A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Munkáltatói adóbevallás
Sziasztok! Aki csinál munkáltatói adóbevallást, segítene? Még sosem csináltam ,de most így vettem át és nincs más választásom.... Sad
Csak beküldöm a 13M29-est vagy kell még valamit? Köszönöm.
Válasz idézéssel
Blongyinka Írta:Hát, ja .... ez így van, de vannak olyan fiatalok akiknek nincsen semmijük..

A dolgozó nyilatkozata adóbevallásról

A dolgozó neve: ..................................................................................

Anyja neve: .........................................................................................

A dolgozó adószáma: ...............................................................................

Kijelentem, hogy a 2009. évről

- magam készítek adóbevallást ..............

................................. 2010. január 15. dolgozó aláírása
Válasz idézéssel
Tudod, éppen ebben nem vagyok biztos. Nagyon sok szülő vett a gyerek nevére lakást, vagy nyaralót, és esetleg nem is tud róla. Ismerek olyan családot, ahol a gyerekek nevén legalább három ingatlanrész van, igaz haszonélvezet is van rajta. De mivel a fiatalokat ez sosem érdekelte, most lesz egy-két érdekes villanás. Smile
"Doktor úr, olyan bizonytalan vagyok mostanában.Vagy mégsem...?"
Válasz idézéssel
Hát, ja .... ez így van, de vannak olyan fiatalok akiknek nincsen semmijük..
"Ne foglalkozz a kihívások elkerülésével. Idővel a kihívások úgyis kitérnek előled" (J.Adams)Blo
Válasz idézéssel
Hát sztem aki most felvállalja a munkáltatóit a vagyonadó mellett, az a saját nyakát dugja hurokba. És nem hiszem, hogy az eddigi nyilatkozat nyomtatvány jó lenne. Big Grin
"Doktor úr, olyan bizonytalan vagyok mostanában.Vagy mégsem...?"
Válasz idézéssel
Blongyinka Írta:Sziasztok!
Gyerekek, a fenének sem találom az a doksimat amin a munkavállalókat tájékoztatjuk arról, hogy NEM vállaljuk az adómegállapítást. Már kerestem itt is, nincsen meg valakinek "kéznél" ?! Tongue

Ha van bérszámfejtő programod, akkor onnan tudod kinyomtatni " A dolgozó nyilatkozata adóbevallásról, adókedvezményről"
Válasz idézéssel
Szia Blongyinka!
Az Apeh honlapján dec. 22-én tettek fel egy tájékoztatást ezzel kapcsolatban, én a google keresővel találtam meg. Nyomtatványt nem találtam én sem.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Gyerekek, a fenének sem találom az a doksimat amin a munkavállalókat tájékoztatjuk arról, hogy NEM vállaljuk az adómegállapítást. Már kerestem itt is, nincsen meg valakinek "kéznél" ?! Tongue
"Ne foglalkozz a kihívások elkerülésével. Idővel a kihívások úgyis kitérnek előled" (J.Adams)Blo
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Szia Polika!
Igen lehet. Tongue
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Bugyutát kérdezek, de hátha valaki kapásból tudja.
Van két cég, ahol munkáltatói adóbevallást csinálunk, eddig így egyszerűbb volt.
Viszont most az egyik hölgy adott papírt biztosítási kedvezményről. Neki lehet munkáltatói adóbevallás, vagy önadózónak kell lennie?
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
munkáltatói adómegállapítás : Szja trv 12/A§
( nálam mindenki önadózó)
Katla
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Előrehozom a témát, mert szeretném ha sokan hozzászólnának.
Ma az egyik ügyfelemnek megmondtam, hogy csak külön díjazásért vállalom a SZJA bevallást, ha igényt tartanak rá, hát nem volt elragadtatva.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ki talált vmilyen hivatalos állásfoglalást arrol, hogy mi a munkáltató feladata, gondolok arra, hogy munkáltatói adatszolgáltatást kérhet a munkavállaló?
Előre is köszi!
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Johanna Írta:Sziasztok!
Szerintetek az idén el kell-e vállalni a munkáltatói adóbevallást, ha a dolgozó azt szeretné?
Hol találhatnám meg a felsorolást arról, milyen esetekben kell?
Szia Johanna!
Nem kell elvállalni a munkáltatói adóbevallást, nincs ilyen kötelezettsége, viszont ha a dolgozó adóhatósági adómegállapítást akar kérni, abban közreműködnie kell.
Üdv.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szerintetek az idén el kell-e vállalni a munkáltatói adóbevallást, ha a dolgozó azt szeretné?
Hol találhatnám meg a felsorolást arról, milyen esetekben kell?
Johanna
Válasz idézéssel
jA! Mást nemigazán tehetünk, csak várunk. Az a bajom ezzel, hogy a bevándorlási hivatalnak kellene az APEH-tól a 2006-os jövedelemigazolás, azt meg ha nem küldöm be eletromosan,akkor nem is lesz...
Válasz idézéssel
Blongyinka Írta:Sziasztok!
Ide írom, mert nem találtam rá topicot :oops:
Valaki csinált már 06M29-et? Én nem találom a nyomtatványt rá, letöltöttem a KON06-ot is, a 2007-est is, de nem találom.
Azért kérdezem, mert az Adósziget már úgy írja, hogy mehet a bevallás.. :roll:

Sziasztok, én is kerestem nemrég a munkáltatói elszámolo nyomtatványt 06m29-et, de még akkor nem volt fennt az apeh weblapján a nyomtatvány. Megkérdeztem a saldo-t is, ők sem tudták megmondani mikor lesz nyomtatvány rá, de az apeh értesítőben benne van a formátuma. Ezt a választ kaptam. remélem lesz rá nyomtatvnány.... bár amilyen időket élünk mostanság, határidő előtt 2 héttel talán meglesz.. Sad
andi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ide írom, mert nem találtam rá topicot :oops:
Valaki csinált már 06M29-et? Én nem találom a nyomtatványt rá, letöltöttem a KON06-ot is, a 2007-est is, de nem találom.
Azért kérdezem, mert az Adósziget már úgy írja, hogy mehet a bevallás.. :roll:
Válasz idézéssel
Hol találok olyan nyomtatványt amivel megbízást lehet teljesíteni.Mondjuk egy adóbevallásra!
Válasz idézéssel
atesz555 Írta:Arról van vkinek info-ja, hogy milyen bevalláson teheti meg a munkáltató az adóbevallást, ha mégis elvállalja? (lesz 06KM29 is????)
Köszi
Atesz

szerintem lesz, mert a nyilatkozatot is megcsinálták, és ha nem adnak ki nyomtatványt, akkor nem is tudnánk min beadni....
bár amilyen mázlisták vagyunk megjelentetik a nyomtatványt a május 20-határidőre való tekintettel április 30-al Sad
Válasz idézéssel
Arról van vkinek info-ja, hogy milyen bevalláson teheti meg a munkáltató az adóbevallást, ha mégis elvállalja? (lesz 06KM29 is????)
Köszi
Atesz
Válasz idézéssel
Idén a dolgozónak akkor kell nyilatkoznia, ha munkáltatói adómegállapítást kér.
Vagyis alapból mindenkinek kiadjuk az M30-t és ha nem nyilatkozik, akkor önadózó.
Szerintem.
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel
Köszönöm Mónika, hogy válaszoltál, de a dolgozó arról akar nyilatkozni, hogy önadózó kíván lenni. Ebben a nyilatkozatban nincs olyan rovat, ahol ezt jelölhetné, szerintem.
Válasz idézéssel
Itt találod:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/bevallasok/adatlap/munk_nyil.html">http://www.apeh.hu/bevallasok/adatlap/munk_nyil.html</a><!-- m -->
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég