A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miért jó könyvelőnek lenni?
Ja dehogy nem lesz!
Egy-két év és a küszöbödön fog pitizni, hogy hozd már rendbe a dolgait, ha van bőr a képén. Te meg nem veszed vissza gondolom. Tapasztalatból mondom! 2002-ben féláron számla nélkül elcsábított valaki tőlünk pár ügyfelet. Három év óta sorra könyörögnek, vennénk vissza őket, hoznánk rendbe a cuccaikat. Aki "rokon fogja könyvelni ingyen" felkiáltással ment el, szóba sem jöhet. Rászánok fél órát, sopánkodok egy sort, hogy szegény hogy járt, és menjen Isten hirével. Aki őszinte volt azon gondolkodok.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sajnos egyre több vállalkozó az olcsóság mellett dönt, mert nem engedheti meg magának. Nekem majdnem kezet csókoltak, mikor mondtam, hogy elektronikusan fogom beküldeni és így 7000 Ft-ot megspórolok nekik. Az más kérdés, hogy azóta előhozakodott, hogy nem tud megfizetni, ezért a feleségének az unokahúga fog könyvelni neki. Ingyen. Remélem nem lesz semmi gondja belőle.
Válasz idézéssel
Találtam valahol, gondoltam bemásolom....

"Olcsó húsnak hig a leve
2007-08-02 9:12

A szaktudást és a technikai hátteret meg kell fizetni!
Az egyéni vállalkozók, gazdasági társaságok szerint az a jó könyvelő, aki a munkájáért nem kér túl sokat, viszont "elintézi", hogy kevés adót kelljen fizetni.
AZ APEH adóellenőrei azonban azokkal a könyvelőkkel dolgoznak szivesen, akik mindig elérhetőek, a megbeszélt, vagy értesitésben szereplő időpontban a képviselet igazolásával pontosan megjelennek, az iratanyag rendezett, könnyen és gyorsan áttekinthető, ezáltal a "bárki számára ellenőrizhetőség" követelményét is teljesitik. A pontosság mellett fontos még a szaktudás, a könyvelőprogram korszerűsége is, mert ezek hiányát már egy szúrópróbaszerű ellenőrzéssel is hamar megállapitják az adóellenőrök, és ezzel jelentős összegű birságot kockáztat az adózó.
A könyvelő hibájára okkal senki sem hivatkozhat, hiszen az adókötelezettség, és igy a birság is egyértelműen a vállalkozót, a társaságot terheli. Ilyen esetek kivédésére előre fel lehet készülni, a könyvelővel a megbizás kezdetekor kötött, megfelelően szövegezett szerződéssel. Könyvelőváltáskor a teljes főkönyvi könyvelést el kell kérni a számlák és bizonylatok mellett, ellenkező esetben az egészet újra kell könyveltetni nem kis költséggel.
A könyvelők az iratok alapján jelenleg több mint 30 adónemre vonatkozóan készitenek bevallásokat a könyvelés mellett, ez jeletős mennyiségű munkát igényel. Fentiek miatt az "olcsójánosok" kora leáldozóban van, ezt az egyre magasabb összegben kiszabott birságok és büntetések hatására azok is megtapasztalhatják, akik elsősorban a könyvelő részére fizetendő összegen akarnak spórólni.

Ne olcsó, hanem jó könyvelőt válasszunk!-tanácsolják az APEH adóellenőrök.(BAZ. Megyei Kereskedelmi és Iparkamara / Kamarai Hirlevél 2007/7-8. szám 6. oldal)"

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Én is éppen irigyelni akartam Krisztát a csodás erdős Sopronért, most meg Verocs-ot is irigyelem a madaras tóért-fenyőfáért. Habár nem panaszkodhatok, szép kis kertünk van nekünk is, csiripelnek a madarak, de a munkahelyemen sajnos pocsék a kilátás.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Verocs!
Azt elfelejtettem megkérdezni: Tündérországban laksz?
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Verocs!
A találkozóra tervezem hogy elmegyek, csak eddig nem volt időm foglalkozni vele.
Naponta min. 80 km-t autózok, útvonal (hogy nehogy arra gyere), 1-es, 0-ás, 7-es, és szépséges fővárosunk 10 km/ó sebességgel!
Puszi: Ida
Válasz idézéssel
Ha már madaraknál tartunk: az én ablakom előtt egy nagy-nagy fenyőfa van, amin a madárkák meg szoktak pihenni, tobozokat csipegetnek és mindez kb 50 centire :!: van tőlem. Ilyenkor lemerevedek és csak bámulom őket.....
Van itt a közelünkben egy tó, amire rálátok, és abban mindenféle színű madárkák szoktak fürdeni+egy gerlepár is idejár. A legtöbb madár, ami egyszerre itt volt 22 volt, azt hitték a Palatinuson vannak Big Grin Big Grin Big Grin

czida Írta:s majdnem kiestem a szélvédőn úgy fékeztem
(ezt többször is előadtam), stb. stb. stb.

Ajjaj, vigyázz magadra, nem ér ez a munka ennyit.....Reggelente feltehetnéd az aznapi útvonaladat, hogy nehogy arra menjek Big Grin Big Grin (nem ám komolyan veszed, csak vicceltem)

czida Írta:S ez csak a vezetéssel kapcsolatos bambulásaim sorozata, arról már nem is beszélve,
Na pont erre tudok egy jó ellenszert: AKTAFÓRUM TALÁLKOZÓ!!!!! /kifáradás, lefáradás ellen/
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Kedves Fórumtagok!
Őszinte megnyilatkozásotokat a "miért jó könyvelőnek lenni" témában jó volt olvasgatni. Egyetértettem és csak azért nem szóltam hozzá, mert feleslegesnek tartottam ismételgetni titeket. DE az elmúlt két hét "canossa járása" nálam így csapódott le:
- beültem a kis suzukimba, egyesbe kapcsoltam, nyomtam a gázt, s néztem nagy szemekkel miért nem indul (a slusszkucs mellettem hevert az ülésen),
- máskor a kéziféket nem engedtem ki, s értetlenkedtem miért indulok ilyen komótosan,
- előttem lévő autó elindult hátra, én gondolkodás nélkül hátramenetbe kapcsoltam s gázt adtam, csak a mögöttem lévő őrült dudálása ébresztett rá hogy bele se néztem a tükörbe,
- tempósan haladó sorban az utolsó pillanatban vettem észre hogy megálltak, s majdnem kiestem a szélvédőn úgy fékeztem
(ezt többször is előadtam), stb. stb. stb.
S ez csak a vezetéssel kapcsolatos bambulásaim sorozata, arról már nem is beszélve, hogy esténként egy regényt olvasok fel az unokáimnak és kb. 340. oldal körül tartva totálisan kiesik, hogy miről is szól.
Háztartásom romokban, az e-maileket nem olvastam el, nem is válaszoltam meg, telefonomat alig vettem fel, ha igen akkor leráztam a hívót.
S most van három napon, hogy visszakapjam a családomat, a barátaimat.
Most összeszedem magam, leadom a bevallásokat, s még azt a három céget, ami kimaradt a papíros elküldésből.
DE sem az apech-nek, sem a céginformációs szolgálatnak, sem ennek az egész "fejetlen" (mást akartam írni) bandának nem bocsátom meg, hogy elrontják az örömömet, mert az évzárást mindig is szerettem.
Köszönöm hogy ti vagytok és kérdéseiteket, hozzászólásaitokat olvasva erőt gyűjtök a folytatásra.
Válasz idézéssel
gkriszta Írta:Nem nőstény fekete rigó? Azok szürkések, a pasi öltözik feketébe.

meglehet...majd utánanézek alaposabban
hála az égnek, a lakásunk és a munkahely környékén is rengeteg madár van - cinke, fecske, rigó, galamb, veréb...aztán van egy másik kis madár, az olyan soványka veréb-méretű, hasonló szürkébe öltözve csak a farka barnás, ami különösen akkor látszik jól, amikor kicsit szétnyílik
"Ha meg akarod nevettetni a Jóistent, mesélj neki a terveidről"
Válasz idézéssel
Mi télen költöztünk panelból, családi házba. Ez a mizéria meg is látszik a könyvelésemen, mivel rendesen el vagyok maradva a mérlegekkel. :oops: Ám, most ülök az irodámban, amit egy hatalmas ablakokkal keretezett előszobából alakítottunk ki, és naponta rácsodálkozom a változó természetre. Időnként feltekintek a munkámból, nézegetem a virágzó orgonasövényt a kerítés mellet, merengek kicsit rigók és pillangók vidám táncán, és figyelem ahogy a hatalmas cseresznyefán a virágokat lassan felváltják az apró kis gyümölcsök. Nekem már ez is egy ajándék! Big Grin Bár az igazi nagy szerelmem nekem is az erdő, de nem vagyok telhetetlen. :wink:
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Nem nőstény fekete rigó? Azok szürkések, a pasi öltözik feketébe.
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Enikő, azt nem tudom milyen madár, de nálunk is lakik egy ilyen Smile
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
jajj...
egyre jobban irigyellek én is benneteket...
tegnap reggel a boltból visszafelé jó öt percig álltam a lépcsőház ajataja előtt egy "rigószerű" madárkát figyelve - ott billegette magát a "virágoskertünk"-ben, csipegetett, ugrándozott
ha így haladnak a dolgok, veszek egy tanyát vagy egy erdei házat és kiköltözöm, berendezkedek valamiféle önellátásra Big Grin
(még jó, hogy anno kertes házban nőttem fel, így legalább ha látok egy tyúkot nem fog el a nyavalyatörés Big Grin )

tényleg: miféle madár lehet? ducibb, mint általában a rigók, sötét palaszürke a tollazata és a csőre is és ugrál - a mérete is picit nagyobb a rigóénál...???
"Ha meg akarod nevettetni a Jóistent, mesélj neki a terveidről"
Válasz idézéssel
Mókusunk is van. :wink: Illetve az erdőben lakik, onnan jár át ősszel megsarcolni a diófát. Télen meg teszünk ki neki, hogy ha felébred, találjon nasit.
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
De jó Neked is Mónika!
Nekem nem adatott meg,igy hétvégén ha tehetem megyek!A mókusok nagyon édes kis állatkák.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Az én egyik "cégem" ahol könyvelek az is az erdőben van, és képzeld Erzsó onnan még a mókusokat is lehet látni az ablakból! Csodajó, igaz télen nagy hóban nehéz megközelíteni, esőben pedig térdig ér a sár.... de el nem cserélném semmilyen "civilizált belvárosi irodáért"!! Tongue
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
gkriszta Írta:Az nekem 2 méter, a hátsó kertkaputól ennyire kezdődik az erdő. Smile

Kriszta! "hozzád költözöm".........,de irigyellek.
Válasz idézéssel
nekem meg messze van az erdő is, meg a zárás is. Igaz, nem is kapkodtam vele, szerencsére majd mindenhonnan csak egy-egy dolog hiányzott, amik közben már meglettek. Plusz két februárban kiszámolt önköltséges céget újra kell számolni, mert kiderült, hogy voltak még bérleti díjak.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Monik, tartsál ki!!!

Én is túl vagyok rajta!

Olyan ez, mint buli után a takarítás. Most tudok zárni rendesen, most nyitok rendesen, az ipákat csinálgatom rendes nyomtatványon...
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Irigykedve olvaslak benneteket.
Nekem a 10-ből csak 2-t sikerült papíron beadni. A java még hátra van! Cry
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Az nekem 2 méter, a hátsó kertkaputól ennyire kezdődik az erdő. Smile

Kriszta
Válasz idézéssel
Húúúh! Én is túl vagyok rajta.
Irány az erdő................
Válasz idézéssel
Az előbb adtam fel a beszámolókat. Na, ma jó könyvelőnek lenni. Confusedbp: Confusedbp: Confusedbp:

Kriszta
Válasz idézéssel
szucsi

Olvasom amit irtál, és ugy éreztem, mintha én irtam volna.
Nem vagyunk mi rokonlelkek ??? /költői kérdés volt /
Ica
Válasz idézéssel
"A virágok csendesek, színesek, nem erőszakosak és nagyon szépek! "

Rólunk beszélsz? :wink:
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég