak is kell fizetnie, ha kieg. tevékenységű vállalkozónak minősül!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Egyetértek Placeboval.
Nyugdíjas alkalmazott után eddig sem kellett eü.szolg.járulékot fizetni.
2019-től pedig a változás az, hogy a saját nyugdíjas alkalmazott esetében csak szja-t kell vonni,
semmi mást és a munkáltatónak sem keletkezik utána adófizetési kötelezettség.
Válasz idézéssel
Hello!
Ezt eddig sem kellett valamit keversz,idén a munkaviszonyban foglalkoztatott nyugdíjas alkalmazott csak szja-t fizet.
Válasz idézéssel
Most olvasom a HVG TB különszámát. Ebben azt írják, hogy a saját jogú nyugdíjas alkalmazott után nem kell fizetni egészségbiz. szolg. járulékot. Valamit én nagyon benéztem. Eddig azt hittem a szocho helyett ezt fizetni kell. Akkor csak az szja a fizetési kötelezettség!?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm. Én is így értelmeztem. De mikori az idézeted? Én a nyugdíjtörvényben ezt találtam:

6. § (1) A társadalombiztosítási nyugdíjrendszer keretében járó saját jogú nyugellátások
a) az öregségi nyugdíj,
b)-c) * 
(2) A társadalombiztosítási nyugdíjrendszer keretében járó hozzátartozói nyugellátások
a) az özvegyi nyugdíj,
b) az árvaellátás,
c) a szülői nyugdíj,
d) a baleseti hozzátartozói nyugellátások,
e) *  az özvegyi járadék.
(4) *  Ha jogszabály kivételt nem tesz,
a) a saját jogú mezőgazdasági szövetkezeti járadékra, mezőgazdasági szakszövetkezeti járadékra és a mezőgazdasági szakszövetkezeti tagok sajátjogú növelt összegű járadékára az öregségi nyugdíjra,
b) a hozzátartozói jogon szerzett mezőgazdasági szövetkezeti járadékra, mezőgazdasági szakszövetkezeti járadékra és a mezőgazdasági szakszövetkezeti tagok hozzátartozói jogon szerzett növelt összegű járadékára a hozzátartozói nyugellátásokra
vonatkozó szabályokat kell alkalmazni.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
csak az öregségi nyugdíjas

[b]1997. évi LXXXI tv. 6. § [/b][i](1) A társadalombiztosítási nyugdíjrendszer keretében járó saját jogú nyugellátások [/i]

[i]a) [/i][i]az öregségi nyugdíj,[/i]

[i]b)-c)[/i] * 

Így [b]nem tekinthetők  saját jogú nyugdíjasnak[/b], akik részére 2012. január 1-től a korábban megállapított előrehozott, korkedvezményes, korengedményes öregségi nyugdíjuk, szolgálati nyugellátásuk [b]már nem nyugdíjként[/b], hanem korhatár előtti ellátásként, vagy szolgálati járandóságként kerül tovább folyósításra. [b]Ugyancsak nem saját jogú nyugdíjasok azok,[/b] akiknek  2011. december 31-e után korhatár előtti ellátást, vagy szolgálati járandóságot állapítottak meg. [b]Azok sem tartoznak a saját jogú nyugdíjasok körébe[/b], akiknek a rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugellátásuk 2012. január 1-től rehabilitációs vagy rokkant ellátásként kerül tovább folyósításra, illetve a megváltozott munkaképességű ellátásuk ezen időponttól kezdődően került megállapításra. 
Válasz idézéssel
Egy megerősítést szeretnék kérni. Most vennének fel egy dolgozót, aki rokkantsági ellátást kap. A törvény szerint csak a saját jogú nyugdíjas után nem kell szocho-t fizetni. A saját jogú nyugdíj fogalmánál még a 2012. évi meghatározás van, amiben rehabilitációs járadék szerepel. Időközben ezt átnevezték rokkantsági járadékká. Jól gondolom, hogy az új dolgozó nem saját nyugdíjas, mert nem rokkantsági járadékot kap, hanem ellátást?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Kedves Tamás!
Nagyon szépen köszönömSmile
Válasz idézéssel
Novill!

Ne aggódj, én is követtem el ilyet hibát. Ki kell jelenteni. Nem az számít, hogyan jelentetted be, hanem a tényleges állapot. Ha nyugdíjas, akkor ki kell jelenteni a 1041-n. Egyébként még nem hallottam olyat, hogy valakit a rossz alkalmazotti kódért megbüntettek. A számfejtés legyen jó!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kétségbe vagyok esve, ilyenkor mi van?
Most néztem meg, pár éve átvett anyagban 1101-es jogviszony kóddal lett bejelentve a nyugdíjas munkavállaló.
(Nem úgy felejtődött a cégnél, mert már 65 volt, amikor felvették, mint nyugdíjast).
Természetesen számfejtve jól volt évekig, 08-ason jelentve is jól volt.
Most akkor jelentsem ki akkor is a T1041-es nyomtatványon, ha nem 3110-es, hanem 1101-es kóddal van bejelentve?
Köszönöm előre is, ha valaki válaszol.
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm neked. Megnyugtattál Big Grin
Válasz idézéssel
Hello!
Igen ő nem saját jogu öregségi nyugdíjas nem kell kijelenteni és amit írtál azt kell vonni tőle.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Munkaviszonyos, 62 éves, korkedvezményes nyugdijas (buszos volt és kedvezménnyel ment nyugdijba munkakörére való tekintettel) ha jól gondolom, ugye nem számit bele a nyugdijasok körébe, akiket ki kell jelenteni a biztositási körből?
Másik kérdésem: A bérből ugye neki 15 %szja, 10 % nyugdijjárulék és   4 % egészségb.j.-ot vonunk?

Válaszokat előre is köszönöm.
Válasz idézéssel
koszi
Válasz idézéssel
Hello!
A közférában maradt meg ez a kereseti korlát, az üregségi nyugdíjas a versenyszférában nincs korlát.
https://24.hu/fn/gazdasag/2018/08/05/nyu...ti-korlat/
Válasz idézéssel
Sziasztok!
2019 évben a kieg tevékenységet folytató társas vállalkozónak amit fizetni kell 7.500 ft /hó eü szolg járulék és a kivett jövedelem után 15% szja és 10 % nyb és a társaságnak más fizetési kötelezettsége nincs. Nincs korlátja a kivett jövedelemnek.

Viszont ha alkalmazott a nyugdíjas akkor csak 15% szja van és van korlát havi 207.000 ft éves 2.484.000 ft, mert egyébként választania kell a nyugdíj és kereset között.
Jól értelmezem?
Köszönöm
Válasz idézéssel
Szerintem nem kell. A jogviszony nem szűnik meg, csak már nem kap semmit a bére után (nyugdíjemelés, stb.)
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nyugdíjas munkavállalóknál a 2018.12.h. 08 bevallás 543.sorba be kell írni a bizt.jogviszony végét szerintetek?
Válasz idézéssel
Mónika!

Több előadáson elhangzott, ki kell jelenteni a nyugdíjasokat 2018.12.31-vel a T1041-n. Kiléptetni nem kell, csak ezen bejelenteni. Itt a NAV -os iránymutatás megnyugtatásodra:

http://www.nav.gov.hu/nav/ado/jarulek/Ta...81228.html

Ellenben nem találtam semmit azokról a nyugdíjas tagokról, akik 2019.01.01-vel munkaviszonyban, nem tagi jogviszonyban dolgoznának a saját cégükben. Összeírtam pár pontban, mit gondolok erről, mert szerintem meg lehet spórolni a nyugdíjjárulékot: 
1. Ha ügyvezetést megbízási jogviszonyban látja el, akkor alkalmazottként is, tagként is 7.500 Ft egészségbiztosítási szolg. járulékot kell fizetni. Összesen havi 15,000 Ft-t.
2. Havi rendszeres bért kell megállapítani, amit akkor is meg kell kapnia, ha nem nyereséges a cég. Év végén jutalom formájában ki lehet fizetni a nyereséget.
3. 19T1041-n alkalmazott nyugdíjast nem kell bejelenteni!
4. Természetesen van munkaszerződés és jelenléti ív. Szabadságok is ki lesznek adva. 

Ha van valakinek hozzáfűzni valója a fentiekhez, azt szívesen venném!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm. Azon gondolkodom, ha a nyugdíjas alkalmazottat kijelentjük, és jön a munkaügyi felügyelő a kis laptopjával...…….????
Válasz idézéssel
1. Ki kell jelenteni a 1041-esen.
2. Ezekben az esetekben megszűnik a szoc.hó kedvezmény.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég