A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Munkáltatói adóbevallás
Most nincs nyilatkozat az EPEH honlapon arra, amin a munkavállaló nyilatkozik, hogy önadózó lesz, vagy nem?
Válasz idézéssel
Akkor jól értelmezem, hogy nekem mint munkáltatónak semmi dolgom (se ny29, se ny30), ülök, lapítok és várom, hogy hátha egy munkáltatóm se tud róla, hogy kérheti tőlem a munkáltatói adóbevallást :lol: Ha mégis valaki kéri, akkor elutasítom, de akkor mivel fogom a törvényi kötelezettségemet a "közreműködést" teljesíteni.
Egyébként régen én is így csináltam, hogy mindenki önadózó és megcsináltam az 53-t amit persze a dolgozó írt alá, egészen addig, amíg egy dolgozó be nem mártott az APEH-nél és ez ráadásul jegyzőkönyvbe is került. Úgy döntöttem ezután, hogy vigyék ahová akarják, azonban ha azt akarják, hogy megcsináljam, akkor csak külön megbízás és díj ellenében!
Válasz idézéssel
olyan, hogy munkáltatói adóbevallás mifelénk sem létezik Big Grin és nem is lesz.
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Csatlakozom Klárihoz!
Szelíden rábeszélem az önadózásra, hozza el a papírjait, megcsináljuk, kinyomtatom, markába nyomom (vagy leadom). A 29-es valóban nagyon macerás!
Üdv.zsemle
Válasz idézéssel
Én nem nagyon publikálom ezt a lehetőséget. Eddig sem szívesen csináltuk a 29-es formát, ha lehetett 53-ast készítettünk helyette, pont a felelősség miatt.
Klári
Válasz idézéssel
Erre vonatkozó módosító tv. 2006. CXXXI 51§

Balu
Válasz idézéssel
újabb szivatás könyvelőknek, cégeknek.

a témához kapcsolódó cikk :

Végül a kabinet a múlt év utolsó napjaiban elfogadott miniadócsomag keretében oldotta fel a problémát. A parlamenti tárgyalás során megváltozott, azóta már kihirdetett passzus értelmében a három említett szja-bevallási mód fennmarad, azaz mégsem szűnik meg a munkáltatói adómegállapítás. Az adam választására jogosult munkavállaló február 15-ig kérheti, hogy az aktuális munkahelye készítse el az ő szja-bevallását. (Eddig január 15-ig tehetett ilyen nyilatkozatot az illető.) Adminisztrációt növelő újdonság, hogy a munkáltatónak ezt alaki szempontból felül kell vizsgálnia, és szükség esetén javítania. A munkáltatónak a március 20-ig behozott igazolások alapján továbbra is május 20-ig kell elkészítenie a bevallást.

A cég elutasíthatja ugyan az alkalmazott kérését a munkáltatói adómegállapításra vonatkozóan, ám ebben az esetben (ha a munkavállaló nem kíván önadózni) együtt kell működnie az adóhatósági adómegállapítás folyamatában. Ha kiderül, hogy a magánszemély adóhatósági vagy munkáltatói adómegállapítást kérő nyilatkozata a munkáltató érdekkörében felmerülő okból hibás, hiányos vagy késedelmes, akkor a céget esetenként akár 200 ezer forint mulasztási bírsággal sújthatja az adóhivatal.

A társaságoknak nem kevés pluszmunkájuk van abban az esetben is, amikor a munkáltatói adómegállapítás elkészítése, elküldése után rájönnek, hogy (bármilyen okból, akár a munkavállaló hibájából) tévesen állapították meg az adót. Előírások vannak arra, hogy az indokoltnál kevesebb levont adó esetén hogyan korrigálhatnak. Ekkor ráadásul önellenőrzési pótlékot is kell fizetnie a cégnek.
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy mi a véleményetek az új szabályozásról a munkáltató közreműködésével készített dolgozói adóbevallásokról?
Mit jelent a közreműködési kötelezettség? Ha kiadom nekik az M30-t akkor teljesítettem a közreműködési kötelezettségemet? Egyáltalán most mi a munkáltatók teendője, várjuk, hogy a munkavállaló kérje a munkáltatói adómegállapítást vagy a munkáltató adja ki írásban, hogy nem vállalja az adóbevallások elkészítését? Egyáltalán megteheti, hogy nem vállalja?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég