A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egyszeres könyvelés
Szia Klárika!
Ide hoztam a kérdésedet, mert itt találsz ötletet.

Egyébként én a nem vállalkozási célú bevételek közé tenném a szülői befizetést. A kliadást jól gondolod.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Közhasznú egyesület naplófőkönyv könyveléséhez szeretnék segítséget kérni. A vizitúra költségeinek fedezésére a gyerekek és a tagok által befizetett részvételi díjakat hova könyveljem? A szállás, strandbelépő, étkezés költségei ráfordításként nem érvényesíthető kiadások?
Tud-e valaki ajánlani a gyakorlatban is használható tankönyvet vagy letölthető tananyagot?
Köszönettel: :roll: Kovklarika.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Lenne két kérdésem:
1. A naplófőkönyvben hova kell írni ha kapok tárgyi eszköz adományt?
2. Hova kell, vagy egyáltalán be kell e jelentenem alapítványnál, hogy egyszeres v kétszeres könyvelést készítek?
Válasz idézéssel
Egyszeres könyvvezetéshez program: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.mosaic.hu">www.mosaic.hu</a><!-- w -->
itt nézzél be, Miskolcon vannak, elfogadható az ár egyszer kell megvásárolnod, ezután évente programfrissités díj van. Árat befolyásol, hogy hány ügyfelet könyvelsz.
a frissités év elején kódot kapol, évközben folyamatosan fenti címről tudod frissiteni, mivel évközben is fejlesztik, bővítik, alakítják követik a jogszabályt. Jah és évközben már nem kell érte fizetnedSmile
személy szerint a kettőst is nagyon szeretem és a bérprogramjukat is.
árban is nagyon jók. pusz zsabónap A főnök: Venczel József
Válasz idézéssel
Szia Joekobak!

Mi a Kulcs-Soft-os egyszerest használjuk, nem rossz de azért hagy kívánni valót maga után.
Például ha csak egy időszakot kérek le(mondjuk 7. hónap) akkor nem hozza göngyölítve a korábbi időszakot.
Ráadásul ha mondjuk csak 30 oldalas naplófőkönyv utolsó 5 oldala kell, akkor nem tudod kinyomtattni, mert az első oldal utolsó 5 oldalát és a második oldal 30 oldalát nyomtatja.
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy egyszeres programot nem nagyon lehet találni.
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Szia Juciee!

Relatív olcsó megoldás, de megbízhatóan működik, nézd meg, ha el akarod kerülni a kézírást, bár sokszor az is célravezető...

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kulcs-soft.hu/index.php?p=termekek/termek_akcio">http://www.kulcs-soft.hu/index.php?p=te ... rmek_akcio</a><!-- m -->

Üdv.: János
Válasz idézéssel
Azt tudom,hogy mely esetekben kell kettős könyvvitel alapítvány esetében, de a gyakorlatban mikor célszerű kettőset vezetni?
Válasz idézéssel
Ha nem akarod kézzel kérjél előbb DEMO lemezt

Egy kát szla miatt azonban nem érdemes

Ica
Válasz idézéssel
Juciee Írta:Olvasgattam a fórumokat, de még mindig nem teljesen tiszta. Szal az egyszeres könyvelés lényege a pénztárkönyv. Csak ezt kell kitöltögetni és ez az egyszeres könyvelés lényege?

Szia

Nem a pénztárkönyv a lényeg

Választanod kell, hogy naplófőkönyvet vagy pénztárkönyvet vezessék

A naplófökönyvet nem helyettesiti a pk. Forditva igaz, mert a naplófökönyv
magasabb " rendü"
Alapitványok. egyesületek nem vezethetnek pénztárkönyvet csak naplfökvt
Ica
Válasz idézéssel
És nem tudnátok valami ingyenes programot ajánlani a naplófőkönyv írott változata helyett? Mert én inkább ragaszkodnék az elektronikus dolgokhoz.
Válasz idézéssel
Juciee Írta:Olvasgattam a fórumokat, de még mindig nem teljesen tiszta. Szal az egyszeres könyvelés lényege a pénztárkönyv. Csak ezt kell kitöltögetni és ez az egyszeres könyvelés lényege?

Juciee!
Én nem könyvelek egyszeres. De a kitöltögetni, az nem a lényege. A lényege az, hogy tudd mit, melyik rovatba kell írni, ehhez pedig a jogszabályok ismerete szükséges.
Mellesleg a jogszabályismeret a kettős könyvvitelnek is a lényege, utána már ott sem gond, hogy hova könyveled.
Summa-summárum, próbálj könyvet szerezni, és olvasni, olvsani, kérdezni.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Na ne már hogy megijesztitek juicét

Nem is olyan rossz. Kizárólag akkor irhatsz bele számokat, ha ki is van fizetveSmile))) és a saját érdekedbe hatalmas analitikát vezessél melletteSmile
gyöngybetűvel a ki nem fizetett szállító, adó- és járulékokról, tagi egyéb kölcsönökről, hogy tudjad is hogy mi az újság

egyébként nagyon szuper könyvelni :wink: :roll: főleg ha kézzel végzed.
ha sok a tétel, olyan arri megállapítani, hogy hogyan is állunk kétlábon :lol:
pusz zsabónap ui: de hál ég nem csak mi vagyunk tőle rosszul, hanem az apeh - isSmile)))) :lol: ha pedig még áfakörös is vagy, akkor szuper jó :lol:
Válasz idézéssel
Szia Juicee.

Korábban (ugyan nagyon régen) lehetett kapni két kiadványt, amelyek a naplófőkönyv és a péntárkönyv vezetését mutatták be példákon keresztül és a hozzá kapcsolódó nyilvántartások vezetéséről. Ha jól emlékszem, Saldo kiadvány volt. Nem tudom, hogy ma lehet-e ilyet kapni. Nagyon jók voltak. Próbálj utánanézni, hátha még valahol kapható ilyen. Ahogy más fórumtagok is írták, csak nevében tűnik egyszerűnek az egyszeres.
Szép napot!
Válasz idézéssel
Szia

Alapitványnál naplófökönyvet kell vezetni.
Korábban már valaki leirta a naplófökönyv sorait.
Jó lenne, ha még lehet kapni ,egy naplófökönyvet vebnni.

Amikor megnézed a sorokat utánna kérdezzél, hogy mit hova stb.

Meg fogod tudni csinálni segitünk.

Ica
Válasz idézéssel
kedves Juciee!
hát az egyszeres könyvelés lényege az egyszerű töltögetésnél sajnos jóval bonyolultabb.ajánlom neked a sinkatax.hut (az alapoknál kezdi), és Kovácsné Álmosdy Judit írásait.
moncsa
Válasz idézéssel
Olvasgattam a fórumokat, de még mindig nem teljesen tiszta. Szal az egyszeres könyvelés lényege a pénztárkönyv. Csak ezt kell kitöltögetni és ez az egyszeres könyvelés lényege?
Válasz idézéssel
Kedves Jucieee!

Nézz körül alaposan azokban a topikokban amelyek "alapitvány" vagy "társadalmi szervezet" kulcsszóra a keresőben előjön. Fent megtalálod a keresés menüt, azon belül a fórum keresőt válaszd.

Ha további kérdésed van szívesen segítünk.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia!

Szerintem merész vállalkozás lenne, ha ezt így itt a fórumon most valaki le tudná írni pár sorban.
Válasz idézéssel
Üdvözlet!
PSZF-en 3. éves hallgató vagyok, de sajnos 1x-es könyvelésről nem tanultunk semmit sem. Azonban a szüleim megkértek h a nem rég alakult alapítványukat könyveljem le, de foggalmam sincs mi fán terem. Több könyvet is kivettem már ezzel kapcsolatban, de semelyikben sincs gyakorlatban leírva h mit kéne tennem. Tudna valaki segíteni?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég