A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyéni vállalkozás
Szia!
Igen, én is így gondoltam, de ha megnézed a kitöltési útmutatót, akkor már nem ilyen egyértelmű. Egyébként felhívtam a NAV-ot
és ott azt mondták, hogy bizony vissza kell terhelni. Ezért bizonytalanodtam el, mert ez sokakat fog kellemetlenül érinteni, ha így van!

Üdv.
Ildi
Válasz idézéssel
A 90. sorban "ellenérték nélküli" átruházásról van szó.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az előzőre senkinek nincs tapasztalata?
Válasz idézéssel
Sziasztok! Megerősítést szeretnék kérni, ha a 13-05 lap 97. sorában 2013-ban osztalékalapot csökkentő kedvezményt vettem igénybe,
azt most vissza kell tennem oszt.alapot növelő tételként a 90-es sorba az SJA törv. 49/C 2. bek.d. pontja szerint?
Üdv. Ildi
Válasz idézéssel
Sziasztok !   Újra meggyűlt a bajom az „ aszfaltozással „ Az ingatlan bekerülési értékét növeltem 2017 évben .   A 1753 nyomtatványon beírtam a 36 sorba ( bevételt csökkentő tétel mert a   a vállalkozói tevékenységet közvetlenül szolgáló ingatlan felújításának költsége) . Kérdés hogy a 97 sorba (Adózás utáni vállalkozói jövedelmet csökkentő tételek) mit írjak ? (Kizárólag üzleti célt szolgáló, a 2017. évben értékcsökkenési leírás alá vont tárgyi eszközök, nem anyagi javak nettó értéke
Válasz idézéssel
Köszönöm a választ ! Szép napot !
Válasz idézéssel
Szia Ildikó !

Igen , ott is ktg. ugyanúgy mint a főállásúnál.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Kedves "könyvelés 72" nagyon köszönöm  nagyon sokat segítettél  .
A jövedelem kivét a nyugdíjasnál is költség ?
Válasz idézéssel
Szia,

kieg.tevékenységű vállalkozó a kivétje után nem fizet szochót. A saját járulékait ( nygb és az eü.szolg.járulékot) majd az 53-s bevallásában fogja vallani.
Válasz idézéssel
Sziasztok ! Öregségi nyugdíjas egyéni vállalkozó jövedelem kivét után fizet szociális hozzájárulási adót ? Milyen nyomtatványon kell bevallani ? a 1858 számú nyomtatvány nem vonatkozik a nyugdíjasokra. ( egy kicsit össze vagyok zavarodva )
Köszönettel
Válasz idézéssel
A vállalkozó tulajdona a leaszfaltozott terület.
Válasz idézéssel
Ez benne volt az én kérdésemben is,erre nem válaszolt még Ildikó.
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Placebo felvetése teljesen jogos. Ha közterület más az elbírálás.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Hello!
Azt olvastam hogy mondjuk cég a telepén leaszfaltozza az udvart az felújítás,most itt az üzlet elötti parkoló kinek a tulajdonában van az nem közterület?
Figyelem!!!Alarmstufe Rot!!Csak szólnék ezzel a Felföldi Könyvelőiroda Szombathely -el nehogy valaki szóba álljon sunyi,pénzsovár társaság.Ez Veszélyes!!!
Válasz idézéssel
Big Grin 
Köszönöm a választ.
Válasz idézéssel
Szerintem a felújítás értéke az üzlet bekerülési értékét növeli(de ez a parkoló volt már neki,mert akkor így is lehet értelmezni,
a felújítás a kar­bantartás szinte elválaszthatatlan fogalom számomra magyarázhatom bárhogy).
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Üdvözlet mindenkinek  ! Segítséget szeretnék kérni :  egyéni  vállalkozó  leaszfaltoztatta az üzlet előtti parkolót . ( saját tulajdonában van az üzlet )  Az aszfaltozásról kiállított számlát  hogyan számoljam l ?  Felújítás ? Tárgyi eszköz értékét növelő ( az üzletre gondolok )  ?   
Köszönettel : Ildikó
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Igen a 101E-n.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Megerősítést szeretnék kérni mert az ev jó pár éve kiesett a látókörömből: főállású katás egyéni vállalkozó 02. 01-től szeretne "sima" egyéni vállalkozó lenni. Ugye ezt már nem a webes ügysegéden kell jelentse, hanem a T101E nyomin tudja megtenni. 
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Köszönöm a válaszokat. A fejlesztési tartalék lesz a "befutó", mert a kisvállalkozói kedvezményhez már 2017-ben kellene a beruházás, új tárgyi eszközre. Ez meg nem volt neki. Jövőre lesz csak.
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

Igénybe lehet venni egyéni vállalkozónak is fejlesztési tartalékot. Itt vannak a feltételek: 

"Az Szja tv. 49/B. § (6) bekezdésének f) pontja szerint csökkenti a bevételt – az adóbevallásban tájékoztató adatként feltüntetett – fejlesztési célra nyilvántartásba vett összeg, mely az adóévben elszámolt vállalkozói bevételnek és a vállalkozói költségek különbözetének 50 százaléka, de legfeljebb adóévenként 500 millió forint lehet.

A fejlesztési tartalék címén nyilvántartott összeg annyiban és akkor vezethető ki a nyilvántartásból, ha és amennyiben az egyéni vállalkozó a nyilvántartásba vétel évében és az azt követő három adóév során általa kizárólag üzemi célt szolgáló tárgyi eszköz nem ingyenes megszerzése vagy előállítása érdekében – alapnyilvántartásában, valamint egyedi beruházási és felújítási költségnyilvántartásában rögzített – beruházási, felújítási kiadás(oka)t teljesít."

Az adóbevallásban szerepeltetni kell.
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

Kisvállalkozói adókedvezményről tudok- ez a szja bevallás 13-04 lap 71.sora. Feltételeket most fejből nem tudom, szerintem ugyanaz mint a cégeknél. Érdemes megnézni az szja bevallás kitöltési útmutatóját.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mivel még nem volt ilyenem ezért kérdeznék:
Egyéni vállalkozónak  elég magasnak igérkezik az adózás előtti eredménye, DE 2018-ban szeretne új tehergépjárművet vásárolni. Az egyszeresben létezik valami hasonló mint a kettősbe a fejlesztési tartalék???? Vagyis ilyen gondolatokkal, tervekkel tudná-e csökkenteni az adózás előtti eredményét, adófizetési kötelezettségét még 2017-ben?
Válasz idézéssel
harakiri Írta:Szia!
Ha jól értettem KATÁS vagy!
Van a változás bejelentőn olyan rovat, hogy hogy melyik hónapban nem keletkezett
KATA fizetési kötelezettség.
Ezt add be .
Nem előre, UTÓLAG!
Sajnálatosan ameddig szüneteltetsz ás KATÁS vagy minden eltelt hónap után be kell adni!
Hangsúlyozottan utólag.

Harakiri

Változott 2015.01.01-től:
"A Katv. 8. § (11) bekezdése alapján a kisadózó vállalkozás a tárgyhónapot követő hónap 12. napjáig köteles bejelenteni azt, ha a tárgyhónapra vonatkozóan az alábbiakban részletezett okok miatt a kisadózó után nem keletkezik tételesadó-fizetési kötelezettsége. Nem kell a bejelentést havonta megismételni abban az esetben, ha az egyéni vállalkozó egyéni vállalkozói tevékenységét szünetelteti – azaz kizárólag a szüneteléssel érintett első hónapra vonatkozóan áll fenn bejelentési kötelezettség -, tekintettel arra, hogy a kötelezettség módosítását a rendelkezésre álló adatok alapján az állami adó- és vámhatóság hivatalból végzi el.  "
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég