A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apeh ellenőrzés
Köszönöm Lányok, a barátnőm nevében is!
Szerintem minden éppeszű ügyfél inkább kér hiteles számlamásolatot, ha ezt a jövedelem dolgot meghallja. Vagy pedig kiböki, hogy mi is volt ez tulajdonképpen, mert én azért nem annyira hiszek azokban az eltűnt számlákban (csak ezek a számlák tűntek el, de abból mind?!).
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Ha cég a pénzeszköz címzettje, akkor tényleg rendkívüli ráfordítás és adóalap növelés, + Illeték aki kapta.

Ha magánember akkor meg jövedelem.

Erzsó!

A pénztárba tényleg ne tedd be nem oda való. Inkább először rakd ki követelésként mint téves kifizetés, és utána fizessék be a pénztárba.

Klárikám!

Igy már jobban tetszik!
Szerencsére ez nem érint!!!

Anita!
Te erre nagyon figyelj!!! Klárikának mint mindig..Igaza van!!!!Két tétel!!!!!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Caranita Írta:Van egy Kft., aki átutalt a céges bankszámlájáról több részletben összesen 100ezer Ft körüli összeget egy emberke bankszámlájára. A cég azt állítja, hogy voltak hozzá tartozó számlák, amiket kiegyenlített, de ezeket most nem találja, és nem is akarja felvenni a kapcsolatot az ipsével a számlamásolatok ügyében (legalább költségként elszámolhatná)

Engem azért nagyon zavar,hogy magánszámlára utalt,megbizásos szerződés nincs,már nem akarja felvenni vele a kapcsolatot....tb-t fizetni nem szeretne.
Meg mi alapján????
Ha már lehetőségeket keresünk????????a sok rossz közül melyiket válasszuk?
Válasz idézéssel
Ha cég a pénzeszköz címzettje, akkor tényleg rendkívüli ráfordítás és adóalap növelés, + Illeték aki kapta.

Ha magánember akkor meg jövedelem.

Erzsó!

A pénztárba tényleg ne tedd be nem oda való. Inkább először rakd ki követelésként mint téves kifizetés, és utána fizessék be a pénztárba.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szerintem ez igy végleges pénzeszköz átadás.
De remélem más is hozzászól.

Ha átutalta akkor a másik fél bankszámláját gyarapította és nem a
Ti pénztáratokat.
Marika
Válasz idézéssel
Marika!

Te ezt,hogyan oldod meg?
Tényleg nincs a pt-ba.....de mégiscsak onnan hiányzik!,,,ha már a bankszámlán nincs!
Sajnos én másképpen ezt nem tudnám megoldani!...várom az ötleteket!
Az,hogy megijed a Tb fizetéstől rendben,de még rendezni kell.
Válasz idézéssel
Pénztárba semmiképen nem rakható be, mert nem került ténylegesen sem oda. Nem valós lenne a pénztárad.
Remélem a Klári által leirtak kellőképpen elijesztik.
Marika
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Anita!

Úgy berakhatják jövedelem kifizetésnek mint a szél. Utána jön a TB meg egyéb járulék és az 50%-os bírság + képs.pótlék.

Ez nagyon jó lesz, ha ettől se ijed meg, akkor semmitől.
Köszönöm Klári és Erzsó!
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Vargáné Írta:Az ÜF úgy beijedt,hogy most már hozza a szlát én 2-3 nap alatt lekönyvelem és utána viszi a boltba.Az túl bonyolult lenne szerinte, hogy azt a kb. 15 db áru szlát lemásolja és akkor nem kellene agyon bonyolítani a dolgot.

Tegnap hivott egyik ÜF.,hogy a VPOP-nak nem jó a lemásolt számla.Péntekre kapott időpontot...vigye be az eredetetit.
Igy aztán már semmi értelme a másolgatásoknak.
Válasz idézéssel
Anita!

Úgy berakhatják jövedelem kifizetésnek mint a szél. Utána jön a TB meg egyéb járulék és az 50%-os bírság + képs.pótlék.

Válasz idézéssel
Anita!

Még véletlenűl se tanácsold,hogy elszámolható.Ilyen esetben ....feljegyzés....
és kp felvétként bevételezni a pénztárba./téves utalás/
Ha nem tudod bizonyitani,még azt sem tudod mit tartalmazhatott a számla,mire tudnánk könyvelni?
Sajnos bukta lehet belőle,igy jobb ötletem nincs.!
Válasz idézéssel
Egy nagyon kedves volt kolléganőm nevében teszem fel a következő kérdést:
Van egy Kft., aki átutalt a céges bankszámlájáról több részletben összesen 100ezer Ft körüli összeget egy emberke bankszámlájára. A cég azt állítja, hogy voltak hozzá tartozó számlák, amiket kiegyenlített, de ezeket most nem találja, és nem is akarja felvenni a kapcsolatot az ipsével a számlamásolatok ügyében (legalább költségként elszámolhatná). Szerintetek mi az a legrosszabb dolog, amit vélelmezhet az APEH ellenőr ezekre az utalásokra, és milyen szankciókra számíthat, ha így marad a dolog? Azaz mivel tudná megijeszteni egy kicsit a barátnőm az ügyfelét, hogy igenis szerezze be a számlamásolatokat?
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Igen, ez egy induló cég; most már teljesen érthető, nagyon köszönöm a segítséget!!
Válasz idézéssel
Szia!

Attól függ melyik módszert vállasztottad a nyitó érték kezelésére. Ha a nyitó érték egész évben a 26-os számlacsoportban dekkol, akkor kji kel számítani a nyitó és a leltári érték különbözetét és az kell előjelétől függően a 81-es számlacsoporttal szemben könyvelni úgy, hogy a 26-os (könyvelés után) a leltári értéket mutassa.
Ha nyitás utáni rendező tétellel lekönyvelted a 81-esbe a nyitókészlet értékét, illetve induló cégről van szó, akkor most csak a leltár értékét kell visszavenni a 81-esről (T26-K81)

Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a gyors reagálást, már csak annyit kérdeznék, hogy ennek a könyvelése, hogy történik, a 26 fkv. mivel szemben?
Válasz idézéssel
Szia!

Az ügyfél által elkészített és értékelt leltári érték helyességét a következő módszerrel tudod ellenőrizni.

Nyitókészlet értéke + beszerzések = rendelkezésre álló árú beszerzési értéken.
Rendelkezésre álló árú besz.értéken x (1+átlagos árrés) = rendelkezésre álló árú Áfa mentes fogy.áron.
Rendelkezésre álló árú Áfa mentes fogyáron - étetékesítés nettó árbevétele = zárókészlet Áfa mentes fogyáron.
Zárókészlet Áfa mentes fogyáron : (1+átlagos árrés) = Zárókészlet besz.áron

Ez az egyszerű számítás alkalmas arra, hogy ellenőrizd a leltárt durva megközelítő pontossággal, valamint rávilágít az esetleges jelentős leltárhiányra, vagy könyvelési hibára.

Válasz idézéssel
A készletértéket leltárral állapítod meg az utolsó beszerzési áron (ha áfás, akkor áfa nélküli)
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Segítsetek lécci, új vagyok itt a fórumon és érdekelne, hog valaki könyvel bolti kiskert? Normál adózást választott, év közben nem vezet nyílvántartást, így 8141-re kerül a beszerzés. De utána segítsetek, hogy hogyan állapítom meg a készletértéket?
Válasz idézéssel
Szia Katla!

Ezzel csak a Te munkádat növeli, mert 2-3 naponta átadási jegyzéket kell gyártanod a lekönyvelt ewredeti bizonylatokról. nem irigyellek érte Sad

Válasz idézéssel
Szia Klári!
Az ÜF úgy beijedt,hogy most már hozza a szlát én 2-3 nap alatt lekönyvelem és utána viszi a boltba.Az túl bonyolult lenne szerinte, hogy azt a kb. 15 db áru szlát lemásolja és akkor nem kellene agyon bonyolítani a dolgot.
Katla
Válasz idézéssel
Katla!

Át kell adni a hatóságnak a számlákat akár könyvelés nélkül is. Az más lapra tartozik, hogy az átvettekről neki meg iratjegyzéket kell készíteni.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Elvileg nincs jövedéki termék, mert virágbolt.
Igazatok van valamit biztos bekavart az ÜF, hogy nálam vannak az eddig bekönyvelt számlák, mert az iratőrzés helye is kellett.
Ezek szerint ha lekönyveltem a szlákat akkor vissza kelll, hogy adjam az ellenőrzés miatt? / különben megvagyok nélkülük...
köszitek
Katla
Válasz idézéssel
Ja, én is arra gondolnék elsőre, hogy valami iratőrzéssel kapcsolatos dolog lehet.
Válasz idézéssel
Szia!

Még nem találkoztam vele, de nyüsztesd meg az ÜF-t. Nem azt mondta a vámosoknak, hogy a jövedéki termékek számlája az irodában?

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Most hívott az ÜF / boltos/, hogy mi a címe a könyvelőirodának, mert VPOP ellenőrök vannak nála és beírják a jegyzőkönyvbe, Eddig is volt ilyen
csak én maradtam ki belőle vagy ez valami új módi?
Katla
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég