A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miért jó könyvelőnek lenni?
Zsuzsa!
Honnan veszed ezeket az avatarokat, vagy miket? A fejfájós nő baromira tetszett. De ez a cseresznye is aranyos.
Válasz idézéssel
Zsuzsa, látom teljesen becseresznyésedtél Big Grin
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Én megyek cseresznyét szedni.
És ha Alba megörvendeztet egy cseresznyés pite recepttel, megsütöm. Aztán várlak Benneteket pitére. Big Grin
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Én terápiás céllal bodzaszörp-gyártást javaslok. Egyszerű, finom, és olyan illat van a spázban...! :lol:
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Állatólag Fehérvárcsurgón a Károlyi kastélyban nemzetközi virágkiállítás van!!
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Kitty Írta:Nem nagyon tudok más olyan szakmáról, ahol szinte napi szinten újakat kell tanulni

Igazad van Kitty, ezért is jó könyvelőnek lenni, mert emellett elsajátítunk egy másik szakmát: a VÁLSÁG MENEDZSERÉT. A válság alatt nem a nagy gazdasági világválságot értem.
A kis vállalkozások válságának kezelését, beleértve azt is, hogy mit tegyünk, ha nincs meg a pénzük, de közben a "pénztárban van". Na, ez egy újabb szakma: ez meg a BŰVÉSZ.

Látjátok, hogy milyen jó könyvelőnek lenni? Ha nagyon megerőltetem magam, még biztosan ki tudnék fundálni valamit, hogy milyen szakmához konyítunk még.

De inkább másról. Látszik, hogy mindenki kimerült. Majd meglátjátok, újra visszajön az a rózsaszín köd, újra dícsfényben látszódik a szakmánk, amint kiröpültek a bevallások, illetve beröpültek a bevallások az ügyfélkapun! Csak előbb valahogy be kéne jutni ezen a kapun...

Szal, házifeladat mindenkinek! Amint lerakjátok a ceruzát, aki városban lakik, ballagjon el a piacra 1 kg cseresznyéért, aki vidéken, az menjen ki a cseresznyefához. Vegyétek elő a tepsit, és süssetek egy akkora cseresznyés pitét, hogy az illatára összefusson az utca!
Aztán, aki vidéki, vegye elő a biciklit, és tekerjen egy órát. Aki városban lakik, vegyen fel egy kényelmes ruhát (lehetőleg ne mackógatyát), fesse ki a szemét, körmét, és ugorjon el kirakatot nézelődni és számoljon be a legújabb szandál divatról!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Kitty, nem vagy egyedül. Én tavaly sokalltam be. Így már tavaly mindenkinek szóltam, hogyhogy a 2008 az utolsó év, van bő félévük, hogy keressenek új könyvelőt. Ősszel, mikor már mindenki kezdte komolyan venni, hogy felmondtam, jöttek azzal, hogy dupla pénzt is adnak, meg ne csináljam már stb. Pont azok, akik folyton hőbörögtek, mikor az alig 5%-os könyvelési díj emelést mondtam nekik az év végén. Januártól elméletileg nemén könyvelek nekik, de folyton csöng a telefonom, és ügyes-bajos dolgaikkal engem zaklatnak. Én hülye meg nem rázom le, hanem nekiülök, és kikeresem a válaszokat.
Így a 32 cégemből maradt 5.
Válasz idézéssel
Kedves Katczi!

Sajnos, megértelek én is. Szinte ugyanazokat a gondolatokat fogalmaztad meg, melyeket én is érzek. Nagyon szomorú, hogy egyre többen vagyunk így ezzel. És rengeteget tanultunk, és tanulunk ma is, folyamatosan. Nem nagyon tudok más olyan szakmáról, ahol szinte napi szinten újakat kell tanulni (de évente minimum kétszer bejön valami új, valami változás). Szerintetek? És hol van ez megbecsülve, megfizetve? Sehol. :-( Az egészségünkről ne is beszéljünk: éjszakázások, szemromlás, derékfájás, stressz, de folyamatosan. :-(

Bocsánat, hogy ennyire kifakadtam!

Szép napot kívánok Neked is, üdv,. Kitty
Válasz idézéssel
Kedves Anita, Zsuzsa, és Pötyi!

Nagyon szépen köszönöm kedves, megnyugtató, vigasztaló soraitokat. :-) Nem véletlenül írtam, hogy szakma terén jó ideje már úgy érzem, hogy Ti jelentitek a mentsvárat, a fényt, a szeretetet, megbecsülést, segítőkészséget. Örök hálám érte! :-)

Rendes ügyfelek vannak, nem is vitás, csak az a baj, nálam nem sűrűn fordulnak elő. Talán kettő van, akiben még nem csalódtam, akik hosszú ideje nálam könyveltetnek. Aztán voltak még rendesek, de mivel ők a normális emberek sorába tartoztak, agyonnyomta őket a sok adó, lehetetlen dolgok betartása miatt a büntetéstől való félelem, és ők abbahagyták a vállalkozást.
De: sajnos nekem tényleg nagyon sok rossz tapasztalatom van ügyfelek terén. Volt olyan is, aki nekem próbálta megmagyarázni, hogy nincs pénze, mikor én láttam, mert muszáj volt, hogy kéthetente milliós (nem vicc!) összegek érkeznek a bankszámlájára. Az akkor 4 ezer forintos könyvelési díjamra nem futotta. Kb. 6 évvel ezelőtt volt, és egyéni vállalkozóról volt szó. Aztán egyszer csak köddé vált, nem is jött többé hozzám, de máshoz sem, mert a tesójától tudom az infókat. Visszaadta a vállalkozóiját, a felhalmozott adósságát nem tudják behajtani sem, mert nincs a nevén még egy darab toll sem. :-( A pénz, amivel tartozott nekem, elúszott. :-(
Ezt megelőző eset, amikor kezdtem a vállalkozásomat a következő volt: kolléganőm lányának a könyvelését is vállaltam. A lánya hitelekkel vett fel ész nélkül, végül semmire nem volt pénze. A kocsmáját úgy pakolták ki, hogy tartozás fejében visszavitték az árut tőle. :-( Nekem sem fizetett, végül barátságunkra tekintettel az anyukája fizette meg nekem részletekben azt, amit a lánya egy évig nem fizetett. :-(
De olyan is volt (ők tényleg jó ügyfelek voltak), hogy két fiatal srác (tesók) csináltak egy igencsak jól menő vállalkozást. Minden gyönyörűen, jól ment. Aztán amikor az egyikük, a fiatalabbik megnősült, kezdődött a rivalizálás kettejük között, de ez még akkor engem csak annyiban érintett, hogy meghallgattam őket. A baj akkor kezdődött, amikor az idősebbiknek is lett barátnője, aki - nem vicc - minimum hárpiának volt nevezhető. Nos, ő elkezdett féltékenykedni rám, a párja sosem jöhetett hozzám nélküle. Már odáig fajult a dolog, hogy vele beszéltem, ha valami kérésem, mondandóm volt, vagy nekik. Igaz, lövése nem volt az egészről. Aztán egyszer csak írt egy SMS-t a párja, aki az ügyvezető volt, hogy úgy gondolták, megválnak tőlem. Beszéltem a tesójával, aki nagyon ki volt akadva, azt mondta, a hülye barátnő az oka, és nagyon sajnálja, de nem tud a bátyjára hatni. Később az anyukájuk is megerősítette, hogy a féltékenység volt, ami miatt elvitték tőlem az anyagot, és nagyon haragszik a menyjelöltre emiatt (anyuka régi jó ismerősöm). Tudni kell, hogy gyerekeim lehetnének a srácok, és nem vagyok egy amolyan kikapós nőci.
Szóval, nekem nem nagyon van jó tapasztalatom vállalkozásom tekintetében. Jobb volt, amikor alkalmazott voltam. :-) Így nagy valószínűséggel megyek is vissza, ha lesz rá lehetőségem, vagy szakmát váltok. Már többször megfordult a fejemben, és ha így folytatódik, tán tényleg abbahagyom. Bár igaz, nem végleg, mert a saját vállalkozásunkban, mely nem csak könyveléssel foglalkozik, azért szükség van egy könyvelőre, és akkor már legalább ezért ne kelljen másnak fizetni.

"Dióhéjban" ennyi. :-)
Bocsánat, ha bárkit is untattam volna vele, de még ez hozzá tartozott a történetemhez. Nem véletlen az elkeseredésem. És megint Pötyire utalok vissza: igen, "tisztelt" kormányunk is már jó ideje arra hegyezi a dolgait, hogy nekünk keresztbe tegyen. Talán akkor kezdődött ez, amikor a miniszterelnökünk is szakmabeli volt. Az én emlékeim szerint ott kezdődtek azok a gondok, hogy a könyvelőket fentről is nyilvánosan lejárassuk, megalázzuk. Emlékszem, az EVA bevezetése előtti dolgokra: nem kell majd könyvelőt tartani (!), a vállalkozó maga is meg tudja majd csinálni az elszámolását - szó szerint idézem az akkor a TV-ben látottakat, és hallottakat - kockás papíron is! :-( Na ekkor csordult ki nálam az a bizonyos pohár. :-( És azóta egyszer sem lett jobb, csak rosszabb. :-(

Na, most már tényleg nem panaszkodom tovább, hanem dolgozom, mert sajnos még van mit. :-(

Jó munkát, és szép napot kívánok Nektek!

Üdv., Kitty
Válasz idézéssel
Sajnos már én sem szeretem (bár általában sosem azt csinálom amit szeretek). Nemcsak a pénz miatt. Potyival maximálisan egyetértek. Meg az állandó kapkodás, a nyomás, hogy 'biztosan hibáztam és majd jön a büntetés', mert hibázni, azt ugye nem igazán lehet. Hiányoznak az apró örömök, azt sem szeretem, hogy minél többet tudok, annál jobban érzem, hogy egyre többet nem. Paradox egy helyzet. A szakma viszont maga szép is lehetne...ha mondjuk egy másik országban élnénk. (ezért elnézést)
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Szia Kitty!
Maximálisan megértelek, mert már addig jutottam, hogy szakmát kellene váltanom.
Az egyik ok az állandó törvényváltoztatások, a másik pedig az ügyfelek.
Most a sok utólag bejelentett IPA bevallást is, nemhogy megköszönnék hanem még maximálisan fel vannak háborodva és természetesen az első reakció a könyvelőn csattan.
Már lassan ott tartok, hogy félve és magyarázkodva közlöm, ha adót kell fizetni, mert a sok elkeseredett düh és tehetetlenség a vállalkozók részéről, mind rám zudúl.
Azért még valóban vannak rendes ügyfelek is és akik előre és nem utólag fizetnek.
Azt is unom már, hogy a pénzemért kell könyörögni, és örüljek ha kifizetnek.
Tőlem még nem vitték el, mert a másik olcsobb, de aki zürös és háborog annak fel szoktam ajánlani, hogy vigye oda ahol minden szemrebbenés nélkül még a nagymama hütőjét is elszámolják ,aztán majd ellenőrzéskor magyarázkodjon csak.
Válasz idézéssel
Kitty, fel a fejjel, nem csak ilyen ügyfelekből áll a világ! Igazából én sem szeretem már annyira a szakmát, mint mondjuk 2-3 évvel ezelőtt, de ezen a fórumon találtam egy-két gondolatot, amitől újra szebb lett. És megerősítelek, szerintem sem könyvelted drágán azt a céget, igazad van, hogyha kicsit sértve érzed magad, amiért otthagy, holott jó könyvelője voltál.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Kittykém!
Érthető az elkeseredésed. Sajnos sok vállalkozó nem tudja /tán nem is érdekli/, mennyit ér a munkánk. Volt már többször szó itt a fórumon is erről. Meg arról, hogy sokan idővel meg is bánják az "olcsó" könyvelőt. Úgy kell nekik, de minket persze ez nem vígasztal.
Remélem, találsz majd másik "normális" üf-et.
És nemsokára mehetünk a kertbe. Mindjárt elmúlik a mér(l)eg..... Big Grin
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Válasz idézéssel
verocs Írta:Jó a kép, engem csak az a hold zavar ott a háttérben.... :wink:
Hová tűnt a virágocskád? Az olyan cuki volt Big Grin
Verocskám, engem is a hold zavar. Mostanában sokat van fenn.....Bár most éppen nem látszik a felhőktől.
Ne búsulj, visszajön a virág, ha már nem fő a fejem. :wink:
Válasz idézéssel
Kedves MIndenki! :-)

Zsemle által bemásolt idézet megcáfolásával kezdeném: tőlem most megy el (áprilist már nem én könyvelem) egy cég, mert féláron vállalta egy másik könyvelő őket. Azt mondták, ez már jelentős kedvezmény, így mennek. Ezt a céget bruttó 25 e Ft-ért könyvelem, tehát számlát adok róla. Vendéglátós cég, alkalmazottakkal, AM-es munkavállalóval, stb. Van minden, ami ilyenkor szokott lenni. Azt gondolom, nem kértem sokat. Mindig mindent megkaptak időben, bírság sosem volt, bármikor jöhettek hozzám. Az új könyvelő bruttó 15-ért, vagy számla nélkül 15-ért vállalja, nem tudom, de még nem is helyben van, el kell menni hozzá. Mégis mennek, mert olcsó. :-( Szóval, nem hiszek felhőtlenül abban, hogy csak az számít, hogy jó könyvelők legyünk, inkább még mindig az ár az, ami számít. Másik eset, amit olvastam, de nem saját tapasztalat: hirdetésben olvastam itt a neten, hogy a megyénkben egy nemzetközi fuvarozást végző cég azért keres másik könyvelőt, mert a jelenlegi - szó szerint idézem: elképesztően drága. Ő ugyanennyiért könyvelt mint én, de a fuvarozó azt mondta, ez megfizethetetlen. Meg is írta, hogy maximum 20 ezer forintot hajlandó fizetni a könyvelésért. :-( Könyörgöm, hol élünk? A boltba sem mehetek oda, hogy nekem ez a tej mondjuk csak 100 forintot ér a 200 helyett, és még sorolhatnám. Nem? És az a baj, lesznek kollégák, akik igenis elvállaják ennyiért. Még rosszabb: a barátnőmtől bruttó 5.000,- Ft-tal kevesebb díjért már el is vitték másik könyvelőhöz. Durva. :-(

Abban viszont maximálisan egyetértek, hogy jó köztetek, imádni való a segítőkészségetek, a türelmetek. :-) Ez tényleg nagyon jó, nagyon klassz, de nem tudja feledtetni azt, hogy a vállalkozók zöme mennyire nem értékeli a munkánkat, mennyire lenézi a szakmánkat. Többször is hallottam már: " a könyvelő egy szükséges rossz". :-( No comment. :-(

Másik, szintén saját tapasztalat: egy olyan ügyfelem is volt már, illetve kicsit még mindig az, mert az éves zárását még én csinálom, aki ahelyett, hogy dolgozna - elúsztatta a cégét elég szépen -, inkább pereskedik, elképesztő dolgokon, és engem rángat - többek között - tanúnak. :-( Nos, erre nekem sem időm, sem energiám, sem kedvem. Olyan dolgokat kérdeznek tőlem, amiről életemben nem hallottam. Nem a szakmai dolgokról, mert "kedves" vállalkozó azt állította, én tudtam az ő ügyleteiről. :-(

Mindezeket összevetve, sajnos, most már nem érzem azt, hogy jó könyvelőnek lenni, pedig régebben nagyon is így éreztem, imádtam a szakmánkat. Most már nem, sőt.... :oops:

Viszont: én is csodaszép helyen lakom, szuper kertem van, akárcsak Verocsnak. Az én ablakom mellett feketerigó, és rozsdafarkú madárka szemezget velem. :-) Gerlepárunk is van; tiszta gyönyörűség reggelente hallani a madárcsicsergést. Hatalmas tuják, minden szép zöld. Imádom. És nagyon sajnálom, hogy az év legszebb hónapjában nem kint lehetek, és gyönyörködhetek a természetben, hanem idebent a gépemnél őrlöm az idegeimet. :?

Kívánom viszont Mindannyiotoknak, hogy továbbra is érezzétek: jó könyvelőnek lenni, mert igazából tényleg az, csakhát... :?:

Zsemle! Drukkolok, hogy megnyerd ezt a szimpi céget! :-)

Üdv., Kitty
Válasz idézéssel
Jó a kép, engem csak az a hold zavar ott a háttérben.... :wink:

Hová tűnt a virágocskád? Az olyan cuki volt Big Grin
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Ez vagyunk mi. :lol:
Válasz idézéssel
Nagyon ritka az ilyen ügyfél, próbáld megragadni.
Válasz idézéssel
Drága Erzsó, Berzsu, Caranita és Lilla (de valamennyi fórumtag)!

Nagyon köszönöm a buzdítást, nagyon jó érzés ehhez a fórumhoz tartozni, büszke is vagyok rá!
Látjátok, ezért jó könyvelőnek lenni, mert itt ez az önzetlen csapat.

Mindenkinek nagyon szép napot, még egy kis kitartást (azután meg nagy kitartást a következőkhöz), majd jöhet a találkozó!

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Szurkolunk!
Erika
Válasz idézéssel
Hajrá Zsemle!
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Szia Zsemle!
Rajtunk nem fog múlni! Csatlakozom Erzsóhoz. Big Grin Big Grin Big Grin
Válasz idézéssel
Zsemle!

Én drukkolok!....bizonyára sikerűl is,mivel téged ismerve ez nem történhet másképp. Sad Smile :oops: Cry
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Jó reggelt kedves Fórumtársak!

Ezt leírom, mert alig akartam hinni a fülemnek tegnap. Egy potenciális ügyfél (első tárgyaláson vagyunk túl) azt mondta: nem az olcsóságra törekszik, együttműködő partnert, jó könyvelőt keres, aki mellett nyugodtan alhat, s nem rándul görcsbe a gyomra, amikor valamilyen hatóságtól "behívó" levelet kap.
Amúgyis nagyon szimpatikus volt, közel is vannak, megpróbáljuk elnyerni a megbízást (nem kis falat lenne). Drukkoljatok.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
2002-ben vállaltam fel. Egy "2000 Ft-os" könyvelőtől. Vért izzadtam, mire rendbe tettem. Két-három éve megjegyezte csak úgy mellékesen, hogy azóta alszik jól, mióta én csinálom. No comment.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég