A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adócsomag "tervezet"
APEH-ba ezt kifejezetten tiltják, volt egy ismerősöm még 53-ast se mert megcsinálni senkinek mert ezt nagyon szigorúan veszik (nem vállalhat be ilyen munkákat).
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Johanna Írta:Szia Judit!

Az Apehosok amúgy is könyvelnek, még könyvelőirodákba is bedolgoznak, legalább is erre mifelénk.
Több egyéni vállalkozó ismerősömnek és mostani ügyfeleimnek is Apehos
dolgozó csinálta és csinálja a könyvelését meg a bevallásait.
Kell nekik egy kis fizetéskiegészítés.

Majd ha lesz időm megsajnálom őket... :roll:
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Szia Judit!

Az Apehosok amúgy is könyvelnek, még könyvelőirodákba is bedolgoznak, legalább is erre mifelénk.
Több egyéni vállalkozó ismerősömnek és mostani ügyfeleimnek is Apehos
dolgozó csinálta és csinálja a könyvelését meg a bevallásait.
Kell nekik egy kis fizetéskiegészítés.
Johanna
Válasz idézéssel
Idea
Mi lenne,ha megajánlanánk nekik az ADAM visszahozatalát és kiterjesztését?
Mi beküldjük a főkönyvi záró adatokat és ők kirázzák a kisujjukból a bevallásokat.Sőt mérleg és egyéb adatszolgáltatás /IPA,stb/ is kitelik az 5 milliárdból és akkor tényleg mindent látnak egy helyen!

:twisted: Amíg nekik is be nem omlik a rendszer!
Válasz idézéssel
Megint csak annyit tudok mondani, hogy röhej. De csak azért mert ez szalonképes még.
Már vannak olyan vad gondolataim, hogy direkt arra játszanak, hogy minnél több könyvelő beadja a kulcsot. És akkor majd nemcsak a bevallásokat gyártják meg, hanem könyvelnek is és akkor aztán mindent látnak. Hát tudjátok mit? Sok szerencsét nekik ehhez, kíváncsi vagyok, hogy hogyan értelmezik ők az egyes törvényeket. És hogyan töltögetik az abev javat. És kíváncsi lennék a bírságolási kódexükre.

Én se tudom, hogy milyen érdekképviseletünk van. De talán eljött az idje. Mert a biztosító? Ugyan.... De tényleg, ha nem titkos, fizetett már valakinek?
Válasz idézéssel
Maresz Írta:...hogy fog kinézni a 2009 évi szja bevallás...

Nagyon egyszerű lesz: az Apeh kiküldi a 0953E nyomtatványt, ami két sorból áll.
1./ Mennyit kerestél 2009-ben?
2./ Küldd be!
Válasz idézéssel
Én teljesen el vagyok keseredve. Cry
Lehet itt hibátlanul dolgozni. Mennyi bírságot fognak a könyvelők fizetni, ha véletlenül nem sikerült lekövetni pontosan a változásokat.
Valaki kapott már pénzt a biztosítótól ( könyvelői biztosítás) ha megbűntették?
Ja! hogy fog kinézni a 2009 évi szja bevallás, M30-as?
Maresz
Válasz idézéssel
adócsomagtervezeés? :lol:
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Szerintem már nincsen se szó se emotikon, ami kifejezné a véleményem. Ismét komolyan felmerült bennem, hogy szakmát kellene váltani, csak még azt nem tudom, mire.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Én nem vagyok tisztában vele, nekünk, könyvelőknek milyen képviseleti szerveink vannak?
Válasz idézéssel
D.Zsuzsu Írta:Lassan már arra gondolok, mentsen meg engem a jóisten azoktól a szakemberektől, akik eddig is szakértettek.

Egyetértek veled!

Egyébként én nem tartom jó ötletnek, a TB járulékok megosztását, hogy 143eFt-ig az új és felette marad a régi %. Annyira bonyolult követni, hogy melyik adónak mi az alapja.
Úgy örültem, amikor azt mondták törlik az ehót. Azt is megéltük, hogy az a törvény nem volt csak két hónapig hatályban. Most ott tartunk, hogy 2,5x-sére emelik.

Vámosi N.Szabolcsot hallottam tegnap este egy hírekben, ő mondta, hogy az egésznek nem sok értelme.
Válasz idézéssel
Kedves Alba!

Lassan már arra gondolok, mentsen meg engem a jóisten azoktól a szakemberektől, akik eddig is szakértettek.Sok áldást nem hozott.Tisztelet a kivételnek. Sajna azoknak a véleménye nem nagyon érvényesül.

Valamint a hatástanulmányok íróitól is. Dolgozniuk kellene azokon a helyeken, munkakörökben, amiről a tanulmányokat írják. Érdekes hatások érnék a jeles szerzőket.

D.Zsuzsu
Válasz idézéssel
VnéErika Írta:Összegezve: véleményem szerint nem konzultáltak szakemberekkel, kapkodnak össze-vissza, szakmát figyelembe sem veszik (könyvelők, bérprogramozók, bérszámfejtők, adótanácsadók stb)

Nekem is pont ez jutott az eszembe.

Biztosan van mindegyikük mellett könyvelő, aki kínlódik. Nem tudom elhinni, hogy nem jut az ötletelőkhöz innen vélemény?

Szomorú vagyok, hogy csak ennyire futotta nekik.
Ha nem akarnak változtatni, akkor inkább mondják meg, de most már ne keverjenek bele a pakliba a játszma alatt - ráadásul többször.

Már eljutottam az apátia szintjére, már dühös sem vagyok. Csak csinálom.
Válasz idézéssel
Azt mondja a kormány, hogy könnyít a vállalkozások terhein.
- könnyítés az eho 5100 Ft/hóra való emelése?
- könnyítés az áfa emelése?
Mi kis magánszemélyek is megérezzük: nő az áfa, nő a jövedéki adó (benzin, gázolaj): véleményem szerint nő a fuvarozás, a fogyasztási cikkek ára.
Felbruttósítja a családi pótlékot. És aki munkanélküliként veszi fel? Azok miért nem adóznak?
Ingatlanadó: ez ugyanúgy fog lejönni, mint annak idején bevezett luxusadó?
Egyszerűsítés: figyeld most már a jövedelemhatárt is (143 eft a tb-nél), úgyis unatkozik mindenki...

Összegezve: véleményem szerint nem konzultáltak szakemberekkel, kapkodnak össze-vissza, szakmát figyelembe sem veszik (könyvelők, bérprogramozók, bérszámfejtők, adótanácsadók stb) A kis cégek ellehetetlenítése még jobban. Én adóemelést látok, nem könnyítést. Még meg sem tanultuk az idei változásokat, már változtat ismét.

Erika
Válasz idézéssel
Kedves Zsuzsu!
Köszönöm a vígasztaló szavakat.
Már néha nem bírjuk ezt a nagy iramot. Hány állás, munka kell még, hogy tisztességesen megéljünk, és neveljük a gyerekeinket.
Most még az étkezési jegy, az iskolakezdési támogatást is megadóztatni? Azt a kis adókedvezményt, ami megmaradt a kis embereknek azt is elvenni?
Hát mi marad a feketemunka? És ők küzdenek a gazdaság kifehérítéséért. Így nem megy.
Egyszerűen káosz, amit terveznek. Erika
Válasz idézéssel
Nyugtával dícsérjük a napot!

Mire a T.Ház elé kerül, főleg amikor megszavazzák nem is fog hasonlítani a már csak finomításokat kell elvégezni adócsomaghoz.

Cafetériánál ajánlották az ajándékozási utalványokat egyházi és nemzeti ünnepek idejére kiadni.

Lassanként adócsomag változatokat is ezen jeles napokra fognak összehozni? Eldőlve, megdőlve? Az adózók meg kidőlve.

Kezdem unni a fene nagy "könnyítéseket." Úgy fogunk járni, mint a bevallásokkal. Egyszerűen nagyszerű lesz minden.

D.Zsuzsu
Válasz idézéssel
A jó büdös nénikéjét!

Egyrészt a családi pótlék miatt. Nem veszi figyelembe, hogy hány gyereket nevelek. A szomszédom, aki minimálbéren bejelentett építési vállalkozó, megy a rongyrázás, neki emelkedik a cs.p. mert felbruttósítják, de nem adózik, vagy az asszony nevére jár, aki nem dolgozik. Neki nem is kell adóbevallás.
Ebben az országban, ahol virágzik a szürke, meg a feketemunka, nem fer a cs.p.-t megadóztatni.

Egy alig átlagkeresetből élő szülő már fizesse vissza a cs.p. 18%-át? És esetleg a cs.p. összege miatt a jövedelem meghaladja 3,4 milliót, már más adókedvezmény nem is jár.

És egyáltalán mennyivel akarják bruttósítani? 200 ft-tal. De tudjátok mit,
ha ez gyurcsányt boldoggá tesz, akkor vegye el!

A többi meg év közben változik, alig hogy vége az év nyitás, és az év zárás pihennénk.. De jön az adóváltozás.
Na bocs, de egy kicsit elkeserített. Erika
Válasz idézéssel
Vita indítónak ajánlom mindenki figyelmébe a ma bejelentett adóátrendezést.
Van mit csemegézni. Megjelent az index.hu-n:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://index.hu/gazdasag/koltsegvetes/2009/02/09/indexen_az_adocsomag_szorostul-borostul/">http://index.hu/gazdasag/koltsegvetes/2 ... -borostul/</a><!-- m -->

dv: Erika
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég