A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0829 Társasági adó
Kati!
Nincs véletlenül egy másik géped? Arra rátelepítenéd a jávát, meg ezt a nyomtatványt. Hátha úgy működik.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
cirmuli Írta:MEGOLDOTTAM !
A jó édes anyját annak a programozónak aki így adta ki a nyomi nyomtatványát !

Szóval ... hibaüzenet ilyen meg olyan súlyos hibákról...hogy a 6-os lapon (amihez hozzá se férhetsz) nullák meg izék vannak :evil: ...

Megoldás:
akkor férsz ehhez az oldalhoz ha az előlapon bejelölted hogy végelszámolás alatt állsz - hát én agyilag tényleg lassan ott leszek Confusedbe: - bejelöltem, most hozzáférek a 6-os laphoz, megnézem, de az adatokhoz nem tudok nyúlni mert babarózsaszín tiltásban vannak. Confusedaq:
Egye fene akkor vissza az előlapra és kiveszem az X-et a végelszámolás alól....és lőn csoda, a megátalkodott hibaüzik ahogy jöttek úgy el is tüntek. Confusedba:
Csókolom a programozót, mert lassan könyvelés mellett számítástechnikai munkákat is fogok vállalni :lol:
Csak másfél órát csesztem el az időmből

Ha bejelölöm a végelszámolást nem enged hozzányúlni a 6-os lapokhoz. Az én képességemet meghaladja ez a nyomtatvány.
Válasz idézéssel
Éljen a NAGY CIRMULI !!!!! Aki megoldotta az előtársasági 6 - os lap rejtélyét!!!!
Köszönet érte!!! :lol:
Válasz idézéssel
Szia Verocs!

Akkor Neked sincs ebben tapasztalatod. Szerintem sem dolgozzák fel a nyomit, tuttó időszaki hibás lesz. Akkor várok, ez a malőr azért nagyon felidegesített :evil:
Tünde
Válasz idézéssel
Tünde!

Téged is látni? Tongue
Lehet hivatalból fognak szólni, mert ezeket a dátumokat ált figyelni szokták. Ha az ebev-en csak annyi lesz, hogy elfogadott, feldolgozott nyomi, akkor igazad van, helyesbítened kell. Sztem várj egy hetet és kiderül.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én balga......stb. az imént beküldtem egy előtársasági időszakot is tartalmazó tao.bevallást, de ezt nem jelöltem Sad
Valakinek van tapasztalata, kapok üzit javításra vagy helyesbítéssel kell ismételten beadnom 06.03-án?

Bocsánat, nem akartam megszakítani a "Támogatás" segítséget.
Tünde
Válasz idézéssel
Erika!

Jó lenne utólag beszerezni egy Támogatási szerződést!
De az biztos,hogy azt sem mondhatja egy utalásra senki,hogy bevétel.Lenni kellene kimenő számlának és akkor bevétel,igy
próbáljátok ledokumentálni,akár feljegyzés formájában.Erre és erre a konferenciára ennyi támogatás.
Vagy csinálj egy analitikát és tűzd mellé.
Én az egyéni támogatások mellé névsort szoktam kérni!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!

Köszönöm a választ!

Igazándiból azért voltam bizonytalan, mivel mint írtam a pénz bejött USD-ben a bankszámlára a főszervezettől. Ebből nem derül ki, hogy támogatásként érkezett a pénz ( vagyis 1-1 tudományos konferencia neve szerepel a közleményben az utaló nevén kívül), nekem úgy adták át az anyagot, hogy rajta van egy sárga cetli, amire az irodavezető ráírta, hogy ez támogatás. Ennek megfelelően én 969-re tettem. Szertinted, így mindenféle dokumentáció nélkül elfogadható?

Köszönöm:Erika
Válasz idézéssel
Erika!

Én a támogatást nem venném vállalkozási bevételnek!
A vállalkozási tev.származó bevételt vedd alapul.Mivel le sem kell vezetned a bevallást,csak a főlapon beirod az alapot!Még a tárgyi eszk. levezetést kitöltöd és kész.
Nálam is volt Minisztériumi támogatás,abból készült túrafüzet,de csak amit értékesitettünk azt adóztuk le!
A támogatás,....az támogatás!
Szerintem.....és Te is igy gondolod,csak kicsit bizonytalan vagy ...Igaz?
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Tőletek! Már azt hittem kész vagyok, de mégsem:-(
Van egy egyesületem, akinek vállalkozási tevékenységből is van árbevétele. A vállalkozási tevékenységhez kapcsolódóan kapott támogatást az USA-ból a főszervezettől a bankszámlájára. Más dokumentum nincs hozzá (gondolom ez így nem túl szabályos, de ez most mindegy...).
A kérdésem az lenne, szerintetek érvényesíthetem-e ezt az összeget a társasági adóbevallásban adóalap csökkentő tételként?

Előre is köszönöm a segítséget! Erika
Válasz idézéssel
MEGOLDOTTAM !
A jó édes anyját annak a programozónak aki így adta ki a nyomi nyomtatványát !

Szóval ... hibaüzenet ilyen meg olyan súlyos hibákról...hogy a 6-os lapon (amihez hozzá se férhetsz) nullák meg izék vannak :evil: ...

Megoldás:
akkor férsz ehhez az oldalhoz ha az előlapon bejelölted hogy végelszámolás alatt állsz - hát én agyilag tényleg lassan ott leszek Confusedbe: - bejelöltem, most hozzáférek a 6-os laphoz, megnézem, de az adatokhoz nem tudok nyúlni mert babarózsaszín tiltásban vannak. Confusedaq:
Egye fene akkor vissza az előlapra és kiveszem az X-et a végelszámolás alól....és lőn csoda, a megátalkodott hibaüzik ahogy jöttek úgy el is tüntek. Confusedba:
Csókolom a programozót, mert lassan könyvelés mellett számítástechnikai munkákat is fogok vállalni :lol:
Csak másfél órát csesztem el az időmből
Válasz idézéssel
Megnéztem, keretprogiból a legfrisebb van a gépemen, 0829-esből pedig a 7.0 verzió.
Szerintem töltsétek le a legújabbat, ált az meg szokta oldani a problémát
Válasz idézéssel
Az előlapon beraktátok a megfelelő helyekre az ikszeket, (főleg 1 és 3. pont)?
A főlapon jelölve van hogy mikrovállalkozás-e az első illetve utolsó napon?
Más tippem nincs.
Válasz idézéssel
Ugyanezzel szívok ! Miután kitöltöttem a dögöt és ellenőrzést ráindítom, kiírja hogy súlyos hiba...mert telepakolta az általam nem hozzáférhető lapot nullákkal. Jó, nyeltem egyet kilépek/belépek...hátha jobb lesz. Erre a mocsok meg se nyitja, mert valami java hibaüzenettel akadályozza a hozzáférést. Már bocsánat, de könyvelni akarok nem programozni !!!! Az őrület határán újra telepítem a nyomtatványt, végre nyitható amit csináltam, de továbbra is a "súlyos hiba" üzi miatt nem tudom beküldeni.
Ez a halál !
Válasz idézéssel
Nekem nem csinál ilyet, nem is ír nullákat
Válasz idézéssel
a 26-i java frissitést letöltötted? Nekem tegnap elment az összes. be is fogadták már.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nektek jó a 0829-es? Többszöri törlés, újra kitöltés esetén uyanazon hibával találom szembe magam. A 06-os lapra hivatkozik tele rakja 0-kal és még ő reklamál, hogy nem kell. 8O . Confusedbb:
Válasz idézéssel
Irigellek!

Nekem még van pár cucc amit át kell néznem, mert a lányok az utóbbi napokban nem igazán voltak már toppon.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Köszi Klári!
Már küldöm is.
Aztán azt hiszem pihenek.

Az IRM honlapján tényleg meg lett hosszabbítva a határidő, én kinyomtattam, igaz nem volt egyszerű, de lefűzöm, mielőtt még valaki elfeljtené ellenőrzéskor hogy tényleg meghosszabbították.
Szegény ügyfelemnek is szólok, hogy ne tajtékozzon a bank hülyesége miatt , az igazolás a befizetésről 06.15--ig remélhetőleg meglesz.

Jó hétvégét mindenkinek.
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Szia Marika!

Tényleg nincs!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Ha véletlenül valaki a gépnél van, segítsen nekem egy picit.
Szeretném a 29-est elküldeni de most beugrott hogy a régebbi években volt egy olyan lapja a 29-nek, hogy székhely telephely címét be kellett irni, és a létszámot az adott telephelyhez.
Most nem látok ilyet, csak a létszám jelentés van 0829-A-02-02 lapon, és vége.
Tényleg nincs vagy csak én vagyok a vak.
Válasz idézéssel
Reméljük az apehosok nem ide járnak infot gyűjteni Smile

Szia Erika! A könyvvizsgálónk is javasolta már évekkel ezelőtt, hogy nem szerencsés, hogy év végén a mérlegből is látszik, hogy mennyi a kp. Most, hogy a 29-es is kéri kiemelni, még vacakabb. Nem tudom mások mit mondanak, de én lehet, hogy kölcsönadnám. Aztán januárban visszaveszik. Nincs tapasztalatom, hogy erre az eljárásra mennyire harapnak egy vizsgálatnál?[/quote]
Válasz idézéssel
Köszi lányok! Akkor kiírom kölcsönadott pénzösszegre és jan-ban meg visszavezetem, aztán lesz, ami lesz.
Erika
Válasz idézéssel
Én is ezt fogom csinálni. Igazából nagy bakot nem lő vele az ember. Maximum esélyt nyer.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Erika, ez az a helyzet, hogy melyik ujjamat harapjam meg. Van rizikó mind a kettőben. Viszont ha kölcsönadja, akkor nem látszódik a mérlegben és a bevallásban, és lehet, hogy sose "veszik észre". Egyébként meg tuti.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég