A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miért jó könyvelőnek lenni?
Sziasztok!
Már hosszú ideje itt vagyok köztetek, és nagyon sokat köszönhetek Nektek! Jó tudni, hogy van egy csapat, akik átérzik a helyzetemet, nem néznek butának, ha valami, talán evidens dologra kérdezek rá akkor, mikor a hajszoltságtól, zavarodottságtól szinte már a nevemet sem tudom.
Jómagam is betöltöttem az első X-et (plusz néhány év) ebben a szakmában, de a mai napig szeretem. Hogy mi szépet látok még most is benne, mikor szinte naponta változnak a jogszabályok, szaporodnak a bevallási kötelezettségek és a cégek egyre inkább komplikáltabbak? Általánosságban nehéz elmondani. Ám, mikor elém kerül egy több éve működő cég, iszonyatosan eltolt könyveléssel, és hetekig tartó kemény munkával rendbe teszem a dolgaikat, jó érzés tölt el. Túl vagyok már a reménykedésen, hogy munkámért megfelelő díjazást kapok, vagy egyáltalán, csak hálás ügyfelet látok. Mindez, már nem is olyan lényeges. Az számít, hogy elvégzek egy munkát a legjobb tudásom szerint, kitisztázom a dogokat és elégedett nyugalommal hajtom a párnára a fejem.
Ám, ha egy szép napon változik majd a helyzet, elmegyek virágárus lánynak (vagy inkább nénikének). :wink: A virágok csendesek, színesek, nem erőszakosak és nagyon szépek! :lol:
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Kedves Ml30!
Nagyon meghatódtam. Többek között ezért is jó e társaság tagjának lenni.
Kívánom, legyél minél aktívabb, ne félj kérdezni, ne félj válaszolni, még ha esetenként nem is vagy biztos a dolgodban.
Biztosan észrevetted, nemcsak könyvelünk, többek között homokszemeket is számolunk napolaj csőszködés közben. :wink: Oda is írhatsz.

Erről jut eszembe. Azért is jó könyvelőnek lenni, mert április, májusban nem ég le a bőrünk a túlzott napozástól.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Kedves Ml30! Engem is megérintettek szavaid! Milyen kedvesen fogalmaztad meg, amit mindannyian érzünk. Confusedax:
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Talán még egy kicsit meg is hatódtam rajta. Jó, hogy leírtad ezeket Kedves Ml30.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Csatlakozom Kicsihez. Kedves M.! Örülök, hogy mindezt leírtad. Miattad is jó könyvelőnek lenni.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Kedves Ml30!

Először is szeretettel köszöntelek mindannyiunk nevében, örülök, hogy így döntöttél. Ne ad fel, én had ne mondjam meg, hogy mióta, de évtizeddel és még egy kicsivel régebb óta csinálom. Ha mostanában elég nehéz is megtalálni a " szépségét ". de így látatlanban is hidd el nekem nem tudnál mást csinálni, ha eddig csináltad akkor már "sajnos " kicsi az esély, hogy megszabadulj tőle.
Nekem már a kedves, köszönő szavaid is ujabb lendületet adtak, hiszen ha nem vagyok könyvelő akkor ebben sincs részem. Szóval örülünk Neked.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók és Könyvelő társak!
Már régóta fontolgatom, hogy regisztrálok és MEGKÖSZÖNÖM azt a sok segítséget, amit az elmúlt két hónapban kaptam a fórum által.
Én azok közé tartozom, akik most éppen nagyon nem találják, hogy miért is jó könyvelőnek lenni.
23. éve vagyok ebben a szakmában. Sokfelé megfordultam, kereskedelemben, mezőgazdaságban nem, és próbálkoztam egyedül is. A 'huszonnégyórás könyvelő' szerep nagyon nem nekem való. Voltam kis multinál, voltam nagyon nagy multinál, voltak emberi és szakmai sikerélményeim, de hónapokig tartó megalázó helyzeteim is. Negyedik éve vagyok egy eléggé speciális helyen, örültem, amikor rátaláltam, de már egy ideje nem találom, hogy miért is kéne szeretnem ezt a szakmát. AZONBAN két hónapja valahogy rábukkantam erre a honlapra és az itt lelkesen, készségesen, mindeközben ismeretlenül és önetlenül segítő emberek kedves csapatára. ÉS AKKOR megingott a rosszérzésem. Hihetetlen felüdülés számomra, amikor kinyitom a gépem reggelenként és ez a kezdőlapom. Végigfutom, hogy éppen miről is folyik a diskurzus, és okulok belőle Smile
Még/már nem tudom megerősíteni, hogy miért is jó könyvelőnek lenni, de őszintén MINDEN elismerésem azoké, akik ezt emberfeletti türelemmel, 'mazohisztikus attitűddel' viszik a vállukon!
Még egyszer nagyon köszönök mindent.
Szép napot és hetet kívánok mindenkinek, M.
Válasz idézéssel
Mert agyérelmeszedés nem fenyeget /REMÉLEM/

TULZOTTAN GONDOSKODNAK RÓLA, HOGY EL NE BUTULJUNK.

iCA
Válasz idézéssel
Verocs! Confusedak:
Polika! :lol:

Úgy érzem ez egy jó nap lesz! :wink:
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Confusedbj: Confusedbj: Confusedbj:
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Egy őskori történet jutott eszembe. Annak idején, mikor én még kislány voltam a tsz-eknek mérleget kellett küldeni, azt hiszem a minisztériumba. Egyik tsz. nem küldte be, kapott egy felszólító levelet: A mérleget kérjük azonnal beküldeni.
A következőt válaszolták: A mérleget beküldeni nem tudjuk, mert rossz és különben is le van betonozva.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Kedves Kávé!
Nagyon jó, hogy felvetetted ezt a témát Big Grin Alba és Balázs hozzászólásán annyit nevettem, alíg bírtam abbahagyni. Caranita összefirkálósa is nagyon jó volt! :lol: :lol:
Hirtelen eszembe jutott az egyik volt felettesem. Elmagyaráztam neki a mérleget, hogy miből áll össze stb. Egyik nap kért tőlem valami adatot és megszólalt: Ja és csinálj már egy mai mérleget is. Megkérdeztem, hogy rajzolva szeretné vagy mutassam (mint tornaórán) ? Persze utána elmagyaráztam, hogy az nem csak úgy van, hogy pikk-pakk összedobálok egyet Big Grin Big Grin

Hogy miért jó könyvelőnek lenni:
1) Mert megtanuljuk az életben azt, hogy nics lehetetlen, MEG KELL OLDANi és kész. Párom szokta mondani, hogy a szükség nagy úr. Akaratunkon kívül belekóstolunk (és egyre jobbak vagyunk!!) különböző dolgokba, mint pl ügyvédi, önkormányzati, társadalombiztosítási ügyek. Így egyre magabiztosabbak vagyunk.
2) Tanulásunk végtelen, mindig van mit fejleszteni, nem kell attól félni, hogy nem lesz következő tanfolyam, amire mehetnék.
3) Aranyszabály: A könyvelőknek mindig van közös témájuk. (a nem szakmabeliek meg csak kagylóznak, hogy "mi a fenéről beszélnek ezek?? ez milyen nyelv??" )
4) Amikor a kedves üf üveges szemmel néz rád, mert nem érti miről beszélsz, erre veszel nagy levegőt, hogy na akkor megpróbálod értelmesen elmagyarázni, de már akkor tudod, hogy semmi értelme.....
5) Nem tudom ti szoktatok-e karácsonykor meglepit kapni az ügyféltől. Annak annyira szoktam örülni, mert tudom, hogy nem csak a munka kapcsán jutok eszébe, hanem ilyen alkalmakkor is. A legkedvesebb ajándékom, amikor az egyik üf küldött egy nagyon aranyos képeslapot és hálálkodott, hogy milyen jó nekik hogy nálam könyveltethetnek.
+1) MERT AZ AKTAFÓRUMOT MEGISMERHETTÜK ÉS BENNE SOK-SOK ÉRTÉKES EMBERREL TARTHATJUK A KAPCSOLATOT MÁR SZINTE BARÁTILAG ÉS CSALÁDIASAN. Hiányoznátok ha nem lennétek. (itt meghatódás jön)
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Sziasztok! Big Grin

Ki tudja megmondani, mi lehetett eddig a legrövidebb teljeskörű könyvelői pályafutás egy munkahelyen? :mrgreen:
Mindig a főnök végzi a munka oroszlánrészét: üvölt Big Grin
Válasz idézéssel
A napfény tényleg jót tesz. Főleg az irodaablakon keresztül, mert mi könyvelők leginkább így élvezzük áldásos hatásait. Nem is lesz belőlem piros-barna menyecske. Cry
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Kriszta drága!
Kétségtelen, hogy a bőrnek nagyon jót tesz az élesztőben lévő gombák által termelt rengeteg vitamin. Igaz a napfény is hasonlókat termel, amit meg a könyvelők ritkán élveznek. Látod mégis igaza volt édesanyádnak. Ez persze nem véletlen, mert az édesanyáknak MINDIG igaza van Big Grin .
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Ezért jó könyvelőnek lenni. Újraélhetjük a tinédzserkort.:wink:
Anyukám élesztőt akart velem etetni akkoriban, mondván jót tesz a bőrnek, de nem bírtam lenyelni.
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Ez a zacsi csak a másod tinédzserkorom pattanásait takarja. Vagy itt a tavasz és azért rügyeztem ki?
Ezzel a fejemen egész elviselhető vagyok.....
Jó lenne a valóságban is így járni, még a smink sem segít...
Válasz idézéssel
Enikő!
Tetszik az új arculat. Ilyen vidáman valóban jó könyvelőnek lenni.
Válasz idézéssel
Azért is jó könyvelőnek lenni, mert taníthatjuk, nevelhetjük a kollégákat. Például amikor értékesítő kollégának elmagyaráztam, hogy nekem arra a bizonylatra pontos, olvasható név és cím kell. Mit ád az ég, befejeztem a mondatomat, csöngött a telefonja. Nagy komolyan vette a megrendelést, majd egyszercsak beleszólt a telefonba: "Kérem mondja a nevét és címét pontosan és olvashatóan!" Vidám perceket szerzett vele nekem, de szerintem a megrendelőnek is.

Kriszta
Válasz idézéssel
Azért is jó könyvelőnek lenni, mert így bátran „összefirkáljuk” a számlákat.
Ehhez van egy aranyos történetem: amikor könyvelőirodában dolgoztam, az egyik cégnél a kapcsolattartó visszakért néhány lekönyvelt számlát valami miatt. Amikor odaadtam neki teljesen meglepődött a kontírozáson, és azt mondta „Jé, ti így összefirkáljátok a számlát!” Igaz ugyan, hogy csúnyán írok, de azért nem gondotltam volna, hogy firkálásnak nézi, de még meg se kérdezhettem, hogy mire gondol, már elnézést is kért, hogy ő arra gondolt, hogy laikus szemmel nézve a számla egy szent és sérthetetlen dolog, ő nem mert volna ráírni semmit a számlára, és tényleg, ha valami megjegyzésük volt, mindig inkább rátettek egy post-it et. Szóval jót nevettünk a dolgon, és azóta is sokszor eszembe jut, amikor „összefirkálom” a számlákat.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Édesanyám az iskolapadból kikerülve majd 50 éven át könyvelő volt. Nagyon sok mindent tőle tanultam.
Élete e köré épült fel.

Két éve agyinfarktust kapott és azóta rettentően lelassult, nincs egészen tisztában az idővel, a napokat sokszor összekeveri.

Az élet furcsa fintora, hogy a betegsége egy "időtlen" világba kényszerítette Őt, aki a határidők "bűvöletében" élt.

"A rohanó élet hasra esik!"
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Még mindig nem tudom, és azt hiszem már nem is fogom megtudni. Azt tudom, hogy egész életemben szerettem a számvitelt, mert egy tiszta rendszer. Azt is tudom, hogy már csak szeretem, mert bebizonyítottátok, hogy nem tudom.

Klári!

Kriszta
Válasz idézéssel
Még mindig nem tudom, és azt hiszem már nem is fogom megtudni. Azt tudom, hogy egész életemben szerettem a számvitelt, mert egy tiszta rendszer. Azt is tudom, hogy már csak szeretem, mert bebizonyítottátok, hogy nem tudom. Nem igaz, hogy nem érdekes, és nem okoz örömet. Ha arra gondolok, hogy a rendszer ismeretében hányszor, meg hányszor éreztem meg az eszköz, vagy forrás változás helyét irányát és csak hozzá kellet keresni a szabványok szerinti tételt, vagy az Szt. megfelelő helyét, megállapíthatom sok örömben volt részem.
Mik vagyunk?
Először is levegő két cintányér között. Ha alkalmazásban csináljuk akkor a szakma előírási és a főnökünk között. Ha vállalkozásban akkor a hatóságok és az ÜF között.
Állatszeliditők, mert az ÜF-t mi csendesítjük le, ha az adótörvény változása miatt tombol.
Lelki szemétládák, mert a mi vállunkon sírják ki magánéleti bajaikat.
Gyógypedagógusok mert az ÜF-t mi tanítjuk meg vállalkozni meg nem vállalkozni, és mérhetetlen türelemmel mondjuk el öt-tíz évi működésük után is újból meg újból, hogy a beszedett Áfa nem az övé, hogy a munkabér+járulékára eső Áfát meg kell fizetni különben a veszteség csak nő meg nő.
Igen mazochisták vagyunk, mert napi 10-12 órát dolgozunk szombat vasárnap is és lelkiismeret furdalásunk van, ha bátorkodunk évente 2*1 hét szabadságra elmenni és kikapcsoljuk a telefonunkat este kilenc után.
Mi vagyunk azok akiket lehet a hatóságok előtt hülyének nevezni, mert rosszat, vagy semmit nem mondunk Nekik és Ők szegények tudatlanok, mindennek mi vagyunk az okai.
Főleg fapofák, mert mindezek ismeretében még is csináljuk, kényszerből mert más nincs és a családnak meg kell élni valamiből, vagy mert mindezek ellenére szeretjük csinálni.
Ettől ez még szép, csak keresni kell a szépségét. Én több mint 40 éve keresem, de egyre nehezebben találom.
Tudom, hogy ez a megszólalás nem ide való, hiszen a szerző örömteli, vidám fejezetnek szánta, nem is írtam volna le véleményemet, ha nem kapok rá felszólítást.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Tudom, hogy mi a különbség az adóazonosító jel és adószám között. Mert nagyon nem ugyanaz a kettő.
Bár ez hátrány is, mert sikítófrászt kapok, ha egy magánszemély adószámról beszél. Ha kijavítom, hogy neked adóazonosító jeled van, csúnyán néz rám.
Válasz idézéssel
polika Írta:Szinta mindennel szemben immunisak vagyunk, akár fát is lehet vágni a hátunkon.
Polika, ezt klafául megfogalmaztad!
Lehet, hogy nem mi vagyunk egy társadalom alappillérei, de mi vagyunk azok, akik az alapköveket (főkönyvi) számontartják! Big Grin
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég