A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyéni vállalkozás
#76
Üdvözletem!
Segítséget szeretnék kérni szja bevalláshoz.
2017-ben voltam katás egyéni vállalkozó, munkavállaló és álláskeresési juttatást is kaptam.
A 17KATA bevallást már elküldtem, viszont most megakadtam a jöv.adó bevallással.
Addig világos, hogy beírom a munkaviszonyból származó jövedelmet, az álláskeresési juttatást és a levont adó összegét.
Ami miatt problémás - persze lehet csak én nem értem, hogy a vállalkozásból származó jövedelmet akkor nem kell beírni sehová?
Vagyis marad kitöltésre az A:B:C lap ugyanúgy, mintha nem lett volna a vállalkozás? Vagy elnézem valahol az egészet?
Nagyon szépen megköszönöm a segítséget: Virág
Válasz idézéssel
#77
Köszönöm szépen Klári.
Válasz idézéssel
#78
Szia Sata!
Nyugodtan számold el. A bevételszerző tevékenység feltételei eyek a tagságok
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#79
Sziasztok!
Egy orvos magánrendelést folytat egyéni vállalkozásban. Vállalkozói jövedelem szerinti adózást választott. Az egyéni vállalkozással összefüggő tagdíjakat fizet. Ezek a tagdíjak elismert költségnek számítanak-e? Ilyenek: Magyar Orvosi Kamara, Magyar Kézsebészeti Társaság (ez utóbbi jogi személy, ellát érdekképviseleti feladatokat is az alapszabálya szerint). Az SZJA törvény elismert költségnek ezzel összefüggésben az alábbiakat tekinti elismert költségnek: "a köztestület számára tagdíj vagy annak megfelelő jogcímen fizetett összeg, továbbá az önálló tevékenységgel kapcsolatos érdek-képviseleti feladatot is ellátó egyesület számára tagdíj címén fizetett összeg;" Az el nem ismert költségek között csak ennyit ír: "ha törvény másként nem rendelkezik, a tagdíjak, a biztosítási díjak" A Kamarák, a fenti Társaság értelmezhető "egyesület"-nek? Elszámolhatóak ezek a tagdíjak költségként?
Válasz idézéssel
#80
Hát ez két külön dolog és akkor nem csak Te kevered, hanem a NAV-os is.
Az osztalék alap két különböző jogcímen csökkenthető 

96. sor Beruházási költség címén levont összeg:
49/C§ 6d) alapján:"az erre vonatkozó nyilvántartás szerint, az adóévben felmerült beruházási költséget képező kiadás összegével, feltéve, hogy az azzal összefüggő tárgyi eszköz, nem anyagi javak értékcsökkenési leírása megkezdése nem történt meg."


97. sor Kizárólag üzleti célt szolgáló, a 2017. évben értékcsökkenési leírás alá vont tárgyi eszközök, nem anyagi javak nettó értéke :
49/C§ 6a) alapján: "a tárgyi eszköz, a nem anyagi dolog értékéből az adóévben elszámolt értékcsökkenési leírást meghaladó összeggel, ha az értékcsökkenési leírást az egyéni vállalkozó az adóévben kezdte el;"

A 96. sorhoz kapcsolódik növelő tétel, a 97. sorhoz csak a térítés nélküli átadáskor.


A 49/C § 2
"c) a tárgyi eszköz, a nem anyagi javak értékcsökkenési leírása megkezdésének évében a vonatkozó beruházási költséget képező kiadások azon része, amellyel az egyéni vállalkozó ezt az évet megelőző években a vállalkozói osztalékalapját csökkentette;

d) c) pontban nem említett esetben: a vállalkozói osztalékalapnak a beruházási költséget képező kiadással első ízben történő csökkentése évét követő negyedik évben (ültetvény esetében annak elidegenítésekor, de legkésőbb a termőre fordulás évében) a vonatkozó beruházási költséget képező kiadások azon része, amellyel az egyéni vállalkozó ezt az évet megelőző években a vállalkozói osztalékalapját csökkentette, illetve ennél előbb az egyéni vállalkozói tevékenység megszüntetésekor."
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
#81
Hello!

90. sor: Ha ellenszolgáltatás nélkül adja tovább 2017-ben ide akkor kell
91. sor: Ha 2017-ben üzembehelyezett tárgyi eszközt akkor kell vagy a csökkentés követő 4.-ik évben nem helyezte üzembe akkor is
Ha elöbb üzembe helyezte mondjuk 2014-ben akkor kellet volna ha volt ilyen akkor..
Válasz idézéssel
#82
A NAV os ügyintéző az SZJA 49/C 2 bekezdés d. pontjára hivatkozott és e szerint igaza lehet, ezért bizonytalanodtam el.
Válasz idézéssel
#83
"Ha Ön az üzembe helyezett tárgyi eszköz nettó értékével az adózás utáni vállalkozói jövedelmét csökkentette és ezt a tárgyi eszközt 2017-ben ellenszolgáltatás nélkül átadta "
Ez itt nem egyértelműen a térítés nélküli átadásról szól?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
#84
Szia!
Igen, én is így gondoltam, de ha megnézed a kitöltési útmutatót, akkor már nem ilyen egyértelmű. Egyébként felhívtam a NAV-ot
és ott azt mondták, hogy bizony vissza kell terhelni. Ezért bizonytalanodtam el, mert ez sokakat fog kellemetlenül érinteni, ha így van!

Üdv.
Ildi
Válasz idézéssel
#85
A 90. sorban "ellenérték nélküli" átruházásról van szó.
Válasz idézéssel
#86
Sziasztok!
Az előzőre senkinek nincs tapasztalata?
Válasz idézéssel
#87
Sziasztok! Megerősítést szeretnék kérni, ha a 13-05 lap 97. sorában 2013-ban osztalékalapot csökkentő kedvezményt vettem igénybe,
azt most vissza kell tennem oszt.alapot növelő tételként a 90-es sorba az SJA törv. 49/C 2. bek.d. pontja szerint?
Üdv. Ildi
Válasz idézéssel
#88
Sziasztok !   Újra meggyűlt a bajom az „ aszfaltozással „ Az ingatlan bekerülési értékét növeltem 2017 évben .   A 1753 nyomtatványon beírtam a 36 sorba ( bevételt csökkentő tétel mert a   a vállalkozói tevékenységet közvetlenül szolgáló ingatlan felújításának költsége) . Kérdés hogy a 97 sorba (Adózás utáni vállalkozói jövedelmet csökkentő tételek) mit írjak ? (Kizárólag üzleti célt szolgáló, a 2017. évben értékcsökkenési leírás alá vont tárgyi eszközök, nem anyagi javak nettó értéke
Válasz idézéssel
#89
Köszönöm a választ ! Szép napot !
Válasz idézéssel
#90
Szia Ildikó !

Igen , ott is ktg. ugyanúgy mint a főállásúnál.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
#91
Kedves "könyvelés 72" nagyon köszönöm  nagyon sokat segítettél  .
A jövedelem kivét a nyugdíjasnál is költség ?
Válasz idézéssel
#92
Szia,

kieg.tevékenységű vállalkozó a kivétje után nem fizet szochót. A saját járulékait ( nygb és az eü.szolg.járulékot) majd az 53-s bevallásában fogja vallani.
Válasz idézéssel
#93
Sziasztok ! Öregségi nyugdíjas egyéni vállalkozó jövedelem kivét után fizet szociális hozzájárulási adót ? Milyen nyomtatványon kell bevallani ? a 1858 számú nyomtatvány nem vonatkozik a nyugdíjasokra. ( egy kicsit össze vagyok zavarodva )
Köszönettel
Válasz idézéssel
#94
A vállalkozó tulajdona a leaszfaltozott terület.
Válasz idézéssel
#95
Ez benne volt az én kérdésemben is,erre nem válaszolt még Ildikó.
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
#96
Sziasztok!
Placebo felvetése teljesen jogos. Ha közterület más az elbírálás.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#97
Hello!
Azt olvastam hogy mondjuk cég a telepén leaszfaltozza az udvart az felújítás,most itt az üzlet elötti parkoló kinek a tulajdonában van az nem közterület?
Válasz idézéssel
#98
Big Grin 
Köszönöm a választ.
Válasz idézéssel
#99
Szerintem a felújítás értéke az üzlet bekerülési értékét növeli(de ez a parkoló volt már neki,mert akkor így is lehet értelmezni,
a felújítás a kar­bantartás szinte elválaszthatatlan fogalom számomra magyarázhatom bárhogy).
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Üdvözlet mindenkinek  ! Segítséget szeretnék kérni :  egyéni  vállalkozó  leaszfaltoztatta az üzlet előtti parkolót . ( saját tulajdonában van az üzlet )  Az aszfaltozásról kiállított számlát  hogyan számoljam l ?  Felújítás ? Tárgyi eszköz értékét növelő ( az üzletre gondolok )  ?   
Köszönettel : Ildikó
Válasz idézéssel


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég