A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adócsomag "tervezet"
Köszi lányok a választ, Cry
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szívesen Cirmikém!
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Tongue Köszönöm Idám,drága én olyan béna vagyok.
Confusedae: Ma kereste Mónika az értékhatár emelését,hát csak kulcs emelés lett belőle.
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Sziatok!
Cirmi kérte hogy tegyem fel a melléklet szerinti törvény javaslatot.[ATTACHMENT NOT FOUND]
üdvözlettel: ida
Válasz idézéssel
Egy Jobbikos képviselő Eu konform szintre 8.5 millióra akarta felemelni a határt,de leszavazták,így maradt az 5 millió,csak a kulcs emelkedett :evil:
Érdekes volt az indoklás,mivel az Unió tagállamai közül még a jelentkezőknél lévő mentességi határokat is beírta,nemcsak a mostani tagoknál lévő alanyi mentes értékhatárt,hiába. Ha megtalálom a beadványát,közlöm.Valamikor aug.-ban nyújtotta be a T.Háznak
Válasz idézéssel
Átbogarásztam a MK áfá-s részt, és úgy látom hogy az alanyi mentes értékhatár nem változott, ugye sajnos jól látom hogy maradt az 5 milla??
Válasz idézéssel
zs-tercsi Írta:Kedves Maresz!

Nagyon szépen köszönjük, hogy megosztottad velünk a tudásodat!

Tercsi

Sajnos ez a tudás még nem az enyém! Sad
Maresz
Válasz idézéssel
Kedves Maresz!

Nagyon szépen köszönjük, hogy megosztottad velünk a tudásodat!

Tercsi
Válasz idézéssel
Maresz!

Köszönjük szépen!
Válasz idézéssel
Maresz! Köszi a szuper összefoglalót!
Válasz idézéssel
Maresz, köszönjük szépen! Confusedax:
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Tongue
Maresz
Válasz idézéssel
:mrgreen:
Maresz
Válasz idézéssel
:roll:
Maresz
Válasz idézéssel
:?
Maresz
Válasz idézéssel
Cirmi!

Biztos megjelent a HVG. Hogy jó, azt az idő és az Isten (NAV) dönti el! A Bibliát is sokféleképpen lehet magyarázni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tamás,én hitetlen vagyok! Biztos,hogy az aktuális érvényes(2012.01.01.) -ről beszélsz????
Vagy még lesz kb.ezer javítás.vesszőhiba,pontelírás stb.

Emlékeztek:"A királyt megölni ne féljetek én nem ellenzem." Bárhova teszünk írásjelet a mondat értelme nagyon megváltozik!A mostani törvényben már volt írásjelhiba.
Én sok helyre kérdőjelet tennék. Az idézetben is és a törvényben is.
Válasz idézéssel
Ha valakit érdekel, már kapható a HVG 2012. évi adó különszáma az újságárusoknál. Tegnap én már megvettem!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szívesen. Smile
Válasz idézéssel
Kedves druszám, köszönöm szépen, egy angyal vagy! Átpörgettem tegnap vagy 50X és mégsem láttam. :oops:
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Caranita!

Magyar Közlöny 140-s szám 39.oldal:
"(2) A törvénynek az alkalmazandó általános forgalmiadó-mértékre vonatkozó, egyes adótörvények és azzal
összefüggõ egyéb törvények módosításáról szóló 2011. évi CLVI. törvénnyel megállapított rendelkezéseit
– a (3)–(4) bekezdésbe foglalt eltéréssel – azokban az esetekben kell alkalmazni elõször, amelyekben a törvény 84. §-a
szerint megállapított idõpont 2012. január 1. napjára esik vagy azt követi.
(3) A törvénynek az alkalmazandó általános forgalmiadó-mértékre vonatkozó, 2011. december 31. napján hatályos
rendelkezéseit kell alkalmazni arra a termékértékesítésre, szolgáltatásnyújtásra, amelynél a teljesítést a törvény 58. §-a
szerint kell megállapítani, és az az idõszak, amelyre az adott részlet vagy elszámolás vonatkozik, még 2012. január 1.
napja elõtt befejezõdik, de az ellenérték megtérítése 2012. január 1. napján vagy azt követõen válik esedékessé.
(4) Azt az általános forgalmiadó-mértékváltozással érintett termékértékesítést, szolgáltatásnyújtást, amelynél
a teljesítést a törvény 58. §-a szerint kell megállapítani, és az az idõszak, amelyre az adott részlet vagy elszámolás
vonatkozik, még 2012. január 1. napja elõtt megkezdõdik, de 2012. január. 1. napján vagy azt követõen fejezõdik be,
azon naptári napok száma szerint, amelyek
a) 2012. január 1. napját megelõzõ idõszakra, illetõleg
b) 2012. január 1. napjára vagy azt követõ idõszakra
esnek, az alkalmazandó általános forgalmi adó mértéke szempontjából úgy kell tekinteni, mint amelynél az a) és
b) pont szerint külön-külön, idõarányos részteljesítés történik. Az a) pont szerinti idõarányos részteljesítésre a törvény
2011. december 31. napján hatályos rendelkezéseit kell alkalmazni, ha az ellenérték megtérítése 2012. január 1. napján
vagy azt követõen válik esedékessé."

Üdv:
Anita
Válasz idézéssel
Cirmi, ez is nagyon jó történet! Smile
Nem tudja véletlenül valaki, hogy hol a búbánatban találom ebben a nagyszerű saláta-törvényben, hogy az áfa mértékének változása miatt hogyan kell majd eljárni az időszaki elszámolású számláknál? Kigúvad a szemem, de akkor se találom... Vagy ezt nem is szokták törvényben, csak később APEH tájékoztatóban? Teljesen kész vagyok, már semmit nem tudok, találok, pedig hol van még a "robot" vége... :x
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Mindig eszembe jut az én saját MK-s történetem,főnöki hatáskörömben éppen kiosztani készültem a nevezetes irományt,mikor az első oldal,első flekkjében a következőt látom-" az Adóhivatal az adózót értékesíti..." ekkor nevetéstől kétrét görnyedve berohantam a szobámba és fuldokolva kértem a titkárnőm,hogy hívja az 1.sz legfőbb főnököt! Az először nem akart nekem hinni,hogy mostantól az Adóhivatal rabszolga-kereskedelmet folytat,de mikor elolvasta - csak hüledezett.

A szerencsétlen tördelő vagy nyomdász -akkor még nem voltak úgy hiszem elektronikus szerkesztések -"értesítést "akart írni.

Gondoljatok bele,ha akkor '90-es évek eleje sok adózót értékesítettek volna értesítés helyett......... :wink:
Válasz idézéssel
Úgy írják, hogy "tördelési hiba" miatt került a kötőjel helyett vessző, s 2012. januárjától "él" a törvény.

Tercsi
Válasz idézéssel
Ez nem semmi! :roll:
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég